Gus Ruballo/Unsplash.com nuotr.

Daugiau nei 85 % Lietuvos gyventojų gali džiaugtis turintys nuosavus būstus, kuriuose ir gyvena, tai yra jie nėra nuomojami. Tai – vienas aukščiausių skaičių visoje Europoje. Galima drąsiai sakyti, kad lietuviai – „namų žmonės“ ir namai jiems yra pats didžiausias turtas. Įdomu tai, jog daugiau nei 60 % gyvena nuosavuose namuose. Kaimiškas lietuvių mentalitetas vis dar skatina investuoti į nuosavus namus ir greta jų turėti nedidelį darželį, sodą, kuriame galima auginti daržoves bei vaisius.

Tiesa, lygiai taip, kaip gyvenimas nuosavuose namuose yra geresnis, kadangi kaimynai yra toliau nei už sienos, kartu reikia ir daugiau paslaugų, kuriomis privalote pasirūpinti patys. Daugiabučiuose atsakomybė krentaant pirmininko pečių, o nuosavuose namuose – esate pats sau pirmininkas.

NT draudimas

Negalima sakyti, kad apsaugos paslaugos reikalingos tik tiems, kurie gyvena nuosavuose namuose. Visi, kurie nori saugiau jaustis – privalo pasinaudoti signalizacijos galimybėmis. Tiesa, dažniausiai patekti į nuosavus namus yra kur kas paprasčiau, kadangi pirmo aukšto langai, dažnai didelės ir atviros verandos, terasos – greičiausias ir paprasčiausias būdas „pasikviesti“ nelauktų svečių. Taigi, viena iš būtinų paslaugų – apsaugos sistemos, kurios padės naktimis ramiai miegoti.

Vandens tiekimas, nuotekų valymas, atliekų tvarkymas

Daugiabučių gyventojai dažniausiai net nesusimąsto, kur keliauja nuotekos, dažniausiai nesuka galvos, jeigu dienai arba dviem dingsta šiltas vanduo. Štai nuosavų namų savininkai turi patys pasirūpinti, kad namuose būtų visos reikalingos komforto paslaugos. Jeigu įsikūrėte apgyvendintoje vietoje – tokiu atveju tikrai bus centralizuota sistema, prie kurios prijungsite ir savo statomų namų sistemas. Kitu atveju teks ieškoti alternatyvų, kurios užtikrins kokybišką naudojimąsi vandeniu.

Elektros, dujų tiekimas

Kartu su vandens gavimo bei nuotekų paslaugomis reikia apgalvoti ir kokia dujų gavimo sistema Jums labiausiai tinka, kokie elektros skaitikliai (visos paros ar atskirai dieniniai ir naktiniai) geriausiai tenkina Jūsų poreikius. Smulkmenos, tačiau juk tai ilgaamžis sprendimas, tad reikia įvertinti pliusus bei minusus, galiausiai pasitarti su specialistais.

Informacija ir ryšiai

Turbūt kasdienybė be interneto ir televizijos atrodo labai komplikuota, kadangi ryšio priemonės padeda ne tik ilsėtis, tačiau ir dirbti, greičiau rasti reikalingą informaciją, paprasčiau mokytis. Šiuo metu ryšių paslaugas teikia tiek daug įmonių, kad susirasti geriausią gali būti rimtas iššūkis. Akivaizdu tik viena – šių paslaugų reikia.

Pats paprasčiausias ir greičiausias būdas rasti tinkamiausią interneto bei televizijos pasaugų tiekėją bei konkretų planą – myPlan.lt konsultantai. Jie visiškai nemokamai padeda surasti tinkamiausią ir geriausiai kliento poreikius atitinkantį pasiūlymą, kuris tenkins tiek kokybės, tiek kainos požiūriu. Susikoncentruokite ties kitais darbais ir šių paslaugų kokybės paieškas palikite tiems, kurie su tuo dirba kasdien. Juk tai nieko nekainuoja!

Pagalba sode ir namuose

Jeigu greta nuosavų namų turite sodą arba patys namai labai dideli – pagalba visada pravers. Daugelis susikoncentruoja ties tais darbais, kurie yra jų gyvenimas, tad papildoma namų ruoša paliekama savo srities specialistams. Taip kasdienybė ir nuosavų namų išlaikymas tampa paprastesnis ir patogesnis.

Nuosavi namai – daugelio lietuvių svajonė. Tačiau prieš tokius įsigydami privalote įvertinti, ar būsite pajėgus jais pasirūpinti. Internetas ir televizija reikalingi visuose būstuose (juolab tinkamiausio plano radimu pasirūpina profesionalai), o nuotekų sistemomis teks rūpintis pačiam arba investuoti daug pinigų, kad sistemą sutvarkytų specialistai.