Gyčio Kaminsko nuotrauka

Birželio 8–9 dienomis jau antrus metus iš eilės Anykščiuose esančiame Dainuvos slėnyje vyks vaikų ir jaunimo literatūros festivalis „Nuotykiai tęsiasi!“ Dviejų dienų literatūros, teatro, sporto, animacijos, virtualios realybės ir vasaros fiesta kvies šeimas pasidžiaugti prasidedančia vasara ir praleisti pramogų savaitgalį literatūrinėje šalies sostinėje Anykščiuose. 2018 metais Anykščių rajono savivaldybė festivalį paskelbė geriausiu metų renginiu vaikams ir įtraukė į tradicinių miesto renginių sąrašą, šalia jau pripažintų festivalių „Velnio akmuo“ ir „Purpurinis vakaras“.

Nemokamas festivalis parengė įspūdingą programą 3–13 metų vaikams ir jų šeimoms. Su jaunaisiais skaitytojais čia bendraus ir į smagius užsiėmimus kvies šiuolaikinės vaikų ir paauglių literatūros žvaigždės – garsiausias detektyvinių istorijų vaikams autorius Tomas Dirgėla, 2018-ųjų Metų knygos „Sibiro haiku“ autorės Jurga Vilė ir Lina Itagaki, 2018 metų geriausios metų knygos vaikams ir paaugliams „Klampynių kronikos“ autorė Neringa Vaitkutė, daugybę apdovanojimų už kūrybą vaikams pelnęs, knygų „Maži eilėraščiai mažiems“, „Sivužas“ autorius Marius Marcinkevičius bei dar kelios dešimtys vaikų knygų rašytojų ir iliustratorių.

Pasirodymus festivalyje surengs Auksinio scenos kryžiaus nominantai Vėjų teatro aktoriai, Auksinio scnos kryžiaus laureatas, jaunųjų žiūrovų pamėgtų spektaklių „Raudonkepurė“ bei „Pūkuotuko pasaulis“ režisierius Paulius Tamolė ir kiti teatro, muzikos, performatyviųjų menų atlikėjai.

Savo kūrybą Anykščiuose pristatys žinomi kino ir animacijos režisieriai. Kristina Buožytė kvies susipažinti su tarptautinio pripažinimo sulaukusiu virtualios realybės kūriniu „Angelų takais“, pasakojančiu apie M. K. Čiurlionio kūrybą, o tarptautinių kino festivalių apdovanojimus pelnęs animacinių filmų režisierius Ignas Meilūnas pasakos apie savo naujausią kūrinį – pagal čekų rašytojo Milošo Maceureko pasaką „Matildą“ kuriamą animacinį filmą.

Jaunųjų nuotykių ieškotojų Dainuvos slėnyje laukia daugybė vasaros pramogų, kūrybinių dirbtuvių, konkursų ir smagi vakaro programa, kurioje – istorijų pasakojimai ir šėlsmas koncerte drauge su garsių rašytojų grupe „Knygų vaikai“.

Festivalio organizatoriai pasirūpino ir vaikus atlydėsiančiais suaugusiaisiais. Jiems bus įkurta speciali erdvė, kurioje galės ir atsipūsti, ir pavartyti knygų apie auklėjimą, ir susitikti su žmonėmis, besidalijančiais patirtimi auginant ir augant drauge su vaikais.

Dar viena džiugi naujiena – festivalio partneriai pasistengė, kad visi festivalio apyrankes turintys lankytojai Anykščiuose ir jų apylinkėse įsikūrusiose apgyvendinimo, maitinimo bei pramogų vietose gautų ypatingas nuolaidas.

Festivalio programa, šventės partneriai ir jų teikiamos nuolaidos netrukus bus paskelbtos feisbuke, čia festivalio naujienas galite sužinoti pirmieji.

Vaikų ir jaunimo literatūros festivalis „Nuotykiai tęsiasi!“ vyks birželio 8–9 d. Dainuvos slėnyje, Anykščiuose. Renginį organizuoja literatūros pažinimo programa „Vaikų žemė“ ir Anykščių rajono savivaldybės L. ir S. Didžiulių viešoji biblioteka.

Gyčio Kaminsko nuotrauka
Gyčio Kaminsko nuotrauka
Gyčio Kaminsko nuotrauka