Vilniaus universiteto leidykla pristato Vilniaus universiteto Filosofijos fakulteto Ugdymo mokslo instituto profesorės, Ugdymo teorijos ir kultūros katedros vedėjos dr. Lilijos Duoblienės monografiją „Pohumanistinis ugdymas. Dekoduoti“.

„Visą monografijos rašymo laiką mane lydėjo fiziniai ir kartais tik mano įsivaizduojami pokalbiai su mokslininkais ir pedagogais, taip pat artimaisiais apie įvairias filosofijoje ir švietime sprendžiamas problemas. Tai koregavo mano rašymo posūkius, naujų skyrių atsiradimą“, – sako knygos autorė.

Knygoje aptariama švietimo / ugdymo, kultūros ir gamtos sąsaja. Svarstoma, kur ugdant dėti akcentus, kas šiandien yra svarbiausia, o jei visos sritys svarbios – kaip jos konkuruoja ar sąveikauja tarpusavyje, kaip kuria naują pasaulį. Švietimo, kultūros ir gamtos sąsają komplikuoja į jų lauką įsiveržusios ir didelę įtaką darančios informacinės technologijos ir skaitmeninis pasaulis. Tiriami galimi ateities keliai ir kokie pavojai juose slypi, svarstoma, kokie galėtų būti teigiami rezultatai, jeigu žmogus atsargiai įsiterptų į šį visų sričių integracijos procesą.

Nauji konceptai ir naujos idėjos, siūlomos postmodernios ir posthumanistinės filosofijos ir jų pagrindu kuriamos ugdymo filosofijos, nėra nei paprastos, nei lengvai pritaikomos. Autorės teigimu, tai labiau panašu į vaizduotės projektus, kartais visai pakvaišusius, bet neabejotinai labai dosnius savo įžvalgomis. Ir vis dėlto šie vaizduotės projektai jau testuojami ir įgyvendinami.

Monografiją „Pohumanistinis ugdymas. Dekoduoti“ galite įsigyti knygynuose „Littera“, „Akademinė knyga“, „Vaga“, el. knygynuose patogupirkti.ltknygos.lthumanitas.lt.

VU naujienos