Dainininkas Andrius Mamontovas. Ryčio Šeškaičio nuotrauka

Vasario 21–24 dienomis duris atvers jubiliejinė 20-oji Vilniaus knygų mugė. Keturių dienų šventė jau neįsivaizduojama be tradicija tapusios penktus metus asociacijos AGATA organizuojamos Muzikos salės.

Muzikos salė po vienu stogu suburia daugumą Lietuvos muzikantų ir muzikos leidėjų. Šiais metais lankytojams bus pristatyta didžiausia Lietuvos muzikinės produkcijos mugė, daugiau kaip dvidešimt specialiai mugės programai parengtų gyvo garso koncertų, kaip visad įdomūs ir įtraukiantys pokalbiai. Tikrai ne vieną pradžiugins galimybė susitikti su daugiau nei dviem šimtais Lietuvos muzikos kūrėjų, atlikėjų, leidėjų bei koncertų organizatorių.

„Jau penktą kartą rinksimės į vieną didžiausių muzikos švenčių Lietuvoje. Šiais metais Muzikos salėje bus atskleistas labai platus lietuviškos muzikos veidas, kurio neskaidysime į žanrus ar kategorijas. Į salę užsukęs lankytojas galės pasinerti į tikrą muzikos sūkurį. Pagrindinis Muzikos salės akcentas išlieka naujai išleisti lietuviškos muzikos albumai. Akivaizdžiai matomas kokybiškų, profesionaliai leidžiamų nišinės, alternatyvios, elektroninės ir rimtosios muzikos albumų gausėjimas. Norime pabrėžti muzikos įvairovę, tai darome jau penktus metus Muzikos salėje ir 20 metų savo veiklomis atstovaudami visiems Lietuvos atlikėjams”, – naujienomis dalijosi Muzikos salę organizuojančios asociacijos AGATA direktorė Agnė Begetė.

Daug dėmesio skirta lankytojų laukiamoms koncertų ir pokalbių programoms. Didžiojoje koncertų ir pokalbių scenoje kiekvienas klausytojas ras savo temą ir muzikos kryptį. Gyvo garso koncertais džiugins GJan, Linas Adomaitis, merginų choras „Liepaitės“, Ieva Narkutė ir dar daugelis kitų. Mažiesiems mugės svečiams ir jų tėveliams ruošiami išskirtiniai teatralizuoti muzikiniai pasirodymai. 

Muzikos salės scenoje ketvirtadienį bus paskelbti ir apdovanoti LRT organizuojamo vaizdo klipų konkurso KLIPVID nugalėtojai. Sekmadienį jos neaplenks ir mugės išvakarėse išrinkti Nacionalinės „Eurovizijos“ atrankos laimėtojai. Laukia ir daugiau muzikinių staigmenų.

Pokalbių scenoje nusimato kelionė po įvairius muzikos žanrus ir formatus, naujų albumų ir knygų pristatymus. Bus atskleistos Lietuvos kino muzikos paslaptys, Andrius Mamontovas papasakos savo ir Lietuvos kamerinio orkestro nuotykius legendinėje „Abbey Road“ garso įrašų studijoje, o Beissoul & Einius pasidalins įžvalgomis apie madą.

„Atvykstantys užsienio muzikos prodiuseriai sako, kad Muzikos salė – unikalus reiškinys visame regione, kad nėra daugiau tokios atmosferos. Liudiju tai, nes buvau ir lankytojas, buvau dalyvis muzikantas, o dabar nekantriai, tiesiog su vaikišku užsidegimu pasiruošimą stebiu jau iš vidaus. Lietuvos muzikos bendruomenei ši mugė neabejotinai tapo metų renginiu – nauji leidiniai planuojami nebe žiemos šventėms, o Muzikos salei! Renginiu, kurio, tikiu, laukia bet kuris muziką mylintis, jai prijaučiantis, ją kuriantis ir atliekantis. Bet svarbiausia – Lietuvoje pavyko padaryti tai, kas taip sunkiai sekasi visose sferose – suburti bendruomenę. Tokią, kurioje kiekvienas perlipęs savo ego bendrai kuria vieną didelę muzikos šventę!“ – kalbėjo atlikėjas, asociacijos AGATA tarybos pirmininkas Domantas Razauskas.

Būtent unikalus renginio formatas leidžia suburti ir vienija visų muzikos žanrų atstovus: roko, hiphopo, elektroninės, instrumentinės muzikos, dainuojamosios poezijos kūrėjus, operos solistus, klasikinės muzikos, bliuzo, džiazo muzikantus ir žinomiausius populiariosios scenos veidus. Įsimintiniems susitikimams su muzikos atlikėjais bus įrengta daugiau nei septyniasdešimt stendų. Čia vyks ir įvairūs užsiėmimai bei pramogos, o galimybė išbandyti tradicinius ir neįprastus instrumentus patrauks ne vieno lankytojo dėmesį. 

Lietuvos gretutinių teisių asociacijos AGATA inf.