Visuomenė

Skaitytojo pozicija. Kodėl kairieji puola Laisvos visuomenės institutą

Jeigu LVI veikloje išties yra kas nors bloga, tuo pirmiausia turėtų rūpintis VSD. Sėkmingas šios institucijos darbas neleidžia abejoti jos autoritetu.

Patvirtinta Nacionalinė kibernetinio saugumo strategija

Strategija siekiama penkerių metų laikotarpiui nustatyti svarbiausias nacionalinės kibernetinio saugumo politikos viešajame ir privačiame sektoriuose kryptis. 

Visuomenė raginama pareikšti nuomonę dėl Reformatų sodo projekto

Vilniaus miesto savivaldybė laukia visuomenės pasiūlymų Reformatų sodo atnaujinimo projektui.

Lietuvio pabėgėlio dukra Rūta Šepetys prisimena praeitį, kad nušviestų dabartį
JT Pabėgėlių agentūra

Rūtos tėvas Jurgis Šepetys buvo priverstas bėgti iš Lietuvos, kai jam tebuvo ketveri. Sovietai okupavo šalį ir pasilikti tapo per daug pavojinga.

Pal. Teofilius Matulionis Latvijoje (II) Bikava

1902-ųjų vasarį palaimintasis paskiriamas klebonu į kitą katalikų parapiją – Bikavą, kiek atkampesnę vietovę nei Varaklianai, bet Teofiliaus biografijoje labai svarbią.

I. Krastevas: Vidurio Europos pamokos liberalams – nebūkite antinacionalistai

Kodėl etnonacionalizmas dabar sutelkia rinkėjus, tačiau to nebūdavo anksčiau? 

Praėjusiais metais žemiau skurdo ribos gyveno penktadalis lietuvių

Skurdo rizikos riba 2017 m. buvo 307 EUR per mėnesį vienam asmeniui ir 644 EUR šeimai iš dviejų suaugusiųjų ir dviejų vaikų iki 14 m. amžiaus.

Skaitytojo pozicija. „Negerbiu tikinčiųjų ir nenoriu žinoti apie Dievo Gailestingumą!“

Vilniaus reklamai, kuri Lietuvos sostinę pristato kaip Europos G tašką, keliant diskusijas, dalinamės redakciją pasiekusiu skaitytojo Almanto Stankūno komentaru.

Vilniaus Žydų gatvė – kokia ji buvo?

Išleista nauja knyga apie sostinės Žydų gatvę, kurioje iki pat Antrojo pasaulinio karo virte virė gyvenimas.

„Mirti ramiai, gyventi garsiai“: Tėvo Stanislovo fenomenas

„Vienuolis kapucinas, tremtinys, drąsus pamokslininkas. Vertėjas ir kolekcininkas... ir poetas, – taip apie Tėvą Stanislovą kalbėjo D. Kanclerytė. – Jis neskirstė žmonių. Jo pašaukimas – būti su visais.“

Pienburnis, kuriam pasisekė
Arūnas Spraunius - Šiaurietiški atsivėrimai

Abu šie žmonės yra tiesiog vitališki, neabejingi ir nenumaldomi, jiems užsiimti vien tiesmuku asmeniniu „piaru“ neatrodo tinkamiausia gyvenimiškos laikysenos versija.

Krikščionys turi ypatingą misiją kovoje su melagingomis naujienomis

Karas Rytų Ukrainoje yra pasaulio gerokai užmirštas, jame melagingos naujienos pasitelkiamos kaip vienas pagrindinių ginklų, sakė Ukrainos graikų katalikų vadovas Sviatoslavas Ševčiukas.

Aštuoniolikmetis keliautojas A. Simankovas: jaunas amžius nėra kliūtis kelionėms

Andrius Simankovas – aštuoniolikmetis abiturientas. Dvyliktokas beveik kiekvieną mėnesį stengiasi aplankyti bent vieną užsienio šalį ir jau yra apkeliavęs daugiau nei pusę Europos.

Apklausa dėl pilietybės išlaikymo: gausus palaikymas – gera pradžia

Pasaulio lietuvių bendruomenė džiaugiasi, kad pilietybės išsaugojimo lietuviams idėja stipriai palaikoma Lietuvoje.

Vilniaus reklama užkariavo pasaulį

GO VILNIUS duomenimis, šią savaitę apie Vilnių ir jo reklamos kampaniją rašė tokie pasaulyje garsūs žiniasklaidos kanalai kaip „Newsweek“, „New York Times“, „Washington Post“, „Buzzfeed“, „The Independent“, „Reuters“, „Stern“ ir kt.

Reformatų skvero atnaujinimo pamokos – precedentas diskusijoms su visuomene

Rugpjūčio 9 d. Vilniuje įvykusi diskusija dėl Reformatų skvero atnaujinimo atskleidė ydingus viešųjų erdvių tvarkymo užkulisius.

Pranciškus Vilniaus gete

Nemanau, kad iš popiežiaus apsilankymo turėtume laukti, kad jis sudėlios visus taškus ant i. Tą turime padaryti mes patys. Popiežiaus misija galėtų paskatinti mus šiame tiesos paieškų, atgailos, gailestingumo ir susitaikymo kelyje.

Popiežius paprašė Kolumbo riterių tęsti konkrečius meilės darbus
Vatican News

Popiežius Pranciškus padrąsino Kolumbo riterius tęsti konkrečius labdaros darbus, padėkojo už įsipareigojimą šeimos Evangelijai ir už pastangas, kuriomis remia persekiojamus krikščionis.

Tarp robotikos, tulpinių ir Miltinio. Pokalbis su Andriumi Jevsejevu

Su Juozo Miltinio dramos teatro meno vadovu Andriumi Jevsejevu susitikome Vilniuje, kad pakalbėtume apie Panevėžį. Šis miestas kažkada pelnytai didžiavosi savo teatru, kurio legenda dar ir dabar sklando po miestą ir Lietuvą.

Poilsio kviečia naujai atgimę Belmonto kriokliai

Sutvarkyta vilniečių pamėgta Belmonto užtvanka pačioje Pavilnių regioninio parko širdyje. Atnaujintas medinis tiltas, apsaugotos žuvų nerštavietės, atkurtas senasis vandens kanalas.

Signataro Jono Vileišio dukra: „Tėvelis labai mylėjo savo tėviškę“
Agnė Grinevičiūtė - Šiaurietiški atsivėrimai

Su jauniausiąja kraštiečio, iš Medinių sodžiaus kilusio signataro, pirmojo Kauno burmistro Jono Vileišio dukra Rita Vileišyte-Bagdonas susitikome Vasario 16-osios išvakarėse.

Klebonas Vytautas Rapalis: „Neįgalumą nuo pat vaikystės mačiau iš labai arti…“

„Nuo pat vaikystės iš labai arti mačiau sunkiai sergančiųjų ir neįgaliųjų, – pasakoja Vilniaus Žvėryno bažnyčios klebonas Vytautas Rapalis. – Visi jie buvo man labai artimi žmones, kuriuos mylėjau ir kurių gailėjau visa širdimi.“

Vilniaus reklama, kurios esmė – malonumas atrasti mūsų miestą

Londono ir Berlyno lauko reklamos ekranuose pradedama transliuoti Vilniaus reklama, teigianti: niekas nežino, kur tai yra, bet kai atrandi, supranti – tai nuostabu. Vilnius – Europos G taškas.

Reformatų skveras: lūžio taškas viešųjų erdvių atnaujinimo istorijoje?

Tą pačią dieną skvere vyks ir projektui nepritariančių aktyvistų rengiamas vienos dienos Re:formatų festivalis, skirtas Reformatų skverui ir siekiui reformuoti vilniečių dalyvavimą priimant sprendimus dėl viešųjų erdvių.

Pal. Teofilius Matulionis Latvijoje (I) Varaklianai

Iš Vilniaus iki Varaklianų – apie 300 km. Čia buvo paskirtas Teofilius Matulionis, baigęs Rusijos imperijos Peterburgo dvasinę akademiją ir gavęs šventimus. 

Lietuva turi sužinoti tiesą apie stilizuotą Vytį

Plačiai Lietuvoje paplitusi Vyčio versija dar prieš Atgimimą buvo sukurta Gintaro Karoso Bostone veikusioje įmonėje.

Mitai apie privalomą savanorystę mokyklose

Ar skatinami „rinkti“ socialines valandas mokiniai sąmoningai suvokia savanoriškos veiklos prasmę?

Kaip apsisaugoti nuo socialiniuose tinkluose tykančių pavojų?

Tarp socialinėse medijose tykančių pavojų – užslėpta reklama, propaganda, netikros ir realybės suvokimą iškreipiančios naujienos.

Konservatizmo pamatas – atsakomybė. R. Scrutono portretas

Seras Rogeris Scrutonas – vienas žinomiausių šių laikų konservatizmo ideologijos puoselėtojų, turinčių išskirtinį tikslą suteikti jai tvirtą filosofinį pagrindą.

Popiežiaus gimtoji Argentina sprendžia dėl abortų liberalizavimo

Argentinos Senatas balsuoja, ar įteisinti abortą per pirmąsias 14 nėštumo savaičių bei bet kada vėliau, jei grės pavojus moters „fizinei, psichologinei ar socialinei“ sveikatai.

Šitaip ir baigasi demokratija, ne sprogimu – inkštimu

Ne ką rečiau, o gal net ir dažniau demokratijos žlunga tyliai – demokratiškai išrinktiems politikams tyliai demontuojant demokratinės santvarkos pamatus.

Azartiniai lošimai: kaip juos vertinti?

2016-2017 m. Lietuvoje atliktas tyrimas atskleidė,  kad trys ketvirčiai apklaustųjų mano, jog žmonės turi teisę lošti azartinius lošimus.

Taikos žinia per Hirošimos tragedijos metines

Rugpjūčio 6 dieną sukako 73 metai, kai ant Japonijos Hirošimos miesto pirmą kartą istorijoje buvo numesta atominė bomba. 

Ministras: bendru vizitu Sakartvele pasauliui primename Rusijos ir Gruzijos karo pamokas

Prieš dešimt metų mūsų šalių vadovai vyko į Tbilisį stabdyti Sakartvelo sostinės link artėjusios Rusijos kariuomenės ir parodyti pasauliui, jog agresijos akivaizdoje Sakartvelas yra ne vienas.

Popiežiaus vizitas sutampa su Nacionaline Lietuvos žydų genocido atminimo diena

Lietuvos žydų bendruomenė kviečia popiežių rugsėjo 23 d. Panerių masinių žydų žudynių vietoje pasimelsti už Holokausto metu prarastas gyvybes ir už lietuvius Pasaulio Tautų Teisuolius.

Asmeninė desekuliarizacija
Ignas Kriaučiūnas - Žurnalas „Ateitis“

Dievas nemirė ir niekad nemirs. Užtat mes – tikrai mirsime, todėl išganymas ir niekas daugiau yra krikščionio gyvenimo tikslas.

Mokslininkai ieško būdų, kaip išsaugoti IX forto paminklą

Tiriama Alfonso Vincento Ambraziūno kūrinio, Kauno IX forto skulptūrinio monumento būklė. 

Jau išeikvojome šių metų atsinaujinančius išteklius

Per metus išeikvojame tiek resursų, kiek planeta gali atstatyti tik per 1,7 metus.

Kreipimasis: neatimkite galimybės ugdyti jaunąją menotyrininkų kartą

Lietuvos kultūros ir mokslo įstaigų darbuotojų, mokslininkų ir menininkų kreipimasis dėl nutraukto priėmimo į VDA Dailėtyros studijų programą.

Paroda „Lietuvos romų persekiojimas nacistinės okupacijos metais“

Tuskulėnų rimties parko memorialinio komplekso Konferencijų salėje iki rugpjūčio 31 d. eksponuojama paroda „Lietuvos romų persekiojimas nacistinės okupacijos metais (1941–1944)“.

„Mamų unija“ kuria ambicingą projektą Lietuvoje

Šeimos namai sudarys sąlygas visai šeimai gydymo metu gyventi kartu bei kurs saugią, jaukią, sveikti padedančią aplinką visai sergančio vaiko šeimai. 

Istorija, perskaityta suarus dirvą

Ar kada bandėte skaityti istoriją iš radinių. Ir net neišvykus į archeologinę ekspediciją, o čia pat, savame kaime?

Svetur puoselėjama tautinė tapatybė
Karolina Sadauskaitė - Žurnalas „Ateitis“

Kunigas Stasys Yla drąsiai, kartais net rizikuodamas, rinkosi apaštalauti tikėjimą, neprarasti vilties, melstis už tėvynę.

Arkivysk. G. Grušas apie Vilniaus kaip Europos G taško reklamą

Ši moters seksualumą išnaudojanti kampanija Vilnių parduoda pigiausiu būdu ir lieka neatsakytas klausimas, kokia dalis vilniečių norėtų tapatintis su tokiu miesto įvaizdžiu. 

Katekizmas: mirties bausmė nesuderinama su žmogaus orumu
Vatican News

Popiežius Pranciškus nurodė, kad būtų pakeistas Katalikų Bažnyčios Katekizmo 2267 straipsnis, kuriame kalbama apie Bažnyčios požiūrį į mirties bausmę.

„Drifteriai“ ragina padėti vėžiu sergantiems vaikams

Saulėtą antradienio vakarą į Santaros klinikų automobilių aikštelę pro ligoninės langus žvelgė daug smalsių akių.

Praėjus 1030 m. po Kijevo Rusios krikšto, Vatikanas Ukrainos katalikams atsuka nugarą

Santykiai tarp Vatikano ir didžiausios Rytų Katalikų Bažnyčios – Ukrainos graikų apeigų katalikų – pakrikę nuo 2014-ųjų.

Siūlo sankcijas atsakingiems už žmogaus teisių pažeidimus okupuotose Sakartvelo teritorijose

Pastaruoju metu didžiausio atgarsio tarptautiniu mastu sulaukė Sakartvelo piliečių Gigos Otchozorijos ir Archilo Tatunašvilio nužudymai okupuotose Sakartvelo teritorijose.

Rašytojas Antanas Šileika – nė dienos be Lietuvos
Ramūnas Čičelis - Draugas

Tarp inteligentų Lietuvoje pastebiu bandymą vengti nacionalizmo, nes tai – blogis. Man atrodo, kad jie nueina per toli: pradeda neigti lietuvybę. 

„Stumdymasis alkūnėmis“ aplink Šv. apaštalų Pilypo ir Jokūbo bažnyčią

Liepos 31 d. Vilniuje apie atnaujintus Šv. apaštalų Pilypo ir Jokūbo bažnyčios užstatymo sprendinius diskutavo architektai, menotyrininkai ir visuomenės atstovai.