Visuomenė

Pirmieji TS–LKD debatai: Ingrida – 1, Vygaudas - 0

Ingridai Šimonytei pranašumą teikia ir kietesnė pozicija Rusijos atžvilgiu – TS-LKD rinkėjai ir partijos remėjai turbūt yra skeptiškiausiai į Rusiją žvelgianti rinkėjų grupė.

Niekaip nepamirštami pokalbiai apie lietuvių literatūros kanoną

Ne vienam skaitytojui gali kilti klausimas: ar turi keistis lietuvių literatūros kūriniai mokyklų programos, prisitaikant prie greitėjančio laiko ir miesto žmogaus įnorių?

Prasideda Šimtmečio „Maisto banko“ akcija

Švęsdama Atkurtos Lietuvos šimtmetį, rudens „Maisto banko“ akcija apims šimtą Lietuvos miestų ir miestelių.

Viešas Lietuvos švietimo įstaigų vadovų profesinės sąjungos laiškas dėl etatinio apmokėjimo

„Etatinis mokytojų apmokėjimas buvo skirtas ne algoms kelti...“ – šiuo ministrės patarėjo teiginiu reikėjo dar pavasarį pradėti visą naujo modelio įvedimo sklaidą.

Tiesa jų pusėje

Jie per daug nori būti judintojais, šaškių žaidėjais žaidime, kuriame pasisavinus visą tiesą yra tik baltieji (mes, tiesa) ir juodieji (ne-mes, ne-tiesa).

„Pirmas blynas“ – restoranas, kuriame jus aptarnaus neįgalieji

Įspūdžiai iš blyninės „Pirmas blynas“, kurioje lankytojus aptarnauja ir virtuvėje talkina neįgalūs žmonės.

Privalomasis referendumas dėl pilietybės išsaugojimo vyks gegužę

Privalomasis referendumas bus vykdomas dvi dienas – 2019 m. gegužės 12 ir 26 dienomis. 

Lietuviai geriau vertina padėtį ES negu savo šalyje

Lietuviai tebėra labai palankūs Europos Sąjungai ir savo šalies narystei joje, tačiau dauguma įsitikinę, jog padėtis Lietuvoje blogėja. Tai parodė naujausia „Eurobarometro“ apklausa.

Solidarumą su LRT reiškia Latvijos ir Estijos visuomeniniai transliuotojai ir žurnalistai

Latvijos ir Estijos visuomeninių transliuotojų vadovai kreipėsi į Lietuvos Seimo narius, prašydami gerbti LRT nepriklausomumą, kuriam pastaruoju metu grėsmę kelia kai kurių politikų iniciatyvos.

Integracija medžio dirbtuvėse
Bernardinai.TV

Vilniaus Mozūriškių kaime įsikūrusi katalikiška bendruomenė „Lobių dirbtuvės“ integruoja į savo gyvenimą ir darbą žmones, turinčius proto negalią.

Vydūno įžvalgos dabarčiai

„O kaip man rodos, Lietuva yra šalis, kurioje žmogus tikrąjį žmoniškumą labai aukštai stato. Todėl ir galima Lietuvos ateitimi tikėti“ rašė Vydūnas 1918 metais. 

10 geriausio Amerikos pamokslininko citatų apie pašaukimą

T. D. Džeiksas uždegančiais ir įkvepiančiais pamokslais padeda žmonėms atpažinti ir išsaugoti savo pašaukimą.

Žvakelės liepsnos organų donorams pagerbti

Lietuvos asociacija „Gyvastis“ 2018 metų spalio 19-ąją, penktadienį, jau penktą kartą organizuoja žvakučių akciją „Už organų donorus“, skirtą padėkoti donorams ir jų artimiesiems.

Suprasti Vatikano ir Kinijos susitarimą: sovietmečio patirtis

Vatikano diplomatiniai santykiai su Bažnyčiai nepalankiais režimais vadovaujasi mažesnio blogio principu,  teigia istorikas A. Streikus.

Kaip atrodys Jono Basanavičiaus aikštė?

Paminklą dr. Jonui Basanavičiui ir jo vardo aikštę sostinėje išvysime jau lapkričio 23-iąją, minėdami patriarcho gimtadienį – sukanka 167-eri metai nuo jo gimimo. 

Aukštąjį mokslą pasiekia tik kas ketvirtas vaikas iš nepasiturinčios šeimos

Į Lietuvos aukštąsias mokyklas įstoja vos 25 proc. 8 klasę lankiusių moksleivių, kilusių iš nepasiturinčių šeimų.

Vienam iš keturių vaikų ES gresia skurdas arba socialinė atskirtis

Beveik 25 mln. vaikų ES gyvena mažas pajamas gaunančiuose namų ūkiuose, kuriuose gyvenimo sąlygos yra nepriimtinos ir dažnai tenka kęsti alkį.

Paroda ir pranešimai 40-ųjų šv. Jono Pauliaus II pontifikato metinių proga

Spalio 26 d. Vilniaus universitete atidaroma paroda „Šv. Jonas Paulius II ir pal. Władysław Bukowiński – lenkų laisvės užtarėjai“. 

Dėl politinės kontrolės grėsmės LRT kreipėsi į UNESCO

Didžiausią nerimą kelia valdančiųjų siekis keisti LRT įstatymą, sumenkinant LRT tarybos galias ir funkcijas, sutrumpinti tarybos narių kadencijas, keisti jų skyrimo tvarką. 

Vargšai atnaujins mano tikėjimą?
Arūnas Kučikas - Artuma

Asmeninis santykis su Viešpačiu ir vargstančiais atgaivins tikėjimą, atnaujins tikinčiųjų bendruomenes, sustiprins viltį ir pastangas kurti geresnį gyvenimą.

Kaip apversti epochą?
Antanas Terleckas - Naujasis židinys

Tai anaiptol ne pirma Brazausko biografija, be to, ir pats herojus savo gyvenimą ne kartą apdainavo įvairiuose autoriniuose leidiniuose.

Kun. Algirdas Toliatas: savanorystė – jėga, vienijanti žmones

„Nuo mūsų rūpestingumo, šypsenos, galbūt paprasto pokalbio labai daug kas priklauso. Savanorystė yra ta jėga, kuri vienija žmones“, – tvirtina kunigas. 

Apie visuomenei atsiveriantį miestą

„Svarbiausias pokytis per pastarąjį dešimtmetį yra pokytis miestiečių sąmonėje – tikrai niekada nebuvo tiek daug viešai kalbama apie architektūrą ir miestą kaip dabar“, – įsitikinusios „Open House Vilnius“ organizatorės.

Ar Ukrainos Bažnyčia tikrai vaduojasi iš Kremliaus?
Gintaras Sungaila - Ortodoksas.lt

Klysta tie, kas šį konfliktą vaizduoja kaip Rusijos ir Ukrainos. Maskvos patriarchatui priklausančios Ukrainos Ortodoksų Bažnyčios tikintieji – tai Ukrainos piliečiai.

Jaunimo misijos Indijoje: skurdas iš labai arti

Tai, kas mums atrodo tokie įprasti ir savaime suprantami dalykai, šiems žmonėms yra ypač brangūs ir vertingi.

Ekslibrisai prof. V. Landsbergiui

Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje spalio 18 d. 10 val. prof. Vytautas Landsbergis minės savo gimtadienį.

Tik trys istorijos iš daugelio

Istorijų herojės – trys moterys, kentėjusios sutuoktinių smurtą.

Kodėl žiniasklaidoje nerašoma apie taiką?
Vatican News

Taikos žurnalizmas prasideda nuo žurnalistų ugdymo: ypač seniau, bet ir šiomis dienomis jiems sunku rašyti apie taiką, nes niekada nebuvo mokomi kaip. 

Nemirtingi Gulago partizanai

Pasirodė nauja knyga apie sukilimus lageriuose „Gulago partizanai“ apie 1953–1955 metų didžiuosius sukilimus sovietiniuose lageriuose, privedusius prie viso gulago griūties.

Žygis Labanore

Šeštadienį daugiau nei tūkstantis žmonių susirinko į pėsčiųjų žygį Labanoro girioje.

Pirmosios lietuviškos moterų vienuolijos veikla tarpukariu: nuo spaustuvės iki prieglaudos

Lygiai prieš šimtą metų įkurta pirmoji lietuviška moterų vienuolija – Švč. Mergelės Marijos Nekaltojo Prasidėjimo Vargdienių seserų kongregacija.

Sagučių meteorologija: tarp pilkų debesų – dar pilkesni debesys

Problema – ne vien sagutės. Problema – gerai žinomų istorinių faktų ir terminų iškraipymas bei supainiojimas.

Kokia ateitis laukia Lietuvos ekonomikos?

Diskusijoje dalyvavo Ingrida Šimonytė, Seimo narė, Audito komiteto pirmininkė, buvusi finansų ministrė, ir Žilvinas Šilėnas – Laisvosios rinkos instituto prezidentas.

G. Mažeikis: Lietuvoje stiprus išlikimo sindromas

Lietuvoje stiprus išlikimo sindromas, o tokiose visuomenėse mažai vietos kūrybai. Vietoj meninės kūrybos reprodukuojama kančia ir aukos vaidmuo, sako kultūros teoretikas ir antropologas G. Mažeikis.

K. Girnius: pasigendu žiniasklaidos savikritiškumo

Gerai, kad žiniasklaida jaučia šiokias tokias grėsmes, žino savo svarbą, bet, man atrodo, svarbu paminėti ir didelę savikritiškumo stoką, teigia doc. dr. Kęstutis Girnius.

Mano tėviškė – ne mėlynas nemuno vingis
Julius Sasnauskas OFM - Naujasis židinys

Vilnius – nedidelis miestas. Bet jam iš dangaus drėbtelta tiek, kad apsvaigsti ir niekaip nuo jo neišsiblaivai. Ne tik apie grožį ar istoriją kalba. Veikiau apie galią būti namais.

Alvydas Šlepikas: jokia knyga pasaulio pakeisti į gerąją pusę nebegali

Berlyne rašytojui Alvydui Šlepikui ir vertėjui Markui Roduneriui įteiktos skatinamosios Georgo Dehio premijos už romaną „Mano vardas – Marytė“.

Žvėryne įsikūrė „Gyvybės sodas“

„Gyvybės sodo“ misija – įprasminti per penkerius „Krizinio nėštumo centro“ veiklos metus išsaugotas naujų žmonių gyvybes - augančią ir žydinčią jaunąją kartą. 

Dokumentiniame trileryje – tikra istorija apie šių dienų vergę

Mariš jau daugiau nei dešimtmetį yra paprastos vengrų šeimos vergė. Ji dirba už dyką ir turi paklusti nurodymams, kitaip jos laukia bausmė.

Kaip Landsbergis Palucką įveikė

G. Landsbergis žengė strategiškai itin gudrų žingsnį ir, deklaravęs naują TS-LKD siekį tapti „žmonių partija“, aiškiai metė iššūkį G. Palucko vedamiems socialdemokratams.

Kijevas artėja prie istorinės pergalės prieš Kremlių Bažnyčioje
lrt

Konstantinopolio ekumeninio patriarchato sinode nuspręsta patvirtinti jau priimtą sprendimą, jog Ekumeninis patriarchatas imasi autokefalijos suteikimo Ukrainos bažnyčiai.

Neformalusis muzikinis ugdymas ir vertinimas pažymiais – keisti, negalima leisti?

Pokalbis su pedagoge dr. Asta Kriščiūnaite-Volbikiene. 

Kodėl Jehovos liudytojai siekia valstybės pripažinimo?

Kol laukiame Teisingumo ministerijos išvadų, kurias svarstys Seimas, naudinga permąstyti Jehovos liudytojų argumentus dėl siekiamo valstybės pripažinimo. 

Lietuvos „kuveitėjimo“ perspektyvos pagal prof. Zenoną Norkų
VU naujienos

Pasak prof. Zenono Norkaus, Lietuvos ateities vystymasis gali pasisukti aštuoniomis skirtingomis kryptimis ir didžiausią įtaką tam turės sintetinės biologijos technologijų pažanga bei politiniai-ekonominiai procesai Rusijoje.

Įteisintas medicininis kanapių naudojimas

Seimas šiandien galutinai nutarė dėl medikamentų, kurie savo sudėtyje turi kanapių, įteisinimo. Nauja tvarka įsigalios kitų metų gegužę. 

„Valstiečiai“ siūlo pripažinti Adolfą Ramanauską-Vanagą Lietuvos valstybės vadovu

Seimas pradėjo svarstyti projektą, kuriuo siūloma pripažinti Lietuvos Laisvės Kovos Sąjūdžio Tarybos Prezidiumo pirmininko pavaduotoją Adolfą Ramanauską-Vanagą faktiniu su okupacija kovojusios Lietuvos valstybės vadovu.

Darbo terapija vaistažolių ūkyje
Bernardinai.TV

Panaros kaime (Varėnos r.) įsikūrusi „Pilnų namų“ bendruomenė teikia nemokamą reabilitaciją žmonėms, priklausomiems nuo psichotropinių medžiagų. Jie padeda dirbdami vaistažolių ūkyje. 

Nauja „Bernardinai.lt“ vyr. redaktorė – Rosita Garškaitė

Inernetinio dienraščio „Bernardinai.lt“ vyriausiosios redaktorės pareigas nuo šios savaitės pradžios eina Rosita Garškaitė. Iki tol ji buvo vyriausiojo redaktoriaus Donato Puslio pavaduotoja.

Įteiktas Europos piliečio apdovanojimas Lietuvos Šv. Jokūbo kelio savivaldybių asociacijai

Šiandien Briuselyje per iškilmingą ceremoniją 2018 metų Europos piliečio prizo apdovanojimas įteiktas Lietuvos Šv. Jokūbo kelio savivaldybių asociacijos vadovams.

Derėtų išmokti gyventi lydimiems netikrumo jausmo
Aurimas Švedas - Vilniaus politikos analizės institutas

Vienas svarbiausių populistų „kozirių“ yra elito ir visuomenės priešpriešos išryškinimas.