„Bernardinai.lt“ vaizdo režisierius, operatorius ir žurnalistas Kostas Kajėnas.

Asmeninio archyvo nuotrauka

„Bernardinai.lt“ tęsia tinklalaidžių projektą. Šiemet prie mikrofono pasakosime apie netikėtus faktus ir klausimus, susijusius su krikščionybe, iš katalikiškos pozicijos aptarsime Lietuvos bei pasaulio aktualijas, kalbinsime įvairius žmones apie jų tikėjimą, taip pat – skaitytojus (ir klausytojus) kviesime iš arčiau susipažinti su „Bernardinų“ komanda.

Kostas Kajėnas – šio interneto dienraščio vaizdo režisierius, operatorius ir žurnalistas. 2019 m. Tautinių mažumų departamentas jam skyrė premiją „Už tarpkultūrinio dialogo skatinimą“. Kostas šį apdovanojimą pelnė už straipsnių ir dokumentinių vaizdo apybraižų ciklą „Lietuva litvakų akimis“. 

Tautinių mažumų gyvenimas Lietuvoje ir ne tik – viena svarbiausių ir įdomiausių temų Kostui. Jis pasakoja, kad visada siekia iš pirmų lūpų atskleisti, kuo gyvena šie žmonės: „Mano senelis iš mamos pusės buvo praktikuojantis musulmonas. [...] Galbūt ir tai paskatino mane domėtis skirtingomis kultūromis. Man visada būdavo labai svarbu tarp tų skirtumų atrasti tai, kas mus jungia, o ne skiria. Niekada neturėjau įpročio vertinti tautas – viena gera, o kita bloga. Kažkur esu girdėjęs vieno žmogaus mintį: kiekviena tauta turi savo herojų ir budelių.“

„Bernardinai.lt“ vaizdo režisierius, operatorius ir žurnalistas Kostas Kajėnas.

Asmeninio archyvo nuotrauka

„Ne kartą sau kėliau klausimą – kaip Vilnius, turėdamas tokią turtingą istoriją, iki šiol neturi modernaus Antrojo pasaulinio karo muziejaus, kokius turi Varšuva, Gdanskas? Jame būtų galimybė kalbėti tiek iš lietuvio, tiek ir iš žydo pusės – nes dabar atrodo, kad eilinį kartą bandome ieškoti priešpriešų, o ne bendrauti, susitikti, pažinti. Lygiai taip pat ir su musulmonais – esu rengęs daug temų apie Lietuvoje gyvenančius musulmonus. [...] Kai tu atsiveri pats, turi galimybę atrasti nuostabių dalykų. Bet, kai užsidarai savo mažoje nepatenkintoje grupelėje, – nukenčia ne tas musulmonas, kuris čia gyvena, bet tas lietuvis, kuris galėtų atrasti gerą draugą“, – sako K. Kajėnas.

Taip pat šioje tinklalaidėje išgirsite:

  • Kokią ypatingą gimtadienio dovaną Kostas paruošė savo dukrai;
  • Kokį žmogiškumo egzaminą jam teko išlaikyti sirų pabėgėlių stovykloje;
  • Kodėl vieną kartą į mokyklą jis supykęs atėjo su pižama;
  • Kuo Kostas susijęs su buvusia roko grupe „Karma“.

Tinklalaidę veda Simonas Bendžius.