Viktorijos Balkutės nuotrauka

Šeštadienį daugiau nei tūkstantis žmonių susirinko į pėsčiųjų žygį Labanoro girioje.

Žygio tikslas – pamatyti saugomų teritorijų padėtį ir atkreipti visuomenės dėmesį į naikinamus miškus.

Viktorijos Balkutės nuotrauka

Organizatoriai: Labanoro žygio iniciatyvinė grupė, „Labanoro klubas“, asociacija „Gyvas miškas“, „Žalioji Lietuva“.

Organizatoriai teigia siekiantys sustiprinti ir užtikrinti deramą saugomų teritorijų ir senųjų miškų apsaugą – atsisakyti plynų ir atvejinių kirtimų bei intensyvaus ūkininkavimo pačiose gražiausiose Lietuvos vietose, išsaugojant vientisą kraštovaizdį, gyvenimo būdą, protėvių ir gamtos paveldą ateities kartoms.

Anot jų, Lietuvoje saugomos teritorijos sudaro mažiau nei 30 procentų, ir daugiau nei pusė iš jų vykdoma intensyvi (aktyvi) ūkinė veikla, kuri gali neatpažįstamai ir nepataisomai pakeisti šalies veido autentiškumą ir gamtinę aplinką. Tik 1,1 % iš jų sudaro žmogaus veiklos neliečiamo miško – sengirės likučiai.

Viktorijos Balkutės nuotrauka

Organizatoriai pabrėžia, kad miškų savininkė yra visuomenė ir kirtimų normos bei būdai nėra vien ekonominis klausimas, o politinis, vertybinis pasirinkimas.

Viktorijos Balkutės nuotrauka

Kilus visuomenės pasipiktinimui, kirtimai Labanoro girioje mėnesiui sustabdyti rugsėjo 19 dieną. Aplinkos ministrasKęstutis Navickas yra sakęs, kad Labanoro regioniniame parke jau iškirsta 90 hektarų miško, iki metų pabaigos suplanuota iškirsti iš viso 166 hektarus.

Viktorijos Balkutės nuotrauka
Viktorijos Balkutės nuotrauka