Lietuvoje | Visuomenė

Kovo 25 d.
Lietuva pasmerkė suėmimus Baltarusijoje
bns

Lietuva pasmerkė masinius suėmimus Baltarusijoje, kai šalies gyventojai išėjo į gatves pasipiktinę dabartiniu prezidento Aleksandro Lukašenkos režimu.

Dėl totalitarinių režimų iš VU pašalintiems asmenims numatoma įteikti Atminties diplomus
bns

Projektu „Grįžtanti atmintis – Recovering Memory“ siekiama įvertinti totalitarinių režimų poveikį VU bendruomenei, identifikuoti nukentėjusius asmenis, išreikšti jiems pagarbą simboliniais diplomais.

Vilniuje palaikomi protestai Baltarusijoje
bns

Baltarusijoje šeštadienį vykstant protestams prieš autoritarinį prezidento Aleksandro Lukašenkos režimą, Vilniuje parlamentarai ragina Minske ir kituose kaimyninės valstybės miestuose užtikrinti susirinkimo laisvę.

D. Grybauskaitė: tegu atsakinga tėvystė bus mus vienijantis tikslas

Šiandien beveik 1 000 tėvų, globėjų, įtėvių, senelių ir pedagogų susirinko parodų ir kongresų centre LITEXPO – Vilniuje trečią kartą vyksta edukacijos ir švietimo konferencija „Atsakinga tėvystė”.

Pusantro tūkstančio NATO karių šią vasarą treniruosis ginti Suvalkų koridorių
bns

Apie pusantro tūkstančio NATO karių šią vasarą treniruosis ginti vadinamąjį Suvalkų koridorių, sako Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų vadas brigados generolas Valdemaras Rupšys.

Norima įpareigoti, kad daugiau kaip pusę televizijos eterio sudarytų Europos produkcija5
bns

Grupė konservatorių įregistravo Visuomenės informavimo įstatymo pataisą, kad daugiau kaip pusę televizijos eterio sudarytų europietiška produkcija.

Prie akcijos „Žemės valanda“ prisidės apie 40 Lietuvos savivaldybių
bns

Šeštadienio vakarą pasaulyje rengiama akcija „Žemės valanda“, kai visi raginami nors 60 minučių išjungti elektrą.

Sekmadienį Lietuvoje įvedamas vasaros laikas1
bns

Sekmadienį Lietuvoje bus įvestas vasaros laikas – 3 valandą nakties laikrodžių rodykles reikės pasukti viena valanda pirmyn.

Vyriausybės grupė tarsis dėl kolegijų, mokslinių institutų jungimo su kitomis įstaigomis
bns

Valstybinių aukštųjų mokyklų tinklo pertvarką rengianti darbo grupė pirmadienį tarsis dėl galimybių su kitomis institucijomis jungti šalyje veikiančias kolegijas.

Kovo 24 d.
„Valstiečiai“ inicijuoja nacionalinį partijų susitarimą dėl emigracijos stabdymo
bns

Didžiausia Seime valdančioji Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) frakcija inicijuoja nacionalinį parlamentinių partijų susitarimą dėl emigracijos stabdymo.

Kainų komisija „Vilniaus energijai“ skyrė 1,3 mln. eurų baudą
bns

Kainų komisija iš sostinės šilumos ūkio pasitrauksiančiai „Vilniaus energijai“ skyrė maksimalią baudą - 1,307 mln. eurų. 

Po įtarimų iš pareigų traukiasi „Kauno geležinkelių infrastruktūros“ vadovai
lrt

Patikrinimo metu nustatyta nemažai veiklos trūkumų ir kitų galimų pažeidimų. Įtariama, kad „Lietuvos geležinkelių“ turtas galėjo būti naudojamas asmeninėms reikmėms. 

M. Basčio ryšius tiriantis Seimo komitetas išklausys VSD vadovą
bns

Parlamentaro Mindaugo Basčio ryšių galimą grėsmę nacionaliniam saugumui įvertinti turintis Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas (NSGK) penktadienį planuoja išklausyti Valstybės saugumo departamento (VSD) vadovą Darių Jauniškį.

Kovo 23 d.
D. Grybauskaitė įtraukta į žurnalo „Fortune“ 50 pasaulio lyderių sąrašą2
bns

Jungtinių Valstijų verslo žurnalas „Fortune“ Lietuvos prezidentę Dalią Grybauskaitę įtraukė į kasmetinį 50 pasaulio lyderių sąrašą.

Dar daugiau pagalbos partyrusiems smurtą artimoje aplinkoje

Apsaugos nuo smurto artimoje aplinkoje įstatymą įgyvendinančių institucijų atstovams pristatytos metodinės rekomendacijos, padėsiančios gerinti teikiamos pagalbos smurtą artimoje aplinkoje patyrusiems žmonėms kokybę.

Pritarta pasiūlymui minėti Estijos, Latvijos, Lenkijos, Lietuvos, Suomijos Nepriklausomybės šimtmečius kartu

Lietuvos Respublikos Seimo Užsienio reikalų komitetas vieningai pritarė signataro Emanuelio Zingerio pasiūlymui minėti 100 metų Nepriklausomybę kartu su kitomis Baltijos šalimis, Lenkija bei Suomija.

L. Kukuraitis ragina visuomenę ir socialines tarnybas nelikti abejingais krizės šeimoje akivaizdoje

Socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis, reaguodamas į dar vieną smurto prieš vaiką atvejį Širvintų rajone, kviečia visą visuomenę nelikti abejinga.

Lietuvoje – du tyrimai dėl dalyvavimo teroristinėje veikloje
bns

Į Valstybės saugumo departamento (VSD), policijos ir prokuratūros akiratį dėl įtarimų dalyvaujant kovos veiksmuose Rytų Ukrainoje arba dėl teikiamos paramos ten veikiančioms teroristinėms organizacijoms yra patekę keletas Lietuvos piliečių,

Sostinėje steigiamas pirmasis centras emocijų ir elgesio sutrikimų turintiems vaikams

Jau gegužės mėnesį Vilniuje duris atvers pirmasis intensyvios terapijos (korekcijos) centras emocijų ir elgesio sutrikimų turintiems vaikams.

Seimas iš LAT teisėjo pareigų atleido V. Aiduką
bns

Seimas ketvirtadienį iš Lietuvos Aukščiausiojo Teismo (LAT) teisėjo pareigų jo prašymu atleido Viktorą Aiduką.

Seimas nepritarė siūlymui palikti M. Adomėnui teisinę neliečiamybę
bns

Seimas ketvirtadienį nepritarė siūlymui palikti konservatoriui Mantui Adomėnui teisinę neliečiamybę šmeižto byloje.

V. Bakas: Lietuvai teroro grėsmė minimali
lrt

Po teroro išpuolio Londone Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) pirmininkas Vytautas Bakas teigia, kad, jo žiniomis, terorizmo grėsmė Lietuvoje menka.

Kultūros ministrė: G. Kėvišas tapo Lietuvos, iš kurios bėga žmonės, simboliu
bns

Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro vadovas Gintautas Kėvišas tapo Lietuvos, iš kurios masiškai emigruoja žmonės, simboliu, sako kultūros ministrė Liana Ruokytė-Jonsson.

S. Skvernelis: Greitų sprendimų kovojant su migracija nėra1
bns

Premjeras Saulius Skvernelis pripažįsta, kad Vyriausybė turi pasitempti kovodama su migracija Lietuvoje, tačiau pabrėžia, kad lengvų ir greitų sprendimų šiuo klausimu nėra.

VRK ir VTEK pertvarkomis siekiama mažinti neskaidrias politikų įtakas
bns

Mažinant politinių partijų įtaką sudarant Vyriausiąją rinkimų komisiją (VRK) ir Vyriausiąją tarnybinės etikos komisiją (VTEK) siekiama mažinti neskaidrias politikų įtakas šių komisijų darbui ir sprendimams

Atlyginimai Lietuvoje: kels šiemet ar nekels? 1
lrt

Nors prekių ir paslaugų kainos šiandien šturmuoja rekordines aukštumas, tik nedaugelis dirbančių lietuvių tiki, kad aukštyn pajudės ir jų atlyginimai.

Visos mokyklos privalės įgyvendinti smurto ir patyčių prevencijos programas1
bns

Visos Lietuvos mokyklos nuo rugsėjo 1-osios privalės įgyvendinti smurto ir patyčių prevencijos programas, teigia švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė.

Prasideda atranka į „Kurk Lietuvai“: sėkmės istorijos stebina
lrt

Prasideda jau šeštoji atranka į programą „Kurk Lietuvai“, kuri Jungtinių Tautų Organizacijos pripažinta geruoju pavyzdžiu.

V. Sinkevičius: komisija dėl M. Basčio turi nemažai galių, reikia tik politinės valios 2
lrt

Parlamentaro Mindaugo Basčio apkaltos komisija turi teisę gauti visą reikiamą informaciją, kad išspręstų šį klausimą, teigia buvęs Konstitucinio Teismo teisėjas ir Mykolo Romerio universiteto (MRU) profesorius dr. Vytautas Sinkevičius.

G. Kėvišas paskelbė neatsistatydinsiąs iš LNOBT direktoriaus pareigų
bns

Prezidentės, premjero ir kultūros ministrės pasitikėjimą praradęs Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro (LNOBT) vadovas Gintautas Kėvišas paskelbė nesitrauksiąs iš pareigų.

Svarstys siūlymą VRK formuoti be politinių partijų atstovų
lrt

Seimas posėdyje svarstys siūlymą Vyriausiąją rinkimų komisiją (VRK) formuoti be politinių partijų atstovų.

Balsuos dėl M. Adomėno teisinio imuniteto
lrt

Seimas balsuos, ar pritarti laikinosios komisijos siūlymui netenkinti generalinio prokuroro Evaldo Pašilio prašymo panaikinti konservatoriaus Manto Adomėno teisinį imunitetą privataus kaltinimo byloje.

Kovo 22 d.
Į Lietuvą atvyksta Vokietijos kariuomenės vadas
bns

Į Lietuvą ketvirtadienį atvyksta Vokietijos kariuomenės vadas generolas Volkeris Wiekeris (Volkeris Vykeris).

Ministerijoms pavesta parengti projektus dėl lyties keitimo1
bns

Vyriausybė trečiadienį dviem ministerijoms pavedė iki rugsėjo parengti projektus, kurie įtvirtintų galimybę Lietuvoje keisti lytį.

Dirbti Lietuvoje norinčių užsieniečių profesinė patirtis prilyginta aukštai kvalifikacijai
bns

Siekiant palengvinti darbo jėgos atvykimą iš užsienio, Vyriausybė nutarė, kad aukštą kvalifikaciją gali įrodyti ne tik diplomas, bet ir patirtis.

Sveikatos apsaugos ministerija: dėl legioneliozės pagrindo nerimauti jau nėra
lrt

Šią savaitę Vilniuje bus baigti prevenciniai veiksmai, skirti užkirsti kelią bet kokiam legionelių židiniui, tad gyventojams pagrindo nerimauti nėra, Vilniuje į daugiabučius tiekiamas vanduo yra saugus tiek gerti, tiek naudoti buičiai.

E. Masiulio byloje nuosavybės teisės ribojamos pagrįstai

Vilniaus apygardos teismas atmetė E. Masiulio gynėjo skundą ir paliko galioti byloje priimtus sprendimus dėl ribojamų nuosavybės teisių – piniginių lėšų arešto.

Seimo komitetas nepritarė idėjai teritoriją aplink Seimą skelbti nerūkymo zona
bns

Iniciatyva kreiptis į Vilniaus savivaldybę, kad teritorija aplink Seimą būtų paskelbta nerūkymo zona, Seimo Sveikatos reikalų komitete trečiadienį nesulaukė pritarimo.

Lietuvai didinamas spaudimas dėl draudimo R. Paksui dalyvauti rinkimuose
bns

Europos institucijos didina spaudimą Lietuvai leisti per apkaltą iš prezidento pareigų pašalintam Rolandui Paksui dalyvauti Seimo rinkimuose.

JAV oro pajėgų vadas Europoje pasisakė apie Baltijos oro policiją
lrt

Ministras Raimundas Karoblis, susitikęs su NATO vyriausiosios oro pajėgų vadavietės (AIRCOM) ir JAV karinių oro pajėgų vadu Europoje generolu Todu D. Woltersu, užtikrino, kad Lietuva yra pasirengusi priimti sąjungininkų pajėgumus.

E. Masiulis nori atgauti areštuotus pinigus
bns

Įtarimų politinės korupcijos byloje sulaukęs buvęs Seimo narys Eligijus Masiulis per teismą bando atgauti jo namuose rastus ir areštuotus pinigus.

Komisija dėl M. Basčio ryšių galimos grėsmės nori apklausti buvusius VSD vadovus
bns

Parlamentaro Mindaugo Basčio ryšių galimą grėsmę nacionaliniam saugumui įvertinti turintis Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas (NSGK) nori išklausyti ne tik esamą, bet ir buvusius Valstybės saugumo departamento (VSD) vadovus.

R. Baškienė: Seimo narys neturėtų slėptis už parlamentaro mandato
bns

Po Seimo sprendimo palikti teisinę neliečiamybę „tvarkiečiui“ Petrui Gražuliui, Seimo vicepirmininkė, valstiečių ir žaliųjų atstovė Rima Baškienė sako, kad panašiai gali atsitikti ir su konservatoriumi Mantu Adomėnu.

Lietuvos kariuomenėje rezervo karių pagrindu formuojama trečia brigada
bns

Lietuvos kariuomenėje formuojama trečia brigada, ji vadinsis „Aukštaitija“ ir bus komplektuojama rezervo karių pagrindu.

Politologas: mažumos vyriausybė nebūtų į naudą S. Skverneliui
lrt

Vyriausybė, vos sulaukusi šimto dienų, prabilo apie nesutarimus.

Vilniuje susitinka Holokausto tyrėjai
bns

Trečiadienį Valstybiniame Vilniaus Gaono žydų muziejuje prasideda konferencija „Masinių žudynių pradžia: 1941 m. vasaros-rudens žudynių vietų identifikavimas ir atminimas“.

Migracijos komisija aptars emigracijos problemą Lietuvoje
lrt

Seimo Migracijos komisija svarstys, kaip kuo greičiau sustabdyti emigraciją iš Lietuvos. Pasak Statistikos departamento, pernai iš šalies emigravo 50 tūkst. žmonių.

Kovo 21 d.
Seimas paliko P. Gražuliui teisinį imunitetą
bns

Seimas antradienį neleido traukti „tvarkiečio“ Petro Gražulio baudžiamojon atsakomybėn dėl piketo prie prokuroro Irmanto Mikelionio namų.

Sugriežtinus neįgalumo nustatymo patikras tikimasi iki 1-2 proc. sumažinti sukčiavimų1
bns

Seimas antradienį po pateikimo pritarė prezidentės Dalios Grybauskaitės pasiūlytoms pataisoms, kad būtų galima nemokamai naudotis valstybės registrais.

Seimas svarstys siūlymą palengvinti aukštos kvalifikacijos užsieniečių perkėlimą dirbti į Lietuvą
bns

Seimas svarstys Vidaus reikalų ministerijos inicijuotą siūlymą palengvinti aukštos kvalifikacijos užsienio specialistų perkėlimą dirbti į Lietuvą.