Nuotraukos autorius Andrius Ufartas/BFL
© Baltijos fotografijos linija

Religinė bendrija „Romuva“ pranešė, kad jau kreipėsi į Europos Žmogaus Teisių Teismą (EŽTT) dėl Seimo atsisakymo suteikti jai valstybės pripažinimą. Prašoma pripažinti, kad šitaip buvo pažeisti Europos Žmogaus teisių konvencijos 9, 14, 6 ir 13 straipsniai. 

„Apgailestaujame, kad politiniai sprendimai, nepagrįstos baimės ar noras tiesiog pažeminti kitokius religinius įsitikinimus turinčius žmones lemia tai, kad viena tikinčiųjų grupė, šiuo atveju mes, Senovės baltų religinė bendrija „Romuva“, negali naudotis pripažintos religinės bendruomenės statusu, nors ir atitinkame visus įstatyme keliamus reikalavimus, kaip ir tos bendrijos, kurioms Seimas jau yra suteikęs tokį pripažinimą. Dėl to mūsų bendrijai priklausantys tikintieji patiria savo veiklos suvaržymus ir jaučiasi esą diskriminuojami. Pavyzdžiui, nepripažįstamos bendruomenės narių pagal mūsų apeigas sudarytos santuokos, dėl ko jos turi būti atkartotos civilinės metrikacijos įstaigose. – teigia Inija Trinkūnienė, „Romuvos“ Krivė. – Seimo sprendimas buvo paremtas ne įstatymu, o politikavimu. Europos žmogaus teisių teismas yra vienintelė išeitis. Savo kreipimusi mes nesiekiame materialinės naudos „Romuvai“ ar piniginės kompensacijos už mūsų pažeistas mūsų tikinčiųjų teises. Geriausias mums padarytos žalos atlyginimas – Strasbūro Teismo pripažinimas, kad mūsų teisės buvo pažeistos. Esame įsitikinę, kad bendrijai palankus EŽTT sprendimas paskatintų politikus keisti teisės aktus ir leistų visas religijas, kokios jos bebūtų, Lietuvoje laikyti lygias prieš įstatymą.“

Inija Trinkūnienė.

Nuotraukos autorius Andrius Ufartas/BFL
© Baltijos fotografijos linija

Primename, kad dėl valstybės pripažinimo suteikimo „Romuvai“ Seimas balsavo birželio 27 d. Už pasisakė 40, prieš – 31 , susilaikė – 15. Valstybės pripažinimas nebuvo nesuteiktas. Balsavimo rezultatus pagal frakcijas galite pamatyti čia.

Pagal LR religinių bendruomenių ir bendrijų įstatymą, pakartotinai bendruomenė dėl valstybės pripažinimo galės kreiptis po dešimtmečio.