Lietuvoje | Visuomenė

Birželio 26 d.
Vyriausybė tarsis dėl Gedimino kalno
lrt

Vyriausybė pirmadienį tarsis, ką daryti su kritinės būklės Gedimino kalnu. 

Konstitucinis Teismas svarstys, ar Jehovos liudytojai gali būti atleisti nuo karinės tarnybos
bns

Konstitucinis Teismas pirmadienį nagrinės bylą, ar nuo karinės tarnybos gali būti atleisti dvasininkai iš religinių bendruomenių, kurioms Lietuva nėra suteikusi tradicinės bendruomenės statuso.

Palaimintojo T. Matulionio palaikai grąžinami į Kaišiadorių katedrą
lrt

Pirmadienį palaimintojo Teofiliaus Matulionio palaikai bus grąžinti į Kaišiadorių katedrą. Sarkofagas bus laikomas altoriuje, Palaimintojo garbei skirtoje koplyčioje.

Birželio 25 d.
Nacionalinio saugumo komisija koordinuos institucijų veiklą nacionalinio saugumo srityje
lrt

Kuriama Vyriausybės nacionalinio saugumo komisija, kuri būtų atsakinga už institucijų veiklą koordinavimą nacionalinio saugumo srityje bei reaguojant į galimas krizes.

Prezidentė: T. Matulionis – tikėjimo, tvirtos dvasios ir meilės Lietuvai pavyzdys
lrt

Prezidentė Dalia Grybauskaitė Vilniaus Katedros aikštėje dalyvavo iškilmingose šv. Mišiose, kurių metu arkivyskupas Teofilius Matulionis paskelbtas palaimintuoju.

Birželio 24 d.
Žuvusiųjų šalies keliuose skaičius sumažėjo, bet avaringumas – ne
lrt

Automobilių kelių direkcijos vadovas Egidijus Skrodenis sako, kad Lietuva Europoje yra viena sėkmingiausiai nelaimių skaičių keliuose mažinančių valstybių

Birželio 23 d.
Kaune gegužę užfiksuotas legioneliozės atvejis
bns

Kaune gegužės mėnesį buvo užfiksuotas legioneliozės atvejis.

Nemokamos kineziterapinės mankštos senjorams

Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras 2017 m. liepos–rugsėjo mėnesiais kviečia senjorus į nemokamas mankštas.

Baigėsi didžiausios metų karinės pratybos Lietuvoje „Geležinis vilkas 2017”
lrt

Penktadienį baigėsi dvi savaites trukusios tarptautinės pratybos „Geležinis vilkas 2017“.

Teismas: Klaipėdos uostui – 90 tūkst. eurų bauda
bns

Klaipėdos jūrų uostas dėl netinkamai organizuoto krantinių rekonstrukcijos konkurso turės sumokėti valstybei 90 tūkst. eurų baudą, nutarė teismas.

Šiandien pasaulinėje parodoje „EXPO 2017“ – Nacionalinė Lietuvos diena

Šįryt į Lietuvos paviljoną pasaulinėje parodoje „EXPO 2017“, kuri vyksta Kazachstano sostinėje Astanoje.

NSGK: vadovų pareigas Seime turėtų užimti tik turintieji leidimą dirbti su slapta informacija
bns

Seimo NSGK nariai siūlo, kad parlamento, jo komitetų ir komisijų vadovų pareigas galėtų eiti tik leidimą dirbti ar susipažinti su įslaptinta informacija turintys politikai.

Neįgalieji iš naujos komisijos tikisi kitokio požiūrio

Dirbantys neįgalieji viliasi, jog LR Seime birželio 20 d. sudaryta Neįgaliųjų teisių komisija ne tik  paspartints Jungtinių Tautų neįgaliųjų teisių konvencijos įgyvendinimą, tačiau ir labiau atsižvelgs į neįgaliųjų problemas Lietuvoje.

Prezidentė kanclerei A. Merkel įteiks valstybinį apdovanojimą
lrt

Briuselyje viešinti prezidentė Vokietijos kanclerei Angelai Merkel įteiks valstybinį apdovanojimą.

Vilniuje prasideda Lietuvos katalikiško jaunimo dienos
bns

Penktadienį Vilniuje prasideda Lietuvos jaunimo dienos. Tai aštuntą kartą organizuojamas religinis renginys, kuriame laukiama daugiau kaip 5 tūkst. dalyvių.

Įspėja: šalies keliuose penktadienį – daug karinės technikos
lrt

Baigiantis didžiausioms šiemet Lietuvoje tarptautinėms pratyboms „Geležinis vilkas“, jose dalyvavusių šalių kariai persidislokuoja į nuolatines vietas. 

Į kosmosą paleistas palydovas „LituanicaSAT-2“1
lrt

Į kosmosą penktadienio rytą pakilo trečiasis lietuviškas palydovas – Vilniaus universiteto (VU) mokslininkų ir bendrovės „NanoAvionics“ sukurtas „Lituanica SAT-2“.

Birželio 22 d.
Žydų bendruomenė siūlo kurti kultūros muziejų buvusio Vilniaus geto teritorijoje
bns

Lietuvos žydų bendruomenė siūlo kurti kultūros muziejų buvusio Vilniaus geto teritorijoje.

Arkiv. G. Grušas: Per T. Matulionį pripažįstama skaudi Lietuvos istorija8
bns

Bažnyčiai rengiantis arkivyskupą Teofilių Matulionį paskelbti palaimintuoju, Vilniaus arkivyskupas Gintaras Grušas sako, kad tai reiškia ir naują Lietuvos kankinių, šalies istorijos pripažinimą.

Aukščiausiasis Teismas paliko sprendimą nugriauti Vijūnėlės dvarą
bns

Lietuvos Aukščiausiasis Teismas (LAT) ketvirtadienį paskelbė, kad vadinamasis Vijūnėlės dvaras Druskininkuose turi būti nugriautas.

Patvirtinta naujoji VRK, pirmininke paskirta L. Matjošaitytė
bns

Seimas Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) pirmininke paskyrė dabartinio vadovo Zenono Vaigausko pavaduotoją Laurą Matjošaitytę, pati komisija patvirtinta be dviejų narių.

Iš Baltarusijos įskridęs civilinis orlaivis pažeidė Lietuvos oro erdvę
bns

Į Lietuvą iš Baltarusijos įskridęs civilinis orlaivis „An-2“ trečiadienį pažeidė Lietuvos oro erdvę, ketvirtadienį pranešė Krašto apsaugos ministerija.

Partijų deleguoti VRK nariai skiriami be konservatorių atstovo
bns

Naujosios Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) nariai, deleguojami partijų, ketvirtadienį skiriami be Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų atstovo.

Pratyboms „Geležinis vilkas 2017” artėjant į pabaigą, kolonos judės Klaipėdos link
lrt

Birželio 22–28 dienomis prasidės Jungtinių Amerikos Valstijų ir kitų pratybose „Geležinis vilkas 2017“ dalyvavusių  šalių karių  perdislokavimas į nuolatines dislokacijos vietas.

Kas vairuotojams, dviratininkams ir pėstiesiems kelia daugiausiai streso?

Stereotipiniai streso keliuose faktoriai atrodo labai paprasti: nesidairantys pėstieji erzina vairuotojus, nepraleidžiantys automobilių vairuotojai nervina praeivius, o visur lakstantys dviratininkai – visus.

Baudų nesumokėję vairuotojai nebegaus naujų teisių
bns

Seimas ketvirtadienį priėmė pataisas, kurios numato griežtesnes sankcijas baudų nesumokėjusiems Kelių eismo taisyklių (KET) pažeidėjams.

S. Skvernelis: ministerijos diržus veržiasi dėl pokyčių krepšelio, ne dėl krizės
bns

Premjeras Saulius Skvernelis teigia, kad siūlymas ministerijoms susiveržti diržus neturi nieko bendro su nerimu dėl galimos krizės, apie kurią prabilo „valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis.

Seimas svarstys Švietimo ir mokslo komiteto siūlomą aukštojo mokslo reformą
lrt

Seimas svarstys Švietimo ir mokslo komiteto siūlomą aukštojo mokslo reformą. Trečiadienį komitetas pritarė „valstiečių“ pateiktam planui.

Aukščiausiasis Teismas turėtų skelbti sprendimą dėl Vijūnėlės dvaro
lrt

Aukščiausiasis Teismas turėtų skelbti sprendimą dėl žemesnės instancijos teismo nutarties griauti vadinamąjį Vijūnėlės dvarą Druskininkuose ir taip apginti viešąjį interesą.

Seimas turėtų patvirtinti naujos sudėties VRK
lrt

Seimas turėtų patvirtinti naujos sudėties Vyriausiąją rinkimų komisiją (VRK) bei slaptai balsuoti dėl siūlomos naujos komisijos pirmininkės Lauros Matjošaitytės kandidatūros.

Prezidentė: EVT neaplenks Lietuvos padėties klausimo
lrt

Europos Vadovų Taryboje (EVT) nebus išvengta pokalbio apie Lietuvos padėtį ir Minsko susitarimo įgyvendinimą, LRT RADIJUI sako prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Kaunas ruošiasi neeilinei vasarai
lrt

Vilniaus oro uosto srautai – pakeliui į Kauną. Išbandymą turistais miestas tikisi išlaikyti nemokamomis iniciatyvomis. Viena tokių – „Kaunas buddy“. 

Ar Stambulo konvencija apgins moteris nuo smurto? 7

Ar sugebėsime gyventi pagal Stambulo konvencijos nuostatas, jei pati Vyriausybė ryžtingai nesiims esamų įstatymų tobulinimo ir jų įgyvendinimo?

Birželio 21 d.
Vyriausybė už tai, kad sunkiai sergančių vaikų tėvai galėtų nedirbti visus metus
bns

Vyriausybė pritarė siūlymui, kad labai sunkiai sergančių vaikų tėvai galėtų ilgesnį laiką gauti ligos išmoką.

Seimui tebesvarstant reformą, LEU ir VDU toliau intensyviai rengiasi susijungti
lrt

Nors Seimas dar iki galo neapsisprendė, kokia turėtų būti universitetų reforma ir kokie klasikiniai universitetai turėtų veikti Vilniuje bei Kaune, Lietuvos edukologijos ir Vytauto Didžiojo universitetai svarstymų pabaigos nelaukia ir intensyviai ruošiasi susijungti.

S. Skvernelis: Urėdijų pertvarkai priešinasi neskaidri sistema
bns

Premjeras Saulius Skvernelis teigia, kad dėl valstybinių miškų pertvarką Seime stabdo kalta neskaidri ir neefektyvi urėdijų sistema.

Lietuva – pirmoji Europoje pagal pažangą mažinant aukų keliuose skaičių
lrt

Lietuva, praėjusiais metais žuvusiųjų keliuose skaičių sumažinusi 22,3 proc., pasiekė geriausią rezultatą tarp 32 valstybių, dalyvaujančių Kelių saugumo charakteristikų indekso (PIN) programoje.

Lietuvos policija gyventojus aptarnaus pagal „vieno langelio“ principą
lrt

Policijos departamente oficialiai startavo iš Europos socialinio fondo lėšų finansuojamas projektas „Vieningos informacijos teikimo linijos įdiegimas Lietuvos policijoje“.

Žengtas svarbus žingsnis užtikrinant saugesnę šalies vaikų ateitį

Vyriausybė šiandien pritarė Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymo projektui.

Siūloma leisti tėvams palaidoti embrionus po persileidimo 5

Ministrų kabinetas pritarė siūlymui sudaryti teisines galimybes laidoti žmogaus embrionus ir vaisius iki 22-os nėštumo savaitės, t. y. užsimezgusią gyvybę, kuri dėl tam tikrų priežasčių negalėjo pilnai išsivystyti ir mirė anksčiau laiko.

Saulėtekio slėnyje kuriamos aukštosios technologijos Silicio slėniui

Saulėtekio slėnyje Vilniuje įsikūręs Fizinių ir technologijos mokslų centras (FTMC), vykdydamas mokslinius tyrimus ir eksperimentinės plėtros darbus technologijų srityje sėkmingai bendradarbiauja su įmonėmis iš įvairių pasaulio šalių. 

Ligonių kasos: vaiko sveikatos pažymėjimas – labai svarbi jo profilaktika
lrt

Artėjant naujiems mokslo metams, Valstybinė ligonių kasa (VLK) primena, kad jau dabar verta užsiregistruoti kasmetiniam profilaktiniam vaikų patikrinimui. Jis yra itin svarbus tam, kad gydytojas tinkamai įvertintų vaiko sveikatą bei jo raidą.

Seimo komitetas universitetų pertvarką nusprendė dėlioti pagal „valstiečių“ planą
bns

Seimo Švietimo ir mokslo komitetas (ŠMK) trečiadienį nusprendė, kad universitetų pertvarkos planas vyks „valstiečių“ lyderių registruoto siūlymo pagrindu.

T. Matulionio paskelbimo palaimintuoju iškilmėse laukiama iki 50 tūkst. žmonių
bns

Sekmadienį Vilniaus Katedros aikštėje, kur bus rengiamos Teofiliaus Matulionio paskelbimo palaimintuoju iškilmės, organizatorių skaičiavimais, gali dalyvauti iki 50 tūkst. žmonių.

Vilniečiai kviečiami ateities miestą kurti kartu

Vilniaus savivaldybė, priimdama sprendimus dėl sostinės ateities plėtros, kviečia gyventojus į dialogą – antradienį pristatytos Bendrojo miesto plano keitimo koncepcijos.

VTEK nepradėjo tyrimo dėl A. Skardziaus

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) nepradėjo tyrimo dėl Seimo nario Artūro Skardžiaus elgesio.

V. Pranckietis: Urėdijų reforma bus patvirtinta iki liepos
bns

Seimo pirmininkas mano, jog stringanti urėdijų reforma bus patvirtinta Seimo pavasario sesijoje, kuri turėtų baigtis birželio pabaigoje ar liepos pradžioje.

VTEK spręs, ar pradėti tyrimą dėl A. Skardžiaus galimo interesų konflikto
lrt

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) trečiadienį spręs, ar pradėti tyrimą dėl Seimo nario Artūro Skardžiaus galimo interesų konflikto gaunant pajamas iš vėjo energetikos verslo atstovų. 

D. Grybauskaitė dalyvaus Baltijos, Šiaurės ir Beniliukso šalių vadovų susitikime
lrt

Prezidentė išvyksta į Hagą, kur kartu su Baltijos, Šiaurės ir Beniliukso šalių vadovais aptars, kaip stiprinti bendradarbiavimą Europos Sąjungoje. 

Birželio 20 d.
Nuotaikingame pabėgėlių piknike Vilniuje – nerimas dėl ateities
bns

Antradienio popietės lietus neišgąsdino keliasdešimties žmonių, susirinkusių į Vilniaus centre vykstantį pabėgėlių pikniką.