Solidarumas | Visuomenė

Žinomi žmonės UNICEF misijos Malavyje dalyviams linki stiprybės

Jau rytoj, rugpjūčio 19 d., septintą kartą UNICEF Lietuva kartu su TV3 rengiamos gerumo misijos „Už kiekvieną vaiką“ dalyviai išvyksta į Malavį.

Vaikų laukia NATO karių parengti išbandymai1

Atsiliepdami į akcijos „Padovanok vaikui vasarą“ kvietimą, Lietuvos ir Nyderlandų kariai pakvietė vaikų namų ir šeimų globotinius į išgyvenimo stovyklą.

Močiutės ne dejuoja, o dainuoja
Pozityvus dienoraštis

Antanina su savo kaimynėmis, kurias vadina draugėmis, kas vakarą susiburia ir dainuoja. Dainuoja iš širdies, sau ir savo kraštui, Lietuvai ir visiems žmonėms.

Gytis ir Šv. Pranciškaus vienuolyno rožės3

Kai pamatai vaiką, intuityviai nori jam nusišypsoti. Ir lauki atsako. Tačiau jis nebūtinai tau nusišypso. Gali kalbinti, tačiau jis gali net nemirktelėti. Jeigu norėsi apkabinti ir panešioti, dažniausiai sulauksi priešingos reakcijos, nei tikėjaisi.

Festivalis BiZzZ ieškos sprendimų socialinėms problemoms

Prieš paskutinį rugpjūčio savaitgalį 18–20 dienomis, Zarasų rajone, Antalieptėje, jau 6 metus iš eilės įvyks socialinių inovacijų festivalis BiZzZ 2017.

Septynmetė Milita žino: neverta suklupus nustoti siekti savo svajonės2
Pozityvus dienoraštis

Vos septynmetė Milita tik dabar baigė pirmąją klasę, o štai meninę gimnastiką jau lanko trejus metus. Mergaitė laiminga, lankydama meninę gimnastiką, ir kiekvienam vaikui siūlo atrasti jam tinkamą sporto šaką.

Nematomas smurtas. Stereotipinis vyriškumas1

Dabartinėje visuomenėje nėra bendro supratimo, koks turėtų būti tikras vyras. Labai stiprią žymę mūsų sąmonėje yra įrėžusi sovietinė sistema, kurioje „kietas vyrukas“ būdavo išgeriantis, smurtaujantis, mergišius.

91 metų senolis įkvėpimo tapyti semiasi internete1
Pozityvus dienoraštis

Garbaus amžiaus sulaukęs Adolfas – puikiausias dailininkas ir lotynų bei lietuvių kalbų žinovas. Iš kur senolis semiasi tiek įkvėpimo?

I. Krivickaitė ragina aukoti mažiesiems diabetikams
lrt

Ievos Krivickaitės įkurtas gerumo fondas „Ne apie mane“ vykdo akciją „Daugiau ledų – mažiau skausmo“.

Nemunaičio bendruomenė žino paslaptį, kaip veikti petys petin
Pozityvus dienoraštis

Danutė, Nemunaičio bendruomenės pirmininkė, į vatą nevynioja: „Prieš tampant pirmininke, planai buvo labai dideli. Bet pradėjome nuo mažų darbelių: talkų, gėlynų ruošimo, ekskursijų, o vėliau po truputį plėtėmės.“

Stipriausios barzdos savininkas su sunkiausiu pasaulyje dviračiu
Pozityvus dienoraštis

Idant pritrauktų daugiau turistų, Antanas kai ką sugalvojo – sumeistrauti sunkiausią pasaulyje dviratį, kad į miestelį atvykę žmonės atkreiptų dėmesį ne tik į patį Antaną ir jo dviratį, bet ir į šauniai sutvarkytą Degaičių parką.

Nematomas smurtas. Auklėjimas1

Šeima kiekvienam vaikui turėtų būti saugiu ir ramiu prieglobsčiu, užuovėja nuo gyvenimo negandų. Tėvai turėtų būti tais žmonėmis, pas kuriuos vaikas bėga apsaugos, pajutęs pavojų aplinkiniame pasaulyje.

„Gražinkime Lietuvą gražiais darbais“
Pozityvus dienoraštis

Dovilė, kilusi iš Nemunaičių, užsiima gamtą tausojančiu verslu – augina sodinukus miškui, kitaip tariant – Lietuvai gražinti. Didžiulė darbo prasmė – kai matai, kaip per 15 metų sukyla miškai.

„Lietuva – visas mano gyvenimas“
Pozityvus dienoraštis

Algimantas, dar nuo vaikystės užsiiminėjęs menu, drožyba, pamažu perėjo prie skulptūros. 

Socialinis projektas padės pasirengti pirmai klasei
lrt

Projekto „Pirmoji kuprinė“ iniciatorė Daiva Sindaravičiūtė sako, kad idėja kurti projektą, skirtą pirmokams iš nepasiturinčių šeimų, kilo prieš metus.

Nematomas smurtas. Patyčios5

Pasakyti žodį kitam užtrunka vos keletą sekundžių. Tačiau jei tas žodis skaudina ir žeidžia, kitam žmogui gali prireikti viso gyvenimo išsigydyti mūsų žodžių atvertas sielos žaizdas. 

Per gyvenimą – šokio žingsneliu
Pozityvus dienoraštis

Arvydas – jaunatviškas vyras, kuris, kaip pats sako, kartkartėmis užsuka į šokių aikštę Vilniuje. Pernelyg kuklinasi teigdamas, kad tai – nei renginys, nei idėja, o tiesiog gražių žmonių, norinčių šokti ir vaikščioti, susibūrimas.

Keliaujančios architektūros dirbtuvės: siekiame paskatinti vaikus tapti kūrėjais

Septyni miesteliai ir penkios kiekviename iš jų praleistos dienos kuriant vaikų sugalvotą projektą. Tai – keliaujančios architektūros dirbtuvės, kurių organizatorės teigia siekiančios paskatinti vaikus būti jautresnius savo aplinkai ir tapti jos kūrėjais.

Palangoje – šimtų vaikų pirmasis susitikimas su jūra

Palangoje praleistas savaitgalis neabejotinai taps vienu iš įsimintiniausiu per visas vasaros atostogas daugiau nei pusei tūkstančio šalies vaikų.

Gyvenimo misija – dovanoti savo laiką pabėgėliams1
Pozityvus dienoraštis

„Tai nėra mano darbas – tai yra mano misija. Misija, kai tu dovanoji brangiausią ir nesugrąžinamą dalyką – savo laiką.“

Nematomas smurtas. Kitokių baimė6

Kiekvienas žmogus turi savo istoriją, kuri nematoma išorėje, tačiau slepia gilius vidinius išgyvenimus. Aplinkiniai labai lengvai klijuoja etiketes „kitokiems“ nei jie patys – atvykėliams, pabėgėliams, imigrantams, likimo nuskriaustiems. 

Kai pozityvu tampa tiesiog gyventi…
Pozityvus dienoraštis

Aurelija yra savanorė, savanoriaujanti hospise. Ne, tai nėra ligoninė, ir net ne slaugos namai. Tai – širdies namai, kur atvežami onkologiniai ligoniai, kuriems gydytojai, deja, jau nebegali padėti…

Kartų draugystė – daržo lysvėje1
Pozityvus dienoraštis

Ieva drauge su komanda įkūrė bendruomenę „Kolūkis“, kuri sudaryta iš senyvo amžiaus žmonių, kurie turi žemės, bet nebeturi jėgų jos dirbti, ir jaunų miestiečių šeimų, kurie nori auginti daržoves, bet neturi, kur.

Saugus eismas madingas? Žinoma!

„Jausk atsakomybę už kitus“ – taip skamba dešimtasis, paskutinis Vairuotojo dekalogo įsakymas, kurį aptaria kunigas Algirdas Toliatas.

Ar prisimeni savo pirmąją kuprinę?

Jau keletą mėnesių Vilniaus Tarptautinio Rotaract klubo (VIRACT) nariai skleidžia žinią apie naują projektą „Pirmoji kuprinė“. 

Mintis virto darbu: Kėdainiams – Džiazo gatvės skveras
Pozityvus dienoraštis

Kėdainiškis Vitalis save pristato muzikantu, bet visų pirma jis – muzikos mokytojas, taip pat – festivalių organizatorius. Pasiryžęs pakeisti Kėdainių įvaizdį Vitalis sugalvojo šį tą naujo.

„Gyvenimas duoda tau irklus – irkis jais!“
Pozityvus dienoraštis

Bet vienareikšmiškai pasakysime – prieš jus žmogus, gebantis imti ir imantis iš gyvenimo viską, ką tik gali. Vis tik bene didžiausia Remigijaus meilė yra skulptūroms – segmentinėms skulptūroms iš metalo. 

„Žindukų medis“ mažyliams padeda atsisveikinti su čiulptukais1
Pozityvus dienoraštis

Marijampolietės bičiulės Jolanta ir Vaida savo miestui pristatė socialinį projektą-akciją linksmu pavadinimu – „Žindukų medis“. Toks medis yra pats pirmas Lietuvoje.

Prie Klaipėdos pranciškonų vienuolyno – stovykla autistiškiems vaikams
Monika Midverytė OFS - MBO Lietuvos Šv. Kazimiero provincija

Pasak stovyklos vadovės Ritos Karvelienės, tokia dieninė vasaros stovykla yra didelė pagalba autistiškus vaikus auginantiems tėvams. 

Patarimai būsimiems socialinių verslų savininkams: problema, kurią sprendžiate, turi skaudėti

Socialinio verslo akseleratoriaus „Socifaction“ ekspertė bei mentorė, organizacijos „Reach for Change“ Lietuvoje vadovė Jurgita Ribinskaitė-Glatzer, paklausta, ką reikėtų daryti pradedantiems socialiniams verslininkams, atsako trumpai: „Imti ir daryti!“.

„Raudonos nosys“ kviečia žaisti su mažaisiais ligoniukais2
Pozityvus dienoraštis

„Raudonos nosys“ pirmiausia yra organizacija, veikianti jau septynerius metus keturiose Lietuvos ligoninėse. „Raudonų nosių“ misija – nešti džiaugsmą, juoką ir geras emocijas ten, kur jų labiausiai trūksta.

„Raidelių namuose“ susikalba visi vaikai
Pozityvus dienoraštis

„Esu Rūta, o mano sugalvotas projektas – „Raidelių namai“, – pozityviai nusiteikusi pokalbį pradeda moteris. Tai – pirmasis Lietuvoje raidžių žaidimas, pritaikytas išmaniesiems įrenginiams ir skirtas vaikams su klausos ir kalbėjimo negalia.

Su vaikais keičiuosi ir aš pati
Pozityvus dienoraštis

Socialinių paslaugų centre jau septynerius metus su vaikais dirbanti Gabrielė prisipažįsta: „Mano darbo istorija yra keista.“ Kodėl? Nes viskas prasidėjo „atvirkščiai“. 

Auka sergantiems vėžiu – plaukai
Pozityvus dienoraštis

Adomas, muzikos meną studijuojantis ne Lietuvoje, atvirai teigia: „Gera grįžti ir padaryti kažką svarbaus dėl savo šalies.“ O istorija – išties virpinanti iki širdies gelmių.

Organų donorystė ir transplantacijos: padaryta daugiau nei įmanoma

Per pirmąjį šių metų pusmetį atliktos 77 organų ir ragenų transplantacijos. Nebuvo nei vieno mirusio donoro, kuris turėtų donoro kortelę, todėl visais atvejais sprendimą dėl donorystės priėmė mirusio artimieji.

Jonaviečių šeima dėkoja pareigūnams už išgelbėtą dukros gyvybę

Birželio 30-osios naktį pareigūnams teko ištiesti pagalbos ranką ir skubiai reaguoti į pagalbos šauksmą.

Apsidairiau aplink ir panorau padėti kitiems1
Pozityvus dienoraštis

Būsimoji kosmetologė Karolina ne tik nori puošti žmones iš išorės, bet ir kiek galėdama padėti jiems – laisvalaikiu mergina ieško organizacijų, kurios padeda kitiems, ir pati įsitraukia į šią veiklą.

Nebereikalingi daiktai Klaipėdoje bus atiduodami stokojantiems buities reikmenų
lrt

Klaipėdos savivaldybė, siekdama mažinti vartojimą ir išmetamų atliekų kiekį, inicijavo naujovę – keitimąsi daiktais.

Mano tikslas – užkrėsti gerumu
Pozityvus dienoraštis

Jūratė Nacionaliniame kraujo centre jau dirba 16 metų. Šiuo metu vykdoma neatlygintinos kraujo donorystės programa. „Mano tikslas – gerumu užkrėsti kitus, – sako donorystės organizatorė.

Romai – nepažinta tauta5

„Vien todėl, kad esu romė, žmonės stebi mane pro padidinamąjį stiklą“, – teigia šiaulietė Konsuela Mačiulevičiūtė, Ro­mų in­teg­ra­ci­jos cent­ro va­do­vė.


Kaune atidarytas Raudonojo Kryžiaus pabėgėlių ir migrantų integracijos centras

Kaune duris atvėrė atsinaujinęs Raudonojo Kryžiaus pabėgėlių ir migrantų integracijos centras.

Neįgaliųjų organizacija imasi socialinio verslo

Protinę negalią turinčių asmenų užimtumu besirūpinanti neyriausybinė organizacija „Lobių dirbtuvės“ imasi naujos veiklos – medžio gaminių pardavimu el. parduotuvėje.

Svarbiausia – ieškoti pozityvumo
Pozityvus dienoraštis

Šiandieniniame pasaulyje, kuriame tikrai netrūksta negatyvumo, Milda mato… daug gėrio. Prisipažįsta – yra beviltiška optimistė. Moteris dirba tik su tais žmonėmis, kurie yra valgę kalėjimo duonos.

Iniciatyva parodyti vaikams jūrą susidomėjo pusė šalies savivaldybių

Susidomėjimą Palangos miesto savivaldybės organizuojama socialine akcija „Pasveikink jūrą Palangoje“ jau parodė daugiau kaip pusė Lietuvos savivaldybių.

„Jaunimo linijos“ tyrimas: pokalbiai internetu mažina savižudybės riziką

„Jaunimo linijos“ tyrimas parodė, kad net 37 proc. besikreipusiųjų prieš pokalbį internetu mąstė apie savižudybę, o pabendravę su „Jaunimo linijos“ savanoriais konsultantais dauguma pasijuto geriau.

Kasmetinė savanorystės akcija: 14 jaukesnių senelių globos namų

„Aviva Lietuva“ savanoriai – darbuotojai, finansų konsultantai ir jų šeimų nariai – kasmetinėje socialinėje akcijoje susitelkė bendram tikslui – 14 senelių globos namų tapo švaresni ir jaukesni.

Mylėkime gamtą ir būkime pozityvūs
Pozityvus dienoraštis

„Gyvenimas yra trumpas mirktelėjimas, kas iš to, kad jį pramiegosi, prapyksi, prarūkysi ar pragersi... Juk mes esame tik svečiai – mylėkime gamtą ir būkime pozityvūs“, – gyvenimiška išmintimi dalijasi Zina.

„Pradėjau skaityti vos ketverių ir pajaučiu ryšį su kalba“3
Pozityvus dienoraštis

Jauna žurnalistikos studentė Evelina išties turi kuo didžiuotis: darbas LRT radijuje, Nacionaliniame diktante užimta trečioji vieta ir… tiesiog širdžiai miela mėgstama veikla.

Dizaino studijos „Zefyras“ iniciatyva: dovanojančiųjų sukneles daug, o norinčiųjų jas vilkėti kol kas trūksta

Sukneles dovanojanti dizaino studija „Zefyras“ ieško merginų ar jų mamų, kurios nepabijotų rinktis suknelę, prieš tai nešiotą kitos šeimininkės.

Pasimatuok eigulio kepurę. Raimundo istorija
Pozityvus dienoraštis

Žemaitis gamtininkas iš Mosėdžio Raimundas nuo mažų dienų mylėjo gamtą. Baigęs ekologiją ir aplinkotyrą įsidarbino Palangoje, kur ir sugalvojo puikią iniciatyvą šmaikščiu pavadinimu – „Pasimatuok eigulio kepurę“.