Organizatorių nuotrauka

„Pakasyk man ausį – baimės nebejausi”, – kalba Vilniaus Užupio rajono skvere ant tvoros įsitaisęs katinas. Juvelyrės Viktorijos Orkinės iniciatyva menininkas Jonas Gelčys sukūrė linksmą katino skulptūrą, kurios auskarotą ausį palietus, išnyksta žmogaus baimės. 

Iniciatyvos autorė, kartu su Užupio Respublikos prezidentu Romu Lileikiu ir meno pasaulio atstovais, pristatė naują skulptūrą. Ji yra ne tik ypatinga dovana sostinei artėjant jos šventei, bet kartu ir raginimas geriau pažinti šią miesto menininkų ir amatininkų erdvę, pritraukti dar daugiau lankytojų ir plėtoti  savitą Užupio rajono legendą.

Organizatorių nuotrauka
Organizatorių nuotrauka

„Manau, kad šis interaktyvus kūrinys bus įdomus kiekvienam Užupio gyventojui bei svečiui. Tai bus mūsų veiklos sritį – juvelyriką – atspindinti „gyva“ skulptūra, prie kurios prisiliesti galės kiekvienas. Smagu, kad tai nebus lentynoje dulkanti, bet tikrai prasminga dovana Vilniui ir visiems drąsiems mūsų tautiečiams. Katės, tiesa, yra gan ypatingos šio rajono gyventojos, jų čia gausu kiekviename kieme ir jos turi išskirtines teises”, – juokavo projekto iniciatorė, „v2o” juvelyrikos namų (Polocko g. 2, Vilnius), ant kurių tvoros ir įsikūrė auskaruotasis katinas, vadovė V. Orkinė.

13-asis Užupio Konstitucijos straipsnis skelbia: „katė neprivalo mylėti savo šeimininko, bet sunkią minutę turi jam padėti”. Todėl katino pažadas kiekvienam, išdrįsusiam paliesti jo ausį, numarinti baimės jausmą ir išpildyti stipriausius troškimus, atrodo, labiau logiškas ir tikras, nei magiškas. Beje, kadaise greta esančiame Užupio skverelyje veikė ir naminių augintinių, kačių ir šunų, turgus.

Organizatorių informacija