Solidarumas | Visuomenė

„Vilties bėgimo“ 2018 TIESIOGINĖ TRANSLIACIJA
MBO Lietuvos Šv. Kazimiero provincija

Gegužės 20 d., sekmadienį, nuo 9 val. Klaipėdos atgimimo aikštėje vyko vienuoliktasis „Vilties bėgimas“.

Kaip stabdyti žalingų priklausomybių paveldą?

Pokalbis apie pagalbą, kurią su smurtu ir žalingomis priklausomybėmis susiduriantiems vaikams teikia Kauno Senamiesčio vaikų dienos centras.

Krikščionybė kalėjime
XFM Radijas

Kodėl ne tik kapelionams, bet ir kiekvienam krikščioniui svarbu aplankyti socialinėje atskirtyje esančius kalinius?

Sunkumai palikus globos namus: kodėl sistema ne visada veikia?

Liūdna, kad leidžiame jaunuoliams tapti apgavysčių ar įgūdžių stokos aukomis.

Dirigentas V. Lukočius: „Padėkime vaikams Ugandoje, Zimbabvėje ir Malavyje“

„Padėkime vaikams Ugandoje, Zimbabvėje ir Malavyje savo kuklia auka“, – kviečia dirigentas Vytautas Lukočius, vienas iš socialinės akcijos „Well4Africa“ globėjų. 

Išvien su neįgaliaisiais

„Ne negalia, o miesto kliūtys varžo mūsų galimybes!“ – šūkis iš vakar surengto žygio už neįgaliųjų pilietines teises. „Bernardinai.lt“ fotoakimirkos.

Solistas Liudas Mikalauskas kviečia prisidėti prie akcijos „Well4Africa“

Akcijos tikslas – surinkti lėšų vandens gręžiniams Ugandos, Zimbabvės ir Malavio kaimuose.

Kviečia į eitynes „Už miestą visiems“

Lietuvos neįgaliųjų forumas gegužės 4 d.,penktadienį, kviečia12 val. prisijungti ir palaikyti žmonių su negalia eitynes „Už miestą visiems“. Renginio pradžia Vinco Kudirkos aikštėje.

Tautų maršas Jeruzalėje: iš Holokausto į naują gyvenimą

2018-ųjų gegužės 14-ąją sukanka lygiai 70 metų, kai buvo atkurta Izraelio valstybė. Šia proga Vokietijos krikščionys gegužės 13–15 dienomis kviečia visų tautų žmones atvykti į Izraelį bei dalyvauti Tautų marše Jeruzalėje.

Kenčiantiems nuo priklausomybių – interaktyvi internetinė platforma

Lietuvoje startuoja socialinė iniciatyva „Atrask pusiausvyrą“, kuri sudarys sąlygas anonimiškai prisijungusiems prie interneto platformos žmonėms gauti nemokamą specialistų pagalbą.

Br. Algirdas Malakauskis: „Padėkime užtikrinti vargšų teisę į vandenį“
MBO Lietuvos Šv. Kazimiero provincija

Brolis pranciškonas Algirdas Malakauskis kviečia prisidėti prie socialinės akcijos „Well4Africa“. Akcijos tikslas – surinkti lėšų vandens gręžiniams Ugandos, Zimbabvės ir Malavio kaimuose.

Paliekantiems globos namus – netobulos sistemos grimasos

Globos namai yra atsakingi už jaunuolius, kuriuos išleidžia, tačiau kur apgyvendinti jauną žmogų ir kaip jam padėti, kai tam nėra sąlygų?

„Grįžtantys“: Kurti bendrą gerovę, prisidėti prie visuomenės pažangos

Šeštoje laidų ciklo „Grįžtantys“ dalyje savo emigracijos bei grįžimo į Lietuvą istorija dalinasi sutuoktinių pora, programos Kurk Lietuvai dalyviai – viešojo sektoriaus darbuotoja Gabija Tamulevičienė bei Alytaus vicemeras Tautvydas Tamulevičius. 

Vyksta socialinė pilietinė akcija „Well4Africa“

Šio projekto naudą patirs mažiausiai 1400 žmonių, bus palengvinta moterų buitis, sumažės sergamumas, daugiau vaikų kasdien lankys mokyklą.

Gegužės 20 d. Klaipėdoje vyks vienuoliktasis „Vilties bėgimas“
MBO Lietuvos Šv. Kazimiero provincija

Dalyvių auka padeda išlaikyti Šv. Pranciškaus onkologijos centrą, kuriame paslaugos teikiamos nemokamai.

L. Švirinas: dirbti su talentingais sutinka kiekvienas, panorau save patikrinti dirbdamas su tais, kuriems sekas sunkiau

Linas Švirinas – klaipėdietis, kuriantis muzikos oazę uostamiestyje. Muzikuojantis ir mokantis muzikuoti jaunąją kartą, studijos „Grock“ vadovas ir naujų iššūkių mėgėjas. 

Dainininkė Jurga: palengvinkime moterų kasdienybę

„Esu laiminga, kad galiu pernelyg nesirūpinti buitimi ir užsiimti mėgstama profesija. Tačiau pasaulyje yra šalių, kur moterys kasdien nukeliauja po 10 km, kad aprūpintų savo šeimas vandeniu.“

Autizmo spektro sutrikimą turintis Gytis: „Pasakykite visiems, kad Dangiškasis Tėvas priima visus“

Autizmas niekada netaps nelaime tol, kol greta turėsime gerų žmonių, pagalbą ir supratingumą siūlančių rankų.

Gabiausi šalies vaikai koncertuos dėl sergančių bendraamžių

Balandžio 12 d. 19 val. Vilniaus Šv. Kotrynos bažnyčioje ketvirtus metus iš eilės vyks labdaros koncertas „Vaikai vaikams“. 

Vieta, kur visuomenės nurašytieji atranda pagalbą pakilti naujam gyvenimui
Kostas Kajėnas - Bernardinai.TV

33 metų Milda pasakoja, kad šiandien gyva yra tik stebuklo dėka. Moteris ne kartą buvo perdozavusi, grėsmė kilo ir nuo ją supusių žmonių.  37 metų Tomas pasakoja, kad nuo jo nusisuko giminės ir vyrui naktis tekdavo leisti apleistuose namuose.

Kodėl mūsų visuomenė tokia negailestinga mažiausiems ir silpniausiems?

Dėl savo kitokios išvaizdos Dauno sindromą turintys mažyliai kasdien kenčia bendraamžių ir praeivių patyčias, su jais į viešumą išeiti vengia netgi tėvai. Specialiųjų poreikių turintys vaikai nemoka net žaisti, nes su jais niekada niekas nežaidė.

Alpinistas V. Vitkauskas: puodelis vandens gali reikšti gyvybę

„Ar sausiausioje pasaulyje Atakamos dykumoje, ar ledo ir šalčio dykumose Himalajuose patyriau, kad puodelis vandens gali reikšti gyvybę“, – sako alpinistas Vladas Vitkauskas.

Kurti reikia ne išorinius, o vidinius namus

Globos sistemoje absoliučiai nėra nuoseklumo – apskritai nėra jokio gydymo. Niekas nedirba su vaikų vidumi.. 

Kad žmogus gimtų antrą kartą. Pokalbis su psichologais Dmitrijumi ir Justina

Su teiginiu, kad priklausomybė yra be galo traumuojanti patirtis tiek priklausomam asmeniui, tiek visai jo šeimai, turbūt sutiktų daugelis. Tačiau, išgirdę, kad priklausomybė yra liga, dažnai visos šeimos liga, visuomenė vis dar kraipo galvas.

Vaikai, kurie gelbėja žmonių gyvybes

Įprastinė aplinkinių reakcija atsitikus nelaimei yra suakmenėjimas, sutrikimas, nežinojimas kaip elgtis. Tačiau būtent pirmosios minutės lemia, ar nukentėjusysis išgyvens, o jeigu ir išgyvens...

Šventasis Sostas reikalauja saugaus geriamojo vandens visiems žmonėms
MBO Lietuvos Šv. Kazimiero provincija

„Per pastaruosius kelerius metus dėl netinkamos higienos ir vandens kokybės nuo tokių išvengiamų ligų kaip cholera ir dizenterija mirė tūkstančiai žmonių ir daugybė kūdikių“, – teigė Bernardito Auza.

Ypatinga kelionė Niujorko Maironio lituanistinėje mokykloje

Ar matėte lakštingalą sugautą? Ar girdėjote jos giesmę narvelyje? Net ir mažiausias laukų ar girių paukštelis nori gyventi laisvai. Taip ir žmogus trokšta laisvės. Taip ir tauta nori būti laisva ir nepriklausoma.

Įveikęs neviltį, tiesia pagalbos ranką likimo draugams

„Džiaugiuosi, kad po stuburo lūžio ir įsuktų į jį 8 varžtų dar galiu judinti rankas, nes mano likimo draugai to negali“– sukrečiantis neįgalaus vyro pasakojimas apie po traumos patirtus išgyvenimus ir kelią į pagalbą kitiems.

Verslo tvarumas ir gyvenimo prasmė

Viskas yra prasminga, kas didina mūsų besąlygišką, neatlygintinai save dovanojančios artimo meilės dorybę o neprasminga, destruktyvu – tai, kas ją mažina. 

Maltiečių savanorė: Onutė tik tyliai prašydavo neišeiti, dar paskaityti jai eiles

90–metės aklos, vienišos senutės priežiūra maltiečių savanorei atnešė neįkainojamą dvasinį patyrimą.

Apie dovanojimą nesitikint atlygio

Mantas prieš dvidešimt metų, kada savanorystė dar nebuvo tokia madinga ir populiari, pradėjo savanoriauti vaikų dienos centre. Vėliau į draugystę su „Vilties angelo“ vaikais pakvietė ir savo žmoną Laurą.

Rekordinis aktyvumas „Draugystė veža“ balsavime – beveik 100 tūkstančių balsų!

Šiąnakt, lygiai vidurnaktį, baigėsi laikas, skirtas išrinkti 5 draugų poroms, kurios keliaus į didžiąją Euroviziją Portugalijoje. Laimėtojų poros bus paskelbtos jau visai netrukus – lietuviškosios Eurovizijos konkurso finalo metu Kauno „Žalgirio“ arenoje.

Tibeto vyriausybės tremtyje vadovo pareiškimas: „Žiaurūs planai nepasiteisins ir Tibeto tikslas bus pasiektas“

Tibeto vyriausybės tremtyje vadovo Lobsango Sangay pareiškimas minint 59-ąsias tibetiečių nacionalinio sukilimo metines 2018 m. kovo 10 d.

Įteiks jau aštuntąją Gailių klano premiją

Kovo 6 d. 18 val. Lietuvos nacionalinio muziejaus salėje (Arsenalo g. 1, įėjimas pro Archeologijos skyrių nuo Nėries pusės) aštuntoji Gailių klano premija bus įteikta Nerijui Šepečiui už narsą šiauštis.

Rytų Ukrainoje gyvenančius vaikus pradžiugintų net ir ryškiaspalvis pieštukas

Karo nuniokotų zonų žmonėms muzikantai ne tik dovanos muzikos, bet ir nuveš Lietuvos žmonių paramą vaikams, kurios jiems labai trūksta.

Donorystės idėjai nereikia prievartos

Organų donorystė dažnu atveju yra susijusi su artimo žmogaus netektimi. Todėl suprantama, kad tai yra jautri tema, paliečianti tiek netektį išgyvenančius mirusiojo artimuosius, tiek tuos, kurie laukia kokio nors organo persodinimo operacijos.

Steigiama asociacija „Savarankiškas gyvenimas“

Per mėnesį susibūrę neįgalių žmonių teisių aktyvistai iš įvairių Lietuvos miestų siekia įsteigti asociaciją „Savarankiškas gyvenimas“. 

„Moteris. Vaikas. ŽIV“ – tamsa, švytėjimas ir „pleistriukas ant širdies“

Aš Lukas, man dveji. Mane užkrėtė ŽIV mama ir tėtis. Aš beveik visą laiką čia, palatoje. Dabar manęs nėra, nes mane nuvežė kitur, kur irgi balta, šalta ir nejauku. Man visą laiką nejauku, nes mane lanko žmonės be veidų ir be rankų.

Nuo gaisrų gesinimo prie kompleksinės pagalbos šeimoms

Lietuvos savivaldybėse atsirado galimybė teikti nemokamą pagalbą visiems.

Apie strutį smėlyje – socialinę politiką ir praktiką

Sakoma, brandų žmogų nuo vaiko skiria tik viena savybė – gebėjimas prisiimti atsakomybę. Nebrandžios visuomenės, negebančios prisiimti atsakomybės, permeta ją valdžiai, o paskui iš jos reikalauja.

Emocinė parama internetu dar prieinamesnė

„Jaunimo linija“, didžiausia emocinės paramos tarnyba Lietuvoje, dvigubai ilgina tiesioginių pokalbių internetu budėjimo valandas.

Tikybos mokytojų ir pranciškonų iniciatyva – 100 vilties miesto darbų Lietuvai
MBO Lietuvos Šv. Kazimiero provincija

Į projektą įsijungė daugiau nei 30 ugdymo įstaigų: mokyklos, keli vaikų darželiai,  Klaipėdos apskrities šaulių 3-ioji rinktinė, Europos ir Lietuvos skautai, Nazareto šeimų bendruomenė.

Pasikalbėkime apie pinigus

Pabandom kaip nors susiimti. 1 % pajamų į rankas - ne sau. Bet kam, kas jums svarbu ar miela. Nereikia Bažnyčiai, jeigu ten nevaikštot. Galima šuniukams ir kačiukams, jeigu tai jums tikrai atrodo visų svarbiausia.

„Mirštu, kaip noriu gyventi“ vaizdo klipe: laukimas, trunkantis parą, pusmetį ar 10 metų

Praėjusių metų spalį organų donorystę skatinantis Irenos Matijošaitienės fondas viešai klausė: „Kiek išstovėtum dėl kito gyvybės?“ Tokiu būdu fondas kvietė lietuvius dalyvauti analogo iki šiol neturėjusiame socialiniame performanse.

Kilnaus žmogaus istorija

Garsus vokiečių filosofas Artūras Šopenhaueris tikėjo, kad valia valdo pasaulį. Ir tai yra tiesa. Kiekvienas mūsų veiksmas yra valios išraiškos pavyzdys.

Nuoširdus pokalbis – geriausia dovana vienišiems senoliams

Vienatvė, ligos ir prisiminimai – štai kuo gyvena dažnas senolis. Tačiau ši niūri kasdienybė slepia norą bendrauti, dalintis ir užmegzti ryšį.

Kviečia seminaras „Prekyba žmonėmis vyksta: matyk, atpažink, reaguok, padėk!“

Pabusk iš abejingumo, nes vieną dieną tai gali būti Tau labai artimas žmogus!

CNN metų žmogumi tapo neįgaliųjų gynėja
Laisvos visuomenės institutas

CNN 2017-ųjų metų žmogumi tapo mama, verslininkė Amy Wright. Šį apdovanojimą ji gavo už darbo vietos negalią turintiems žmonėms kūrimą.

Popiežius prašo dosniau padėti pabėgėliams
vatikano radijas

Šventasis Tėvas prašė neužgesinti vilties liepsnos migrantų ir pabėgėlių širdyse, nenuslopinti jų taikos lūkesčių. 

Vietoje eglučių įžiebimo – socialiniai būstai

Idėja Lietuvai – eglučių įžiebimui išleidžiamas sumas skirti socialinių būstų statybai.