Nuotraukos autorius Paulius Peleckis/BFL 
© Baltijos fotografijos linija

Ekonomistas Gitanas Nausėda šiandien paskelbė, kad dalyvaus kitais metais vyksiančiuose šalies prezidento rinkimuose, išsakė savo įžvalgas Lietuvai bei pristatė pirmuosius komandos narius, su kuriais kartu kurs rinkimų kampanijos programą.

Aikštėje gausiai susirinkusiems draugams, pažįstamiems, sekėjams bei žurnalistams ekonomistas G.Nausėda pasakė, kad pagrindinis jo uždavinys, tapus šalies prezidentu, sukurti gerovės Lietuvą. „Gerovės valstybė yra tas švyturys, į kurį privalo plaukti pavargęs ir kryptį praradęs Lietuvos laivas. Gerovė – tai ne tik orios visų šalies piliečių pajamos. Gerovė – tai teisė gauti kokybiškas sveikatos apsaugos ir švietimo paslaugas. Gerovė – tai asmens orumas ir pasitikėjimas vienas kitu ir sava valstybe“, – sakė jis.

Šiandien Lietuva pagal gerovės valstybės indeksą yra 41 vietoje iš 149 pasaulio šalių, tuo tarpu kaimynai latviai – 37-ti, estai – 27-ti. „Kodėl? Juk startavome iš beveik vienodų pozicijų, turėjome maždaug tiek pat laiko ir išteklių“, – klausė G. Nausėda.

Nuotraukos autorius Paulius Peleckis/BFL 
© Baltijos fotografijos linija

Ekonomistas taip pat pristatė savo komandą.

Tai verslininkas ir investuotojas Ilja Laursas, Lietuvos ekonomistas, socialinių mokslų daktaras, Vilniaus universiteto profesorius Teodoras Medaiskis, vaikų psichiatras ir švietimo ekspertas Linas Slušnys, Vytauto Didžiojo universiteto Politikos mokslų ir diplomatijos fakulteto profesorius Mindaugas Jurkynas,  žurnalistas, laidų vedėjas ir keliautojas Vytaras Radzevičius, Vilniaus universiteto teisės profesorius, Teisės fakulteto dekanas, Lietuvos teisininkų draugijos vicepirmininkas Tomas Davulis, Vilniaus universiteto toksikologijos centro vadovas. Dr. Robertas Badaras, Vilniaus universiteto profesorė, Santaros klinikų gydytoja kardiologė, Lietuvos kardiologų draugijos išrinktoji prezidentė Jelena Čelutkienė, rinkodaros ir skaitmeninių sprendimų ekspertė, dainininkė Dovilė Filmanavičiūtė, radijo ir televizijos laidų vedėjas, rašytojas, psichologas Andrius Kaluginas. G. Nausėda taip pat pristatė savo ilgametę bendradarbę, ekonomistę, vadovaujančias pozicijas finansų sektoriuje užėmusią Algę Budrytę, kuri taps rinkiminio štabo vadove.