Politikų pozicija | Visuomenė

Balandžio 18 d.
L. Linkevičius: svarbu tęsti ES ir Turkijos bendradarbiavimą
bns

Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius sako tikintis, kad po referendumo dėl prezidento galių išplėtimo Turkijos visuomenė sugebės išlaikyti vienybę.

Balandžio 17 d.
Seimo komiteto vadovas siūlo dešimtmečiais dirbančius mokyklų direktorius pakeisti iki 2021 metų
bns

Seimo Švietimo ir mokslo komiteto vadovas Eugenijus Jovaiša bei šio komiteto narys Arūnas Gumuliauskas siūlo ilgai dirbančius vadovus pakeisti per 2019–2021 metus.

Balandžio 14 d.
V. Sinkevičius: dvigubos pilietybės klausimą galima išspręsti tik referendumu
Edmundas Jakilaitis - lrt

Konstitucinės teisės ekspertas Vytautas Sinkevičius sako, kad Seimo narių užmojis keisti dvigubos pilietybės įstatymą nekeičiant Konstitucijos galimas tik referendumu

Balandžio 13 d.
S. Skvernelis galvoja apie „vaivorykštę“?
Birutė Vyšniauskaitė - lrt

Ar iš tikrųjų dabartinė socialdemokratų ir „valstiečių“ valdančioji koalicija – pasmerkta žlugti? Apie tai diskutuoja politikai ir politologai.

Balandžio 11 d.
Kuo skiriasi M. Sinkevičiaus ir G. Palucko socialdemokratai2
Vytenis Radžiūnas - lrt

Socialdemokratams vadovauti siekiantys Mindaugas Sinkevičius partiją nori vesti nuosaikiai ir išlaikant jos branduolį. Jo konkurentas antrame partijos pirmininko rinkimų ture Gintautas Paluckas norėtų staigių pokyčių. 

Premjeras: bendraudami su kitų partijų lyderiais kuriame naują politinę tradiciją3
Rūta Kupetytė,Artūras Matusas - lrt

Bendravimas su kitomis partijomis kuria naują politinę tradiciją ir naują politinę kultūrą. Taip LRT RADIJUI, paklaustas apie galimą įtampą koalicijoje, sako ministras pirmininkas Saulius Skvernelis.

Balandžio 10 d.
P. Vaitiekūnas: Ukraina supranta, kad naujas Maidanas būtų naudingas tik Kremliui 4
Birutė Vyšniauskaitė - lrt

Kol kas trečiasis Maidanas Ukrainai tikrai negresia, sako diplomatas Petras Vaitiekūnas, dirbęs ambasadoriumi Ukrainoje, kai Rusija okupavo Krymą, ir pastaruoju metu taip pat dažnai šioje šalyje besilankantis.

Balandžio 7 d.
E. Gentvilas: kelios pastabos dėl puteikiškų nusikalbėjimų

Seimo narys N. Puteikis šį trečiadienį rėžė ilgą kalbą sau tradicine tema – apie korupciją. Tradiciškai kalbėta daug ir nekonkrečiai, suveliant skirtingus epizodus ir iš esmės pasiremiant tokiems pasakotojams būdinga logika – „neleiskime faktams sugadinti geros istorijos“.

P. Auštrevičius, 2 metai iki Britanijos atsiskyrimo nuo ES: kur Lietuvos sprendimai?1

Dveji metai skyryboms – viena vertus, ilgas laikotarpis (per tiek laiko juk įmanoma ir persigalvoti), kita vertus – labai ribotas laikas, kai galvoji apie Didžiąją Britaniją ir tai, kad ji plačioje ES valstybių narių šeimoje gyveno penkis dešimtmečius.

Balandžio 3 d.
R. Juška: Regioninė politika – senos socdemų idėjos „valstiečių“ lūpomis

Ričardo Juškos, Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos nario, Seimo Valstybės valdymo ir savivaldybių komiteto nario, komentaras.

Kovo 31 d.
R. Undro: „Pone Dargi, žmonės emigruoja ir dėl verslininkų godumo“

Roberto Undro, kuris yra Lietuvos socialdemokratų partijos narys, komentaras.

Kovo 20 d.
J. Dapšauskas: Žiniasklaidoje būtina kritika, bet ne mažiau svarbu – objektyvumas, nešališkumas1

Didelio šurmulio sulaukė kelių Seimo narių registruotas įstatymo projektas, kad žiniasklaidoje 50 proc. turinio turėtų būti teigiama informacija.

Kovo 17 d.
Nacionalinės kultūros ganyklų ypatumai
Povilas Urbšys

Visais laikais kultūra buvo neatskiriama nuo doros. O dora – nuo etikos. Etika – nuo moralės. Deja, kai imame kalbėti apie didį mūsų kultūros puoselėtoją Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro vadovą Gintautą Kėvišą, visa tai virsta farsu.

Gintaras Vaičekauskas: „Gandriukai, snapelius į laisvą spaudą galandantys“.3

Aš „apakęs“. Niekada į galvą net nešovė mintis, kad praėjus 27-iems atkurtos Nepriklausomybės metams bus taip tiesmukai kvailai, įžūliai pasikėsinta į žodžio ir spaudos laisvę. 

Kovo 13 d.
V. Benkunskas: Svarbios smulkmenos švietime

Komentaro autorius Vilniaus miesto mero pavaduotojas ir Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partijos narys Valdas Benkunskas.

Kovo 10 d.
M. Bastys: priėmiau sprendimą trauktis iš Seimo Pirmininko pavaduotojo pareigų

Po viešai pateiktos informacijos bei Valstybės saugumo departamento (VSD) pateiktų išvadų dėl galimybių dirbti su slapta informacija atsistatydinu iš einamų Seimo Pirmininko pavaduotojo pareigų.

Kovo 3 d.
Petras Auštrevičius: Ko reikia, kad ateitų Europos pavasaris?2

Būtų per daug paprasta, jei sėkmingai Europos ateičiai užtektų vieno plano ar vieno scenarijaus.

Kovo 1 d.
Simonas Gentvilas: „Oskaras“ – už geriausią mokesčių serialo režisūrą“.

Įsivaizduokite, raudonas kilimas, pasipuošę žiūrovai ir salėje skelbiama: „Oskaras“ už geriausią mokesčių serialą atitenka… valstiečių-žaliųjų Vyriausybei.

M. Majauskas: „Atsakomybės vakuumas yra esminė priežastis, kodėl vis dar nepavyksta išgelbėti vaikų“

Seimo Savižudybių ir smurto prevencijos komisija trečiadienį aiškinosi, ką savo darbe po vaiko mirtimi pasibaigusio smurto protrūkio Kėdainiuose pakeitė atsakingos institucijos. 

Kęstutis Masiulis: Seime liko dvi partijos: stagnatoriai ir reformatoriai

Valstiečių ir žaliųjų sąjunga pasiekė triuškinančią pergalę Seimo rinkimuose, nes žadėjo permainas valstybėje. 

Vasario 28 d.
Simonas Gentvilas: „Kaip „žalieji“ valstiečiai užkas 100 mln. eurų į sąvartynus

Anekdotas apie tai, kad Valstiečių ir žaliųjų sąjunga savo pavadinime pavartojo žodį „žalias“ dėl policininkų uniformos spalvos, rodos, yra arčiau tiesos, negu galvojome. 

G. Landsbergis: „Vyriausybės programos priemonių planas – negrabiai parengta mišrainė“1

Kalbėdamas apie Vyriausybės programos įgyvendinimo priemonių planą, Seimo TS-LKD frakcijos seniūnas Gabrielius Landsbergis pasigedo aiškios politinės žinios – esminės šios Vyriausybės ambicijos ir konkrečiai įvardintų Ministro Pirmininko veiklos prioritetų.

Vasario 27 d.
J. Dapšauskas: Karbauskio „skandalo“ pūtėjai išsikvėpė?1
Juozas Dapšauskas

Jau praėjo 100 dienų, kai dirba naujasis Seimas. Tikriausiai nereikėjo net svajoti, kad su kritika šiuo pradiniu laikotarpiu bus elgiamasi saikingai, bus leista Seimui „įsivažiuoti“.

Vasario 25 d.
A. Zuokas: „Turime tapti geresniais liberalais“2

Šiandien Trakuose vykusio Lietuvos laisvės sąjungos (liberalai) suvažiavime apie 200 susirinkusių suvažiavimo delegatų perrinko partijos pirmininką, buvusį Vilniaus merą Artūrą Zuoką.

Vasario 24 d.
E. Gentvilas: Vienam – tūzas, kitam – guzas

Ką tik rašiau apie geras kortas premjerui S. Skverneliui kovojant su korupcija, bet vis nauji į viešumą išlendantys faktai reiškia labai prastas kortas kitam valdančiųjų vedliui – valstiečių partijos ir frakcijos Seime vadovui R. Karbauskiui.

R. Undro: Kodėl aš balsuosiu už M. Sinkevičių

Artėjantys Lietuvos socialdemokratų partijos pirmininko rinkimai – istoriniai. Pirmą kartą kiekvieno iš mūsų balsas bus reikšmingas brėžiant socialdemokratų ir apskritai kairiosios minties ateitį Lietuvoje.

Vasario 22 d.
E. Gentvilas: Geros kortos premjerui

Naujosios Vyriausybės veiklos pradžią žymi gausus korupcijos faktų kėlimas viešumon. Čia būtina paminėti valstybės valdomas įmones ,,Lietuvos geležinkeliai“, ,,Oro navigaciją“, „Registrų centrą“,Kalėjimų departamentą ir Kauno tardymo izoliatorių, įmonę „Mūsų amatai“, taip pat – Karinių oro pajėgų vado, Turizmo departamento vadovės kritimą.

Vasario 20 d.
A. Guoga: Lietuva - geriausia valstybė pasaulyje

Lietuva yra pati geriausia valstybė. Aš ne ironizuoju. Aš nuoširdžiai taip manau.

E. Gentvilas: Ko reikia, kad Seimas išsivaduotų iš sąstingio?

Joks restoranas neišgyventų 100 dienų, jei virėjas vietoj patiekalų ruošimo suktų elektros lemputes. Joks elektrikas neišsiverstų, jei visą dieną tiktai užkandžiautų. Ir tikrai jokia mezgėja nesusikraus turtų iš automobilių nuomos.

Vasario 16 d.
M. Puidokas: Vasario 16-oji – drąsus, vieningas ir patriotiškas tautos žingsnis į nepriklausomybę

Aisčių dvasia gyvuoja jau tūkstančius metų. Lietuvos istorija – turtinga svarbiomis ir pasididžiavimo vertomis datomis. Viena iš jų - 1918 metų vasario 16 diena.

Vasario 14 d.
M. Majauskas. „Mums reikia lietuviškosios „Barnevernet“ sistemos“2

TS-LKD narys Mykolas Majauskas, kalbėdamas neeilinėje Seimo plenarinėje sesijoje, pabrėžė, kad žiaurios tragedijos Kėdainiuose akivaizdoje valstybės institucijos turi prisiimti visą atsakomybę dėl neveiklumo, o Seimas ir Vyriausybė padaryti viską, kad ateityje tokiems atvejams būtų užkirstas kelias.

Vasario 11 d.
A. Anušauskas: Populiariausios baimės ir realios grėsmės1

Ko jau ko, o tautinių patarlių mums netrūksta. Jas diktuoja mūsų šalies patirtis. „Norėjome, kaip geriau, o gavosi kaip visada“, – ko gero, taikliausiai atspindi tas nuotaikas ne tik Rytų, bet ir Vakarų Europoje.

Vasario 9 d.
E. Gentvilas: Medžiotojų trofėjus – žemės savininkų teisės

Žinome, kad Lietuvoje baigėsi socializmo ir komunizmo statybos laikai. Privačią nuosavybębesąlygiškai gina Konstitucija, šalies įstatymai. Realybėje – Konstitucija, taip. Įstatymai – ne visada.

Vasario 6 d.
R. Baškienė: Ar kalbėjimas apie dvasingumą yra prorusiškumas?1

Eilinė spaudos konferencija „Dvasingumas – švietimo pertvarkos pagrindas“, kuri buvo skirta ketvirtosios prof. Jono Kievišo ir bendraautorių knygos apie dvasingumą pristatymui, sulaukė nepagrįstų kaltinimų.

R. Karbauskis: Paliesti milžiniški interesai. Nesustabdysite permainų, nepaisant visų bandymų tai padaryti

Akivaizdu, jog mūsų ketinimai sutvarkyti alkoholio kontrolės sistemą, skaidrinti farmacijos sektorių, noras mažinti valstybės valdymo aparatą, pažaboti korupciją ir t.t. yra tikrosios priežastys, dėl kurių siekiama sugriauti mano reputaciją ir atitraukti nuo neatidėliotinų darbų.

Vasario 3 d.
P. Auštrevičius: Išaugus finansavimui „Erasmus+“ turi tapti prieinamesnė ir patogesnė studentams

2017 metais 336 mln. eurų padidinus jaunimo švietimo ir mokymo programos „Erasmus+“ finansavimą reikia užtikrinti, kad šios lėšos būtų panaudotos tam, jog programa taptų dar paprastesnė ir prieinamesnė studentams.

Vasario 1 d.
A. Guoga: Beveik 100 dienų valdžios. Nors negalima, bet įvertinki

Dar ne šimtas, bet nenumaldomai artėja. Aš čia apie dienas, tik kurioms praėjus, sakoma, politinis korektiškumas leidžia vertinti naują valdžią.

E. Gentvilas: Draudimų Seime vajus: lobistai, o po to – žurnalistai?

Ne pirmus metus dirbu Seime, bet kai kurias dabartinių valdančiųjų iniciatyvas sunku protu suvokti.

V. Kernagis: Nesiblaškykime

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijoje vyksta aktyvūs debatai dėl mūsų politinės bendruomenės ateities.

Sausio 31 d.
B. Ropė: susitarimas dėl „Rail Baltica“ - ne tik pasiekimas, tačiau ir atsakomybė prieš Lietuvą ir visą Europą

Šiandien Lietuva žengė svarbų žingsnį darnios plėtros ir žalesnės ekonomikos link.

P. Auštrevičius: Nebūkime vieni

Nenoriu pamokslauti ar leistis į svarstymus, kas kaltas, ko nematė ar nenorėjo matyti kaimynai, auklėtojai, socialiniai darbuotojai, policininkai ir tyrėjai. 

V. Čmilytė-Nielsen: „Jei Vyriausybė strigs ties fizinių bausmių sąvoka, jokios naujos strategijos neveiks“

Vyriausybei stringant ties elementariu smurto prieš vaikus ir fizinių bausmių apibrėžimu, negalima net pradėti svarstyti atnaujintos valstybinės smurto prevencijos strategijos, – sako Seimo liberalė Viktorija Čmilytė-Nielsen.

Sausio 30 d.
G. Steponavičius :Ką daryti, kad Lietuva turėtų supermokytojus1

Gintaro Steponavičiaus, Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos nario, komentaras

Sausio 27 d.
Kandidato į LSDP pirmininko postą, LR Seimo nario Andriaus Palionio, pareiškimas

Mano kredo, keliant savo kandidatūrą į LSDP pirmininko postą – įžvalgos ir patirtis – pagrindinė jungtis tarp jaunesnės ir vyresnės kartos partijos bičiulių.

Sausio 23 d.
J. Dapšauskas: Neturėdami kozirių, priešininkai prieš R. Karbauskį metė tūzą. Ar nepaskubėjo?1
Juozas Dapšauskas

Praėjusios savaitės pagrindinės žiniasklaidos naujienos vis sukosi apie išperkamąja nuoma įsigyjamą gan prabangų automobilį bei tariamą Klintono ir Levinski lygio romaną.

A. Guoga: naujoji Vyriausybė užsimojo mažinti korupciją? Štai tvartelis, kurį reikia išmėžti2

Atrodo, kad naujasis premjeras Saulius Skvernelis pasiryžęs iš peties mėžti korupcijos mėšlą ir kvapą.

Sausio 22 d.
A. Veryga: Valstybė bus valdoma „griaučių spintose ieškotojų“ rankomis?1

„Naujas skandalas“, „visi vagys“, „kur profesionalumas“ ir t.t. Puikios antraštės, generuojančios dar puikesnius paspaudimų skaičius ir komentarų kiekį. Manau, kad visuomenė iš tiesų nusipelno žinoti, kas ir kaip ne iš skambių antraščių.

Sausio 20 d.
P. Auštrevičiaus apmąstymai priesaikos Vašingtone proga

Verkti, juoktis ar panikuoti – klausia apžvalgininkai naujojo JAV prezidento D. Trumpo priesaikos proga. Žinoma, galimos visos minėtos reakcijos, bet geriausia Vakarams ir Lietuvai nusiteikti rimtai dirbti.

D. Kreivys: TATENA misija nepatvirtino, kad Astravo AE yra saugi

Tarptautinės atominės energijos agentūros (TATENA) atstovai Minske pristato „Seed” misijos rezultatus, kuriais tikimasi legitimuoti Baltarusijos Astravo rajone statomą atominę elektrinę, kaip atitinkančią tarptautinių konvencijų saugumo reikalavimus.

Sausio 19 d.
E. Gentvilo: Viltys ir „svajonės“, kurios jau nebeslaptos3

Užteko 2 mėnesių, kad naujosios valdžios Seimo įvaizdžio gerinimo „programa“ patirtų visišką fiasko. Tiksliau, pakako vieno „Agrokoncerno“ automobilio. Tai galima konstatuoti kaip jau įvykusį faktą.