Norberto Tukaj nuotrauka

Jau nuo spalio 18 d. MO muziejus atveria savo duris su keturių dienų programa. Spalio 18–21 d. vykstantys renginiai skirti skirtingų pomėgių ir interesų lankytojui. Siūloma daugiau kaip 70 renginių, kurie visą parą trunkančios programos metu Vilniaus miesto gyventojus ir svečius kvies ir į koncertus, ir į edukacines programas vaikams.

„MO muziejus yra atviras visiems. Todėl norėdami, kad čia gerai laiką leistų kuo įvairesnė publika, paruošėme plačią atidarymo renginio programą. Jame sau įdomius elementus ir renginius galės išsirinkti ir meno mėgėjai, ir norintieji apie jį sužinoti. O iš daugiau nei 70 programos renginių sau artimus ras ir šeimos su mažais vaikais, ir nenuilstantys koncertų lankytojai“, – teigia Milda Ivanauskienė, MO muziejaus direktorė.

Kiekvieną vakarą bus rengiami koncertai. „The Station“ publikai pristatys savo eksperimentinį projektą kartu su dviem lietuvių poetais – Agne Žagrakalyte ir Tomu S. Butkumi. Muzikos ne tik klausytis, bet ir ją žiūrėti burs „Migloko“. Jos koncerto metu laukiama 3D muzikinės kelionės po naktinius džiazo klubus, elektronikos miestus, pas pirmykštes gentis ir bliuzo ugnikalnius. Atidarymo programos muzikinį finišą sekmadienį pažymės šiuolaikinės muzikos festivalio „Gaida“ koncertas MO muziejuje. Jo metu ansamblis „Synaesthesis“ atliks Europos kompozitorių kūrinių programą. 

Atidarymo MOratoną papildys rinktiniai DJ pasirodymai, tarp kurių – Manfredas, merginų grupė „Shi Shi“, Miss Amerika, elektroninės muzikos projektas „Girių dvasios“, Kameu, Ijo, Black Water. Visi jie naktinę muziejaus programą papildys tikru vakarėliu.

Taip pat nepamiršti klasikinės muzikos gerbėjai. Atidarymo programoje laukia ištraukos iš elektroninės operos „E-Carmen“, Vilniaus savivaldybės choras „Jauna muzika“, solistė Vilija Kuprevičienė, pianistė Eglė Andrejevaitė ir kiti.

Rengiant aktyvią muzikę programą, neliko užmarštyje ir mažieji muziejaus lankytojai. Jau penktadienį juos pasitiks teatralizuotas koncertas šeimai pagal Mariaus Marcinkevičiaus ir Rasos Jančiauskaitės knygą „Maži eilėraščiai mažiems“. Sekmadienį – spektaklis vaikams ir visai šeimai „Laimė yra lapė“ pagal to paties pavadinimo E. Daciūtės ir A. Kiudulaitės knygą, išrinktą populiariausiu kūriniu vaikams 2017 m.

Būtent sekmadienį ypač laukiama šeimų, nes ši diena MO muziejuje bus šeimų diena. Jau atidarymo metu mažieji muziejaus lankytojai galės dalyvauti teatro vaikams „Pradžia“ užsiėmime, skirtame 3–8 metų vaikams. Tokie užsiėmimai vyks kiekvieną sekmadienį.

Kaip priduria MO muziejaus direktorė: „Spalio 18–21 dienomis MO muziejaus erdvėse sau vietą ras įvairios meno sritys ir dar įvairesni lankytojai. Esame atviri įvairiems skoniams ir visokioms nuomonėms.Tikime, kad MO atidarymo šventė pažymės naują erdvę Lietuvos kultūros žemėlapyje.“

Visa atidarymo paroda ir bilietai.

Atidarymo bilietą sudaro parodos bilietas ir 2 pasirinkti renginiai. 

Koncertai ir programa vaikams

Spalio 18 diena. Koncertai: Vilniaus savivaldybės choras „Jauna muzika“, solistė Vilija Kuprevičienė, ištraukos iš elektroninės operos „E-Carmen“, moduliarinių sintezatorių, Manfredo ir merginų grupės „Shi Shi“ pasirodymas.

Spalio 19 diena. Koncertai: pianistės Eglės Andrejevaitės pasirodymas, Miss Amerika, elektroninės muzikos projektas „Girių dvasios“, Kameu. Programa vaikams: „Vėjai švilpia apie žuvis, ausis ir mamą“ teatralizuotas koncertas šeimai (pagal Mariaus Marcinkevičiaus ir Rasos Jančiauskaitės knygą „Maži eilėraščiai mažiems“).

Spalio 20 diena. Koncertai: „The Station“, „Migloko“ koncertai, Ijo, Black Water.

Spalio 21 diena. Koncertai: „Synaesthesis“ su programa „In Celsius“. Programa vaikams: teatro vaikams „Pradžia“ užsiėmimai ir „Laimė yra lapė“ spektaklis vaikams ir visai šeimai.