„Naujojo cirko savaitgalio“ nuotrauka

6 žmonės. 3 vyrai ir 3 moterys. Trapi pusiausvyra yra ne tik tarp šių skaičių, bet ir tarp kūnų, kurie laiko vienas kitą. „Mano mintys ir kūnas yra čia. Tu nebijok, pasitikėk manimi“, – galvoja kiekvienas iš jų, bet mintys taip ir lieka neišsakytos, nes nereikia. Aš jaučiu tave, o tu jauti mane. Neapčiuopiamas ryšys. O dabar pastatykime tai, ko vienam niekaip neišeitų – bokštą.

Šiandien, rugsėjo 9 dieną, vyksta „Naujojo cirko stotelė Visagine“, kurios metu šio miesto Sporto centre Švedijos cirko trupė „Kaaos Kaamos“ pasirodys su kūriniu „Pamiršti Babelį“. Trupę išvysti taip pat bus galima rugsėjo 10 dieną, „Naujojo cirko savaitgalio‘19“ metu. Šiuolaikinio cirko trupė išsiskiria tuo, kad visi 6 nariai yra kilę iš skirtingų valstybių: Švedijos, Suomijos, Vokietijos, Čilės ir Naujosios Kaledonijos. Taip pat kiekvienas iš jų yra sukaupęs skirtingų cirko mokyklų patirtis. Apie pirmąjį trupės darbą, kultūrinius skirtumus, techninius niuansus ir kitas temas kalbėjome su viena iš trupės narių – ANOUCK LE ROY.

Į „Naujojo cirko savaitgalį‘19“ atvykstate su debiutu „Pamiršti Babelį“. Iš pasirodymo aprašymo galima sužinoti, kad jame bus pasitelkiamas biblinis motyvas apie Babelio bokštą. Kaip jums kilo idėja šį pasakojimą panaudoti pasirodyme? Ir kaip ši istorija yra atskleidžiama?

Visi mūsų grupės nariai kalba skirtingomis gimtosiomis kalbomis: statome labai daug bokštų iš žmonių, dėl to istorija apie Babelio bokštą atsirado tarsi savaime, jau vykstant kūrybos procesui. Vis dėlto nesutinkame su idėja, kad kalbos būtinai žmones skiria. Juk sugebame vienas su kitu palaikyti ryšį, nepaisydami kultūrinių skirtumų. Piramidžių iš žmonių statymas yra toks konkretus pasitikėjimo ir bendradarbiavimo pavyzdys. Tikra istorija apie Babelio bokštą mūsų pasirodyme nėra vaizduojama.

Kaip grupė atlikėjų, kurių gimtoji kalba nėra ta pati, galbūt darbo kartu pradžioje susidūrėte su komunikacijos iššūkiais? Galbūt buvo keblių situacijų, visai kaip ir Babelio bokšto pasakojime?

Iš tiesų kilo nesutarimų kuriant šou. Vis dėlto dažniausiai juos lemdavo kultūrų, išsilavinimų ir lūkesčių skirtumai. Tai galimai lėmė sunkesnį procesą, bet mes visi „ūgtelėjome“, skatinami šios patirties, ir tai taip pat padarė mūsų pasirodymą turtingesnį, įvairesnį.

Kaaos Kaamos.com nuotrauka

Sakykime, kad į jūsų pasirodymą planuoja ateiti žmogus, kuris niekada nėra matęs šiuolaikinio cirko pasirodymo. Ko jis/ji galėtų tikėtis?

Mūsų pagrindinis tikslas išėjus į sceną yra likti žmonėmis. Daug svarbiau, kad auditorija galėtų rasti panašumų su mumis, negu manyti, jog mes antgamtinių galių turintys žmonės. Dėl to manau, kad žiūrovams galima tikėtis pamatyti žmonių pasirodymą, kuriame bus visko: juoko, kovų, apsikabinimų... Iš dalies tai yra nerimtas pasirodymas.

Iš jūsų pačių prisistatymo savo oficialiame tinklalapyje ir „Pamiršti Babelį“ aprašymo susidaro įspūdis, kad jūs itin daug dėmesio skiriate maistui ir valgymo kartu procesui. Kokią reikšmę tai turi?

Mums, ir, man atrodo, daugeliui žmonių, maisto dalijimasis yra svarbus ritualas, kuris leidžia pabūti kartu ir pajusti ryšį. Ir tai yra pasirodymo pagrindinė tema – žmogaus ryšys su aplinkiniais.

Cirko trupę sudaro atlikėjai, kilę iš skirtingų šalių, lankę skirtingas cirko mokyklas. Kokių tai turi pliusų ir minusų?

Skirtingos kultūros ir patirtys suteikia daugiau idėjų ir atveria daugiau perspektyvų. Tai gali tapti daugelio nesusipratimų priežastimi, kai kurios diskusijos ir pasirinkimai užtruks daugiau laiko, kol bus priimtas bendras sutarimas. Tačiau viską apgalvojus, tai vis dėlto yra jėga: skirtingos patirtys ir kultūrinės „šaknys“ leidžia pasirodymo kūrybos procese pateikti daugiau pasiūlymų, ir kiekvieno iš mūsų indėlis į darbą tampa svaresnis.

Akrobatikai, kuri atliekama kartu su partneriu, reikia visiško pasitikėjimo juo. Kaip kuriate komandą? Kaip kuriate stiprų tarpusavio ryšį? Galbūt turite tam tikrų ritualų, kaip pvz., kavos gėrimo pertraukėles?

Viską pradėjome kaip draugų grupė, kuri turėjo bendrą norą – kartu sukurti pasirodymą. Laikui bėgant tarpusavyje pradėjome dalintis savo patirtimi vis daugiau ir daugiau, ir tai sukūrė stiprius tarpusavio santykius. Taip, akrobatikai, kai dirbama su partneriu, iš tiesų reikia labai daug pasitikėjimo. Tai sukuria pozityvų ratą, kurį visą laiką reikia stiprinti. Leisti laiką kartu repetuojant leidžia vienam su kitu suartėti, labiau pasitikėti ir motyvuoja nesustoti, toliau treniruotis. Visada stengiamės palaikyti vienas kitą treniruočių metu tiesiog būdami čia ir dabar, stengdamiesi sukurti vieno kitam saugumo jausmą su visais bandymais ir nesėkmėmis. Vienas iš mūsų principų – krentantysis niekada neturėtų pasiekti žemės.

Su „Pamiršti Babelį“ pasirodymu apkeliavote itin daug šalių: Vokietiją, Prancūziją, Daniją, Olandiją, Švediją, Suomiją, Italiją ir kt. Kaip jums sekasi? Kokių turite ateities planų?

Iki šiol tai yra nuostabus nuotykis. Turėjome galimybę pamatyti daug vietų ir sutikti daug įdomių žmonių. Dabar planuojame naują pasirodymą, kurio premjera numatyta 2021-ųjų rudenį. Tuo metu tikimės sugrįžti ir į Lietuvą.