Solidarumas | Visuomenė

Kovo 23 d.
Žmogus nuo dyko buvimo suserga10
Pozityvus dienoraštis

Į devintąją dešimtį įkopęs mezgėjas Mykolas sukelia tikrų tikriausią pasididžiavimo savo šalimi, tauta ir kiekvienu žmogumi atskirai jausmą. Šiam senoliui užsidegimo ir noro gyventi bei kurti gali pavydėti bet kuris jaunas žmogus.

Kovo 22 d.
Sunkumus patiria ne tik „Mano Guru“ – nelengva ir socialiniam verslui „Caritas Works“5
Ieva Petrauskienė

Nuo 2009-ųjų veikiantis projektas „Caritas Works“ gamina žvakes, kad pusmečiui įdarbintų rimtų socialinių problemų turinčius asmenis. Pusmetį įdarbinti žmonės lieja žvakes, o drauge išmokomi darbinių įgūdžių.

Kovo 21 d.
Renkama „Vilties bėgimo“ savanorių komanda
MBO Lietuvos Šv. Kazimiero provincija

Kovo 23 d., ketvirtadienį, organizatoriai kviečia visus esamus „Vilties bėgimo“ savanorius ir norinčius įsitraukti į savanorystę į antrąjį „Vilties bėgimo“ savanorių susitikimą. 

„Lobių dirbtuvės“ kitokiems žmonėms
Pozityvus dienoraštis

Vytautė įkūrė tikrai stebuklingas „Lobių dirbtuves“ žmonėms su proto negalia. Ši vieta yra be galo svarbi, kur truputį kitokie žmonės gali būti kartu, draugauti, augti, tobulėti ir dirbti. 

Kovo 20 d.
Aš ne prieš žmones, o prieš ideologijas1
Neringa Ulevičienė

Palaiminti tie katechumenai, kurie tik atsivertę į Kristų, tikėjimo tiesas gavo kaip paveldą ar mokymą šeimoje, Bažnyčioje, per katechumenatą, per Alfa kursą ar kokią kitą įkrikščioninimo programą, padedančią atrasti atsakymus į iškilusius klausimus.

Ne imti, bet duoti

Medeina Kurtinaitytė dalijasi mintimis apie projektą “Ne imti, bet duoti”.

Kovo 15 d.
Maltiečių paslaugos vienišiems senukams nesibaigia karštos sriubos atvežimu

Maltiečiai projektą „Maistas ant ratų“ vykdo jau beveik 25-erius metus.

Kovo 14 d.
Kovai su patyčiomis – naujos iniciatyvos kampanijoje „Už saugią Lietuvą“

Artėjant veiksmo savaitei „Be patyčių“ Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuota nacionalinė socialinio saugumo kampanija „Už saugią Lietuvą“ pildosi naujomis iniciatyvomis, skirtomis kovai su emociniu smurtu.

Edukacinis istorinis projektas „Lietuva ir Lenkija – bendru keliu. Vietos ir žmonės, kurie mus jungia“

Startavo Lenkijos instituto Vilniuje ir Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro edukacinis istorinis projektas „Lietuva ir Lenkija – bendru keliu. Vietos ir žmonės, kurie mus jungia“.

Kovo 12 d.
Seime bus diskutuojama apie Europos ir JAV solidarumą
bns

Sekmadienį Seimo rūmuose Vilniuje vyks demokratijos forumas, skirtas Europos ir Jungtinių Amerikos Valstijų solidarumui aptarti.

Kovo 11 d.
Nepriklausomybės atkūrimo dieną prisiekė apie 150 šaulių
bns

Šeštadienį Lietuvoje švenčiant Nepriklausomybės atkūrimo dieną prisiekė apie 150 Šaulių sąjungos narių, pranešė Krašto apsaugos ministerija.

G. Burbulis: imperinį sindromą Rusijoje išgydysime visi kartu
bns

 Sugriuvus Sovietų sąjungai nepavyko išgydyti imperinio viruso Rusijoje, tačiau tai įmanoma pasiekti visiems kartu, sako buvusio Rusijos prezidento Boriso Jelcino bendražygis, buvęs valstybės sekretorius Genadijus Burbulis.

Lietuva švenčia nepriklausomybės atkūrimo 27-ąsias metines
bns

Lietuva šeštadienį švenčia nepriklausomybės atkūrimo 27-ąsias metines. Šia proga įvairiuose miestuose rengiami koncertai, iškilmingi minėjimai, parodos.

Kovo 8 d.
Pirmą kartą Lietuvoje koncertuosiantis vienas žymiausių Amerikos gospelo chorų kvies prisidėti prie „Jaunimo linijos“ veiklos stiprinimo

Asociacija „Jaunimo taškas“ nuo 2011 metų organizuoja muzikinius paramos projektus, kurių metu ištiesiama pagalbos ranka tiems, kuriems jos labiausiai reikia.

Lyčių lygybė - viena pagrindinių Europos Sąjungos vertybių2

Lyčių lygybė kaip viena pagrindinių Europos Sąjungos vertybių buvo įtvirtinta Romos sutartyje prieš šešiasdešimt metų.

Pirmą kartą prie veiksmo savaitės, skirtos patyčių prevencijai, kviečiami prisijungti ir tėveliai su vaikais

Kovo 20-26 dienomis Kauno kino centras „Romuva” priseda prie visoje Lietuvoje aštuntą kartą vykstančios „Vaikų linijos” organizuojamos „Veiksmo savaitės BE PATYČIŲ”.

Seime bus diskutuojama, kaip užsienio lietuviams išsaugoti gimtąją pilietybę
bns

Seime trečiadienį rengiama diskusija apie galimybes išsaugoti Lietuvos pilietybę įgijus kitos šalies pasą.

Kovo 7 d.
Kovo 8-ąją moterys kviečiamos į kino filmą

Asociacija „Onkologija.lt“, kūrybininkė Dovilė Filmanavičiūtė - Miss Sheep ir kompanija „Roche Lietuva“ organizuoja išskirtinę Frederico Lumiere dokumentinio filmo „Tavo mylimas žmogus: ŽPV epidemija“ („Someone You Love: The HPV Epidemic“) peržiūrą.

Grojantys vaikai – sergantiems. Gabumais likimo apdovanotieji pagalbos ranką ties sergantiems bendraamžiams

Jau trečius metus iš eilės kovo 26 d. 17 val. Vilniaus Šv. Kotrynos bažnyčioje vyksiančiame iškilmingame labdaringame koncerte „Vaikai vaikams.

Valstybės pažinimo centras kviečia: išskirtinė Kovo 11-oji

Kovo 11-ąją pirmąjį gimtadienį švenčiantis Valstybės pažinimo centras siūlo Nepriklausomybės atkūrimo dieną minėti drauge. 

Šv. Antano dienos centras kviečia dalyvauti solidarumo akcijoje

Dienos centre nuo 2007 m. šeimos gauna pagalbą, konsultacijas, išvykas, stovyklas ir vaikų užimtumą bei jų maitinimą visiškai nemokamai.

Kovo 5 d.
Įvyko „Misija Sibiras’16“ ekspedicijos dokumentinio filmo premjera

2 savaitės, prabėgusios Igarkoje, susiliejo į 1 ilgą poliarinę dieną, kai saulė nenusileido, nuolatos vyko darbas, kapinės, pilnos asiūklių, beržų ir, svarbiausia, lietuviškų kryžių, tapo 16 jaunų žmonių namais Sibire.

Padėti sau ir artimui
Rasa Baškienė

„Nesu atradęs nieko įdomesnio už žmogų...“ – sako naujasis ciklo „Gyvi žmonės“ herojus psichologas Andrius Jančiauskas. Andrius yra „Jaunimo linijos” savanorių mokytojas, Žinių radijo laidos „Apie tave“ vedėjas, keliautojas.

Kovo 3 d.
A. Kubilius: „Seimo komitetų pritarimas paramos Ukrainai planams – reikšminga Lietuvos pagalba šios šalies žmonėms“

Šiandien Seimo Užsienio reikalų ir Europos reikalų komitetai pritarė dviem svarbiems dokumentams, skirtiems Lietuvos paramos Ukrainai iniciatyvoms.

Prisidėti gali kiekvienas, kad nuteistieji išeitų geresni žmonės15
Pozityvus dienoraštis

Posakis „Neišsižadėk ubago lazdos, terbos ir tiurmos“ šioje istorijoje įgauna visai kitą prasmę. Viačeslavas – cirko artistas, kuris savo noru atsiduria… kalėjime.

Kovo 1 d.
Žydų paveldo tvarkymui siūloma numatyti atskirą programą
bns

Kultūros paveldo departamento (KPD) vadovė Diana Varnaitė siūlo numatyti atskirą finansavimą žydų paveldo tvarkymui. Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis idėjai pritaria.

 
Artėjant „Veiksmo savaitei BE PATYČIŲ 2017“, „Vaikų linijos“ konsultantai kovą budės ilgiau

Kovo 20-26 dienomis „Vaikų linija“ jau aštuntą kartą organizuoja „Veiksmo savaitę BE PATYČIŲ“, kuria kviečia sutelkti dėmesį į patyčių problemą, pasidalinti patyčių prevencijos patirtimis ir užtikrinti, kad patyčios būtų stabdomos kasdien.

Vasario 28 d.
Betanijos žmonės. Antanina: Šmaikščioji kasininkė1
Matas Baltrukevičius,Emilija Juškevičiūtė

Jau buvome kupini įspūdžių po trijų pirmųjų pokalbių, kai dizainerė Janina pasiūlė mums pasikalbėti su Antanina.

Kviečia pasirašyti peticiją dėl Vilniaus žydų kapinių likimo

Naujuosius Vilniaus koncertų ir sporto rūmus planuojama įrengti žydų kapinėse.

Vasario 26 d.
Betanijos žmonės. Anastazija: „Vaikams buvau ir mama, ir tėvas“
Matas Baltrukevičius,Emilija Juškevičiūtė

Po ilgo Gražinos pasisakymo Anastazijai liko vos dešimt minučių iki maldos grupelės pradžios. „Ar jau aš galiu kalbėti?“ – paklausė Anastazija, kai Gražina baigė savo pasakojimą.

Vasario 23 d.
Ar socialinė įmonė yra „visuotinis“ blogis?1
Audronė Urmanavičienė

Socialinių įmonių kuriama nauda pripažįstama visame pasaulyje.

Vasario 22 d.
Betanijos žmonės. Margarita: skausmo nutildytas svajotojos smuikas
Matas Baltrukevičius,Emilija Juškevičiūtė

Margarita buvo pirmoji, su kuria susitikome „Betanijoje“. Pradžioje kalbėtis nebuvo labai lengva, tačiau galiausiai ledai buvo pralaužti.

Vyks konferencija „Krikščioniškas veikimas bendrojo gėrio link“

Krikščioniško pilietinio veikimo forumas (toliau – Forumas) kviečia į konferenciją „Krikščioniškas veikimas bendrojo gėrio link“. Renginys vyks kovo 4 d. (šeštadienį) 10 val. viešbučio „Domus Maria“ konferencijų salėje, esančioje Aušros vartų g. 12, Vilnius.

Laiškas mano aukoms...1

Pasaulyje, kuriame egzistuoja aukos, egzistuoja ir žmonės, paverčiantys kitus aukomis. Šią dieną kviečiame skaityti nuteistojo laišką, skirtą jo aukoms ir visiems, kurie svarsto, kaip nutinka, kad žmonės nusikalsta prieš kitus.

Vasario 21 d.
Pirmą kartą Vilniaus knygų mugėje 2017 knygos dovanojamos neregiams1

Šių metų Vilniaus knygų mugėje vasario 23 - 26 d. ypatingo dėmesio sulauks neregiai. 

Kviečiame dalyvauti atrankoje į unikalią tarptautinę Maltos ordino vasaros stovyklą neįgaliam jaunimui Austrijoje

Daugiau kaip 30 metų rengiamos Maltos ordino vasaros stovyklos neįgaliam jaunimui –  tai puiki proga ne tik pamatyti nuostabias pasaulio vietas ir patirti nepakartojamų įspūdžių, tačiau ir retai pasitaikanti galimybė įveikti tuos daugybę barjerų, kurie gyvenime iškyla neįgaliems jaunuoliams.

Skleiskite gėrį, o ne prašykite jo57
Pozityvus dienoraštis

Stanislava, meiliai vadinama Stasele, yra laukiama visų benamių ir vargstančiųjų. Ji jau 8 metus du kartus per savaitę lanko žmones, gyvenančius buvusiame Jonavos sąvartyne. 

Vasario 17 d.
„Laisvės žygyje“ Vilniaus rajone – per 800 dalyvių!1

Prie sostinės esančiame Neries regioniniame parke valstybės atkūrimo diena buvo švenčiama aktyviai, įdomiai ir pilietiškai. 

Užsienio reikalų ministras pasveikino Kosovą su nepriklausomybės diena

Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius vasario 17 dieną sveikinimo laiške Kosovo nepriklausomybės dienos proga šios šalies užsienio reikalų ministrui Enver Hoxhaj sveikino Kosovo pastangas ir pasiektą pažangą kuriant demokratinę, daugiatautę ir klestinčią valstybę, išreiškė paramą Kosovo europinei perspektyvai ir integracijai į tarptautinę bendruomenę, pažymėjo tolesnio dvišalių santykių stiprinimo svarbą.

Vasario 16 d.
Broliai pranciškonai parolimpiečiui padovanojo treniruoklį
lrt

Pernai parolimpinėse žaidynėse užėmusiam 10 vietą klaipėdiečiui irkluotojui Augustui Navickui broliai pranciškonai kartu su onkologijos centro bendruomene padovanojo treniruoklį.

A. Adamkienės labdaringa veikla įvertinta valstybiniu apdovanojimu
lrt

Valstybės atkūrimo dienos proga prezidentė Dalia Grybauskaitė A. Adamkienei įteikė Ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ Didįjį kryžių.

Vasario 15 d.
Šimtas vilties laukimo dienų

Pasak „Vilties bėgimo“ vėliavnešio, br. Benedikto Jurčio OFM, kol kas mūsų visuomenė lyg užkerėta mirksta baimėje ir silpnybėje, kurią numelioruoti įmanoma tik artimo meile, teisingumu, gailestingumu, dosnumu.

Vasario 14 d.
Minaičiuose vasario 15-ąją bus atkurtos Lietuvos partizanų vadų 1949 m. vasario 16-osios suvažiavimo akimirkos

Paminėk Lietuvos valstybės atkūrimo dieną išradingai. Tokiu šūkiu vadovaujasi radviliškiečiai, sumanę Minaičiuose, Miknių-Petrėčių sodyboje, atkurti istoriją.

Vilniaus širdyje šokiu „One Billion Rising“ pasmerktas smurtas prieš moteris

Šiandien, vasario 14-ąją, sostinės V. Kudirkos aikštėje vyko pasaulinės kampanijos „One Billion Rising“ – „Milijardas prieš smurtą“ – akcija. Jos metu garsūs visuomenės veikėjai, moterų teisių gynėjai ir palaikytojai, politikai šoko siekdami įtvirtinti visuomenės nesitaikstymą su smurtu prieš moteris.

Paskelbti G. Petkevičaitės-Bitės medalio laureatai
bns

Už pilietiškumo skatinimą, filantropinę, kultūrinę veiklą 16 asmenų paskirti Gabrielės Petkevičaitės-Bitės atminimo medaliai „Tarnaukite Lietuvai“.

 
Vasario 10 d.
Lietuva skirs nuo karo nukentėjusiai Avdijivkai 80 tūkst. eurų
bns

Lietuva skirs 80 tūkst. eurų humanitarinei pagalbai pastaruoju metu nuo karo veiksmų nukentėjusiam Rytų Ukrainos miestui Avdijivkai, penktadienį pranešė šioje gyvenvietėje besilankantis užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius.

„Lietuva brangi“ Vilniaus širdyje visus metus skambės kasdien 19 val.18 min.

Likus metams iki Lietuvos nepriklausomybės paskelbimo Vilniuje 100-ųjų metinių, nuo šių metų vasario 16 d. iki kitų metų vasario 16 d., kasdien, 19 val. 18 min. iš Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmų vilniečiams ir miesto svečiams trimitininkas Mindaugas Lapė ir jo studentai atliks kompoziciją „Lietuva brangi“. 

JAV Prezidentas Donaldas Trumpas sveikina Lietuvą

Artėjant Vasario 16-ajai – Valstybės atkūrimo dienai, Lietuvą sveikina naujasis Jungtinių Amerikos Valstijų Prezidentas Donaldas J. Trumpas.

Norėjau 5 vaikų – turiu 500! 3
Pozityvus dienoraštis

Moterį, nešiojančią retą ir gražų vardą – Juozapa, Marijampolėje pažįsta visi paaugliai. Ji – vienuolė, įkvepianti jaunimą ir ieškanti su jais ryšio, padedanti sunkiausiais gyvenimo momentais.

Vasario 9 d.
Aukos maltiečių globojamiems seneliams rodo – mes darnėjanti visuomenė

Maltiečiai, susumavę 2016 m. paramos akcijos „Maltiečių sriuba“ rezultatus, planuoja ir skirsto, kaip lėšos bus naudojamos visus metus.