Sausosios statybos architektūros pirmąją vietą laimėjo Rolandas Palekas ir jo komanda su projektu „Centrinių LITEXPO rūmų rekonstrukcija“

Kūrybingumo ir inovacijų centre „LinkMenų fabrikas“ vyko geriausių Baltijos šalių architektų apdovanojimai „Sausa statyba architektūroje“.  

Dvidešimtmetį mininčio renginio metu buvo paskelbti 2016–2017 m. labiausiai pasižymėję projektai ir jų autoriai, iš viso užregistruotos 66 dalyvių paraiškos.   

„Džiaugiamės sulaukę didelio susidomėjimo ne tik tarp lietuvių, bet ir Latvijos bei Estijos kūrėjų. Komisijai buvo tikrai sunku išsirinkti iš tokių kūrybiškų ir nestandartinių darbų, todėl įsteigėme papildomas nominacijas. Tikime, kad tai paskatins autorius kuriant ne tik naudoti kokybiškas medžiagas, bet ir toliau ieškoti naujų, nematytų sprendimų, nors, atrodytų, visi jie jau daug kartų išbandyti“, – džiaugėsi „Knauf" rinkodaros vadovė ir konkurso rengėja Vilda Bojarūnė.

Geriausių projektų autorius rinko kompetetinga komisija, kurią sudarė Lietuvos ir užsienio architektai Audrys Karalius, Dalia Adomonienė, Rytis Mikulionis, Juris Pogas, Rachid Abu-Hassanas. Pagrindinis vertinimo kriterijus buvo sausosios statybos pritaikymas architektūroje, atsižvelgta į sprendimų originalumą, įdomumą, techninį išpildymą ir komponavimą interjere.

Sausoji statyba architektūroje nugalėtojai:

Pirmąją vietą laimėjo Rolandas Palekas ir jo komanda su projektu „Centrinių LITEXPO rūmų rekonstrukcija“. 

Antrą vietą laimėjo Tomas Umbrasas, Aidas Barzda, Tautvydas Vileikis ir Rokas Kontvainis su projektu „The Greywall“.

Trečią vietą užėmė Estijos architektų Lina Ghotmeh, Dan Dorell, Tsuyoski Tane komanda su Estijos nacionalinio muziejaus projektu.

Įsteigtos ir papildomos nominacijomis

Konkursui tradiciškai įsteigta ir speciali nominacija, šiemet dedikuota akustinių gipskartonio sprendimų panaudojimui architektūroje, kuri atiteko akustikos specialistų komandai: Gintarei Privedienei, Viktorui Mekui, Evelinai Zaveckienei už Vilniaus Juozo Tallat-Kelpšos koservatorijos mokamojo korpuso rekonstravimo projektą.

Specialų akustikos apdovanojimą šiemet įsteigė ir „Knauf Vokietija“, už akustikos sprendimus apdovanojusi Edimtą Šimeliūną, Gintautą Šveikauską bei Ricardo Paternina bei jų projektą „Green Hall 2 vestibiulis“.

Už „Knauf verbalizaciją“ buvo apdovanoti Dmitrij Kudin, Laura Malcaitė, Rūta Kazėnaitė, Luka Galinytė ir jų projektas „Trečiasis wix.com biuras“.

Nominacija „Už psichologinį klimatą“ buvo įteikta Janis Norde, Visvaldis Sarma ir Gunta Grikmane komandai iš Latvijos ir jų projektui „Paula Stradina klinikinė universitetinė ligoninė“.