Justo Gulbinovičiaus nuotrauka
Fotomenininkė Monika Požerskytė (centre). Justo Gulbinovičiaus nuotrauka

Šviesūs ir nuoširdūs Lietuvos bendraamžių, šimtamečių lietuvių, portretai – tokią parodą Dailininkų sąjungos galerijoje Vilniuje atidarė fotomenininkė Monika Požerskytė. Prieš gražiausias metų šventes kūrėja kviečia ir į neeilinę ekskursiją po šimto metų sulaukusių herojų gyvenimus.

M. Požerskytė aplankė daugybę Lietuvos vietų, kur susitiko su šimto ir daugiau metų sulaukusiais senoliais, išklausė jų pasakojimų, išgyvenimų, neįtikėtinų istorijos vingių.

„Žvelgdama į kiekvieną portretą atsimenu herojaus pasakojimus, aplinką, nuotaiką. Didžiuojuosi, kad galėjau įamžinti, išsaugoti ir pasidalinti. Ši kelionė po šimtamečių namus man buvo didžiulė dovana“, – sakė fotografijų autorė. 

Dabar fotografė nori šia dovana pasidalinti su kitais, todėl kviečia į ekskursiją po Lietuvos šimtamečių portretų ir jų istorijų parodą, kuri vyks gruodžio 22 d. 15 val. Jos metu M. Požerskytė ne tik papasakos labai įvairių, o kartais ir neįtikimų mūsų šalies gyventojų, kurių portretai eksponuojami parodoje, istorijų, bet ir pasidalins beveik metus trukusios fotosesijos užkulisiais, nutikimais ir tuo, kas jungia visas šias viešnages. Ekskursija – nemokama, bet į ją būtina išankstinė registracija el. paštu 100metukartu@100metukartu.lt.

M. Požerskytės paroda – Lietuvos šimtmečiui skirto projekto „100 metų kartu“ dalis, kurį sudaro ir tokio paties pavadinimo fotografijų albumas ir dokumentinis režisierės Editos Kabaraitės filmas „100 metų kartu“.

Paroda Vilniuje veiks iki sausio 4 d.

Fotomenininkės Monikos Požerskytės parodos atidarymas. Justo Gulbinovičiaus nuotrauka
Justo Gulbinovičiaus nuotrauka
Fotomenininkės Monikos Požerskytės parodos atidarymas. Justo Gulbinovičiaus nuotrauka
Valerijos Semeniuk nuotrauka