Solidarumas | Visuomenė

Laiškas visoms moterims1

Dovana – suvokimas, kad reikia užsirašyti pas gydytoją. Net tada, kai puikiai jautiesi ir verti kalnus. Dėl savęs. Jei neturim laiko, tada dėl vaikų. Jei neturim vaikų, tada dėl mylinčių žmonių. Dėl tėvų. Dėl mamos. Mamos, kurios niekas niekada neatstos... 

Vaikų linijos savanorė: „Nenumojame ranka į jokias problemas“

Kalbamės su Vaikų linijos savanore Simona Burbulyte, kuri šia prasminga veikla užsiima jau daugiau nei ketverius metus. Mergina pasakoja savanorystės sunkumus, džiaugsmus ir pakitusį požiūrį į vaikus.

Tamsoje išnyksta galvoje kuriamos ribos

Andžėjaus nuolat kartojami žodžiai, jog kiekvienoje situacijoje yra paslėpta kažkas pozityvaus, griauna mitus, kad reginčio gyvenimas yra būtinai geresnis nei neregio.

Silpnaregis apie savo negalią: tai yra likimo duotas išbandymas

Su Andriumi Račkausku kalbamės apie galimybes ir iššūkius, su kuriais tenka susidurti regėjimo negalią turinčiam žmogui.

„Rugutės“ rūpinimasis onkologinėmis ligomis sergančiais vaikais
Pozityvus dienoraštis

„Rugutę“ kažkada seniai seniai įkūrė tėvai, kurių dukrelė Rugilė sirgo onkologine liga. 

Socialinis eksperimentas tęsiasi: ar neįgaliesiems Lietuvoje sunku įsidarbinti?

Socialinis eksperimentas tęsiasi: į neįgaliojo vežimėlį atsisėdęs sveikas jaunuolis
pabandė įsidarbinti.

Mosėdiškis kalvis Audrius: dirbdamas negali koncentruotis į pinigus – tik į darbą1
Pozityvus dienoraštis

„Darau tai, kas yra širdyje. Taip pat kažką darydamas negali susikoncentruoti į pinigus – turi susikoncentruoti tik į darbą.“

Nedidelės kaimo bendruomenės spektakliai skina pripažinimo laurus1
Pozityvus dienoraštis

Iš Vilniaus į nediduką Lekėčių miestelį atkeliavusi Vaida jame taip ir liko gyventi. Atsirado mylimas vyras, o greta – ir mylima veikla: laisvalaikio centre moteris įkūrė jaunimo teatrą, prie kurio prisiglaudė dar trys teatrai – paauglių, vaikų ir suaugusiųjų.

„Šv. Pranciškaus taurės“ rezultatai – galės pamaitinti žmones net septynis mėnesius2
MBO Lietuvos Šv. Kazimiero provincija

Spalio 1 d. Kretingoje antrą kartą vykęs „Šv. Pranciškaus taurės“ bėgimas sulaukė didelio pasisekimo – buvo surinkta net 3940 Eur aukų.

Kaune posėdžiavo Šv. Mortos projekto koordinacinė grupė
Kauno arkivyskupija

Šios grupės tikslas – dalintis patirtimi, geriausia praktika ir kompetencijomis, kuriant prekybos žmonėmis prevenciją, pastoracinę pagalbą aukoms, gerinant jų integraciją į visuomenę ir teisinį nusikaltėlių persekiojimą.

Jaunos gydytojos pašaukimas – su didžiausia meile ir atsidavimu gydyti žmones2
Pozityvus dienoraštis

Aistė studijuoja mediciną ir smagiai prisistato: „Kažkada būsiu gydytoja.“ Laisvu nuo studijų metu jauna mergina dirba skubios pagalbos skyriuje su žmonėmis, kurie netikėtai suserga ar patiria traumų.

Vaikų socialinės globos namų direktorė: „Tikslas – vaikus pritraukti prie šeimai natūralios aplinkos“1

Vilniaus Žolyno vaikų socialinės globos namai skiriasi nuo tų, kuriuos esame įpratę matyti. Jau beveik dvejus metus šių globos namų vaikai gyvena atskirai – butuose su šeimynomis.

Alytaus pusiaukelės namų darbuotoja I. Jakimavičienė: niekada nesmerkiau nė vieno kalinio4

Su pusiaukelės namų darbuotoja Inga Jakimavičiene kalbėjomės apie jos darbo specifiką, baimę dirbti su nuteistaisiais, nuteistųjų integracijos galimybes ir pusiaukelės namų naudą.

Pakistano krikščionė nominuota 2017 m. Sacharovo premijai
vatikano radijas

Asia Bibi, krikščionė moteris, pasmerkta mirti už piktžodžiavimą ir kalinti nuo 2009 m., nominuota 2017 m. prestižinei ES Sacharovo premijai už minties laisvę.

Teisininkė: diskriminacijos temai Lietuvoje vis dar trūksta viešumo
Agnė Raščiūtė - Mano teisės

Vilniaus universiteto doktorantė ir nediskriminavimo teisės ekspertė Jelena Jonis įsitikinusi, kad esama teigiamų pokyčių, tačiau visuomenės švietimo prasme dar tikrai yra ką nuveikti.

Spec. pedagogė: „Autizmas – tarsi nežinomybė, o žmonės nežinomybės bijo“

Tad apie tai, kaip mokosi autistiški vaikai ir kaip dirba specialieji pedagogai, kalbamės su klaipėdiete spec. pedagoge-logopede Laima Naraškevičiene. 

„Šv. Pranciškaus taurė“ sutelks bendruomenę ir padės pamaitinti alkstančiuosius
MBO Lietuvos Šv. Kazimiero provincija

Spalio 1 d. Kretingoje antrą kartą vyks solidarumo bėgimas „Šv. Pranciškaus taurė“. Jame bėgs ir pats socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis, į Kretingą atvyksiantis su visa daugiavaike šeima.

Ar žinote, kas yra šiporius?5
Pozityvus dienoraštis

Šiporius yra jūrininkas, irkluotojas, vairininkas, laivininkas. „Nenoriu savęs vadinti kapitonu, nes valčiai tai nelabai tinka. Esu tolimojo plaukiojimo šturmanas.“

Prasideda socialinis eksperimentas: sveikas jaunuolis sėdasi į neįgaliojo vežimėlį

Sveikas jaunuolis sėdasi į neįgaliojo vežimėlį, kad atkreiptų dėmesį į sunkią
neįgaliųjų padėtį Lietuvoje.

Projektas „Susitikime, mieli senjorai“ kviečia išdrįsti atrasti naują hobį
lrt

Projektas „Susitikime, mieli senjorai“ kviečia vyresnio amžiaus vilniečius išdrįsti ir ateiti į visą rudenį truksiančius užsiėmimus. 

10-metės tikslas – tapti kardiologe
Pozityvus dienoraštis

Dešimtmetės planai išties dideli – kadangi Liepa yra pirmūnė ir turi daug diplomų, jos svajonė yra tapti kardiologe, tad dėl to mergaitė savo namuose turi netgi mini laboratoriją.

Duodamas startas „Solidarumo bėgimui“

Prezidentė D. Grybauskaitė paskelbs didžiausios šalyje moksleivių paramos akcijos „Solidarumo bėgimas“ pradžią ir duos startą pirmajam bėgimui.

Apie biblioteką, kuri pati leidžia knygas

Apie bibliotekos ypatybes, lankytojų poreikius, knygų įvairovę ir leidybą kalbamės su direktore Rasa Januševičiene.

Rugsėjo 24-oji – Vairuotojų ir keliautojų diena

Šį sekmadienį Lietuvoje minėsime keliaujančiųjų ir vairuotojų dieną. Ji minima kasmet paskutinį rugsėjo sekmadienį. Keliaujančiųjų ir vairuotojų dieną 2009-aisiais paskelbė Lietuvos vyskupų konferencija.

Popiežiaus „Gailestingumo penktadienio“ vizitas reabilitacijos ligoninėje
vatikano radijas

Popiežius tęsia Gailestingumo jubiliejaus metais pradėtą „gailestingumo penktadienių“ tradiciją lankyti silpniausius, skurdžiausius, labiausiai nukentėjusius visuomenės narius.

Pristatyta socialinė iniciatyva „1825 istorijos“

Vidutiniškai penkerius metus – tiek gyvenimo tam tikrai grupei metastazavusiu krūties vėžiu sergančioms moterims dovanoja šiandien prieinamas gydymas.

Vilniaus senjorai nesėdi namie: stiprina savijautą kūrybiniuose užsiėmimuose

Vilniuje prasidėjo nemokamus užsiėmimus organizuojantis projektas „Susitikim, mieli senjorai“.

Biologijos mokytojai – varlių karalienės titulas
Pozityvus dienoraštis

Danutė jau daugelį metų vaikus moko biologijos. O kaip sužadinti vaikų smalsumą? Žinoma, kad pačiam labai domėtis dėstomuoju dalyku. 

Ar solidarumo ekonomika gali egzistuoti Lietuvoje?1

Solidarumo ekonomikos koncepcijai labai padėjo vystytis didėjantis visuomenės nepasitenkinimas vyraujančia kapitalistine ekonomine sistema. 

Įpročių tyrimas: Lietuvoje aukojama tik per didžiąsias šventes1

Nors per pastaruosius metus pusė Lietuvos gyventojų teigia bent kartą aukoję labdarai, tik dešimtadalis patvirtino aukojantys reguliariai.

Br. Algirdas Malakauskis OFM kviečia dalyvauti „Šv. Pranciškaus taurės“ bėgime
MBO Lietuvos Šv. Kazimiero provincija

Spalio 1 d. Kretingoje antrą kartą vyks solidarumo bėgimas „Šv. Pranciškaus taurė“, kurio šūkis – „Nebėk nuo problemų – bėk maratoną“.

„Raidelių namuose“ susikalba visi vaikai
Pozityvus dienoraštis

„Esu Rūta, o mano sugalvotas projektas – „Raidelių namai“, – pozityviai nusiteikusi pokalbį pradeda moteris. Tai – pirmasis Lietuvoje raidžių žaidimas, pritaikytas išmaniesiems įrenginiams ir skirtas vaikams, turintiems klausos ir kalbėjimo negalią.

Kaulų čiulpų donorė: „Pakeisti žmogaus likimą – neapsakomas jausmas“

Rugsėjo 16 d. minima Pasaulinė kaulų čiulpų donorų diena, prie kurios prisijungia daugiau nei 50 šalių, siekiant padėkoti visiems savanoriams donorams.

Pritariančiųjų organų donorystei daugėja, bet donorų – ne

Turinčiųjų donorų korteles Lietuvoje vis dar yra žymiai mažiau, nei pritariančiųjų organų donorystei.

Lentvario parapijos „Carito“ savanoriai: šių vaikų gyvenimas gali būti kitoks!

Vilniaus arkivyskupijos „Carito“ Lentvario dienos centro „Akimirka“ savanorės Alvita ir Danguolė pasakoja apie dienos centrų kasdienybę. Jų teigimu, lankyti dienos centrus yra gyvybiškai svarbu vaikams, ateinantiems iš sudėtingų situacijų.

D. Pūras: Visuomenę nuo netolerancijos galima pagydyti tik integruojant neįgaliuosius1

Mūsų šalyje gyvena ne viena šeima, kuri susiduria su autizmo sutrikimu. Šeimos dalijosi, jog gyvenimas, išgirdus autizmo diagnozę, pasikeičia. Reikia įdėti nemažai pastangų, kad pavyktų vaikui padėti integruotis į šį pasaulį.

Projektas „Senučiukai“ – už senelių laimę
Pozityvus dienoraštis

Šiandienos herojė Lina yra dėstytoja. Ir ne bet kur, o pačiame Vilniaus universitete. Tačiau vien dėstytojauti moteriai pasirodė maža – dabar ją lydi projektas, kuris gimė iš disertacijos metu atliktų tyrimų.

„Šv. Pranciškaus taurės“ bėgimas – jau spalio 1 dieną Kretingoje
MBO Lietuvos Šv. Kazimiero provincija

Bėgimas skirtas atkreipti visuomenės dėmesį į socialinės atskirties grupes bendruomenėje ir paremti vienintelę visame pajūrio regione labdaros valgyklą „Rūpestėliai“.

Ugnė: Savanorystė moko mane prisiimti atsakomybę

Ugnė savanoriauja Vilniaus Arkivyskupijos „Caritas“ užsieniečių integracijos programoje, ji dirba su pabėgėliais. Mergina sako, kad šią sritį pasirinko sąmoningai, jausdama socialinę atsakomybę.

Lėšų stingantis „Maisto bankas“: kiekvienas euras virs geru darbu

Didžiausiam šalyje labdaros ir paramos fondui „Maisto bankas“ stingant tinkamų sąlygų savo veiklai, startuoja socialinė akcija „Gera kaina – Geras darbas“.

20-metį mininti „Vaikų linija“ plečia savanorių konsultantų komandą

Šį rugsėjį emocinės paramos tarnyba „Vaikų linija“ mini savo veiklos 20-metį.

90-metės aistra – jūros dugno turtai4
Pozityvus dienoraštis

Garbaus amžiaus sulaukusi Vida ilgą laiką dirbo mokytoja. Į klasę kaip dėstomąją medžiagą dažnai nešdavosi kažką parodyti, kas susiję su jūra.

7 dalykai, kurių galbūt nežinojote apie „RAUDONAS NOSIS Gydytojus klounus“

„RAUDONOS NOSYS Gydytojai klounai“ š.m. rugsėjį švenčia 7-erių metų gimtadienį!

„Motinystė, šeima, santuoka man niekada netrukdė siekti to, ko noriu“2
Pozityvus dienoraštis

Virginija prisistato kaip mama, žmona, sesuo, dukra, o prie visos šios gražios puokštės – dar ir meno tyrėja. Jauna ir žavi moteris ne per seniausiai Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje baigė meno studijas ir net apsigynė daktaro laipsnį.

Nauja iniciatyva Kaune – „Tu nesi vienas“

Keblios situacijos, stresas ir kiti kasdienę rutiną temdantys rūpesčiai – ne priežastis pulti į neviltį.

Mokslo metų pradžia ligoninėje – su Kake Make ir milžinišku tortu

Paramos fondas „Mamų unija“ onkologinėmis ligomis sergantiems vaikams surengė netradicinę šventę mokslo metų pradžiai paminėti.

Motinos Teresės iš šiukšlinės ištrauktas kūdikis – šiandien seminaristas10
vatikano radijas

„Sužinojau savo istoriją, - toliau pasakojo Emanuelis, - būdamas septynerių metų amžiaus, kai mano įtėviai ją papasakojo.

Autisto sūnaus mama: „Užtenka vieno vizito į kiemo žaidimų aikštelę, vieno „durniau, eik iš čia“, ir viską pradedi iš naujo“2

Visai neseniai rašiau apie Gytį ir Klaipėdos Šv. Pranciškaus Asyžiečio vienuolyno rožes. Žadėjau tęsti šią temą ir papasakoti dar daugiau. Šį kartą – mamos ir sūnaus istorija. Kodėl? Todėl, kad šeima susiduria su šiuo sutrikimu tiesiogiai.

„Betanijos“ savanorės: Šie žmonės moka dėkoti1
Bernardinai.TV

Socialinių paslaugų centre „Betanija“ dirbančios savanorės Laura ir Jolita pasakoja, kad nuo pirmos dienos čia pasijuto esančios savo vietoje. „Betanijos“ valgykloje kasdien pamaitinami keli šimtai socialinę atskirtį, skurdą ir įvairias krizes išgyvenančių žmonių.

Premjeras pasirašys sutartį su Maltos ordinu
bns

Pirmadienį Vyriausybėje bus pasirašyta pirmoji bendradarbiavimo sutartis su Lietuvoje bene aktyviausiai labdaringą veiklą vystančiu Maltos ordinu.