EPA nuotrauka

Vyriausybė įpareigojo Užsienio reikalų ministeriją ir Vyriausybės kanceliariją prisidėti prie popiežiaus vizito Lietuvoje organizavimo.

Nutarta kompensuoti institucijoms faktiškai patirtas nenumatytas išlaidas, susijusias su prisidėjimu prie Popiežiaus 2018 m. rugsėjo 22–23 d. vizito Lietuvoje organizavimo: Užsienio reikalų ministerijai – ne daugiau kaip 1 200 000 eurų; Vilniaus miesto savivaldybei – ne daugiau kaip 108 900 eurų; Kauno miesto savivaldybei – ne daugiau kaip 162 907 eurus; Sveikatos apsaugos ministerijai – ne daugiau kaip 28 433 eurus; Vidaus reikalų ministerijai (Vadovybės apsaugos departamentui) – ne daugiau kaip 248 000 eurų.

„Nurodyti kompensuojamų išlaidų dydžiai yra preliminarūs ir bus tikslinami, atsižvelgiant į sudarytos darbo grupės Finansų ministerijai pateiktą išlaidų, susijusių su Popiežiaus vizito 2018 m. rugsėjo 22–23 d. Lietuvoje organizavimu, sąmatų vertinimą“,– sako Vyriausybės kancleris Algirdas Stončaitis.

Vilniaus arkivyskupija atkreipia dėmesį, kad kukliam, prabangos nemėgstančiam popiežiui lėšų suma, kurią preliminariai numatė Vyriausybė, gali atrodyti didelė. Lėšos bus skirtos infrastruktūrai, saugumui užtikrinti, kad Lietuvos žmonės jaustųsi saugiai ir galėtų sutikti Šventąjį Tėvą, būti arti jo.

Dalis, kuria prisidės Bažnyčia Lietuvoje prie šio vizito, sieks apie pusę milijono eurų. Ji apims susitikimų programų parengimą, registracijos suorganizavimą ir savanorių surinkimą, apmokymą, jiems reikalingų priemonių įsigijimą, reikmenų šv. Mišioms įsigijimą, komunikacijos kaštus, pasirūpinimą popiežiaus palyda, taip pat ir popiežiaus transporto priemonių atvežimą į Lietuvą.

Pastarasis gegužę vykęs popiežiaus vizitas į Ženevą kainavo apie 2 milijonus eurų, nors truko vieną dieną ir susitikimai vyko trijose vietose, kai Lietuvoje per dvi dienas susitikimai vyks bent septyniose vietose. Kaip praėjusią savaitę pranešė Vatikanas, popiežiaus Pranciškaus vizito į Baltijos šalis programa rugsėjo 22–25 dienomis bus labai intensyvi, Lietuvoje bus daug vietų, kuriose Pranciškus susitiks su žmonėmis.

Visi susitikimai yra nemokami ir tik į du iš jų bus reikalinga nemokama registracija, siekiant geriau pasirūpinti atvykstančiais žmonėmis.