Solidarumas | Visuomenė

Neįgaliųjų organizacija imasi socialinio verslo

Protinę negalią turinčių asmenų užimtumu besirūpinanti neyriausybinė organizacija „Lobių dirbtuvės“ imasi naujos veiklos – medžio gaminių pardavimu el. parduotuvėje.

Svarbiausia – ieškoti pozityvumo
Pozityvus dienoraštis

Šiandieniniame pasaulyje, kuriame tikrai netrūksta negatyvumo, Milda mato… daug gėrio. Prisipažįsta – yra beviltiška optimistė. Moteris dirba tik su tais žmonėmis, kurie yra valgę kalėjimo duonos.

Iniciatyva parodyti vaikams jūrą susidomėjo pusė šalies savivaldybių

Susidomėjimą Palangos miesto savivaldybės organizuojama socialine akcija „Pasveikink jūrą Palangoje“ jau parodė daugiau kaip pusė Lietuvos savivaldybių.

„Jaunimo linijos“ tyrimas: pokalbiai internetu mažina savižudybės riziką

„Jaunimo linijos“ tyrimas parodė, kad net 37 proc. besikreipusiųjų prieš pokalbį internetu mąstė apie savižudybę, o pabendravę su „Jaunimo linijos“ savanoriais konsultantais dauguma pasijuto geriau.

Kasmetinė savanorystės akcija: 14 jaukesnių senelių globos namų

„Aviva Lietuva“ savanoriai – darbuotojai, finansų konsultantai ir jų šeimų nariai – kasmetinėje socialinėje akcijoje susitelkė bendram tikslui – 14 senelių globos namų tapo švaresni ir jaukesni.

Mylėkime gamtą ir būkime pozityvūs
Pozityvus dienoraštis

„Gyvenimas yra trumpas mirktelėjimas, kas iš to, kad jį pramiegosi, prapyksi, prarūkysi ar pragersi... Juk mes esame tik svečiai – mylėkime gamtą ir būkime pozityvūs“, – gyvenimiška išmintimi dalijasi Zina.

„Pradėjau skaityti vos ketverių ir pajaučiu ryšį su kalba“3
Pozityvus dienoraštis

Jauna žurnalistikos studentė Evelina išties turi kuo didžiuotis: darbas LRT radijuje, Nacionaliniame diktante užimta trečioji vieta ir… tiesiog širdžiai miela mėgstama veikla.

Dizaino studijos „Zefyras“ iniciatyva: dovanojančiųjų sukneles daug, o norinčiųjų jas vilkėti kol kas trūksta

Sukneles dovanojanti dizaino studija „Zefyras“ ieško merginų ar jų mamų, kurios nepabijotų rinktis suknelę, prieš tai nešiotą kitos šeimininkės.

Pasimatuok eigulio kepurę. Raimundo istorija
Pozityvus dienoraštis

Žemaitis gamtininkas iš Mosėdžio Raimundas nuo mažų dienų mylėjo gamtą. Baigęs ekologiją ir aplinkotyrą įsidarbino Palangoje, kur ir sugalvojo puikią iniciatyvą šmaikščiu pavadinimu – „Pasimatuok eigulio kepurę“.

Kviečia žinių forumas „Prekyba žmonėmis: globalizacija, vertybės, socialinė atskirtis ir partnerystės svarba“

Prekyba žmonėmis šiandienėje visuomenėje dažniausiai yra įvardijama kaip šiuolaikinės vergovės forma. Visame pasaulyje tai nusikalstama ir nelegali veikla. Deja, tai taip pat viena sparčiausiai augančių organizuoto nusikalstamumo formų.

Palanga vėl sukvies Lietuvos vaikus pirmą kartą išvysti jūrą

Paskutinį liepos savaitgalį (29-30 dienomis) Palanga vėl sukvies įvairiuose šalies miestuose gyvenančius vaikus, nė karto nemačiusius jūros – kurorto.

Vilties žinią iš Klaipėdos į Lietuvos miestus veš gausus motociklininkų būrys

Kelios dešimtys motociklų jau aštuntąjį kartą pajudės iš Klaipėdos Šv. Pranciškaus onkologijos centro, veždami žinią apie pagalbą, suteikiamą onkologinėmis ligomis sergantiems žmonėms bei jų artimiesiems.

L. Ruokytė-Jonsson: Kultūra ir menas – efektyviausios integracijos priemonės

Kultūros ministerijoje susirinkusius Neįgaliųjų reikalų tarybos narius pasveikino kultūros ministrė Liana Ruokytė-Jonsson.

Nauja socialinės žiniasklaidos kampanija #AllInForIntegration Pasaulinei pabėgėlių dienai

Pasaulinės pabėgėlių dienos proga tarptautinį mokslinį tyrimą apie pabėgėlių integraciją Europos Sąjungos valstybėse įgyvendinančios organizacijos pradeda socialinės žiniasklaidos kampaniją #AllInForIntegration.

Lietuvos Raudonasis Kryžius Pabėgėlių dieną kviečia minėti iškylaujant

Birželio 20–ąją visame pasaulyje minima Tarptautinė pabėgėlių diena.

Su dainomis ir pasakomis augti smagiau
Pozityvus dienoraštis

Ar nostalgiškai pamenate, kaip dar seniau, išmušus vėlesniam vakarui, puldavome patys ar mūsų vaikai prie radijo imtuvų ir klausydavomės nuostabių pasakų: mintimis leisdavomės į nuostabiausią kelionę.

Tarptautinė bendruomenė tariasi, kaip didinti neįgaliųjų įtraukimą1

Pasibaigus pirmajam Jungtinių Tautų neįgaliųjų teisių konvencijos įgyvendinimo dešimtmečiui, ją ratifikavusios šalys ieško būdų, kaip labiau įtraukti neįgalius žmones.

Socialinis projektas neigia nusistatymą, kad gerus darbus reikia daryti tyliai
lrt

Akcijos „iPrasmink“ iniciatorius Justas Černiauskas pasakoja, kad idėja pradėti projektą kilo pirmą kartą padovanojus kraujo, tuomet jis tikina suvokęs, kad gerų darbų darymas suteikia gerų emocijų.

Švęsti gyvenimą
Pozityvus dienoraštis

„Šiandien aš tiesiog džiaugiuosi gyvenimu ir jį švenčiu“, – štai šitaip pozityviai reportažą pradeda Aldona. Komunikabili ir linksma moteris labiau už viską mėgsta fotografuoti ir, žinoma, be galo myli žmones.

Vatikano diplomatas įspėja apie ES dingstančius tūkstančius vaikų migrantų
vatikano radijas

Žinia apie Europos Sąjungoje dingstančius tūkstančius vaikų migrantų nėra nauja.

Ar skurdas yra tik skurstančiųjų problema?10

Metams bėgant visuomenės požiūris dar labiau keitėsi. Socialiniai mokslai ėmė ieškoti skurdo priežasčių. Imta suprasti, jog skurdas ir nedarbas turi mažai ką bendra su charakteriu ar nuodėme. 

600 zuikių susirinko!
Pozityvus dienoraštis

Per visą „Pozityvaus dienoraščio“ gyvavimo laiką dar nėra tekę pristatyti herojės… zuikienės. Na, gerai jau gerai, zuikienės Daivos, kuri yra Sasnavos bendruomenės pirmininkė.

„Šokis neįgaliesiems – tai raktas į bendravimą“
Pozityvus dienoraštis

Šokti tikrai gali visi. O tai turbūt geriausiai žino specialiųjų poreikių turinčių vaikučių šokių mokytoja Rita. Nors tai – tik pirmoji Ritos grupė su Dauno sindromą turinčiomis mergaitėmis, moteris yra be galo laiminga, kad gali mokyti šokti.

Badaujančio žmogaus pasaulis visada yra lėkštės dydžio31

Skurstantieji piliečių akimis laikomi visuomenės atmatomis - ta dalimi, kuri nesugeba pasirūpinti savo bei savo vaikų poreikiais. 

Darnus vystymasis ir solidarumas: Kai vienas kenčia, kenčia visi
vatikano radijas

Tarptautinė bendruomenė, pasisakydama už universalų planą iki 2030 metų įgyvendinti darnaus vystymosi darbotvarkę, apsisprendė už solidarumą vietoj egoizmo.

L. Kukuraitis: „Kviečiu ir prašau nevyriausybines organizacijas būti partneriu mažinant skurdą ir atskirtį“3

Šiandien Lietuvos „Carito“ organizuotoje konferencijoje skurdo mažinimo tema socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis pristatė Vyriausybės politikos prioritetus.

L. Kukuraitis: žmonės dabar aktyviau praneša apie smurto prieš vaikus atvejus
lrt

Socialinės apsaugos ir darbo ministras sako, kad Seimui uždraudus vaikams taikyti fizines bausmes, visuomenė tapo mažiau tolerantiška.

Vaikų globos kokybę Lietuvoje aptars 5 Europos valstybių ekspertai

Baltijos jūros valstybių tarybos ir nevyriausybinės organizacijos „SOS vaikų kaimai” kvietimu birželio 7-8 dienomis Vilniuje lankysis vaikų globos ekspertai. 

Seime aptariamos priemonės skurdui šalyje mažinti
lrt

Seime diskutuojama, kokiomis priemonėmis mažinti skurdo lygį šalyje. Konferencijoje pristatoma nevyriausybinių organizacijų, „Carito“ galimybės įsijungti į pagalbą nepasiturintiems žmonėms.

„Vaikai yra geriausi suaugusiųjų mokytojai“3
Pozityvus dienoraštis

Psichologė, o svarbiausia – trijų vaikų mama Ramunė dalijasi savo patirtimi gyvendama su vaikais ir taip įkvepia kitus tėvelius tiek į vaikus, tiek ir į gyvenimą pažvelgti kur kas plačiau. 

Pakilusi lyg Feniksas trokšta padėti kitiems
Pozityvus dienoraštis

Janinai sunku sakyti, kad tai, ką ji daro, yra darbas: „Kai pats esi dugne ir patiri kitų žmonių meilę, pakilęs nori ja dalytis su visais.“

„Save dovanoju kitiems, bet gaunu daugiau“
Pozityvus dienoraštis

Masažo meistrė Gilma sako tiesiai šviesiai: „Aš turėjau daug laisvo laiko ir norėjau jį tinkamai išnaudoti kažkokiems kilniems tikslams.“

Saugokime kelyje silpnesnį6

Lietuvos policijos kapelionas kunigas Algirdas TOLIATAS kviečia sustoti ties 9-uoju Vairuotojo dekalogo įsakymu.

„Vilties bėgimas“ baigėsi, bet jo vaisiai jaučiami visus metus

Jau dešimtmetį gegužės mėnesį Klaipėdoje vilties bangas po visą miestą paskleidžia sportininkai profesionalai, bėgimo mėgėjai bei tie, kuriems patinka ploti, stebėti ir palaikyti.

Labdaros koncertas „Pagalba kitam – man didžiausia dovana“

Gegužės 30 d., 13 val. Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro aktų salėje vyks savanorystę skatinantis labdaros koncertas „Pagalba kitam – man didžiausia dovana“.

Daugiatautiškiausias miestas Lietuvoje švenčia tautinių bendrijų dieną

Draugiškas ir atviras  visiems Vilnius ketvirtą kartą iškilmingai mini Lietuvos tautinių bendrijų dieną.

Klaipėdoje įvyko dešimtasis „Vilties bėgimas“1

Gegužės 21 dieną Klaipėdoje įvyko jubiliejinis dešimtasis „Vilties bėgimas“.

„Vilties bėgimas" – TIESIOGIAI (8.45 –17.00 val.)1

„Vilties bėgimas“, skirtas išreikšti solidarumą su onkologiniais ligoniais ir paremti nemokamas paslaugas teikiantį Šv. Pranciškaus onkologijos centrą.

„Vilties bėgimas“: šeštadienio programoje – treniruotės, vaikų bėgimas ir koncertas

Dieną užbaigs koncetras Klaipėdos šv. Pranciškaus Asyžiečio koplyčioje. Sekmadienį – tiesioginė transliacija internetu.

Utenos rajone senoliams dalijami pagalbos mygtukai
bns

57 garbaus amžiaus Utenos rajono gyventojai, gyvenantys atokesnėse vietose, gaus specialias apyrankes ir pakabukus su mygtukais, leidžiančiais iškviesti pagalbą.

Brolių pranciškonų inicijuotas „Vilties bėgimas“ išaugo į Klaipėdos maratoną
lrt

Vilties bėgimo idėja kilo 2008 metais, kai broliai pranciškonai su broliu Benediktu priešakyje nusprendė įkurti Vakarų Lietuvos onkologinių ligonių informacijos ir pagalbos centrą.

Draugystės ambasadoriai tapo pavyzdžiu ne tik Lietuvai, bet ir Europai

Penkios „Draugystė veža“ nugalėtojų poros vos prieš kelias dienas grįžo iš kelionės LDK keliais, kurios galutinis tikslas buvo Kijeve vykęs „Eurovizijos“ dainų konkursas.

Prezidentė kviečia prisijungti prie pilietinės akcijos „Šioje šalyje nėra vietos šešėliui“

Lietuvoje prasideda jau šeštus metus iš eilės rengiama asociacijos „Investors‘ Forum“ ir skaidraus verslo iniciatyvos „Baltoji banga“ akcija „Šioje šalyje nėra vietos šešėliui“. 

Šeštadienį žygis pajūriu – ir už organų donorystę

 Žygio startas Smiltynėje bus skelbiamas gegužės 13-ąją, šeštadienį.

Fotomenininkas: Mečiau viską, ką dariau iki šiol
Pozityvus dienoraštis

„Mečiau viską, ką dariau iki šiol ir kas man atrodė esant įdomu“, – štai taip stipriai prasideda ši istorija. Tokius žodžius taria fotomenininkas Andrius Burba, kuris gyvūnus (kates, šunis ir net... arklius) fotografuoja iš... apačios.

Kunigas, už kurio galvą pasiūlyta „premija“: kitaip nesijausčiau kunigu11
vatikano radijas

Trumpas pasakojimas apie kunigą T. Solalinde, vieną iš kandidatų 2017 metų Nobelio taikos premijai.

Šalyje plečiamas socialinių globėjų tinklas

Lietuvoje daugėja socialinių globėjų, atveriančių savo namų duris tėvų globos netekusiems vaikams.

Žmonės po organų transplantacijų ruošiasi pėsčiųjų žygiui pajūriu

Jau trečią kartą iš eilės Lietuvos asociacijos „Gyvastis“ nariai keliauja žygin ir eina „Už organų donorystę! Už gyvenimą“.

Pal. kun. Mykolo Sopočkos hospisas mini savo veiklos penkmetį29

Gegužės 13 d. Pal. kun. Mykolo Sopočkos hospisas mini savo veiklos penkmetį ir 2016–2017 m. kampanijos „Vilties laukai" finalą.