Filmo „Tolkien“ kadras. Aktorius Nicholasas Houltas įkūnys jauną J. R. R. Tolkieną.

Pasirodė oficialus gegužę kino teatrus pasieksiančio filmo „Tolkienas“ (Tolkien) anonsas. Apie knygų „Žiedų valdovas“ ir „Hobitas“ autoriaus jaunystės nuotykius ir meilės istoriją pasakojančios juostos premjera – 2019 metų gegužęs 10 dieną. Filmą režisuoja suomis Dome Karukoski, scenarijų rašė Davidas Gleesonas bei Stephenas Beresfordas. Patį J. R. R. Tolkieną vaidina Nicholasas Houltas, o jo mylimąją Edith Bratt, vėliau tapusią Tolkieno žmona – Lily Collins. Filmą kuria „Fox Searchlight Pictures“ ir „Chernin Entertainment“.

J. R. R. Tolkienas (1892–1973) išgarsėjo parašęs fantastinės literatūros kūrinius: „Hobitas“, „Žiedų valdovas“, „Silmariljonas“ ir kitus. Tolkienas buvo rašytojas, filologijos profesorius Oksfordo universitete, mylintis vyras, keturių vaikų tėvas ir atsidavęs katalikas. Pagrindinė filmo „Tolkienas“ tema – J. R. R. Tolkieno vaikystė ir jaunystė, jo draugystė su bendraminčiais ir meilė Edith Bratt, kuri vėliau tapo jo žmona ir įkvėpėja.

Youtube kadras. Edith Bratt vaidmenyje  Lily Collins. 

Youtube kadras

Filmo tema tapęs Tolkieno gyvenimo laikotarpis buvo labai svarbus rašytojo gyvenime – tuo metu formavosi jo pasaulėjauta, domėjimasis kalbomis ir artimiausių draugų ratas. Filmo pasirodymo nekantriai laukia rašytojo gerbėjai visame pasaulyje. Kol kas nėra informacijos, ar filmas bus rodomas Lietuvos kino teatruose.

Kadras iš filmo „Tolkien“
Kadras iš filmo „Tolkien“