Bendruomenė „Martindom“. Organizatorių nuotrauka

Katalikų evangelizacijos bendruomenės „Naujoji Sandora“ ir Kretingos Pranciškoniškojo jaunimo tarnybos kvietimu gegužės 16–18 dienomis Lietuvoje svečiuosis katalikų bendruomenė „Martindom“ iš Slovakijos. Svarbi slovakų misijų Lietuvoje dalis – tai Kretingoje vyksiantis šlovinimo seminaras, skirtas bažnyčioje giedantiems ir grojantiems muzikantams.

1992 metais Bratislavoje susikūrusios katalikų bendruomenės „Martindom“ ištakos – maža maldos grupelė, kurios nariai troško labiau pažinti Dievą ir valandų valandas melstis, kad Šventoji Dvasia įžengtų į jų gyvenimus. Greitai ši grupė išaugo į kelis šimtus narių vienijančią bendriją, kurios vadovas Mario Tomašikas liudija:

Bendruomenės kūrimosi pradžioje nė vienas nebūtume pagalvoję, kaip smarkiai išaugs ši atsinaujinusi maldos grupelė. Su nuostaba ir džiaugsmu žvelgiu į viską, ką Dievas jau padarė per šią bendruomenę, ir tikiu, kad tai yra tik dar didesnių dalykų, kuriuos Jis yra paruošęs, pradžia.

Bendruomenė „Martindom“. Organizatorių nuotrauka

Pagrindinė „Martindom“ misija – šlovinimas ir šlovintojų ugdymas. Bendruomenėje veikia net trys šlovinimo komandos, kurioms vadovauja Martina Belejova, Michal Steiner ir Eva Hreškova. Be šlovinimo savo susirinkimuose jie nuolat kviečiami į kitas bendruomenes, parapijas ir festivalius. „Martindom“ kuria šlovinimo mokyklas, rengia savaitgalio seminarus, veda teminius užsiėmimus festivaliuose. Bendruomenė yra įsteigusi vaikų tarnybą, taip pat savanorius ir misijas koordinuojantį informacinį centrą. Jau daugiau kaip 20 metų kiekvieną savaitę Bratislavoje vyksta maldos susitikimai pavadinimu „Trečiadienis“ – tai visiems atviri šlovinimo vakarai su mokymais ir užtarimo malda.

„Trokštame kurti bendruomenę, liudijančią, jog Dievas yra geras ir turintis galią perkeisti gyvenimus. Tikime, kad šlovinimas ir garbinimas – tai natūrali žmogaus reakcija į Dievo gerumą ir meilę“, – sako „Martindom“ bendruomenės nariai.

Bendruomenė „Martindom“. Organizatorių nuotrauka

Gegužės 16–17 dienomis bendruomenė „Martindom“ Kretingoje ves šlovinimo seminarą, skirtą visos Lietuvos šlovinimo grupių vadovams, muzikantams ir vokalistams, kurie jau tarnauja Bažnyčiai šlovinimo srityje. Dviejų dienų seminare galės dalyvauti tik iš anksto užsiregistravę dalyviai. Šlovinimo seminarą užbaigs visiems atviras jungtinis maldos ir šlovinimo vakaras, kuris vyks gegužės 17 d. 19.30 val. Šv. Antano rūmų salėje (Vilniaus g. 6, Kretinga). Tiesioginę šlovinimo vakaro transliaciją bus galima stebėti ir internetu – Kretingos pranciškonų „YouTube“ kanale „Geroji Naujiena iš Kretingos“.

Slovakai ves mokymus ir gegužės 18 dieną Šilutės H. Šojaus konferencijų centre (Lietuvninkų g. 4) vyksiančiame Palaiminimų šeštadienyje. Renginio programa nuo 13.00 iki 16.00 val. bus tiesiogiai transliuojama Telšių vyskupijos „YouTube“ kanale.

Kretingos Pranciškoniškojo jaunimo tarnybos informacija