Antradienį minėtos Tarptautinės poezijos dienos proga – pokalbiai apie lietuviškos poezijos vertimus ir sklaidą pasaulyje. Literatūros kritikas Marius Burokas ir Lietuvos kultūros instituto projektų koordinatorė Rūta Mėlynė sako, kad poezijos vertimų pakanka, jie geri. Taigi vertime nesame pasiklydę. O ir lietuvių poetų bendruomenė, nors maža, bet įvairi ir turėtų dominti užsienio skaitytojus. Taip teigia lietuviškos poezijos vertėjas į anglų kalbą Rimas Užgiris.

Donatas PuslysDonatas Puslys
Nepasiklydę vertimeRosita Garškaitė
Popiežius „skaitmeniniame kontinente“
vatikano radijas

Lygiai prieš metus, 2016 kovo 19 dieną popiežius Pranciškus „įkėlė koją“ dar į vieną socialinį skaitmeninį tinklą - Instagram.

Julián Carrón: „Kiti problemų nesukelia, kiti leidžia suvokti mūsų pačių turimas problemas“ (I)4

Žymus teologas ir katalikiško judėjimo Comunione e Liberazione vadovas dalijasi mintimis dabartinį kontekstą ir krikščionybės situaciją jame.

Renkama „Vilties bėgimo“ savanorių komanda
MBO Lietuvos Šv. Kazimiero provincija

Kovo 23 d., ketvirtadienį, organizatoriai kviečia visus esamus „Vilties bėgimo“ savanorius ir norinčius įsitraukti į savanorystę į antrąjį „Vilties bėgimo“ savanorių susitikimą. 

Popiežius žinia jaunimui. Geros kelionės į 2019 PJD!
vatikano radijas

Pasaulinė jaunimo diena vyskupijose bus švenčiama Verbų sekmadienį, balandžio 9 d. Tai bus vienas svarbių etapų besiruošiant pasauliniam susitikimui 2019 m. sausio 22-27 d. Panamoje.

Pagrindinė tikėjimo tiesa4
Letizia Magri - Fokoliarai.lt

Apreiškimas, kurio visa žmonija laukia. Mūsų pasauliui reikia šios žinios, tačiau galime ją skelbti tik tuomet, jei pirmiausia dar kartą paskelbiame ją sau patiems.

L. Šepka ir A. Mončys: aukštaičių ir žemaičių sąjunga Alantos dvare
Vaidotas Žukas

Alantos dvaro galerijoje – paroda „Aukštaičių ir žemaičių sąjunga – Lionginas Šepka ir Antanas Mončys: skulptūros, piešiniai, video filmai“.

S. Lingevičiūtė: klaidingai manoma, kad mūsų jaunų režisierių kūryba yra neįdomi
Auksė Podolskytė - KINFO.lt

Apie programą, pristatančią Rytų ir Vidurio Europos kiną – pokalbyje su „Kino pavasario“ festivalio meno vadove Santa Lingevičiūte.

Čechovo veidrodis Yanos Ross rankose
Alma Braškytė - menų faktūra

Adaptacija perkelia pjesės veiksmą į mūsų aktualiąją tikrovę: trys seserys ir brolis Prozorovai yra rusai, seserys yra daug vyresnės nei pjesėje, kariškiai – iš čia dislokuoto įvairiataučio NATO karių bataliono.

Lietuvių paroda Londone – populiariausiųjų šešetuke
Aurika Merkienė

Londono galerijoje „D Contemporary“ atidaryta dešimties lietuvių menininkų paroda „Lithuanian Art – Destination London“ sulaukė išskirtinio Londono meno elito dėmesio.

Vilniaus žydų bendruomenės istoriją bylojantis pastatas įrašytas į Kultūros vertybių registrą

Į Kultūros vertybių registrą įrašytas pastatas Vilniaus Žemaitijos g. 4 reikšmingas žydų kultūrai ir istorijai Lietuvoje.

Šešėlinę ekonomiką pažabotume tik visiškai atsisakę grynųjų5
Rokas Grajauskas

Lietuvos bankas ir Finansų ministerija, gaivindami iniciatyvą apriboti atsiskaitymus grynaisiais, siekia neatsilikti nuo Europoje pastaruoju metu vis labiau įsivyraujančių madų. 

Premjero Skvernelio jausmai5
Rimvydas Valatka - lrt

Savaitė prasidėjo ne tik Vyriausybės šimtadieniu, bet ir tai progai skirtu premjero Skvernelio pareiškimu, kad jo Vyriausybė jau netrukus gali tapti mažumos Vyriausybe.

Kodėl emigruoja mano vaikų auklė? 16
Laura Galdikienė

Neseniai mano vaikų auklė pareiškė, kad ji emigruoja iš Lietuvos. Ne dėl darbo užmokesčio, suskubo raminti ji, o dėl bendro neigiamo psichologinio klimato šalyje ir prastos švietimo kokybės. 

Nusikaltusi Europos sąžinė35
Pascal Bruckner

Pasak prancūzų mąstytojo P. Brucknerio, didžiausias Europos priešas yra pati Europa su jos atgailaujamuoju požiūriu į savo praeitį, ją graužiančia kalte ir paralyžiuojančiu skrupulingumu. 

Dauguma versus mažuma: kova dėl 141 – ne eilinė mažumos kova6
Rokas Markauskas

Daugumos valios primetimas ir mažumos kova dėl savo teisės apsispręsti siekia mūsų civilizacijos ištakas. 

Brolių ir seserų konfliktai: ar verta dėl jų rūpintis?
Gabija Vitkevičiūtė

Ar turėtų sunerimti tėvai matydami, kad vaikai užuot draugavę vėl paskelbė vienas kitam karą? Apie taiką ir karą namuose kalbamės su psichologe Ieva Šuipe.

Depresija: pagalbos reikia ir sergančiajam, ir jo artimiesiems27
Vytautas Raškauskas

Psichologinė pagalba reikalinga ne tik depresija sergantiems, bet ir jų artimiesiems, kuriems svarbu žinoti, ar depresija yra liga, kokia tai liga, kaip elgtis ir kaip bendrauti su sergančiu artimu žmogumi.

Seimas taiso motinystės išmokų mokėjimo tvarką
lrt

Šeimos, susilaukusios pametinukų, gaus didesnes motinystės pašalpas - išmokoms nebus taikomos „lubos“.

Psichologė: valdžia turėtų suprasti, kad šalies stiprybės pamatas – laimingi žmonės1

Naujausiame laimės indekse, vertinančiame viso pasaulio šalis pagal gyventojų laimingumą, Lietuva užėmė 51 vietą.

Pirmasis aiškus „NE“ dar vienai okupacijai2
Ieva Urbonaitė-Vainienė

Pirmadienį pristatytoje knygoje be pavadinimo užrašyta 19 istorijų apie išsiskyrimus su artimaisiais, kurių gyvenimas nutrūko dėl savižudybės.

Ideologiniai „Lietuvių kalbos ideologijos“ pagrindai1
Artūras Judžentis

Atsiliepime apie knygą „Lietuvių kalbos ideologija. Norminimo idėjų ir galios istorija“ teigiama, kad pateiktos analizės daugeliu atvejų prieštarauja tautos, jos kalbos, tautinės valstybės idėjai.

Robert Seethaler „Visas gyvenimas“2

Skaidrus pasakojimas apie paprasto žmogaus gyvenimą, jo stiprų ryšį su gamta ir gebėjimą susitaikyti su vienatve, joje atrandant paguodą ir gyvenimo grožį.

Reikšmingas J. Lelewelio veikalas atgimsta lietuviškai1
lrt

Netrukus pasirodys Joachimo Lelewelio veikalas „Dvejetas bibliografinių knygų“ (3 tomai, 2011‒2016).

J. Anisimovo „Imperatorių Rusija“ – visapusė imperatorių Rusijos istorija

Knygoje „Imperatorių Rusija“ pateikta išsami imperatorių Rusijos istorija – nuo Petro I iki Nikolajaus II.

Knygos apie Pakutuvėnų kaimą sutiktuvės M. Mažvydo bibliotekoje

Kovo 14 d., antradienį, 18 val. nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje (Bendradarbystės erdvė, III a.) vyks knygos „Pakutuvėnai. Kaimo istorija“ sutiktuvės.