Samuel Zeller/Unsplash.com nuotrauka

Teatras darželyje: vaikai jame gali būti ne tik žiūrovai. Be to, tai ne vien pramoga. Pasakoja darželio „Mažutėliams“ teatro mokytoja Monika.

„Supratau teatro galią ir naudą tada, kai pradėjau dirbti su vaikais darželyje. Pamačiau, kokią galią turi teatras vaikų saviraiškai ir kūrybiškumo ugdymui. Vaikai, įsijausdami į įvairius personažus, įvykius, aplinkybes, iš tiesų tampa savimi“, – apie savo patirtis pažįstant teatrą pasakoja teatro mokytoja Monika. 

Monika pabrėžia teatro galią padedant droviems vaikams savo drovumą peržengti: „Didžiausias atradimas buvo tada, kai keli vaikai, kurie dažniausiai būdavo tik tie, kurie stebi, kas vyksta užsiėmimo metu, nejučia pradėjo įsitraukti, siūlyti idėjas, veikti. Tuomet suvokiau, kad vaikas pasitiki savimi, manimi ir aplinkiniais. Jis jaučiasi saugus, laisvas ir žino, kad bus išgirstas.“

„Teatro pamokėlių užsiėmimas vaikų darželyje padeda ne tapti vaikams geresniais aktoriais ateityje (tai tikrai nėra mano tikslas), o padeda augti kūrybingais, nuoširdžiais, vertybių turinčiais žmonėmis,“ – svarsto teatro mokytoja Monika. 

Daugiau apie teatrą vaikų darželyje video reportaže: 

Dar daugiau aktualių ir paprastai atskleistų temų bus Nukryžiuotojo Kristaus Kongregacijos seserų leidžiamoje knygoje. Prisidėkite prie šios priemonės išleidimo – specialiai tam skirtos sąskaitos numeris LT104010042403365613, gavėjas – Katalikiškas vaikų darželis „Mažutėliams“, įmonės kodas – 302576752, mokėjimo paskirtis – „Knygos leidybai“.

Katalikiško vaikų darželio „Mažutėliams“ informacija