Žinia apie Leonido Donskio mirtį buvo šokas visai „Bernardinai.lt“ redakcijai. Tiek daug kelio nueita drauge, tiek daug dar planuota. Šiandien, kai taip skauda, kai norisi verkti ir klausti, kodėl, verta padėkoti Dievui už šio nuostabaus žmogaus gyvenimą ir atsigręžti į profesoriaus tekstus, kuriuose, neabejoju, dar ne kartą ieškosime išminties, įkvėpimo, padrąsinimo. Visos redakcijos vardu reiškiame užuojautą L. Donskio šeimai, artimiesiems ir bendražygiams. Ilsėkis ramybėje.

Donatas PuslysDonatas Puslys
„Pažangaus“ įstatymo grimasos
Kun. Vytenis Vaškelis

Tikinčios šeimos, ilgai nesusilaukiančios palikuonių ir ketinančios iš vadinamo užšaldytų lytinių ląstelių banko gauti embrionus dirbtiniam apvaisinimui, turėtų pirmiausia dar kartą savęs klausti: „Ar tikrai šiam mūsų sprendimui pritartų Jėzus?“ 

Šventosios Dvasios dvelksmas3
Virginija Adomonytė

Prisilietimas. Dievo artumas sieloje, lyg būčiau parėjusi Namo.

„Šventadienio mintys": Koks turi būti kunigas, kad neatitolintų žmonių nuo bažnyčios?82

Koks turi būti kunigas, kad neatitolintų žmonių nuo bažnyčios? Ir ką galvoja tikintieji apie savo ganytojus? Didieji Šiluvos atlaidai - puiki vieta apie tai pakalbėti.

Religijų lyderių pasisakymai Asyžiuje: būti skirtingiems, būti draugais
vatikano radijas

„Man didelė garbė perteikti islamo balsą šioje aikštėje, kurioje visų tikėjimų vyrai ir moterys yra suvienyti tikro taikos troškulio“, - rugsėjo 20 dienos religijų Maldos už taiką Asyžiuje susitikime sakė Indonezijos ulemų tarybos pirmininkas Syamsuddinas.

Asyžiaus taikos žinia: Kare pralaimi visi, net ir nugalėtojai1
vatikano radijas

Iš viso 27 žvakės simbolizavo 27 karo kamuojamus pasaulio kraštus. Tariant šalies pavadinimą religijų atstovai uždegė po žvakę, simbolizuojančią vilties šviesą.

Jei aš Tave užmiršiu...3
Leonidas Donskis

Destruktyvios modernybės jėgos būtų neįmanomos be praeities užmiršimo, kuris yra esminis modernybės įkyraus įtikėjimo į ateitį aspektas.

Nepamiršti vardai. Plungės fotografas Movša-Mendelis Berkovičius1
Jolanta Klietkutė

Vartydami išlikusias tarpukario Plungės gyventojų nuotraukas nejučia atkreipiame dėmesį, kad daugumą jų padarė fotografas M. Berkovičius. Senųjų plungiškių paklausus, atsakys, kad jis buvo garsus ano meto Plungės fotografas.

13-asis Vilniaus dokumentinių filmų festivalis vėl kviečia į susitikimus su tikrove
Marija Keršanskienė

VDFF kvies ne tik pamatyti naujausius ir geriausius dokumentinius filmus, bet ir į susitikimus su jų kūrėjais, kino teoretikais bei į ekskursiją po buvusius Vilniaus kino teatrus.

Žmogus, prakalbintas meno. Juozas Stankevičius3
Bernardinai.TV

„Mane visuomet traukė metalas ir jo grožis. Į kiekvieną dirbinį įdedu dalelę širdies. Galbūt todėl jie būna tokie mieli ir traukia it medus“, – sako tautodailininkas Juozas Stankevičius.

Gintaras Knieža: „Skaitydavęs knygas pirštais, gerai jaučiu molį“
Monika Midverytė OFS - Kelionė

Gintaras ir Tatjana – keramikai, prieš dvidešimt metų metę puodininkystę ir įkūrę LDK plytinę – patys gamina plytas taip, kaip prieš pusę tūkstantmečio tai darė mūsų protėviai.

Meilė be atsako5
Sergejus Kanovičius

Gyvenime jis, mano galva, mylėjo tris dalykus – savo katytę Tytę, žmoną Jolantą ir Lietuvą. Ir jis visada tikėjo, kad vienintelė laiminga meilė be atsako yra meilė Tėvynei. 

Filmą apie Holokaustą Lietuvoje sukūręs Robertas Mullanas: „Išgyvenusieji jaučia kaltės jausmą“11

Rugsėjo 23 d. kino teatruose pasirodys režisieriaus Roberto Mullano filmas „Gitel“, paliečiantis Holokausto temą Lietuvoje.

Kodėl galimi naujos valdančiosios daugumos nariai neigia vykstančias derybas?2
lrt

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) pirmininkas Ramūnas Karbauskis mano, jog gandus apie galimą „valstiečių“ valdančiąją koaliciją su konservatoriais skleidžia socialdemokratai.

Kokią alternatyvą iš tikrųjų siūlo „Alternatyva Vokietijai“?7
Lukas Kisielius

Populizmas Lietuvoje silpsta, tuo tarpu Vakarų Europoje jis tik stiprėja. Viena tokių partijų – „Alternatyva Vokietijai“. 

V. Vobolevičius: katalikai pralaimi dėl pasyvumo viešajame gyvenime48
Marija Keršanskienė

Socialinių mokslų daktaras V. Vobolevičius komentuoja prezidentės veto Pagalbinio apvaisinimo įstatymui ir vangų katalikų dalyvavimą politiniuose šalies procesuose.

Rudens klasika – bulvės: kaip nustebinti šeimą netikėtais deriniais?

Jeigu vyktų nuobodžiausių daržovių rinkimai, tikėtina, juos be konkurencijos laimėtų bulvės. Šeimininkės jų paprastai griebiasi tada, kai šaldytuve nebelieka jokių kitų produktų. Tačiau kulinarai neskuba šios daržovės nurašyti. 

Sergant krūties vėžiu slopinti neigiamus jausmus gali būti pavojinga

Kodėl taip sunku susitaikyti su krūties vėžio diagnoze? Kodėl frazė „negalvok apie tai“ daugiau kenkia nei padeda? Ir ar iš tikrųjų reikia kovoti su „juodais debesimis“? Pokalbis su psichologe-psichoterapeute Sandra Birbilaite.

Kaip neapsinuodyti gydantis vėžį?2

Sužinoję diagnozę, sergantieji ryžtasi išbandyti viską – net rizikingiausius gydymo metodus. Medikai įspėja būti atsargiems – netinkamai vartojamos žolelės ar augalai gali pakenkti, be to, onkologiniams ligoniams iš Lietuvoje augančių vaistinių augalų tinka mažiau nei 50 rūšių...

Ugdome vaikų gebėjimą mylėti ir atjausti

Visi gimstame gebėdami mylėti ir atjausti, tačiau kaip ir kūno raumenys šie gebėjimai turi būti treniruojami, t. y. praktikuojami, nes antraip gali sunykti...

„Gefiltefiš“ – įdaryta žuvis ar kukulis? Domimės litvakų virtuvės paslaptimis

„Gefiltefiš“ – pasaulio virtuvėse įsitvirtinęs patiekalas: košerinio maisto lentynose galima rasti net kelis jo pavyzdžius ir nė viena šventė europiečių žydų namuose neapseina be šio valgio.

Statistika nemeluoja: daugiau nei 90 proc. Lietuvos jaunuolių nesidomi politika

Mokslininkės teigimu, labai svarbu, kad visuomenė pagaliau atsikratytų klišių „nuo manęs niekas nepriklauso“ ir „vis tiek neturiu už ką balsuoti“.

Laisvė, taika ir nepriklausomybė gali tapti nepasiekiama prabanga30
Kateryna Kistol

Kalbant apie Ukrainą ir karą, puikiai suprantu, kad mano požiūris yra šališkas – esu ukrainietė, šiuo metu gyvenanti Lietuvoje,

Liucija Vaicenavičiūtė: Svarbiausia – smalsumas ir atvira širdis
Reda Sopranaitė - Žurnalas „Ateitis“

Šiltas ir jaukus pokalbis su Vilniaus licėjaus mokine, aktyvia ateitininke Liucija Vaicenavičiūte apie muziką, mokslą, šeimos svarbą ir svajones.

Jaunimo įspūdžiai iš piligriminio žygio Aušros Vartai–Trakai

Šio žygio ištakos siekia 1604 metus, kai visi Vilniaus gyventojai susibūrę ir besimelsdami nužygiavo į Trakus, prie Dievo Motinos, Lietuvos globėjos, paveikslo.

Kaip prakalbinti politiką ir pasiruošti rinkimams?

Iniciatyva skatina jaunimą ne tik balsuoti, bet tai daryti atsakingai, pasidomėjus ir pasiruošus. Juk spalio 9-ąją bet kur padėdamas kryžiuką nieko nepakeisi.

Moralinis teisumas ir juridinis teisingumas I. McEwano romane „Vaiko gerovė“

Naujasis I. McEwano romanas taip pat neturėtų nuvilt ir šio autoriaus talento gerbėjų Lietuvoje – „Vaiko gerovėje“ matome rašytojui būdingus turinio ir formos bruožus, kurie jam padėjo iškilti į pasaulinės literatūros elitą.

Laisvė tremtyje: apie suskaidytą Stefano Zweigo gyvenimą

„Nepakeliama tremtis“ pasakoja tragišką Zweigo šlovės ir nusivylimo istoriją. George’as Prochnikas, taip pat išeivių iš Vienos palikuonis, skaitytojams išskleidžia menininko, tikėjusio vieninga Europa, minčių ir jausmų žemėlapį.

Havajai Lietuvos vaikams!

Su kūrinio autore Vaiva Rykštaite ir iliustruotoja Viktorija Ežiukas kalbame apie knygos kūrimo procesą, Havajų svajones ir realybę.

Naujos knygos paaugliams: yra ką skaityti
Jurgita Lūžaitė-Kajėnienė

Paauglius, kaip ir visus mus, beje, domina skirtingos temos. Tad džiugu, jog rugsėjis pažeria gausią šūsnį naujų knygų paaugliams – aštuonias iš jų čia jums noriu pristatyti.

Williamas Shakespeare’as – Lietuvos knygynuose po ilgos pertraukos

Knygoje pirmą kartą lietuviškai pristatomos dvi pjesės, leidžiančios geriau pažinti genialiojo anglų rašytojo kūrybą: „Klaidų komedija“ ir „Troilas ir Kresida“.