EPA nuotrauka

EPA nuotrauka

Trečiadienį po pietų vietos laiku (Lietuvoje jau artėjo vidunaktis) popiežiaus lėktuvas pasiekė Panamos sostinės oro uostą.

EPA nuotrauka

EPA nuotrauka

Šventąjį Tėvą pasitiko Panamos prezidentas Juan Carlos Varela, vyskupai ir jaunimas. Iš oro uosto popiežius nuvyko tiesiai į nunciatūrą, kuri vizito dienomis yra jo oficiali rezidencija. Pirmas oficialus kelionės programos renginys – popiežiaus vizitas Panamos prezidentūroje – įvyks ketvirtadienio rytą vietos laiku. Ketvirtadienio vakarą Šventasis Tėvas susitiks su Pasaulio jaunimo dienų dalyviais.

EPA nuotrauka

Kodėl popiežius parinko marijinę temą Panamos PJD? „Pranciškus yra gilaus marijinio pamaldumo žmogus, tai labai būdingas Lotynų Amerikos tautų bruožas. Prisiminkime: Marija yra kiekvieno į Dievo kvietimą tobulai atsiliepiančio mokinio ikona. Jauni žmonės irgi apdovanoti savybėmis ir valia, kurių dėka gali šitaip atsiliepti ir vykdyti Viešpaties kiekvienam skirtą projektą. Iškylantys sunkumai kartais gali atrodyti neįveikiami, tačiau Marijos mokykloje jaunosios kartos išmoksta, kad niekuomet nepristigs Viešpaties palaikymo. Jaunimas mato, kad pasaulis atrodo pavargęs ir nebesugebantis perduoti svarbiausių žinių, tačiau jaunimas turi jėgų, noro ir valios padaryti jį geresniu. Beje, neseniai įvykęs jaunimui skirtas Sinodas irgi iškėlė panašią pašaukimo ir marijinio dvasingumo perspektyvą“, – atsako kardinolas Kevin Farrell, Popiežiškosios pasauliečių, šeimos ir gyvybės dikasterijos vadovas.

Kelionės į Panamą pradžioje popiežius pasveikino kartu skrendančius žurnalistus. Vieno japono žurnalisto paklaustas apie galimą kelionę į Japoniją, popiežius atsakė: „Atvyksiu į Japoniją lapkritį, ruoškis“.

EPA nuotrauka

EPA nuotrauka

Vėliau ir Šventojo Sosto spaudos salės l.e.p. direktorius paskelbė oficialų pareiškimą, kuriuo patvirtino, kad vyksta pasirengimai popiežiaus kelionei į Japoniją. „Šventasis Tėvas jau ne kartą yra sakęs, kad jis labai norėtų aplankyti tą šalį. Popiežius norėtų nukeliauti ir į Iraką, tačiau dabartinėmis sąlygomis tai neįmanoma.“

Lėktuve popiežiaus taip pat paklausta, ką jis mano apie užtvaras, pastatytas Meksikos ir JAV pasienyje. „Baimė iš mūsų atima protą“, – pasakė popiežius ir pasiūlė pasiskaityti neseniai Vatikano dienraščio „L’Osservatore Romano“ paskelbtą vedamąjį „Baimės sienos“.

Popiežiui lėktuve bendraujant su žurnalistais buvo prisimintas ir pernai rudenį Romoje miręs Rusijos žinių agentūros TASS korespondentas Aleksejus Bukalovas, lydėdavęs popiežių visose kelionėse. 

EPA nuotrauka

EPA nuotrauka

EPA nuotrauka