Kėdainiai yra miestas, apipintas daugeliu stereotipų. Tačiau, žvelgiant giliau, aiškėja itin istoriškai ir kultūriškai turtingo miesto vaizdas. Tai praeitis, kuria pagrįstai galima didžiuotis, tačiau ar ją pažįstame? Pristatome du vaizdo pasakojimus apie daugiakultūrių Kėdainių paveldą.

Kinijos krikščionims liepta Jėzaus atvaizdus keisti prezidento portretais5

Tūkstančiams Kinijos kaimo gyventojų liepta pašalinti visus su krikščionybe susijusius simbolius, rašo Christianity Today. 

Minint Prancūzijos lietuvių bendruomenės 70-metį, Paryžiuje įamžintas lietuvio kunigo Jono Petrošiaus atminimas

Šiandienę Paryžiaus lietuvių bendruomenę galima drąsiai pavadinti prelato J. Petrošiaus viso gyvenimo puoselėtu ir ugdytu vaisiumi, lietuvybės lopšiu Prancūzijos žemėje. 

Dviejų sielų istorija iš pirmų lūpų149

„Bernardinai.lt“ skaitytojams Juozaičiai sutiko papasakoti ne tik apie vingiuotą savo tikėjimo kelionę, antrą santuoką, bet ir apie „Amoris laetitia“ veikimą jų gyvenimuose.

Popiežius Pranciškus: Negana tik nedaryti nieko blogo18
vatikano radijas

Žodžio duona, kuria su džiaugsmu dalijamės, ir Eucharistijos duona, kurios netrukus atsilaušime, – sakė popiežius pradėdamas Mišių homiliją, – tai gyvenimo kelionės maistas, kurio mums visiems reikia.

Šventumo keliai 1

Didžių asmenybių šventumas beveik visada gimė iš judesio, laužančio nusistovėjusią rutiną, Dievo ir mažųjų bei stokojančiųjų link.

Lietuvos „Sengirė“ sužavėjo reikliąją Amsterdamo publiką1

Didžiausiame pasaulio tarptautiniame dokumentinių filmų festivalyje IDFA, Amsterdame, įvyko režisieriaus Mindaugo Survilos dokumentinio filmo „Sengirė“ (angl. „The Ancient Woods“) pasaulinė premjera.

„Stebuklo“ režisierė E. Vertelytė: vieni pastebi dešras, kiti tapetus, treti – save

Tarptautiniuose kino festivaliuose įvertintas ir į „Scanoramos“ programą įtrauktas Eglės Vertelytės režisuotas „Stebuklas“. Apie žmones, kiaules ir stebuklus. Apie mus. 

Jubiliejinės Baltijos medalių trienalės „Baltijos vienybė“ takais

Nuo 1986-ųjų vykstanti ši mažosios skulptūros žanro trienalė yra svarbiausias medalio meno reiškinys Baltijos šalyse.

„Liuterio rožė“ Reformacijos jubiliejui

Spalio 31 d., švenčiant Reformacijos 500 metų sukaktį, prie Vilniaus evangelikų reformatų bažnyčios buvo įžiebtas įspūdingas „gimtadienio sveikinimas“ – 500 ir Liuterio rožė.

COM•MEDIA festivalyje triumfavo spektaklis „Kasykla“

Alytuje nusileido 6-ojo komedijų teatrų festivalio COM•MEDIA uždanga. Išdalinti apdovanojimai. Triumfavo Artūro Areimos spektaklis „Kasykla“.

Ateityje kiekvienas sulauks penkiolikos minučių gėdos1

Socialiniams tinklams įsiskverbus į visas gyvenimo sritis bet kuris paklydimas gali tapti viešas. O pasekmės gali būti milžiniškos.

Postmodernizmas: politinis korektiškumas kaip politinė strategija16

Jeigu žmogus yra ne toks gabus kaip kiti, tai tik todėl, kad tie protingieji verčia juos jaustis kvailais ir žemina juos.

Vatikanas, branduoliniai ginklai ir šuolis į mėnulį7

Praėjusią savaitę Vatikane susirinkę Nobelio taikos premijos laureatai, Jungtinių Tautų ir NATO atstovai diskutavo apie branduolinį nusiginklavimą.

„Patys kalti?“ Antstoliai iš lietuvių išieško 3,8 mlrd. eurų5

Lietuvoje reikalų su antstoliais turi kas 10-as gyventojas. Šalies gyventojai ir įmonės iš viso antstoliams skolingi 3,8 mlrd. eurų. Kaip žmonės įbrenda į skolų liūną? Ar tai – vien lengvabūdžiai, kadaise iššvaistę skolintas lėšas?

Bona Sforca - moteris, gimusi valdyti vyrus 5

2018 m. minėsime 500 metų nuo Bonos Sforcos ( Sforza) ir Lenkijos karaliaus ir Lietuvos didžiojo kunigaikščio Žygimanto Senojo sutuoktuvių. Bona Sforca buvo ne tik mylinti žmona ir motina, bet ir puiki valdovė.

Moters kūne, esi stipruolis1
Milda Kukulskienė - Švelni tėvystė

Tai, kaip santykis su mūsų kūnu reikšis, turės didelės įtakos mūsų dukterų santykiui su savuoju kūnu.

Supermamos, pasaulio gelbėtojai ir kiti perfekcionistai: kaip perdegimas išgydo puikybę

Vilnietė Eglė jau antrus metus tris savo atžalas moko namuose.

Tėvystės klaidos: kodėl pavojinga vaikus lyginti su kitais

Blogiausia, kad netinkamus tikslus vaikams kelia tėvai, neatsižvelgdami į atžalų gebėjimus, norus ir polinkius.

Donatas Puslys: „Pradėti naują gyvybę yra didžiausias džiaugsmas ir kartu didžiausia atsakomybė“9

Krizinio nėštumo centro misija yra labai svarbi kaip konkreti pagalba, kaip artimo meilės darbas su sunkumais ir krizėmis šiandien susiduriančioms moterims.

„Bernardinai.lt“ rekomenduoja: 3 naujos knygos vaikams

Pristatome neseniai išleistų knygų vaikams apžvalgą.

Pasirodys iliustruota knyga apie Sokrato gyvenimą vaikams

Gruodžio pradžioje Lietuvos skaitytojus pasieks pirmoji vaikams skirtos Mažųjų Platonų serijos knyga „Dieviškojo Sokrato mirtis“.

Naujoje J. Erlicko knygoje – aktualijos su absurdu ir graudžia ironija

Pasitelkęs absurdo poetiką ir graudžią ironiją, autorius žvelgia į iškilius ir varganus mūsų gyvenimo reiškinius, istorines, socialines, politines, kultūrines aktualijas.

Pasižvalgymai dirbtuvėse, pokalbiai namuose (knygų apžvalga)

Poetas, vertėjas ir literatūros kritikas Marius Burokas pristato dvi knygas – Vido Poškaus „Menininko dirbtuvė: 42 istorijos“ ir Rūtos Oginskaitės  „Gib a kuk. Žvilgtelėk. Pokalbiai Olgos ir Grigorijaus Kanovičių namuose“. 

Nepatogus Vilniaus krašto kronikininkas1

Videopasakojimas apie žymų lenkų rašytoją, tikrą vilnietį, tragiškų XX a. įvykių liudininką, gyvenusį Vilniuje ir Juodšiliuose. 

Egzistencinės klajonės, arba Kas yra žiebtuvėlis1
Agnė Cesiulė - Kamane.lt

V. Papievio „Žiebtuvėliai anarchistai“ skatina pažvelgti filosofiškai į tai, kas tikra, o kas tikrovės simuliakras.