Komentarai ir pokalbiai | Visuomenė

Moldova – pirmūnė, riedanti nuo „europinių“ bėgių12

Moldova, ilgai tituluota Europos Sąjungos Rytų partnerystės programos pirmūne, jau po poros metų gali iš esmės pakeisti savo geopolitinį pasirinkimą judėti Europos integracijos keliu. 

Katalikai kiekviename žingsnyje privalo kovoti su rasizmu ir fanatizmu8

Šis redakcinis laiškas yra Amerikos jėzuitų žurnalo „America Magazine“ redaktorių atsakas į tragišką įvykį Šarlotsvilyje, kai dėl rasisto išpuolio vienas žmogus žuvo, daugiau kaip dešimt buvo sužeisti.

Karl-Heinz Ott: Kokią Graikiją matė Heideggeris, Hölderlinas ir kiti antikos gerbėjai1

Hölderlinas ilgėjosi šios šalies, nors jos nė nebuvo regėjęs. Heideggeris dėl jos sielojosi ir ilgai vengė ją aplankyti. Toji šalis – tai Graikija, ir ji iki šiolei nepalieka abejingų.

Kūrybinės industrijos, kūryba ir kūrybingumas: ar įmanomas jų susitikimas?

Ar kūrybinės industrijos, siejamos su gamyba bei komercijai ir pelnui skirtiems tikslams, gali būti tapatinamos su kūryba ir kūrybingumu? O gal tai – visiškai skirtingos, jokių sąsajų neturinčios ir niekaip nesusiliečiančios sritys?

A. Pukšto: kai yra daug stipresnių pavojų, mes parapinių reikalų nesugebame sutvarkyti2
lrt

Na, ką čia daug kalbėti, tie dvišaliai valstybiniai Lietuvos – Lenkijos santykiai yra labai specifiniai, ir, ko gero, kito tokio analogo mūsų užsienio politikoje nėra. Ir nėra didelė paslaptis, kad čia yra dar ir trečias „aktorius“ Lietuvos lenkai.

Knygos ir žmonės. L. Donskis apie distopijas1
Valstybės pažinimo centras

Videoįraše Leonidas Donskis pristato tris svarbius literatūros kūrinius: Jevgenijaus Zamiatino „Mes“, Aldous Leonardo Huxley'io „Puikus naujas pasaulis“ ir George'o Orwello „1984“. 

Ką reikš „Brexitas“ Škotijai ir Jungtinei Karalystei 1
Europos laiku

Škotijos europarlamentaras Alynas Smithas pasakoja apie savo atstovaujamos šalies ateitį po Brexit.

Pragmatikai prieš tapatybininkus, arba Socdemų kova dėl koalicijos2

Šurmulio daug, tačiau vienas dalykas aiškus – skyriai turėtų pasisakyti už pasilikimą, o jų pozicija gerokai skiriasi nuo frakcijos.

NU (arba Naisių universitetas, jei Mecenatas neprieštaraus) 7
Balys Godauskis - Naujienos.lt

Lietuva yra turtinga šalis. Sėkminga šalis. Ir labai laiminga. Kad ir kokius keistuolius į Seimą žmonės išrinktų, BVP, atlyginimai, miegamieji rajonai, vartojimas ir visi kiti gero gyvenimo atributai vis vien nepaliaujamai auga.

Septyni dešimtmečiai karalienės šešėlyje 1

„Bernardinai.lt“ pristato jums spalvingą princo Philipo gyvenimą.

Lenkų pasai – svarbiausias skaitalas Lietuvos kvailiams9

Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius pareiškė, o tautininkiškai nusiteikę piliečiai solidariai ir graudžiai pravirko: „Lenkijos pasuose numatoma vaizduoti Aušros vartus“.

B. Burgis: mokytojai – niekinami ir pažeminti4

Verslininkai ir politikai, baigę mokyklas, gauna milžiniškus atlyginimus, o tie, kurie juos paruošia ir suteikia išsilavinimą, yra vargetos, kurie žeminami ir niekinami, portalui LRT.lt teigia buvęs KTU gimnazijos direktorius Bronislovas Burgis.

Politologas N. Maliukevičius: savo istoriją turime išleisti anglų ir rusų kalbomis12

Pokalbis su VU TSPMI dėstytoju dr. Nerijumi Maliukevičiumi apie Rusijos informacines atakas, klastojančias Baltijos šalių istoriją. 

L. Kojala: nors nenaudingas nė vienai pusei, karas tarp JAV ir Š. Korėjos tikėtinas2
lrt

Karas nėra išeitis nei JAV, nei Šiaurės Korėjai – jis gali būti nesėkmingai susiklosčiusių aplinkybių išdava ir labai pavojinga, kad tai tikėtinas scenarijus, teigia L. Kojala.

M. Saakašvilis: P. Porošenka pajuto, kad aš galėčiau įgyvendinti žmonių permainų troškimą

Apie santykius su prezidentu ir kovą su Ukrainos oligarchais, pokalbis LRT TELEVIZIJOS laidoje „Dėmesio centre“.

Šiaurės Korėjos krizė: karinių veiksmų grėsmė ar pretekstas Vašingtono ir Pchenjano dialogui?21

Šiaurės Korėja išbandė dar vieną tarpžemyninę balistinę raketą, kuri, anot ekspertų, galėtų pasiekti didžiuosius JAV miestus. Tokį Pchenjano žingsnį pasmerkė JAV, Japonija ir Pietų Korėja.

M. Spence`as: ekonomikos gyvybingumą palaiko tikėjimas, kad politika pagaliau taps veiksni2
lrt

Kaip paaiškinti tai, kad pasaulio politika ištikta visiško neveiksnumo, o ekonominiai ir finansiniai rodikliai – visai geri.

Venesuela: nepaisant ribojimų ir toliau bandoma pasipriešinti diktatūrai1

Venesuelos Konstitucinės asamblėjos rinkimai, vykę liepos 30 dieną, buvo nepripažinti daugelio demokratinių valstybių ir Bažnyčios.

Belaukiant prezidento18

Kadangi šiaip jau politinių dramų nėra, žurnalistai imasi jas kurti lygioje vietoje. Bet kokie pokalbiai su Linu Linkevičiumi, Sauliumi Skverneliu, Vygaudu Ušacku ar keliomis kitomis figūromis negali bent jau nepasibaigti klausimu – ką Tu 2019-aisiais?

M. Saakašvilis: manau, kad Rusija ruošiasi užimti Baltarusiją3
bns

Minint aštuntąsias Gruzijos ir Rusijos karo metines, tuometinis Gruzijos lyderis Michailas Saakašvilis sako, kad kitas Maskvos taikinys bus Baltarusija.

Kas yra aukštojo mokslo kokybė?

Studijų kokybė visų pirma atsiranda ten – tarp dėstytojo ir studento, jiems kartu dirbant kūrybingą studijų ir mokslo tiriamąjį darbą, teigia G. Viliūnas.

Premjeras įvertino PVM lengvatų siūlymus: vartotojai naudos negautų1

Anot jo, maisto produktų kainos mažėti gali ne dėl PVM lengvatų, o dėl didesnės konkurencijos.

„Tiesos žmonės“, arba kakajai: itin paslaptinga Artimuosiuose Rytuose gyvenanti bendruomenė2

Irakas susiduria su problema, jog po Sadamo Huseino nuvertimo vis dar nebuvo atsakyta į klausimą, „koks turi būti Irakas“, o tapatybės klausimais nenueita toliau nei abstrakčios idėjos, kurias galima taikyti universaliai. 

Devyneri slenkančios okupacijos metai1

Nepaisant skambių vertybinių deklaracijų, Vakarams Gruzija neįdomi daug metų. Ta pati situacija ima kartotis ir su Ukraina. Abu Europos Sąjungos pasienyje vykstantys karai daugeliui ES politikų atrodo kaip nereikšmingi įšaldyti konfliktai.

Lietuva ES ir JAV mūšio lauke26

Paprastai sankcijas Rusijai visi sveikina, šį kartą džiaugsmas Lietuvoje ir kitose rytinėse ES narėse kontrastavo su susirūpinimu Vakaruose.

Knygos ir žmonės. A. Jokubaitis apie K. Markso politinę filosofiją14
Valstybės pažinimo centras

Videoįraše prof. Alvydas Jokubaitis pristato Karlo Markso politinę mintį.

Belmontas S.O.S. 2

Bėdoje yra atsidūręs mūsų vilniečių neįkainojamas turtas – Pūčkorių slėnis ir Belmonto užtvanka. Kažkokie keisti lašišų mėgėjai atkakliai siekia išgriauti Belmonto užtvanką.

Klimatologas: žmonės Žemėje jau seniai gyvena į skolą
lrt

Jei visa žmonija gyventų taip, kaip australai ar amerikiečiai, mums reikėtų penkių Žemės dydžio planetų, kad išgyventume.

Maisto atsargų ruošimas ir dosnumas jomis dalijantis – lietuvių kraujyje

Tikriausiai nėra nieko, ko mes nemokėtumėme uždaryti į stiklainiuką, sudėti ar supilti į statinę, pasūdyti arba užšaldyti...

Rašytojas V. Almanis: kaimas sunaikintas labiau nei pokario metais16
Vida Tavorienė - Valstiečių laikraštis

„Vienodumas visus apėmęs, viskas globalu, stambu, vienoda, net žmonės tampa vienodi. O kiek seniau kaime įdomių ir savitų žmonių buvo, kiek įdomių posakių jie pažerdavo!“ – sako rašytojas, miškininkas Vytautas Almanis.

Devyni amatai, o dešimtas visai ne badas12

O tau vis tiek patinka ir megzti, ir buhalteriją suvedinėti net tais tamsiais momentais, kai prisimeni, jog buvęs klasiokas Doncė jau perka antrą butą Perkūnkiemyje.

Laiškai iš kaimo. Lyja kasdien, kai žydi liepos2

Visi kvepiantys senovinių darželių augalai magiškai suburdavo gentainius. Ir kvapioji vakarutė, ir kvapioji razeta, ir vaistinis skaistenis, ir pilkoji leukonija – visi šie žolynai pakvimpa vakare, kai niekas jau niekur nebeskuba.

E. Misiūnas: valstybės tarnautojo karjera turėtų tapti prestižinė
bns

Po valstybės tarnybos pertvarkos Lietuvoje valstybės tarnautojų sumažėtų daugiau nei dvigubai, liktų apie 20 tūkst. tarnautojų. 

I. Šimonytė apie vyriausybės siūlomą mokesčių pertvarką: mane labai nuvylė
lrt

Apie planuojamus mokesčių pakeitimus – žurnalistės Mildos Vilikanskytės pokalbis su Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos nare Ingrida Šimonyte ir SEB banko prezidento patarėju Gitanu Nausėda.

Kodėl Filipinai grimzta į chaosą?1

Filipinų prezidentas, nežmoniškais būdais, tačiau veiksmingai kovojantis su prekyba narkotikais, nesugeba įveikti saujelės islamistų. Kodėl? Skaitykite apžvalgoje.

Filipinai: Bažnyčia vs. valstybė1

Kruvinas karas su narkotikais, karo padėties pratęsimas, užmojis sugrąžinti mirties bausmę, įteisinti skyrybas ir homoseksualų sąjungas – vyskupams ir prezidentui yra dėl ko nesutarti.

G. Jakštas: „Reikia padiktuoti tokias taisykles, kad universitetai būtų suinteresuoti gerinti kokybę“

G. Jakštas pakomentavo šių metų stojimų pagrindines tendencijas, mažesniųjų universitetų perspektyvas ir universitetų jungimosi idėją.

JAV sankcijos ir netikėtas klegesys Europoje3
Edward Lucas - bns

Prieš naujausias JAV sankcijas Rusijos atžvilgiu protestuoja ne tik Maskva. Vokietijos užsienio reikalų ministras ir Austrijos kancleris paskelbė bendrą pranešimą, kuriame jie teigė, kad šios priemonės sugriovė Vakarų vienybę dėl Ukrainos.

Užsienio politikos grimasos ir naujieji „koloradai“8

Kariaujama su daininkais ir Maša bei Lokiu, o šalia net ir besiskelbiantys dešiniaisiais politikai pučia Kremliui palankią dūdą.

Lietuvos ekonomikos augimas išlieka spartus

Lietuvos ekonomika išlieka įjungusi aukštesnę pavarą. Nors likusią šių metų dalį gali būti nelengva išlaikyti tokį patį augimo tempą, bendra ekonominė situacija šalyje rodo aiškių pakilimo ženklų.

Europos radikalai ieškos naujos tapatybės?5

Darbininkų elektoratas Europoje menksta. Tad radikalams tenka ieškoti naujų būdų užsitikrinti tvarų palaikymą.

Keliavimas ir kitos ligos4

Aš už keliones. Į save ar į išorę. Aplink pasaulį, į gretimą miestą ar kitą kambarį. Trumpas, ilgas, nesibaigiančias ir neprasidedančias. Vedančias prie baseino ar į džiunglių gilumą. Kruopščiai suplanuotas ir spontaniškas. Didelio ir mažo biudžeto. 

Kas tai – dirvos „Lietuvos ir Naujarusijos draugystės grupei“ įkurti ruošimas?1

Ar mums labai patiktų, jeigu Azerbaidžano (Gruzijos, Moldovos, Ukrainos) parlamentuose būtų įkurtos draugystės su kokia nors virtualia „Klaipėdos (arba Kauno, arba Vilnijos) liaudies respublika“ grupės, ir ką mes apie tai pagalvotume?

Apie mokėjimą sustoti 10

Didžiąją dalį savo gyvenimo buvau lakstytojas. Mokyklos laikais visada skubėdavau namo.

Šventyklos kalnas: detektoriai pašalinti, problemos liko

Liepos 16 dieną Izraelio vyriausybė reaguodama į dviejų policininkų nužudymą, nusprendė įrengti metalo detektorius prie įėjimų į Šventyklos kalno teritoriją, kurioje yra ir Al-Aqsa mečetė.

Padedi vargšui – skolini Dievui2

Kun. Algirdas Toliatas kalbasi su prokurore Edita Ignatavičiūte, dirbančia su labiausiai pažeidžiamais mūsų visuomenės žmonėmis. 

Mūšiai dėl religinių simbolių Europoje įtraukia ir krikščionis, ir musulmonus9

Vakarų valstybėse pastarąjį dešimtmetį ėmė plisti religinių simbolių draudimai, ribojantys musulmoniškus, krikščioniškus bei kitus religinius simbolius.

Kaip kalbėti apie partizaninį karą? 18

Neseniai Rusijos užsienio reikalų ministerijos socialinio tinklo paskyroje atgimė sovietmečiu nuolat kartotas, 1944–1953 metų partizanines kovas juodinantis mitas. 

Živilė Juonytė: „Izraelio Valstybės susikūrimą matau kaip mažą stebuklą“57

Su Živilė kalbėjomės apie tai, kokia iš tiesų yra Izraelio visuomenė, bei apie Izraelio ir palestiniečių konfliktus.

M. Antonovič: „Lenkijos opozicija yra priversta griebtis necivilizuotų veikimo formų“5

Domėjomės Lenkijos politine padėtimi, naujausiomis reformomis, kurios yra lydimos visuomenės protestų, Europos Sąjungos kišimusi į kai kuriuos valstybės narės sprendimus bei palietėme Lietuvos ir Lenkijos santykių klausimą.