„Man mokykloje labai nesisekė. Paskutinėse klasėse jaučiausi tarsi kankinamas. Pagalvojau, gal aš galėčiau būti kitoks mokytojas, – pasakoja pedagogas, rašytojas VYTAUTAS TOLEIKIS. – Antipavyzdys buvo pirmas stimulas, įkvėpimas pagalvoti, kad galėčiau būti mokytoju.“

„Tris kartus bandžiau mesti mokytojavimą, o paskui vėl kaip alkoholikas grįžau prie žalingų įpročių“, – juokauja V. Toleikis, dvylika metų dirbantis etikos mokytoju Vilniaus šv. Kristoforo gimnazijoje.

V. Toleikis didžiuojasi esąs mokytojas: „Visada prisistatau, kad esu mokytojas, ir iš karto matau, kaip nutįsta rūgštūs veidai – atėjo čia kažkoks kankintojas, sadistas, durnius, neišsilavinęs. O man tik juokas ima.“

„Eik ten, kur veda širdis, kur nutveri save svajojant, kur pradedi save įsivaizduoti, kur veikia tavo fantazija – ten ir eik. Aišku, tai gali būti Šėtono gundymas, gali veikti puikybė. Manau, kad visada, kai siūlo įdomesnį darbą ar pareigas, esame išbandomi puikybe...“ – ieškantiems savo pašaukimo sako V. Toleikis.

„Tu mane pašaukei“ – laidų ciklas apie skirtingų pašaukimų ir patirčių žmones, pasakojančius apie savo pasirinkimą ir liudijančius savo tikėjimą profesinėje veikloje, visuomeniniame gyvenime.

Bernardinai.TV