Šv. Dominyko įkurtas Pamokslininkų ordinas šiemet švenčia 800 metų jubiliejų. Apie ordino praeitį, dabartį ir viltis ateičiai – pokalbiai su br. Bruno Cadore OP ir br. Pijumi Eglinu OP. „Svarbu dėkoti Viešpačiui už tuos 800 metų, už tą pasitikėjimą, kurio iš jo sulaukėme, už visus brolius ir seseris, per visą istoriją pašventusius šiai misijai savo gyvenimą“, – teigia B. Cadore OP.

Donatas PuslysDonatas Puslys
Nuolankumas – klusnumo tiesai vaisius6
Kun. Vytenis Vaškelis

Ko trūksta maldai, kad ji Dievui skleistų žydinčio sodo kvapą? Nuolankumo dorybės. Pamąstykime apie tai.

Airija: pristatomas IX pasaulinis šeimų susitikimas
vatikano radijas

„Šeimos evangelija – džiaugsmas pasauliui“. Taip vadinsis devintasis Pasaulinis šeimų susitikimas, kuris vyks Dubline 2018  m. rugpjūčio 22-26 dienomis.

Uždaros visuomenės drama: Žmogžudystė „dėl garbės“ Pakistane
vatikano radijas

Vargingame kvartale jaunas, vos 24 metų vyras, vardu Mubeen Rajhu, nušovė dar jaunesnę, vos 18 metų sulaukusią seserį Tasleem už tai, kad ji ištekėjo už vaikino iš krikščioniškos šeimos ir sutepė šeimos garbę.

Popiežiaus homilija: Pažinti Kristų maldoje ir adoravime1
vatikano radijas

Jei norime pažinti Kristų, negana vien katekizmo, bet reikia maldos, reikia šlovinimo, reikia ir geresnio savęs pačių pažinimo, reikia suvokti ir išpažinti, kad esame nusidėjėliai. 

Šv. Petro raktų skambesys35
Jurgis Raudys

Tautinis pasyvumo genas pas mus aktyvus. Dėl to liūdna. Kaip liūdna ir tai, kad kai eilinę savaitės dieną ateini į pamaldas, o didelėje bažnyčioje randi tik kelias mažas bobulytes.

Dalius Naujokaitis-Naujo: „Neprisirišu prie jokių garsų“
Literatūra ir menas

Šiais metais festivalyje „Vilnius Jazz“ Dalius Naujokaitis apdovanotas už nuopelnus Lietuvos džiazui.

Eduardas Volteris ir Lietuvos nacionalinės bibliotekos pradžia
Dr. Kęstutis Raškauskas - Žurnalas „Tarp knygų“

E. Volteris, sulaukęs 63 metų, pradėjo naują gyvenimo etapą – ėmėsi kurti nacionalinę biblioteką. 

Menų „Nobelio“ premija – smuikininkui Gidonui Kremeriui3

Pirmą kartą šiuo prestižiniu prizu, meno pasaulyje prilyginamu Nobelio premijai, spalio 18 d. buvo apdovanotas smuikininkas – 69 metų Gidonas Kremeris.

Ponas Kičas apie amžiną kičą ir jo adeptus105

Mums, kičo menininkams, pats laikas sutelkti jėgas ir pradėti gintis. Ar tik neatėjo metas įsteigti Kičo menininkų sąjungą?

Kur nutolsta traukinys4
Česlovas Skaržinskas

Kasmet senoji Sankt Peterburgo–Varšuvos geležinkelio trasa vis labiau apmiršta. Ir kasmet mažėja vilčių, kad ji atgims. 

Istorinė atmintis – Kauno praeities konstravimas virtualioje erdvėje3
Domas Lavrukaitis

Atminties formos, pasak vokiečių kultūros ir literatūros tyrinėtojos profesorės Aleidos Assmann, gali būti skirstomos į du tipus: iškeldintą ir įkūnytą.

B. Karvelienė-Michaj: „Darbo pokalbyje yra pasakę: „Mes čigonų nepriimsime“
Daumantė Baranauskaitė

Romų integracijos namų vadovė, parduotuvės vedėja Božena Karvelienė-Michaj pasakoja, kad romų tautybės žmonių integraciją visuomenėje trikdo nusistovėję stereotipai ir priešiškas požiūris.

Vienmandačių apygardų kovos (VII). Socialdemokratai prieš centro dešiniuosius12
Matas Baltrukevičius

5 vienmandatėse apygardose socialdemokratų (LSDP) keliai susikerta su centro dešiniųjų – Tėvynės sąjungos-krikščionių demokratų (TS-LKD) ir liberalų (LRLS) kandidatais.

Vienmandačių apygardų kovos (VIII). „Tvarkiečiai“, liberalų ir „valstiečių“ mūšiai bei pajūrio Don Kichotas3
Matas Baltrukevičius

Paskutinėje ciklo dalyje – „Tvarkos ir teisingumo“ (TT) kovos su pirmojo turo nugalėtojais, „valstiečių“ (LVŽS) ir liberalų (LRLS) tarpusavio kovas, Naglio Puteikio mūšis uostamiestyje ir Nalšios apygarda.

D. Trumpą lygina su šokančia meška1
Vilija Andrulevičiūtė - lrt

Nors paskutinieji JAV prezidento rinkimų debatai užsienio ekspertų vadinami sėkmingais Donaldui Trumpui, jam tikrai nepavyko pasakyti nieko, kas galėtų į jo pusę patraukti neapsisprendusius rinkėjus.

Partneriai ar tėvai?
Evangelija.lt

Kadangi tėvų santuoka yra šeimos „inkaras", investuoti į savo santuoką reiškia investuoti į šeimą. Nors nėra lengva stiprinti santuoką auginant vaikus, tai gyvybiškai svarbu visos šeimos sveikatai...

Mėlynos spalio knygos vaikams
Jurgita Lūžaitė-Kajėnienė

Šis spalis – gausus knygų ir sksitymo. Paskelbtas lietuviškų vaikų knygų metų penketukas – renkant geriausią knygą gali dalyvauti kiekvienas iš jūsų. Leidyklos prileido gražių, spalvotų ir, svarbiausia – nemažai lietuvių autorių knygų.

Apie tylos kalną meditacijoje ir traškančias žvaigždes
Jūratė Ziedelytė

Šiuo laikmečiu, kada viskas skaičiuojama pinigais ir šlove, tuščiais pasiekimais, netgi dvasiniais, kai subtiliai siekiama tik pasipelnyti, sunku tikėtis išgirsti tylą. Traškančias žvaigždes gali išgirsti tik tas, kuris neskaičiuoja gyvenimo pinigais, nededa ant veido šimtus kaukių tam, kad kažkam įtiktų

„Jūsų sveikatai“: susipažinkime – natūralioji medicina1
Jean-Christophe Charrié, Marie-Laure de Clermont-Tonnerre

Didžiausias natūraliosios medicinos privalumas yra tas, kad ji – jau jūsų namuose. Pradėkite nuo natūralių produktų, kurių rasite savo virtuvėje, įsigysite bakalėjos parduotuvėje arba vaistinėje...

Kaip atsipalaiduoti po įtemptos darbo dienos?4
sveikaszmogus.lt

Pasitaiko, kad, sugrįžus namo po varginančios ir įtemptos darbo dienos, dar ilgą laiką  sunku atitrūkti nuo slegiančių rūpesčių, atsipalaiduoti. Štai keletas patarimų greitai relaksacijai.

ESA mokslininkas: neigti klimato kaitą kvaila
lrt

Ginčų, ar klimatas keičiasi, jau seniai neturėtų vykti, nes klimato kaita vyko visada, teigia Europos kosmoso agentūros mokslininkas Malcolmas Davidsonas, vadovaujantis Žemės stebėjimo programai.

Højskole – mokykla, kurioje mokiausi mokytis
Simona Osipovaitė - Kultūros žurnalas Fortkė

Veiklos mokykloje neapsiriboja vien pasirinktomis paskaitomis. Kiekvieno mėnesio viena savaitė skiriama kelionei iš komforto zonos.

„Mokslo sriuba“: požiūris į atliekų deginimą apipintas mitais1

Ar Jūsų požiūrį pakeistų faktas, jog dujų kiekis, kurį išskiria sąvartynai, yra didesnis už termofikacinių jėgainių aplinkos taršą?

Mes atėjome. Politikai, dabar – jūsų eilė

Rinkiminis aktyvumas, nors ir gerokai lenkiantis 2012 metais balsavusio jaunimo dalį, abejonių nepaliko: nuveikta nemažai, tačiau tiek įvairioms pilietinėms iniciatyvoms – per akis.

Kūrybingam jaunimui – galimybė ir gauti darbo vietą, ir laimėti konkursą

Jaunimo garantijų iniciatyvos rėmuose skelbiamas konkursas, kuris 15-29 metų jaunimui padės tą padaryti originaliai ir įdomiai.

A. Perez-Reverte'o romanas „Vyras, kuris šoko tango“

„Vyras, kuris šoko tango“ – tai ne tik talentingai papasakota dviejų žmonių istorija, bet ir švelniai nostalgiška odė praėjusiam šimtmečiui ir jį simbolizuojančiam šokiui.

Kunigo A. Toliato pamokslų knyga – guodžianti ir raminanti8

Remdamasis Šventuoju Raštu ir interpretuodamas jo fragmentus autorius kalba apie dvasines ir dorovines žmogaus vertybes, atskleidžia pozityvų požiūrį į žmogaus ir Dievo santykį, dėsto tikėjimo tiesas.

Gruzinų rašytojo pasakos apie vaikų gyvenimą

Nedažnai Lietuvoje leidžiamos gruzinų rašytojų knygos. Šiuolaikinio gruzinų rašytojo Bondo Matsaberidzės kūrinys „Pasakos apie berniuką Bekną ir mergaitę Teklą“ – ne visai įprastas kūrinys.

Arvydas Juozaitis „Klaipėda - Mėmelio paslaptis“1

Savita literatūrine maniera autorius kuria Klaipėdos miesto epą, kuriame susilieja istorinės praeities gaudesys ir šiandienos miesto alsavimas.

H. Hessės esė rinkinys „Vidinis turtas“

Esė rinkinyje atsispindi daugelio idėjų, vėliau plėtojamų ir H. Hesse‘s romanuose, brendimo trajektorija ir paties rašytojo biografijos kontūrai.