„Pokyčiai visada sukelia sunkumų, tačiau taip einama brandos link“ – interviu „Bernardinai.lt“ sakė „Cor Unum“ tarybos atstovas mons. S. T. Munoz, dalindamasis mintimis ne vien apie būtiną „Carito“, bet ir visos bažnytinės bendruomenės reformą. Benediktas XVI enciklikoje „Deus caritas est“ kaip tik ir gvildena klausimą apie artimo meilės vietą kataliko gyvenime. Ar teisūs buvo marksistai, teigę, jog vargšams reikia ne gailestingosios meilės darbų, o teisingumo?

Saulena ŽiugždaitėSaulena Žiugždaitė
Sielai naudingos istorijos V: Marškiniai1

Marija – dievobaiminga ir visais atžvilgiais nepriekaištinga moteris, atvyko į savo vasarnamį kaime. Namelio spintoje kabėjo didžiausias jos turtas – velionio vyro vestuviniai marškiniai.

Kun. A. Peškaitis OFM: Pasninkas, malda ir išmalda yra neatsiejami dalykai3
Donatas Puslys

Su broliu kun. Arūnu Peškaičiu OFM kalbamės apie tai, kaip dera pasirengti Kalėdoms, kaip kiekvienas iš mūsų galėtume prisidėti prie to, kad Kalėdų vilties žinia pasiektų ir atokiausius visuomenės kampelius, kur dažnai vyrauja neviltis, vienatvė, pyktis.

Atsiduoti Jėzui Šventojoje Dvasioje1
Kun. Vytenis Vaškelis

Neįmanoma tiesiausiu keliu grįžti Namo, jei kasdien neatiduodame Jėzui savo silpnybių bei klaidų, jei neprašome, kad Šventoji Dvasia vadovautų mūsų gyvenime.

Arkivysk. Teofilius Matulionis bus skelbiamas palaimintuoju9

Iškilmingas arkivysk. Teofiliaus Matulionio skelbimas palaimintuoju turėtų įvykti tuomet, kai bus baigtos derinti visos detalės su Šv. Sostu.

Nerono laikų dvasia Rusijoje: in memoriam arkiv. T. Matulioniui1
Roma Zajančkauskienė

Kunigas Teofilius pateko į Peterburgą kaip carinės policijos paskirtą bausmės vietą 1909 m. už tai, kad, nesuderinęs su carinės Rusijos valdžia, pakrikštijo sunkiai sergantį katalikės ir stačiatikio tėvų vaiką. 

Andrzej Wajda filmų retrospektyva: drąsos ir laisvės kinas

Wajdos filmus įkvėpė audringa Lenkijos istorija. Juose prieštaravimų draskoma Lenkijos dabartis, praeitis, bandymas nuspėti šalies ateitį, tačiau gilinamasi ir į vidinį žmogaus pasaulį...

Lapkričio mėnesio muzikos lentyna1
Domantas Razauskas

 Lapkričio mėnesiomuzikos lentynoje – 9 naujausi albumai.

Apdovanoti G. Morkūno vardo esė konkurso laimėtojai

Lapkričio 30-ąją nacionalinėje M. Mažvydo bibliotekoje buvo apdovanoti G. Morkūno vardo esė konkurso laimėtojai. Kviečiame pasižvalgyti po renginio akimirkas.

Tebūnie pasmerkti ištroškusieji meno17
Ieva Emilija Rozenbergaitė

Esu priversta parašyti apie didelę netektį, palietusią mus visus: netekome meno. Man regis, mes buvome taip pripratę prie šios lėtinės mūsų šalies ligos, jog į ją per daug nesigilindami pasąmoningai vylėmės, kad ji pati praeis.

Turgeliai – istorijos ir kultūros apsuptyje
Gediminas Kajėnas,Kostas Kajėnas - Bernardinai.TV

Tai pasakojimas apie daugiau nei 400 metų istoriją skaičiuojantį Turgelių miestelį.

Apie miestą, kurio nebėra žemėlapiuose2
Eglė Juknaitė - Universiteto žurnalistas

Įsivaizduokite, kad esate Kudirkos Naumiesčio (Šakių r.) gyventojas. Pereidamas tiltą, vedantį per sraunią Suvalkijos upę, patektumėte ne tik į kitą miestą, bet ir į užsienio valstybės teritoriją.

Malonė atleisti

Kolumbo riterių leidžiamas žurnalas „Columbia“ paskelbė interviu su Niujorko policijos departamento detektyvu Stevenu McDonaldu, kuris atleido jį pašovusiam ir paralyžiavusiam vyrui.

Prof. Angelija Valančiūtė: kiekvienas gydytojas, atsiimdamas diplomą, prisiekė saugoti gyvybę nuo jos užsimezgimo iki natūralios mirties53
Marija Keršanskienė

Prof. Angelija Valančiūtė komentuoja tris teiginius, dėl kurių visuomenė ir Seimo nariai yra klaidinami labiausiai.

Moksleiviai ateitininkai kviečia aukoti ir kurti „Ateitį Ukrainai“

Advento laikotarpis dažnam yra pasiryžimų laikas, kai nusprendžiame atsigręžti į pasaulį, stengiamės labiau mylėti ir daugiau padėti kitiems.

Apie ES saugumą praėjus 25 metams po SSRS žlugimo. II dalis12
Vytautas Raškauskas

Praėjusią savaitę Europos Parlamento plenarinėje sesijoje Strasbūre daugiausia dėmesio sulaukė ES saugumo ir gynybos klausimai.

Mama be mamos
Aliona Šalaj

Ką išgyvena moterys, tapusios mamomis, tačiau pačios jų nebeturinčios? Ne tik iš profesinės, bet ir iš asmeninės patirties jautria ir retai liečiama tema rašo psichologė, socialinių mokslų daktarė, fotografė ir trijų vaikų mama Aliona Šalaj.

Kuriame savo šeimos tradicijas: idėjos

Kiekvienoje šeimoje, kurioje yra vaikų, natūraliai kyla savų, naujų tradicijų poreikis, tokių tradicijų, kurių galbūt neturi niekas iš pažįstamų, bet kurios būtent šiai šeimai suteikia daug džiaugsmo – laukimo ir patyrimo. 

Kaip parodyti vaikui, kad mes jį mylim?

Užsienyje ir mūsų šalyje atlikti tyrimai rodo, kad vaikų raidai tinkamiausias yra demokratinis tėvystės auklėjimo stilius, kurio pagrindas – dermė tarp tėvų skleidžiamos emocinės šilumos ir jautrumo vaiko poreikiams bei keliamų jam reikalavimų.

Vakaro malda šeimoje
Bitute

Aurelija ir Evaldas Lasiai augina penkis vaikus – tris berniukus ir dvi mergaites. Po kiekvienos dienos, pilnos įvairių nuotykių, darbų ir žaidimų, visa šeima prieš miegą susirenka kartu vakaro maldai. Tai labai svarbi šios šeimos tradicija.

Noriu, bet nežinau, ar pajėgsiu?
Augustas Kalinauskas

Toks ar panašus klausimas dažnai skamba jauno žmogaus galvoje, jei pradedame kalbėti apie šeimą. Ją sukurti norime visi, bet tai padaryti sėkmingai toli gražu ne visiems pavyksta. Kamuoja ne viena baimė ir stereotipas...

Kalėdinis atvirlaiškis į Sibirą, arba #SuKalėdomViktorija

Viktorija Braškytė – lietuvių tremtinio Algio Braškio duktė. Su ja susipažinome „Misija Sibiras‘16“ ekspedicijos metu Igarkoje, kai ji apsilankė mūsų stovyklavietėje.

Pomponai. Du Vinco Kudirkos kapai

Karstas pagal anų laikų paprotį buvo išklotas juodu krepu, klojamu anuomet tik žymiems žmonėms, ir dar du geležiniai vainikai buvo paguldyti ant karsto viršaus, ne taip kaip dabar - ant kapo viršaus.

Noriu, bet nežinau, ar pajėgsiu?
Augustas Kalinauskas

Toks ar panašus klausimas dažnai skamba jauno žmogaus galvoje, jei pradedame kalbėti apie šeimą. Ją sukurti norime visi, bet tai padaryti sėkmingai toli gražu ne visiems pavyksta. Kamuoja ne viena baimė ir stereotipas...

„Mokslo sriuba“: lietuvių atradimas padarė proveržį genetikoje (II dalis)

Šis atradimas gali pelnyti pirmąją Lietuvos istorijoje Nobelio premiją Chemijos srityje.

„Jaunimo linija“ emocinę paramą teiks tiesioginiais pokalbiais internetu

Emocinės paramos tarnyba „Jaunimo linija“, bendradarbiaudama su „Teo“ ir „Omnitel“, pradeda naują projektą – pokalbius internetu.

Nauja A. Brahmo knyga ir vėl kviečia atverti savo širdies duris

Šiose istorijose sutiksime tokius pat sutrikusius ir nuliūdusius žmones, kokie kartais esame ir patys – ir nejučiomis gyvenimas ims šviesėti, nes autorius kiekvieną gyvenimo situaciją moka atgręžti šviesiąja ir juokingąja puse.

Paveiki nedingusios atminties visuma
Virgina Šukytė

Naujoji J. Survilaitės poezijos rinktinė esmingai liudija, jog susitinkame su įvairiapuse, patriotiška, talentinga asmenybe, sugebančia išmoningai derinti aukštąjį ir žemąjį eilėraščių stilių.

Rašytojas G. Kanovičius mokyklų bibliotekoms dovanojo 500 savo penkiatomių1

Nes tą, kas užmiršta mirusiuosius, ir patį užmirš jo palikuonys.

Netrukdykime Dievui veikti7
Kun. Algirdas Toliatas

Reikia tikėti, kad viskas auga net tada, kai nematom, nes žemė pati brandina vaisius, Dievas veikia, nors mes Jo veikimo ir neregime. Man kalbant per mane kalba ir Šventoji Dvasia ir jums per mane gali būti pasakyta daugiau, negu norėjau pasakyti. 

„Keliautojo autostopu gidas po galaktiką“: tarp rimtos filosofijos ir absurdo

Britų rašytojo Douglaso Adamso „Keliautojo autostopu gidas po galaktiką“ žaižaruoja beribe fantazija, balansuojančia ties rimtos filosofijos ir gryniausio absurdo riba.