EPA nuotrauka

Šv. Kristoforo kamerinis orkestras birželio 13 d. kviečia į koncertą – paramos akciją, skirtą Paryžiaus Dievo Motinos katedros atstatymui.

Modesto Barkausko diriguojamas orkestras drauge su solistais Asta Krikščiūnaite (sopranas), Džeraldu Bidva (smuikas), Rugile Juknevičiūte (violončelė) ir Aiste Baliunyte (arfa) Vilniaus Šv. Kotrynos bažnyčioje atliks gražiausių prancūzų ir lietuvių muzikos kūrinių programą. Koncerto metu ištraukas iš V. Hugo romano „Paryžiaus katedra“ skaitys aktorė Karolina Masiulytė–Paliulienė. Veiks Palaimintojo Teofiliaus Matulionio gimnazijos moksleivių piešinių paroda. Aukas Paryžiaus katedros atstatymui rinks Marijos Dangun Ėmimo vienuolyno seserys.

Legendinė Paryžiaus šventovė šių metų balandžio 15 d. nukentėjo nuo gaisro – tuomet viso pasaulio žmonės, tarsi suakmenėję, žvelgė į liepsnose skęstančią Paryžiaus Dievo Motinos katedrą. „Apie ką tuomet mąstėme? Juk katedra – mūsų krikščioniškos kultūros ir civilizacijos ženklas“, – rašoma labdaros akcijos iniciatorių Marijos Dangum Ėmimo seserų ir Palaimintojo Teofiliaus Matulionio gimnazijos kreipimesi į visuomenę.

Tačiau ar mūsų kukli auka bus reikšminga? Atsakydamos į klausimą, seserys cituoja Šv. Luko evangeliją, kurioje sakoma, kad našlės, įmetusios skatiką, auka buvo vertingiausia, nes ji nebuvo iš pertekliaus, bet ir sugrudusios širdies.

Ir Vilniaus katedra per visą savo istoriją ne kartą buvo praryta liepsnų, sugriauta, bet atsirasdavo žmonių, kurie ryždavosi ją atstatyti. Paryžiaus Dievo Motinos katedros kertinis akmuo buvo padėtas dar 1163 m. Statybos užtruko 200 metų. Paryžiaus katedra buvo liudininkė ir net dalyvė reikšmingiausių Prancūzijos ir pasaulio įvykių – tokių kaip Orleano mergelės Žanos d’Ark triumfas, Prancūzijos revoliucijos siautulys, Napoleono karūnavimas, džiūgavimas pasibaigus II pasauliniam karui. Paryžiaus Dievo Motinos katedra yra vienas reikšmingiausių ir gražiausių ankstyvosios gotikos paminklų, aprašytas garsiajame Victoro Hugo romane „Paryžiaus katedra“. 

Koncertas vyks birželio 13 d., 19 val., sostinės Kotrynos bažnyčioje. Bilietus galima įsigyti čia

Koncertas rengiamas bendradarbiaujant su Prancūzų institutu Lietuvoje ir Palaimintojo Teofiliaus Matulionio gimnazija.

Šv. Kristoforo kamerinio orkestro informacija