Jaunimas sėdi prie Milano Sforcų pilies.

EPA nuotrauka

Italija tęsia kovą su iš Kinijos atkeliavusiu koronavirusu. Trečiadienio ryto duomenimis, šia liga šalyje užsikrėtė daugiau nei 300 žmonių, 11 iš jų mirė. Gausiausias ligos židinys – dviejuose šiauriniuose šalies regionuose – tai Lombardijoje, kurios sostinė yra Milanas, bei Venetas su sostine Venecija. Šiuose regionuose uždarytos mokyklos ir muziejai, o visoje Italijoje stabdomos mokinių ekskursijos.

Vykdydamos šalies valdžios nurodytas saugumo priemones, šiaurės Italijos vyskupijos laikinai stabdo viešas pamaldas bažnyčiose – tarp jų ir Pelenų trečiadienio apeigas. Milano vyskupas augziliaras Franco Agnesi išleistose instrukcijose rašo, kad dauguma bažnyčių išliks atviros privačiai maldai. Galės įvykti ir santuokos bei laidotuvės – tačiau jose bus leidžiama dalyvauti tik patiems artimiausiems žmonėms.

Milano arkivyskupas Mario Delpini Vatikano radijui sako, kad vyskupai valdžios potvarkius priėmė su visiška ramybe ir pasitikėjimu institucijomis: „Esame pasiryžę stropiai vykdyti visus nurodymus, tačiau nesutinkame su panikos kurstymu, prašome nesėti baimės epidemijos.“

Milano katedros fone.

EPA nuotrauka

Pasak Milano arkivyskupo, ši neeilinė padėtis turėtų tikinčiuosius pamokyti kelių dalykų. „Visų pirma turime blaiviai ir išmintingai priimti skelbiamą informaciją. Turime žinoti, kad vienaip pateiktos žinios gali kurstyti paniką, o kitaip pateiktos tos pačios žinios gali padėti mums būti išmintingiems ir atsargiems. Antra – ši krizė turėtų tapti proga pamąstyti apie investicijas į medicinos tyrimus, apie jų rezultatų prieinamumą. Ir svarbiausia – turime atjausti užsikrėtusiuosius virusu, už juos melstis. Viešpats telaimina mokslininkus, telaimina mus visus, kad būtume nuolankesni, kad būtume vieningi, telaimina valdžios institucijas, kad jų sprendimai būtų išmintingi“, – sako M. Delpini.

Tuo metu Venecijoje situacija – panaši. Vietos arkivyskupas Francesco Moraglia praneša, kad visos šv. Mišios ir susibūrimai bažnyčiose atšaukti iki kovo 1 d. Dvasininkas tikinčiuosius kviečia vietoje Pelenų trečiadienio pamaldų šiandien skirti laiko maldai ir apmąstymams.

Į Venecijos bažnyčias bus galima trumpam užeiti – išskyrus esančias pačiame senamiestyje. Pavyzdžiui, Šv. Morkaus bazilika ir toliau lieka uždaryta.

Taip pat pranešama, kad Venecijos arkivyskupijos labdaros organizacijos tęs savo veiklą. Savanoriai nepasiturintiesiems ir toliau bus dalins maistą, tačiau jis bus įpakuotas ir skirtas išsinešti.  

Milano metro traukinyje.

EPA nuotrauka

Italijos vyskupų konferencija išplatino pranešimą, kuriame jie teigia prisidedantys prie popiežiaus Pranciškaus maldos už viruso paliestus žmones ir jų artimuosius, taip pat – medicinos seseles bei gydytojus, kurie „pašaukti su šia ekstremalia situacija susidurti priešakinėse fronto linijose“. Italijos vyskupai kartu išreiškia maldos palaikymą visiems, kurie atsakingi už viešąjį gyventojų saugumą. Pranešime teigiama, jog vyskupai pasiryžę atlikti savąjį darbą, kad sumaišties ir baimės būtų mažiau: „Tai yra laikas, kai turime ieškoti priežasčių aiškiems sprendimams, pasitikėjimui ir vilčiai, kuri mums leidžia šią sunkią situaciją išgyventi kartu.“

Parengta pagal Vatican News, Catholic Herald ir The Crux informaciją