Nuotraukos autorius Paulius Peleckis/BFL 
© Baltijos fotografijos linija

Ketvirtadienį, rugpjūčio 29 d., pranešta apie naujos krikščionių demokratų partijos kūrimą. 

Kvietimą bendraminčiams burtis pasirašė per 30 visuomenėje žinomų žmonių, tarp kurių Vytautas Radžvilas, Rasa Čepaitienė, Rimantas Jonas Dagys, Kęstutis Dubnikas, Algimantas Jankauskas, Ramunė Jurkuvienė, Vygantas Malinauskas, Romas Pakalnis, Gediminas Storpirštis ir kiti. 

Vienas iš naujo politinio judėjimo iniciatorių politologas, Seimo nario, „valstiečio”  Eugenijaus Jovaišos padėjėjas Vytautas Sinica teigė: „Kviečiame telktis į naują politinį judėjimą, matydami, kad šiandien Lietuvoje nėra jėgos, kuri remtųsi tradicinėmis moralinėmis vertybėmis, tarnautų ne privilegijuotoms interesų grupėms, bet visų šalies piliečių bendrajam gėriui, siektų išsaugoti Lietuvos nacionalinį tapatumą ir valstybės suverenumą, grindžiamą  vakarietiška geopolitine orientacija, kurią turi įkūnyti priklausomybė privalančiai atsinaujinti bei atgimti ES ir NATO gynybinei sąjungai.”

Anot jo, nauja partija turėtų užpildyti atsivėrusią krikdeminę nišą. V. Sinica tikisi, kad partija bus įregistruota iki sausio mėnesio ir dalyvaus 2020 metų Seimo rinkimuose.

„Visuotine tautos valia priimta Konstitucija skelbia, kad šeima yra visuomenės ir valstybės pagrindas. Lietuva privalo atsispirti nuo šio principo. Tik puoselėdami Lietuvą kaip savo šeimą galime padėti jai tapti šalimi, kurioje gyventi ir kurti trokšta jos piliečiai. Esame įsitikinę, kad Lietuva gali tapti šalimi, palankia gyventi visiems piliečiams. Tikime, kad tvari ir sparti Lietuvos raida galima tik vadovaujantis mūsų civilizaciją sukūrusiais krikščioniškos moralės ir prigimtinės teisės principais. Šiandien Lietuvoje nėra nė vienos politinės jėgos, kuri jais nuosekliai vadovautųsi. Ji privalo atsirasti ir mes pradedame telkti tokią politinę jėgą“, – kalbėjo kitas iniciatorius, psichologas dr. Gintautas Vaitoška.

Parengta pagal „Pro Patria“ ir LRT.lt informaciją