Kroatijos rinktinės treneris Zlatko Daličius

EPA nuotrauka

Sekmadienį, po kelių pergalių Pasaulio futbolo čempionate, Kroatijos komanda kovos dėl aukso su Prancūzija. Kroatija yra maža katalikiška šalis, o jos nacionalinės futbolo komandos treneris Zlatko Daličius – gilaus tikėjimo vyras, – rašo „Catholic News Agency“.

Daličius nesename interviu teigė, kad tikėjimas į Dievą yra jo dabartinės sėkmės priežastis. Kišenėje jis nuolat nešiojasi rožinį ir sunkiais momentais jo griebiasi.

„Už viską, ką nuveikiau gyvenime ir profesinėje karjeroje, esu skolingas tikėjimui ir dėl to esu dėkingas Viešpačiui“, – sakė Daličius Kroatijos katalikiškam radijui Pasaulio futbolo čempionato pradžioje.

Kroatija laimėjo bilietą į finalą liepos 11 d. nugalėjusi Angliją rezultatu 2:1.

„Esu labai patenkintas savo dabartiniu gyvenimu, – sakė Daličius. – Be stipraus tikėjimo ir iš jo kylančios motyvacijos būtų labai sunku to pasiekti.“

 „Kai žmogus prarandą bet kokią viltį, jis turi kliautis gailestinguoju Dievu ir mūsų tikėjimu.“ Šiame kontekste Daličius prisipažino nuolatos su savimi turįs rožinį: „Kai patiriu didelių sunkumų, griebiuosi kišenėje esančio rožinio, ir tuomet viskas atslėgsta.“

Treneriui – 51 metai, jis vedęs, turi du vaikus. Jaunystėje žaidė keliose Kroatijos futbolo komandose, tarp jų Hajduk Split, Inter Zapresic ir Varteks Varazdin. 2000 metais pabaigė profesionalaus žaidėjo karjerą ir pradėjo treniruoti Kroatijos komandas. Nuo 2010 metų treniravo komandas Saudo Arabijoje ir Jungtiniuose Arabų emiratuose. 2017 metais buvo paskirtas nacionalinės kroatų futbolo rinktinės treneriu.

Parengta pagal „Catholic News Agency“