EPA nuotrauka

Kiaušiniai, akmenys, buteliai ir petardos liepos 20-ąją skriejo į pirmųjų eitynių „Už lygybę“ dalyvius Balstogėje – Šiaurės Rytų Lenkijos mieste, Palenkės vaivadijos centre, vos 300 kilometrų atstumu nuo Vilniaus. Policija, kuri visą kelią žygiavo beveik tūkstantinės eisenos priekyje, panaudojo ašarines dujas ir sulaikė 25 asmenis. Keli eitynių dalyviai, tarp jų ir viena moteris – sumušti. Trumpą vaizdo įrašą iš eitynių galite pažiūrėti čia

Balstogė vadinama gailestingumo miestu, nes ten paskutinius gyvenimo metus praleido ir yra palaidotas palaimintasis Mykolas Sopočka, šventosios Faustinos nuodėmklausys.

„Smurtas ir panieka jokiu atveju nėra pateisinami ir priimtini. Būtina išreikšti nedviprasmišką nepritarimą tokiems agresijos aktams, kokie įvyko Balstogėje“, – kitą dieną pareiškė Lenkijos vyskupų konferencijos atstovas spaudai.

EPA nuotrauka

Keletą dienų anksčiau interviu katalikiškam savaitraščiui „Niedziela“ Lenkijos Vyskupų Konferencijos pirmininkas Stanisławas Gądeckis sakė: „Mums šie asmenys pirmiausia nėra gėjai, lesbietės, biseksualai ar transseksualai, visų pirma jie mūsų broliai ir seserys, dėl kurių Kristus paaukojo savo gyvybę ir kuriuos nori atvesti į išganymą.“ Taip pat jis priminė, kad „vis dėlto turime skelbti visą Evangeliją, nevengdami jos keliamų reikalavimų ir nenustodami vadinti mirtina nuodėme to, kas tai iš tikrųjų yra. Jei to nedarytume – atimtume iš savo artimų tiesą, kuri priklauso ir jiems.“

EPA nuotrauka

EPA nuotrauka

Reaguodamas į savaitgalio įvykius Balstogės arkivyskupas metropolitas Tadeuszas Wojda išplatino pareiškimą, kuriame priminė Kristaus žodžius: „Aš jums duodu naują įsakymą, kad jūs vienas kitą mylėtumėte: kaip aš jus mylėjau,kad ir jūs taip mylėtumėte vienas kitą! Iš to visi pažins, kad esate mano mokiniai, jei mylėsite vieni kitus“ (Jn 13, 34–35). Gražiu ir vertingu liudijimu jis įvardijo maldą eitynių metu bažnyčiose ir prie katedros – ganytojas pats tą ragino daryti savo vyskupijos parapijose. „Mūsų pareiga – ginti vertybes priemonėmis, kurios dera su artimo meilės įsakymu ir pagarba kiekvienam žmogui. Jėzus tiesiai mums sako: mylėkite savo priešus ir melskitės už savo persekiotojus (Mt 5, 44)“, – rašoma tekste.

EPA nuotrauka

EPA nuotrauka

Diskusijos LGBT+ klausimais pastaruoju metu Lenkijoje suintensyvėjo. Praėjusią savaitę valdančiąją partiją remiantis savaitraštis „Gazeta Polska“ susilaukė kritikos, pareiškęs, kad kitą numerį išleis su lipduku „Strefa wolna od LGBT“ (liet. Zona be LGBT). Didžiausias Lenkijos knygynų tinklas „Empik“ atsisakė pardavinėti šį savaitraštį dėl lipdukais skleidžiamos neapykantos.

Savaitraščio „Gazeta Polska“ lipdukas. twitter nuotrauka.

Prieš rinkimus į Europos Parlamentą apie 30 miestų ir regionų pietryčių Lenkijoje simboliškai pasiskelbė esą zonos be LGBT ideologijos. Birželio pabaigoje švedų įmonės „Ikea“ padalinys Krokuvoje atleido darbuotoją dėl homoseksualumo kritikos Biblijos citatomis. Apie tai rašėme anksčiau čia. Gegužę Plocke sulaikyta moteris, mieste iškabinusi plakatus, kuriuose vaizduojama Čenstakavos Dievo Motina su vaivorykštės spalvų aureole. Plačiau skaitykite čia

Valdančiosios partijos „Teisė ir teisingumas“ (PiS) lyderis Jaroslawas Kaczynskis pastaruoju metu kalba apie tai, kad LGBT judėjimo reikalavimai kelia grėsmę lenkiškai tapatybei ir žada, kad tik jo partija gali apginti lenkiškas vertybes. Spalį Lenkijoje vyks parlamento rinkimai. 

Parengta pagal Lenkijos spaudą