„Marcha por la vida Argentina“ nuotr.

Niekas Argentinoje neabejoja, kokia yra Bažnyčios pozicija dėl abortų. Tiek popiežius Pranciškus, tiek visi vyskupai pastarosiomis savaitėmis aiškiai išsakė savo poziciją šalyje vykstant debatams dėl įstatymo, kuris legalizuotų abortus iki 14 nėštumo savaitės.

Be to, Bažnyčia suteikė galimybę tiek katalikams, tiek evangelikams, ateistams ar kitiems išsakyti savo poziciją. Sekmadienį 117 Argentinos miestų į susibūrimus susirinko apie 3,5 mln. žmonių, kurie išsakė savo opoziciją dėl abortų liberalizavimo.

„Marcha por la vida Argentina“ nuotr.
„Marcha por la vida Argentina“ nuotr.

Argentinos prezidentas Mauricio Macri leido debatams vykti pareikšdamas, kad jis nevetuotų įstatymo, jei jį priimtų Kongresas. Tiesa, jis pridūrė asmeniškai esantis gyvybės šalininkas.

Tai buvo jau antrasis pro-life protestas nuo to laiko, kai M. Macri pradėjo debatus dėl abortų liberalizavimo. Per pirmąjį renginį į gatves visoje Argentinoje išėjo 2 mln. žmonių. Sekmadienio protestą organizavo „Marcha po la Vida“ („Susibūrimas už gyvybę“) – skėtinė organizacija, vienijanti visas šalies pro-life organizacijas. Sekmadienio susibūrimai skelbė šūkį „Apsaugokime juos abu“, o tai reiškia, tiek mamą, tiek vaiką.

„Marcha por la vida Argentina“ nuotr.
„Marcha por la vida Argentina“ nuotr.

Šiuo metu abortai Argentinoje yra nelegalūs, nors devyniose provincijose galioja protokolai, leidžiantys abortus ypatingais atvejais, įskaitant išprievartavimą ar pavojų motinos gyvybei. Buenos Airėse buvo perskaitytas manifestas, kuriuo įstatymų leidėjai tiek valdančiojoje daugumoje, tiek opozicijoje raginami kategoriškai atmesti projektą, kuris leistų nutraukti nėštumą iki 14 savaitės arba net dar ilgiau, jei vaisiui būtų diagnozuotas sutrikimas, tarkime Dauno sindromas.

Vieši debatai dėl abortų liberalizavimo, kurie dabar vyksta deputatų rūmuose, baigsis po dviejų savaičių.

Parengta pagal Crux Now informaciją