EPA nuotrauka

Sausio pabaigoje jaunimas iš viso pasaulio susitiks Panamoje vyksiančiose Pasaulio jaunimo dienose. Tai didžiausias katalikiškas renginys pasaulyje, suburiantis milijonus jaunimo. Kartu tai proga jaunam žmogui sutikti jauną pasaulio Bažnyčią, brolį ir sesę – tikinčius, abejojančius, klausiančius, trokštančius bendrystės, ieškančius gyvenime to, kas labiausiai įprasmina jaunystę.

Apie tai, kad Jaunimo dienos palieka reikšmingą antspaudą jaunų žmonių gyvenimuose, gali papasakoti ne vienas jose dalyvavęs jaunuolis. Štai keletas jų:

Man jaunimo dienos primena vandens oazę pasaulio dykumoj. Jaunimas susirenka drauge švęsti savo tikėjimą. Bendrumas pastiprina ryšį su Kristumi ir vienų su kitais (Bažnyčia)! Po to, sustiprinti, grįžtame į kasdienį tikėjimo gyvenimą: į mokslo, darbų ir parapijos rutiną. Jei jaunimo dienų šventės patirtis stiprina kasdienybę, vadinasi mes tikrai susitinkame Jėzų. (s. Viktorija)

Man Jaunimo dienos – tai galimybė pabūti su tokiais pačiais žmonėmis, kaip ir aš. Šiais laikais, kai Tikėjimas tarp jaunų žmonių yra „nepopuliarus“’ ir tikinčiam žmogui kartais pasidaro nyku, aplanko abejonės, Jaunimo dienos tai perkeičia. Kai matau tūkstančius degančių širdžių, turinčių vieną tikslą, tą patį atsidavimą Dievui – tada mano Tikėjimo liepsnelė, kuri galbūt jau buvo prigesusi, pradeda degti kartu, kaip ir tūkstančiai kitų. Jaunimo dienos - tai yra tas „virusas“, kurio simptomai užkrečia visus ir kuris perauga į kur kas didesnę „ligą“ – degantį Tikėjimą(Liudas).

Suprasdami, jog Jaunimo dienos Panamoje nėra kiekvienam jaunam žmogui pasiekiamos (ypatingai mokslo metų eigoje), Lietuvos arkivyskupijų ir vyskupijų jaunimo centrai kviečia pasaulio jaunimo dienas patirti net nekertant Lietuvos sienos.

„Labai džiaugiuosi, kad jaunimas turės galimybę kartu švęsti šį ypatingą įvykį Lietuvoje. Jo metu bus ne tik smagių, jaunatviškų pramogų, bet svarbiausia, galimybė dar giliau ir atviriau priimti Kristų į savo širdį. Jau dabar nekantraujame pamatyti tuos švytinčius džiaugsmu veidus, kuriuos mums dovanoja kiekvienos jaunimo dienos nesvarbu, kur jos bevyktų. Tikiu, kad visi keturi Lietuvos miestai, kuriuose vyks PJD renginiai, nebus išimtis!“ – sako viena iš PJD renginių Lietuvoje organizatorių, Vilniaus arkivyskupijos jaunimo centro vadovė Kristina Trinkūnaitė.

Jaunimo dienų renginiai Lietuvoje vyks paraleliai su pačiomis Pasaulio jaunimo dienomis Panamoje. Sausio 26–27 d. PJD renginiai vyks: Raudondvaryje, Šiauliuose, Telšiuose ir Marijampolėje. Lietuvos vyskupijų jaunimo centrai tikisi, jog Pietų Amerikos ritmai ir nuotaika leis dalyviams pasijusti lyg būtų už 10 000 kilometrų nuo gimtųjų kraštų.

Renginio metu dalyvių lauks Panamoje tuo metu esančių vysk. Dariaus Trijonio ir vysk. Kęstučio Kėvalo katechezės ir jų naujausi įspūdžiai, maldos vakaras, intensyvi naktinė programa, kurią vainikuos susitikimas teletiltu su popiežiumi Pranciškumi.

Renginio organizatoriai ragina nedelsti registruotis moksleivius nuo 14 metų. Juk renginys –  vykstantis nakties metu, siūlantis net tik intensyvią ir pilną žaismo programą, bet ir autentišką galimybę kartu su šimtais jaunų žmonių pasijusti vienos visuotinės Bažnyčios dalimi – išskirtinis įvykis Lietuvoje.

Registracija į jaunimo dienų renginius ir visa reikalinga informacija: jaunimodienos.lt (dalyvių skaičius ribotas).

Vilniaus arkivyskupijos jaunimo centras