Vatican News nuotrauka

Ketvirtadienį, liepos 4 d., Rusijos Federacijos prezidentas Vladimiras Putinas šeštąjį kartą lankėsi Vatikane. Jį priėmė popiežius Pranciškus ir atskirai artimiausi popiežiaus bendradarbiai: kardinolas Pietro Parolinas, Vatikano Valstybės sekretorius ir arkivysk. Paulas Richardas Gallageris, Vatikano sekretorius santykiams su valstybėmis.

Popiežiaus pokalbis su Rusijos valstybės galva truko apie 55 minutes. Apie įvykusius popiežiaus ir Šventojo Sosto vadovų susitikimus ketvirtadienį su prezidentu Putinu pranešė komunikate Šventojo Sosto spaudos salės l. e. p. direktorius Alessandro Gisotti.

Pokalbiuose abi pusės išsakė pasitenkinimą dėl abipusių santykių plėtros, tai paliudijo ketvirtadienį pasirašytas ketinimų protokolas dėl pediatrinės Šventojo Sosto ligoninės „Bambino Gesù“ ir Rusijos Federacijos pediatrinių ligoninių bendradarbiavimo. Taip pat aptarti kai kurie Rusijos katalikų Bažnyčios gyvenimą liečiantys klausimai. Pokalbiuose paliesti ekologiniai klausimai ir kai kurie tarptautinės reikšmės klausimai, ypač dėl poslinkių Sirijoje, Ukrainoje ir Venesueloje.