Pixabay

Pembertono indeksas, pasirodęs prieš maždaug 10 metų, yra asmeninės laimės analizavimo priemonė. Remiantis juo buvo atliktas tyrimas, analizuojantis porų bendravimą, siekiant nustatyti, kas būdinga santykiams, kuriuose žmonės jaučiasi laimingi. Čia sutrumpintai pateikiami septyni dalykai, kuriuos tyrimas parodė esant svarbiausius laimingiems santykiams.

Garsiai išsakomas žavėjimasis vienas kitu. Geriems romantiškiems santykiams labai svarbu, kad pora išreikštų susižavėjimą vienas kito gebėjimais, pasiekimais ar savybėmis: gerumu, organizaciniais gebėjimais, asmenybės bruožais (nesvarbu ar tuo požiūriu mylimieji yra panašūs vienas į kitą ar visiškai skirtingi), rūpestingumu, gera išvaizda, jėga, atkaklumu, profesine reputacija, dėmesiu smulkmenoms, kuklumu ir gebėjimu pripažinti klaidas… Visuomet yra kas nors, kuo galima žavėtis. Santykiuose tai svarbu tiek moterims, tiek vyrams.

Pixabay

Parama. Kiekvienam svarbu, kad nepriklausomai nuo aplinkybių galėtų pasitikėti mylimu žmogumi. Tai reikalauja kasdienių pastangų, tačiau suteikia santykiams labai svarbią stabilumo, ramybės ir saugumo atmosferą.

Pixabay

Pagarba. Pagarba nėra tik jausmas, tai pastangų mylėti ir savo žodžiais ar veiksmais vienas kito neužgauti rezultatas. Poros gyvenime gerbiamas žmogus turi jausti, kad su juo teisingai elgiamasi, kad jis yra svarbus ir mylimas. Tai nepaprastai svarbu santuokinei laimei.

Įsipareigojimas. Žinoti, kad esi su žmogumi, kuris yra pasiryžęs visada mylėti tave, suteikia vilties ir jėgų įveikti visus iššūkius. Dėl to santuoka yra svarbi, kaip ryšys, kuris savotiškai peržengia dabartį – ji reiškia įsipareigojimą iki gyvenimo galo. Užtikrintumas, teikiamas šio ryšio, yra nepaprastai svarbi laimingų santykių dalis.

Pixabay

Aistra. Bet kuriame amžiuje poros laimei svarbus seksualinis ryšys. Ispanišku posakiu „musės neskrenda ten, kur verda vanduo“, turima omenyje, jog palaikomi intymūs santykiai padeda išvengti neištikimybės. Jei santuokai netrūksta intymumo, labiau tikėtina, kad nė vieno iš sutuoktinių širdis nedreifuos link kitų žmonių.

Humoro jausmas. Poros, gebančios į gyvenimą ir vienas kitą pažvelgti su šypsena, yra laimingesnės. Humoras yra svarbus, nes sumažina įtampą, padeda ramiau pažvelgti į padėtį sunkiomis akimirkomis, gebėjimas pasijuokti iš savęs – būti kuklesniu ir nedramatizuoti situacijos. Laimingi galime būti tik tuomet, jei su savo ir savo antrosios pusės trūkumais tvarkysimės išmintingai, mylėdami ir su humoru.

Pixabay

Bendri pomėgiai ir laisvalaikis. Poros, kurios kartu smagiai leidžia laiką, yra laimingos. Skirkite laiko kelionėms, sportui, kartu gaminkite valgį, dalykitės smagiomis istorijomis. Net jei kartu pasižiūrite mėgstamą serialą, tai padeda užmegzti ryšį.

Parengta pagal aleteia.org