Kadras iš rež. Peterio Hedgeso filmo „Benas grįžo į namus“ („Ben Is Back“, 2018 m., JAV).
Kadras iš rež. Peterio Hedgeso filmo „Benas grįžo į namus“ („Ben Is Back“, 2018 m., JAV).

Vasario 22 dieną į Lietuvos kino teatrus atkeliauja jautri drama „Benas grįžo į namus“, kur pagrindinį vaidmenį atlieka Julia Roberts, įkūnijanti dėl narkomano sūnaus gyvenimo kovojančią motiną. Tiesa, filmo kūrėjai apie tai daug kalbėti nelinkę, tačiau juosta slepia tikrą istoriją iš režisieriaus Peterio Hedgeso gyvenimo. Ne veltui narkomano sūnaus vaidmeniui pasirinktas ir režisieriaus tikras sūnus Lucas Hedgesas.

Užsienio spaudoje pasirodė informacija, kad juosta „Benas grįžo į namus“ režisieriui ir jo sūnui nėra tik dar vienas eilinis filmas. P. Hedgesas, kuris 2003 metais buvo nominuotas „Oskarui“ už geriausią adaptuotą scenarijų juostai „Gyvenimas pagal jį“ (About a Boy), naujojo darbo ėmėsi sukrėstas savo paties praeities įvykių. Scenarijų įkvėpė sunki vaikystė, narkotikus vartoję artimi draugai ir santykiai su alkoholike motina. 

Teigiama, kad labiausiai P. Hedgesą sukrėtė draugo mirtis – prieš beveik dešimtmetį jis anapilin iškeliavo perdozavęs narkotikų. Panašiu metu šį pasaulį paliko ir vienas mėgstamiausių jo aktorių – Philipas Seymouras Hoffmanas, kurio organizme po mirties aptiktas mirtinas narkotikų ir vaistų kokteilis.

„The Hollywood Reporter“ anksčiau pranešė, kad P. Hedgesas, sunkiai išgyvendamas šias netektis ir vis dar jausdamas ryškias mamos alkoholizmo padarinius, 2017 metais užsirašė į scenarijaus rašymo dirbtuves tam, kad išmoktų skaudžius savo išgyvenimus sudėlioti ant popieriaus. Ten ir gimė pirmieji dešimt juostos „Benas grįžo į namus“ scenarijaus puslapių.

„Ši drama yra puikiausias įrodymas, kad Julia Roberts yra ne tik graži moteris“, – sakė režisierius P. Hedgesas.

„Tai, kas vyksta filme, kasdien vyksta Amerikoje. Ne prieš filmavimo kameras, o miestų užkampiuose, namuose, kurie iš pirmo žvilgsnio gali niekuo nesiskirti nuo kitų. Kasdien kažkas kažkam išrašo receptą, kuris pakreipia gyvenimus ten, iš kur beveik niekada negrįžtama“, – teigė „Oskaro“ laureatė J. Roberts.

Filmuojant juostą puikiai visame pasaulyje žinoma aktorė visą laiką leido su režisieriaus sūnumi Lucasu Hedgesu. Jis ir vaidina Julios herojės sūnų, tačiau į filmą papuolė ne dėl to, kad jo tėvas sėdėjo režisieriaus kėdėje. To pageidavo pati J. Roberts, nes matė jo besiskleidžiantį talentą filmuose „Trys stendai prie Ebingo, Misūryje“, „Boružėlė“ (Ladybird), „Mančesteris prie jūros“ (už antraplanį vaidmenį šioje juostoje jis buvo nominuotas „Oskarui“).

„Atsidurti Holės (ją filme ir vaidina J. Roberts) vietoje nenorėtų jokia motina. Pati auginu tris vaikus, todėl juostoje pasakojama istorija man labai skaudi. Labai į ją įsijaučiau, o Lucasą prėmiau kaip savo sūnų. Darbas šiame filme gerokai mane paveikė, dabar turiu dar daugiau raukšlių ir žilų plaukų“, – tikino 51-erių aktorė.

Drama „Benas grįžo į namus“ pasakoja jautrią istoriją apie prieš pat Kalėdas netikėtai namo iš priklausomybių klinikos grįžusį devyniolikmetį Beną (akt. Lucas Hedgesas). Vaikino motina Holė (akt. Julia Roberts) džiaugiasi netikėtu sūnaus sugrįžimu, tačiau visiškos ramybės širdyje nėra. Greitai paaiškėja, kad ne be reikalo: senieji Beno draugeliai netrukus vėl trinasi aplink ir bando įtraukti vaikiną atgal. Norėdamas savo šeimą apsaugoti nuo grasinimų ir smurto, Benas sutinka jiems atlikti dar vieną, paskutinį, darbą. 

Artimiausios 24 valandos jo motinai pavirs tikru pragaru, besistengiant išgelbėti Beną nuo buvusių, esamų ir dar tik būsimų pavojų. Holė ne kartą neteks vilties, beprotiškai norės tiesiog pasiduoti, tačiau nenugalima motinos meilė privers ją eiti į priekį ir daryti viską, kad tik susigrąžintų mylimą sūnų. 

Kaip baigsis istorija ir ar pajėgs J. Roberts herojė savo meile sustabdyti sūnų nuo pagundų? O gal Benas parvyko ne šiaip sau? Filmas „Benas grįžo į namus“ mūsų šalies kino teatruose – nuo vasario 22 dienos.

Filmo anonsas: