Pexels.com nuotrauka

Mamų (ir tėčių), auginančių vaikus, kasdienybė kartais gali būti tikrai sekinanti, o ir laimė neturi tik vieno aiškaus recepto, tačiau yra keli įpročiai, kuriuos galima išsiugdyti, kad būtumėte laiminga mama, džiaugtumėtės motinyste ir buvimu kartu su savo vaikais.  

Mokykitės prašyti pagalbos kitų

Visos laimingos mamos nebijo prašyti pagalbos iš kitų. Jos supranta, kad nepaisant to, jog pačios gali padaryti labai daug, tačiau mes visi turime ribas: svarbu aplink save turėti žmonių, kuriais galima pasikliauti ir kurie gali padėti, kai mums to reikia. Nėra jokios prasmės stengtis viską atlikti pačiam, o vėliau jaustis blogai dėl to, kad pritrūko laiko ar jėgų visa tai, ką užsibrėžei, padaryti. 

Vaikų auginimas – tikrai sunkus darbas, kartais jį tenka derinti ir su savo kasdieniu darbu. Nereikėtų laukti, kol atsitiks kažkas netikėta ir nelaukta, tam, kad galėtume nusisamdyti auklę ar paprašyti pagalbos iš šeimos narių. Sveika, kad vaikai ir tėvai kartais pabūna atskirai: mamos ir tėčiai turi leisti sau susitikti su draugais, ilgai maudytis karštoje vonioje, išeiti romantiškos vakarienės ar pažiūrėti kartu filmą. Be vaikų.

Kvėpuokite grynu oru ir mankštinkitės

Derinant darbą su vaikų auginimu gali būti iš tiesų sunku atrasti laiko sportui, tačiau auksinė taisyklė tokia: bent kartą per dieną išeikite į lauką. Grynas oras, natūrali dienos šviesa, susidūrimas su gamta gali pakelti jums nuotaiką ir suteikti daugiau energijos. 

Tokkoro.com nuotrauka

Mankšta padeda kūnui sugrąžinti (arba išlaikyti) formą, šviežina mintis, pakelia nuotaiką. Vaikams pabuvimas lauke ir sportas taip pat labai naudingas: juk taip paprasta dabar visą dieną praleisti namie – atliekant namų darbus arba spoksant į ekraną. 

Skirkite laiko šypsenai ir apkabinimams 

Vaikai labai mėgsta, kai jiems šypsotės. Nuspręskite daugiau šypsotis – jūsų smegenyse gaminsis endorfinai ir nuotaika taps geresnė. Nuo daug šypsojimosi atsirandančios raukšlelės tikrai nėra toks dalykas, dėl kurio reikėtų gėdytis. Apkabinkite savo vaikus dažniau – juk jiems augant turėsite kur kas mažiau galimybių tai padaryti. 

Kasdien nuveikite ką nors smagaus

Rutina gali jus išsekinti. Būtina į kiekvienos dienos rūpesčius įterpti ir kokį nors smagų užsiėmimą. Iš pažiūros nuobodžius užsiėmimus praskaidrinkite kokia nors smagia veikla. Eidami apsipirkti į prekybos centrą, pasiimkite ir kokį nors vaiko žaislą - taip jis bus gerokai laimingesnis. 

Taip pat galima į kasdienybę pasižiūrėti kūrybiškai: žaisti žaidimus arba įtraukti vaikus į kokį nors užsiėmimą, susijusį su tuo, kas vyksta pasaulyje ar namie. Pavyzdžiui, jei vyksta Olimpinės žaidynės, galima įsivaizduoti kokių sporto šakų atstovais norėtumėte būti, žaisti „Dienos šventojo“ žaidimą. Ši perspektyva paverčia kiekvieną dieną unikalia. 

Pexels.com nuotrauka

Priimkite sunkumus ir žvelkite į ateitį

Visi norime atitikti idealių tėvų vaizdinius ir viską daryti tobulai ir laiku. Tačiau visuomet pasitaiko dienų, kai mums viskas krenta iš rankų ir nesiseka – galbūt pavargome, galbūt išseko kantrybė, o tada darome įvairius dalykus. Pavyzdžiui, „paperkame“ vaikus saldainiais, telefonu ar animaciniais filmukais kompiuteryje. 

Visos laimingos mamos ir tėčiai pripažįsta sau, kad gyvenime yra ir bus chaotiškų dienų, kai negalėsite būti pats geriausias tėvas pasaulyje. Susitaikykite su tuo ir sąmoningai priimkite šį faktą, tai palengvins jūsų kasdienybę. 

Parengta pagal aleteia.org