Cathopic.com nuotrauka

Egipto senienų ministerija paredagavo iliustruotą leidinį anglų ir arabų kalbomis apie Šventosios Šeimos kelią, kuris jungia vietoves, kur, pasak tūkstantmetės tradicijos, keliavo Marija, Juozapas ir Kūdikėlis Jėzus, bėgdami nuo Erodo žiaurumo, kol rado prieglobstį Egipte.

Dosjė, pavadintas „Šventosios Šeimos kelio stotys“, – tai dalis iniciatyvos, kuria Egipto valdžia siekia įtraukti Šventosios Šeimos kelią į UNESCO pasaulio kultūros paveldo sąrašą. Dokumente pristatoma informacija apie įvairias Kelio vietas ir nuotraukos.

www.egypt.travel iliustracija

Šventosios Šeimos piligriminis kelias prasideda Sinajuje ir tęsiasi Nilo deltos vietovėse šiauriniame Egipte ir siekia Asjuto miestą vidurio Egipte prie Nilo upės. Viena iš žinomiausių piligrimystės stočių yra šventųjų kankinių Sergijaus ir Bako vienuolynas Natrono slėnyje, pastatytas ant kriptos, kurioje kadaise gyveno Šventoji Šeima. Vidurio Egipte, keletą tūkstančių metų skaičiuojančiame Asjuto mieste, stovi senovinis „Mergelės vienuolynas“, pastatytas aplink grotą, kurioje, pasak tradicijos, Šventoji Šeima taip pat buvo kuriam laikui apsistojusi. Kiekvieną rugpjūtį šią vietą aplanko per milijoną koptų ortodoksų.

Egipto krikščioniškoje tradicijoje ir liaudies pamaldume yra išvardijamos apie 25 vietos, susijusios su Juozapu ir Marija jų viešnagės Egipte metu.

Kaip agentūra „Fides“ skelbė anksčiau, Egipto valdžia įsipareigojusi skatinti Šventosios Šeimos kelio Egipte žinomumą, taip pat ir turizmo tikslais. 2017 m. spalio 4 d. Popiežius Pranciškus bendrosios audiencijos metu pasveikino joje dalyvavusią gausią Egipto delegaciją, kuri buvo atvykusi į Romą pristatyti Šventosios Šeimos kelio piligrimysčių.

Egiptas kelią maldininkų ir turistų kelionėms Šventosios Šeimos piligriminiu keliu atvėrė 2017 m. spalį.

Šventosios Šeimos piligriminis kelias nėra naujas, o vienas iš pačių seniausių, jei ne seniausias pasaulyje krikščionių piligriminis kelias. Juo, pasak tradicijos, keliavo Jėzus su savo šeima. Pačios seniausios ir svarbiausios IV amžiaus Egipto bažnyčios ir vienuolynai yra Šventosios Šeimos spėjamo piligriminio kelio stotys.

2014 metais koptų ortodoksų Bažnyčios ir Egipto turizmo departamento iniciatyva buvo parengtas maršrutas, kuriuo jas galima aplankyti per 5–7 dienas, užsukant ir į kitas istorines, senąją Egipto kultūrą, Romos imperiją menančias pirmųjų krikščionybės amžių vietas.