Politikų pozicija | Visuomenė

Kovo 21 d.
E. Gentvilas: „Seimas pritaria, kad reikia stiprinti žemės savininkų teises medžioklės plotuose“.

Šiandien Seimas po pateikimo pritarė liberalo Eugenijaus Gentvilo siūlytoms Medžioklės įstatymo pataisoms, kuriomis žemės savininkams suteikiama teisė registruoti savo medžioklės plotus.

A. Armonaitė: „Priekabiavimo atvejais įstatymai turi ginti ir ketinančių įsidarbinti teises“.

Liberalė Aušrinė Armonaitė Seimui siūlo priimti Lygių galimybių bei Moterų ir vyrų lygių galimybių įstatymų pataisas. 

Siūloma sukonkretinti įstatymo reikalavimą dėl rusiškos produkcijos transliavimo apimčių

Pastaraisiais metais Lietuvos televizijos kanaluose pastebimas gerokai išaugęs transliuojamos rusiškos produkcijos kiekis.

Kovo 20 d.
J. Dapšauskas: Žiniasklaidoje būtina kritika, bet ne mažiau svarbu – objektyvumas, nešališkumas1

Didelio šurmulio sulaukė kelių Seimo narių registruotas įstatymo projektas, kad žiniasklaidoje 50 proc. turinio turėtų būti teigiama informacija.

Kovo 17 d.
Nacionalinės kultūros ganyklų ypatumai
Povilas Urbšys

Visais laikais kultūra buvo neatskiriama nuo doros. O dora – nuo etikos. Etika – nuo moralės. Deja, kai imame kalbėti apie didį mūsų kultūros puoselėtoją Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro vadovą Gintautą Kėvišą, visa tai virsta farsu.

G. Landsbergis: „Tik nuo valstiečių priklausys, ar socialdemokratams pavyks apginti nomenklatūros liekanas“

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) pirmininkas Gabrielius Landsbergis penktadienio „Žinių radijo“ laidoje „Opozicija“ teigė, jog svarbiausia, kad Seimo nariams K. Pūkui ir M. Basčiui suformuotos komisijos veiklai tirti, būtų efektyvios.

Seimo opoziciją nustebino valdančiųjų siekis žurnalistams nurodinėti, kaip rašyti

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos nariai kritikuoja Seimo valdančiosios koalicijos atstovų teikiamą Visuomenės informavimo įstatymo tam tikrų straipsnių pakeitimo projektą.

Gintaras Vaičekauskas: „Gandriukai, snapelius į laisvą spaudą galandantys“.3

Aš „apakęs“. Niekada į galvą net nešovė mintis, kad praėjus 27-iems atkurtos Nepriklausomybės metams bus taip tiesmukai kvailai, įžūliai pasikėsinta į žodžio ir spaudos laisvę. 

Kovo 13 d.
V. Benkunskas: Svarbios smulkmenos švietime

Komentaro autorius Vilniaus miesto mero pavaduotojas ir Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partijos narys Valdas Benkunskas.

Kovo 10 d.
M. Bastys: priėmiau sprendimą trauktis iš Seimo Pirmininko pavaduotojo pareigų

Po viešai pateiktos informacijos bei Valstybės saugumo departamento (VSD) pateiktų išvadų dėl galimybių dirbti su slapta informacija atsistatydinu iš einamų Seimo Pirmininko pavaduotojo pareigų.

Kovo 8 d.
Socialdemokratai: gerinant mokesčių surinkimą galima mažinti skurdą ir atskirtį

„Džiaugiamės, kad buvo pastebėtos ir teigiamai įvertintos mūsų vyriausybės pastangos. Tik mokesčių surinkimo gerinimas leido eiti šituo keliu – mažinti mokesčių naštą, pajamų nelygybę ir atskirtį. 

I. Degutienė: „Prezidentė valdančiuosius ir opoziciją paragino nebijoti imtis reformų“

Po šiandien įvykusio tradicinio Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės ir Seimo valdybos susitikimo prieš prasidedant Seimo sesijai, šalies vadovė paragino tiek Seimo valdančiąją daugumą, tiek opoziciją ryžtingai imtis reformų.

Ž. Pavilionis: „Pilietybės išsaugojimas – ypatingos skubos reikalaujantis uždavinys“

Šiandien Seime įvyko Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos nario Žygimanto Pavilionio organizuojama diskusija „Pilietybės išsaugojimas – teisiniai ir politiniai iššūkiai“, kurioje aptarta dvigubos pilietybės problematika ir būtinybė imtis ryžtingų veiksmų dėl naujų iššūkių, kuriuos patiria Lietuvos piliečiai gyvendami emigracijoje.

Prezidentė tikisi, kad valdančiųjų reformas Seime palaikys ir opozicija
bns

Valdančiųjų parengtas reformas turėtų palaikyti ir konstruktyvi opozicija, sako prezidentė Dalia Grybauskaitė, trečiadienį susitikusi su Seimo valdyba.

Kovo 3 d.
Ž. Pavilionis ragina imtis visų įmanomų diplomatinių priemonių, kad Gruzijoje opozicijos teisės nebūtų ribojamos

Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai (TS-LKD) smerkia Gruzijos Aukščiausiojo teismo sprendimą dėl ypač populiaraus ir vieno didžiausių Gruzijos televizijos kanalo „Rustavi-2“ uždraudimo, kas dar labiau apribos opozicijos galimybes išreikšti savo poziciją Gruzijoje.

Petras Auštrevičius: Ko reikia, kad ateitų Europos pavasaris?2

Būtų per daug paprasta, jei sėkmingai Europos ateičiai užtektų vieno plano ar vieno scenarijaus.

Kovo 1 d.
Simonas Gentvilas: „Oskaras“ – už geriausią mokesčių serialo režisūrą“.

Įsivaizduokite, raudonas kilimas, pasipuošę žiūrovai ir salėje skelbiama: „Oskaras“ už geriausią mokesčių serialą atitenka… valstiečių-žaliųjų Vyriausybei.

M. Majauskas: „Atsakomybės vakuumas yra esminė priežastis, kodėl vis dar nepavyksta išgelbėti vaikų“

Seimo Savižudybių ir smurto prevencijos komisija trečiadienį aiškinosi, ką savo darbe po vaiko mirtimi pasibaigusio smurto protrūkio Kėdainiuose pakeitė atsakingos institucijos. 

Kęstutis Masiulis: Seime liko dvi partijos: stagnatoriai ir reformatoriai

Valstiečių ir žaliųjų sąjunga pasiekė triuškinančią pergalę Seimo rinkimuose, nes žadėjo permainas valstybėje. 

Vasario 28 d.
Simonas Gentvilas: „Kaip „žalieji“ valstiečiai užkas 100 mln. eurų į sąvartynus

Anekdotas apie tai, kad Valstiečių ir žaliųjų sąjunga savo pavadinime pavartojo žodį „žalias“ dėl policininkų uniformos spalvos, rodos, yra arčiau tiesos, negu galvojome. 

G. Landsbergis: „Vyriausybės programos priemonių planas – negrabiai parengta mišrainė“1

Kalbėdamas apie Vyriausybės programos įgyvendinimo priemonių planą, Seimo TS-LKD frakcijos seniūnas Gabrielius Landsbergis pasigedo aiškios politinės žinios – esminės šios Vyriausybės ambicijos ir konkrečiai įvardintų Ministro Pirmininko veiklos prioritetų.

Vasario 27 d.
J. Dapšauskas: Karbauskio „skandalo“ pūtėjai išsikvėpė?1
Juozas Dapšauskas

Jau praėjo 100 dienų, kai dirba naujasis Seimas. Tikriausiai nereikėjo net svajoti, kad su kritika šiuo pradiniu laikotarpiu bus elgiamasi saikingai, bus leista Seimui „įsivažiuoti“.

Vasario 26 d.
V. Baltraitienė palieka Darbo partiją
bns

Buvusi Žemės ūkio ministrė ir Seimo narė, Darbo partijos Kėdainių skyriaus pirmininkė Virginija Baltraitienė šeštadienį savo bendražygiams išplatino laišką, kuriuo ji informavo, kad traukiasi iš partijos.

Vasario 25 d.
A. Zuokas: „Turime tapti geresniais liberalais“2

Šiandien Trakuose vykusio Lietuvos laisvės sąjungos (liberalai) suvažiavime apie 200 susirinkusių suvažiavimo delegatų perrinko partijos pirmininką, buvusį Vilniaus merą Artūrą Zuoką.

G. Landsbergis: valdančiuosius turime paremti, jei jie vykdys pokyčius1
bns

Jeigu Seimo valdantieji imsis pokyčių, opozicijoje esanti Tėvynės sąjunga - Lietuvos krikščionys demokratai (TS-LKD) turi juos paremti, per partijos tarybos posėdį pareiškė partijos lyderis Gabrielius Landsbergis, pristatydamas savo vertinimą dėl politinės padėties šalyje.

Vyriausybė pritaria, kad Seimo nariai negalėtų būti ministrais1
bns

Vyriausybė šią savaitę pareiškė pritarianti Konstitucijos pataisoms, kurios užkirstų kelią vienu metu eiti ir Seimo nario, ir ministro pareigas.

G. Landsbergis: „Esame pasirengę pokyčiams“

Šeštadienį Vilniuje prasidėjusiame Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) Tarybos posėdyje partijos pirmininkas Gabrielius Landsbergis, aptardamas politinę padėtį šalyje pažymėjo, kad svarbiausia dabar – pokyčiai šalyje.

Vasario 24 d.
E. Gentvilas: Vienam – tūzas, kitam – guzas

Ką tik rašiau apie geras kortas premjerui S. Skverneliui kovojant su korupcija, bet vis nauji į viešumą išlendantys faktai reiškia labai prastas kortas kitam valdančiųjų vedliui – valstiečių partijos ir frakcijos Seime vadovui R. Karbauskiui.

R. Undro: Kodėl aš balsuosiu už M. Sinkevičių

Artėjantys Lietuvos socialdemokratų partijos pirmininko rinkimai – istoriniai. Pirmą kartą kiekvieno iš mūsų balsas bus reikšmingas brėžiant socialdemokratų ir apskritai kairiosios minties ateitį Lietuvoje.

Vasario 22 d.
E. Gentvilas: Geros kortos premjerui

Naujosios Vyriausybės veiklos pradžią žymi gausus korupcijos faktų kėlimas viešumon. Čia būtina paminėti valstybės valdomas įmones ,,Lietuvos geležinkeliai“, ,,Oro navigaciją“, „Registrų centrą“,Kalėjimų departamentą ir Kauno tardymo izoliatorių, įmonę „Mūsų amatai“, taip pat – Karinių oro pajėgų vado, Turizmo departamento vadovės kritimą.

Vasario 21 d.
Į mokyklą - tiesiai iš lopšio?
Gitana Markovičienė

Seimo Švietimo ir mokslo komiteto pirmininkas Eugenijus Jovaiša paskelbė, esą „valstiečiai-žalieji“ jau nuo kitų metų ketina privalomą pradinį ugdymą įvesti jau nuo šešerių metų amžiaus, o privalomą ikimokyklinį ugdymą – jau nuo penkerių. 

S. Skvernelį džiugina G. Landsbergio žadama parama reformoms: tai konstruktyvios opozicijos požymis2
bns

Ministras pirmininkas Saulius Skvernelis sako, kad Tėvynės sąjungos - Lietuvos krikščionių demokratų lyderio Gabrieliaus Landsbergio pažadai remti strategines reformas rodo, jog opozicija veikia konstruktyviai.

Vasario 20 d.
A. Guoga: Lietuva - geriausia valstybė pasaulyje

Lietuva yra pati geriausia valstybė. Aš ne ironizuoju. Aš nuoširdžiai taip manau.

E. Gentvilas: Ko reikia, kad Seimas išsivaduotų iš sąstingio?

Joks restoranas neišgyventų 100 dienų, jei virėjas vietoj patiekalų ruošimo suktų elektros lemputes. Joks elektrikas neišsiverstų, jei visą dieną tiktai užkandžiautų. Ir tikrai jokia mezgėja nesusikraus turtų iš automobilių nuomos.

Vasario 16 d.
M. Puidokas: Vasario 16-oji – drąsus, vieningas ir patriotiškas tautos žingsnis į nepriklausomybę

Aisčių dvasia gyvuoja jau tūkstančius metų. Lietuvos istorija – turtinga svarbiomis ir pasididžiavimo vertomis datomis. Viena iš jų - 1918 metų vasario 16 diena.

Vasario 14 d.
M. Majauskas. „Mums reikia lietuviškosios „Barnevernet“ sistemos“2

TS-LKD narys Mykolas Majauskas, kalbėdamas neeilinėje Seimo plenarinėje sesijoje, pabrėžė, kad žiaurios tragedijos Kėdainiuose akivaizdoje valstybės institucijos turi prisiimti visą atsakomybę dėl neveiklumo, o Seimas ir Vyriausybė padaryti viską, kad ateityje tokiems atvejams būtų užkirstas kelias.

Socialdemokratai už priemones smurtui prieš vaikus pažaboti, bet ne už jų centralizavimą

Keturmečio Matuko žūtis išjudino jau seniai brendusį smurto prieš vaikus problemos sprendimą Lietuvoje. Socialdemokratai jau nuo 2013 m. teikė siūlymus kaip tobulinti vaiko apsaugos nuo smurto sistemą, tačiau ligi šiol sulaukdavo nemenko pasipriešinimo.

Vasario 11 d.
A. Anušauskas: Populiariausios baimės ir realios grėsmės1

Ko jau ko, o tautinių patarlių mums netrūksta. Jas diktuoja mūsų šalies patirtis. „Norėjome, kaip geriau, o gavosi kaip visada“, – ko gero, taikliausiai atspindi tas nuotaikas ne tik Rytų, bet ir Vakarų Europoje.

Vasario 9 d.
VRK prašoma atlikti išsamų tyrimą dėl LVŽS po rinkimų likusio įsiskolinimo1

Seimo TS-LKD frakcijos nariai kreipėsi į Vyriausiosios rinkimų komisijos pirmininką klausdami, ar Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos po rinkimų likę įsiskolinimai bei mokėjimų atidėjimo sąlygos paslaugų teikėjams suderinamos su Politinių partijų bei Politinių kampanijų finansavimo ir finansavimo kontrolės įstatymais.

E. Gentvilas: Medžiotojų trofėjus – žemės savininkų teisės

Žinome, kad Lietuvoje baigėsi socializmo ir komunizmo statybos laikai. Privačią nuosavybębesąlygiškai gina Konstitucija, šalies įstatymai. Realybėje – Konstitucija, taip. Įstatymai – ne visada.

Vasario 6 d.
R. Baškienė: Ar kalbėjimas apie dvasingumą yra prorusiškumas?1

Eilinė spaudos konferencija „Dvasingumas – švietimo pertvarkos pagrindas“, kuri buvo skirta ketvirtosios prof. Jono Kievišo ir bendraautorių knygos apie dvasingumą pristatymui, sulaukė nepagrįstų kaltinimų.

R. Karbauskis: Paliesti milžiniški interesai. Nesustabdysite permainų, nepaisant visų bandymų tai padaryti

Akivaizdu, jog mūsų ketinimai sutvarkyti alkoholio kontrolės sistemą, skaidrinti farmacijos sektorių, noras mažinti valstybės valdymo aparatą, pažaboti korupciją ir t.t. yra tikrosios priežastys, dėl kurių siekiama sugriauti mano reputaciją ir atitraukti nuo neatidėliotinų darbų.

Vasario 3 d.
P. Auštrevičius: Išaugus finansavimui „Erasmus+“ turi tapti prieinamesnė ir patogesnė studentams

2017 metais 336 mln. eurų padidinus jaunimo švietimo ir mokymo programos „Erasmus+“ finansavimą reikia užtikrinti, kad šios lėšos būtų panaudotos tam, jog programa taptų dar paprastesnė ir prieinamesnė studentams.

Vasario 1 d.
A. Guoga: Beveik 100 dienų valdžios. Nors negalima, bet įvertinki

Dar ne šimtas, bet nenumaldomai artėja. Aš čia apie dienas, tik kurioms praėjus, sakoma, politinis korektiškumas leidžia vertinti naują valdžią.

E. Gentvilas: Draudimų Seime vajus: lobistai, o po to – žurnalistai?

Ne pirmus metus dirbu Seime, bet kai kurias dabartinių valdančiųjų iniciatyvas sunku protu suvokti.

V. Kernagis: Nesiblaškykime

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijoje vyksta aktyvūs debatai dėl mūsų politinės bendruomenės ateities.

Sausio 31 d.
B. Ropė: susitarimas dėl „Rail Baltica“ - ne tik pasiekimas, tačiau ir atsakomybė prieš Lietuvą ir visą Europą

Šiandien Lietuva žengė svarbų žingsnį darnios plėtros ir žalesnės ekonomikos link.

P. Auštrevičius: Nebūkime vieni

Nenoriu pamokslauti ar leistis į svarstymus, kas kaltas, ko nematė ar nenorėjo matyti kaimynai, auklėtojai, socialiniai darbuotojai, policininkai ir tyrėjai. 

V. Čmilytė-Nielsen: „Jei Vyriausybė strigs ties fizinių bausmių sąvoka, jokios naujos strategijos neveiks“

Vyriausybei stringant ties elementariu smurto prieš vaikus ir fizinių bausmių apibrėžimu, negalima net pradėti svarstyti atnaujintos valstybinės smurto prevencijos strategijos, – sako Seimo liberalė Viktorija Čmilytė-Nielsen.

Socialdemokratas A. Palionis siūlo progresiniais mokesčiais apmokestinti ne tik darbo užmokestį

A. Palionis užregistravo įstatymo pakeitimo projektą, kuriame siūlo progresiniu tarifu apmokestinti ne tik darbo užmokestį, bet ir kapitalo, investicijų, su turto pardavimu susijusias pajamas.