Vilniaus miesto savivaldybės choras „Jauna muzika“ (meno vadovas – Vaclovas Augustinas). Auran Paškevič nuotrauka

Pradžioje Dievas sukūrė dangų ir žemę.

O žemė buvo padrika ir dyka, tamsa gaubė bedugnę, ir vėjas iš Dievo dvelkė viršum vandenų.

Tuomet Dievas tarė: „Tebūna šviesa!“ Ir šviesa pasirodė.

Dievas matė, kad šviesa buvo gera, ir Dievas atskyrė šviesą nuo tamsos. (Pr 1,1-4)

Balandžio 22 d. 19 val. Vilniaus miesto savivaldybės choras „Jauna muzika“ rengia koncertą pavadinimu „Pradžioje“, kuris vyks Šv. Kotrynos bažnyčioje (Vilniaus g. 30, Vilnius). Kartu su choru solo partijas atliks mecosopranas Nora Petročenko ir sopranas, choro narė Ieva Skorubskaitė. Diriguos choro meno vadovas Vaclovas Augustinas.

Šv. Velykos – atgimimo, gamtos gyvėjimo ir ilgėjančių dienų metas, tai šeimų susibūrimo ir bendravimo laikas. Choras „Jauna muzika“ visus kviečia susitikti antrąją Šv. Velykų dieną, balandžio 22 d., 19 val. Šv. Kotrynos bažnyčioje ir praleisti šį vakarą kartu. Pasinersime į amerikiečių kompozitorių a cappella kūrinių sąskambius ir žaismes, kursime ryškias nuotaikas, šiltomis emocijomis bei kviesime kartu įprasminti ypatingą pavasario šventę.

„Pirma mintis apie kūrinį, žinoma, buvo: „Labai sudėtinga partija, kaip pavyks susidoroti?“ Tačiau pradėjus detaliau studijuoti kūrinį, supratau, kad svarbiausia atrasti teisingą raktą į bendrą kūrinio struktūrą ir skirtingų dermių sandūrą, į vokalinės linijos tėkmę ir jos santykį su choro partija. Visada mokantis naujus opusus mėgstu matyti visumą: nuo esminių autoriaus nurodymų iki smulkių solo partijos subtilybių. Kitas raktas, žinoma, pasakojama Biblijinė istorija - pasaulio sutvėrimas. Paties kompozitoriaus nuoroda labai daug ką pasako apie atlikimo stilių – „Švelnia, pasakojančia maniera, tarsi pasakojant labai gerai žinomą istoriją“. Tai suteikia tam tikros laisvės, o tuo pačiu nukreipia nuo pompastikos prie grynumo ir pačios istorijos svarbos“, – dalinosi N. Petročenko apie Aaron Copland „In the Begining“.

Norint paminėti šią išskirtinę šventę Lietuvos bendruomenei, choro vadovas Vaclovas Augustinas parinko ypatingą ir išskirtinę programą, kurioje bus galima išgirsti žymių pasaulyje amerikiečių kompozitorių Aarono Coplando (1900–1990), Erico Whitacre'io (1973), Ola Gjeilo (1978), Stepheno Pauluso (1949–2014), Williamo Hawley (1950) kūrinius a cappella.

Daugiau informacijos choro „Jauna muzika“ feisbuko paskyroje ir internete.

Vilniaus miesto savivaldybės choro „Jauna muzika“ informacija