2019 m. balandžio 11 d., ketvirtadienį, 17.30 val. Vilniaus paveikslų galerijoje (Didžioji g. 4) – monografijos „Krikščionybė ir šiuolaikinė lietuvių literatūra“ sutiktuvės ir pokalbis „Ar krikščionybė dar svarbi naujausiai lietuvių literatūrai?“.

Dalyvauja knygos autoriai: dr. Dalia Čiočytė (sudarytoja), dr. Asta Gustaitienė, dr. Dalia Jakaitė, dr. Marijus Šidlauskas; literatūrologai: prof. Viktorija Daujotytė, dr. Gediminas Mikelaitis; rašytojai Gintaras Bleizgys, Marius Burokas, Dainius Dirgėla, Rebeka Una, Skaistė Vilimaitė. Groja pianistas Jonas Šopa. Vakarą veda dr. Darius Kuolys.

Lietuvos mokslo tarybos finansuotos kolektyvinės monografijos autoriai – Vilniaus, Vytauto Didžiojo, Klaipėdos ir Šiaulių universitetų dėstytojai – rašo apie krikščioniškųjų nuostatų ir vertybių raišką Nepriklausomos Lietuvos literatūroje (nuo 1990 m.): prozoje, eseistikoje, poezijoje, dramoje, vaikų literatūroje. Vilniaus universiteto leidyklos išleista knyga tyrinėja šiuolaikinėje lietuvių literatūroje glūdinčią meninę savimonę, literatūrines žmogaus prasmės paieškas ir literatūros dialogą su krikščionybe. Aiškinamasi, kaip literatūrinė savimonė mokosi iš krikščionybės mąstyti apie žmogų ir pasaulį, kaip su krikščionybe polemizuoja. Knygą sudaro trys dalys, atitinkančios tris tyrimo išryškintas pagrindines šiuolaikinės literatūros dialogo su krikščionybe formas: tradicinis literatūros ir krikščionybės ryšys (šiuolaikinė krikščioniškoji literatūra); ironiškas santykis kaip iššūkis krikščionybei arba maištinga dievoieška; šiuolaikinei literatūrai specifinė forma – anoniminis krikščioniškumas.

Svarstydami žmogaus prasmės problemas monografijos autoriai ne tik tikrina ir apmąsto atveriamus atsakymus, bet ir provokuoja kelti klausimą – ar krikščionybė dar svarbi naujausiai lietuvių literatūrai? Knygos Krikščionybė ir šiuolaikinė lietuvių literatūra pristatymo renginys skiriamas ir knygai aptarti, ir plačiau pasvarstyti krikščioniškuosius šiuolaikinio kultūrinio mentaliteto aspektus.

Organizatorių informacija