Timothy Muza/unsplash.com

Vilniaus politikos analizės institutas paskelbė 2018 metų Tiriamosios žurnalistikos konkurso laureatus.

„Vilniaus politikos analizės instituto tiriamosios žurnalistikos konkurso tikslas – skatinti nešališkus ir nuodugnius žurnalistinius tyrimus, padedančius visuomenei geriau suprasti Lietuvos socialinius, ekonominius, politinius iššūkius ir problemas, ginančius visuomenės interesą, žmogaus teises, analizuojančius nacionalinio ir regioninio lygmens viešojo valdymo atvirumą, veiksmingumą ir skaidrumą, socialinės atskirties priežastis, visuomenės atsparumą išorės grėsmėms“, – teigiama pranešime.

Konkurso laureatams įteiktos šios premijos: pirmoji premija – 5000 eurų; dvi antrosios premijos – po 3000 eurų; trys trečiosios premijos – po 2000 eurų.

Pirmoji premija skirta Dovydui Pancerovui (15min.lt) už žurnalistinių tyrimų ciklą apie politikos ir verslo ryšius ir jų poveikį viešajai politikai.  

Antroji premija skirta Michailui Maglovui ir Rytui Staseliui už tyrimus ir publikacijas, atskleidžiančias Lietuvos verslininkų veiklą, apeinant tarptautines sankcijas Rusijos aneksuotame Kryme bei verslo ryšius, keliančius grėsmę nacionaliniam saugumui.

Antroji premija atiteko Šarūnui Černiauskui ir Birutei Davidonytei (15min.lt) už žurnalistinį tyrimą dėl neskaidraus ES paramos panaudojimo atliekų rūšiavimo gamyklų projektams. 

Trečioji premija – Vaidai Pilibaitytei (LRT radijas) už radijo dokumentikos plėtojimą ir dviejų dalių dokumentinių laidų ciklą „Arsenas iš giedro dangaus“.  

Trečioji premija  skirta Mindaugui Aušrai, Jurgitai Čeponytei, Ritai Miliūtei (Laisvės TV) už laidą R.I.T.A.„Putino bankininko draugai Lietuvoje“,  stiprinančią valstybės skaidrumą ir visuomenės atsparumą.

Trečioji premija (2 000 eurų)– Birutei Davidonytei ir Šarūnui Černiauskui (15min.lt) už straipsnių ciklą apie Seimo nario ir jo artimųjų verslo saitus bei atskleistas ES pinigų panaudojimo schemas. 

Vilniaus politikos analizės institutotiriamosios žurnalistikos darbų konkursuias darbus galėjo teikti ar nuominuoti žurnalistai, žiniasklaidos priemonės, nevyriausybinės organizacijos bei visuomenės atstovai. Buvo vertinami tiriamosios žurnalistikos darbai, atitinkantys konkurso tikslą ir tematiką , publikuoti Lietuvos spaudoje, interneto žiniasklaidoje, arba laidos, transliuotos per radiją ar televiziją nuo 2017 m. sausio 1 d. iki šių metų gegužės 15 d.

Apdovanojimams  buvo pasiūlyti 42 tiriamosios žurnalistikos darbai iš 12 žiniasklaidos priemonių. 

Tiriamosios žurnalistikos konkurso vertinimo komisijos nariai - žurnalistai, politologai, akademinių institucijų ir NVO atstovai. Komisijai pirmininkavo  Deimantas Jastramskis, VU docentas.