Tema

Gidas po kino filmų pasaulį (I) 1

Gera knyga ar filmas praturtina mūsų gyvenimą. Lygiai taip pat įvairiausi niekalai – tai išvaistytos galimybės. Tad vėl eksperimentuojame ir siūlome savo kompasą neaprėpiamame reginių vandenyne. Po savaitės planuojame pasiūlyti dar vieną šūsnį kino filmų apžvalgų, o tada jau spręsime, ar verta tai paversti tęstiniu ciklu. Labai svarbu sužinoti Jūsų nuomonę.

Kai prispaudžia problemos ir tenka ieškoti psichoterapeuto pagalbos, ne vienam žmogui iškyla klausimas - kaip susigaudyti, kokios krypties specialistas geriausiai galėtų padėti? Kuo skiriasi ir panašios įvairios psichoterapijos mokyklos? Siūlome diskusiją apie geštalto ir egzistencinės psichoterapijų panašumus ir skirtumus. Vėliau pristatysime ir kitas mokyklas.

Andrius NavickasAndrius Navickas
Sausio 30 d. – Pasninko ir permaldavimo diena5
vitaconsecrata.lt

Nuo pat pirmųjų krikščionybės amžių pasninkas buvo neatsiejamas nuo išmaldos ir gailestingumo darbų. Tai, ką žmogus sukaupdavo pasninkaudamas, atiduodavo stokojančiam.

Bendroji audiencija: vaikai šeimoje kartais jaučiasi kaip našlaičiai
vatikano radijas

Visi žinome žodį „tėvas“, jis universalus. Jis nurodo esminį ryšį, tokį seną kaip žmogaus istorija. Tačiau šiandien matome tendenciją, kad mūsų visuomenė tampa „visuomene be tėvų“.

Egdūnas Račius: Neturime atskaitos taškų nuspręsti, kas yra tikrasis islamas2
Monika Midverytė OFS

„Kalbant apie islamą, nėra tokio centro ar institucijos, kuris galėtų nuspręsti, kad šokantys musulmonai yra teisingesni ir tikresni už tuos, kurie žudo“, – teigia E. Račius.

„Mane labiau domina kentaurai nei gubernatoriai“
Borisas Grebenščikovas

Dera įsiklausyti į išmintingų žmonių nuomones, tačiau nepamirškime, kad mūsų tikrasis mokytojas – širdis. Kad ir ką sakytų kiti mokytojai, kol širdis neatsiliepia – tai tik žodžiai. 

Vytautas V. Landsbergis: „Režisierius turi būti smalsus“
Birutė Grašytė ir Einaras Eringis

Kuriant spektaklį, pirmiausia reikia surežisuoti kūrybinę atmosferą, kurioje būtų džiaugsmo ir pasitikėjimo, kurioje nebijotum būti nuogas, nebijotum, kad tave įskaudins.

Neringa Marcinkevičiūtė-Strazdė. Grafika, kurioje daug erdvės ir tylos
Enrika Striogaitė

„Šiuolaikiniame skubėjime ir perkrautoje kasdienybėje mes vis turime mažai laisvo laiko, – teigia N.Marcinkevičiūtė-Strazdė, – todėl stengiuosi ilsėtis tuštumoje, tyloje, erdvėje“.

Tapatybės iliuzija – paroda apie tai, ko vis dar nenorime matyti

„Tapatybės iliuzija“ – tai asociacijos „Lietuvos neįgaliųjų forumas“ parodų, pristatomų dešimtyje Lietuvos regionų ciklas, kviečiantis ne tik iš arti pažvelgti į nematomą žmonių su negalia gyvenimą socialinės globos namuose.

Lietuvių pensijos galėtų būti didesnės, jei profesinės sąjungos būtų aktyvesnės
Rimgailė Masiulytė

Visame pasaulyje sparčiai senstant gyventojams, valstybės susiduria su problemomis rengiant pensijų sistemas ir ieško skirtingų sprendimų.

Vargas dėl biografijos6
Dalius Stancikas

Panašu, kad greitai mes Lietuvoje tiesioginę Kremliaus propagandą uždrausime, o tuomet jau imsimės savų radikalų, kurie šiandienos geopolitiniame kontekste peržengia valdžios kritikavimo ribas ir taip tarnauja Rusijos informacinėms atakoms".

Janusz Korczak. Kaip mylėti vaiką? (Ištraukos)

Lenkų pedagogo, gydytojo ir rašytojo Januszo Korczako knyga „Kaip mylėti vaiką“ pasaulį išvydo Varšuvoje 1919 metais. Parašyta Pirmojo pasaulinio karo metu, žygio palapinėje, ji ir šiandien nenustoja jaudinusi žmonių širdis ir protus.

Religingumas – vaistas nuo paauglystės problemų?

Šiuo straipsniu siekiama atsakyti į klausimus apie religingumo ir paauglystėje kylančių problemų ryšį ir kodėl yra gana svarbu neužmiršti ir puoselėti dvasinį paauglio gyvenimą.

Žiemos varvekliai: viskas apie inhaliacijas vaikams
Jurga Lūžaitė

Šįkart kviečiame paskaityti apie itin aktualią procedūrą dažnai peršalimo ligomis, bronchitu, laringitu ir tiesiog sloga sergantiems vaikams – inhaliaciją.

Kaip prisijaukinti laimę?1
Reda Puodžiukė

Tai kas gi ta laimė ir kur jos ieškoti? Atsakymo neturiu. Recepto nepateiksiu. Žinau tik tai, jog gyvenimas – virsmas... 

Lina Jakelė: nebijok, aš su tavimi
tapati

„Man tai yra gyvenimo, ne mirties vieta. Esu savo vietoje. Čia patiriu gyvenimo trapumą, galiu prisiliesti prie Dievo slėpinių, palydėti žmogų gimti gyvenimui, "- sako Lina Jakelė, jau trečius metus dirbanti Petrašiūnų slaugos ligoninėje.

Įveikusiųjų vėžį įkurta organizacija prašo moterų tikrintis dėl gimdos kaklelio vėžio

Nors gimdos kaklelio vėžys – viena lengviausiai išgydomų onkologinių ligų, Lietuvą sergamumo ir mirtingumo rodikliais dėl šios ligos ES lenkia tik Rumunija. O diagnozuoti ir įveikti šį vėžį padeda paprasčiausias prevencinis tyrimas.

Tėti, aš manau, kad tu esi sofistas
Linas Braukyla - Neliberaliai

Visgi visuomet Žemėje yra taip, kad laikosi tik nuolatos atnaujinami dalykai. Sokrato pergalė nėra amžina, jei ji neatnaujinama.

Didžiojo Čiurlionio palikimas – svajonės mažųjų širdelėms
Aleksandra Chackevičiūtė

Gyvai šurmuliuojantis mini autobuso ekipažas – M. K. Čiurlionio fondo darbuotojai ir kūrybinė trupė – galiausiai nutraukė Paparčiuose visuotinai tvyrančią pauzę, o į vaikų globos namus jų nešami muzikos instrumentai ir paveikslų reprodukcijos žadėjo visai ką kitą.

Irma Kungytė. Eilėraščiai

Mano tekstuose daug ieškojimų kažkur kartais dingstančio Dievo. Arba žmogaus. Poezija man padėjo suvokti, kad žmogus negali nei gyventi, nei egzistuoti vienas, jis visada kažko ieško.

Paulas Claudelis: „Akimirksniu mano širdis buvo paliesta ir aš įtikėjau“

Kuo mums šiandien svarbios Claudelio dramos bei poezija? Galbūt tuo, jog savo kūryba atkuria pasidalijusio, nebeįstengiančio tikėti XX a. žmogaus (o juo labiau XXI a.) vientisumą?

In memoriam rašytojui Jonui Mikelinskui
Vytautas Martinkus

Manau, tai buvo mąstymo ir kūrybos būdas, ir ne betikslis. Esu tikras, kad visus Jono žingsnius sudėjus, jų būtų daugiau, nei reikia apeiti visą Žemę.

Mirė „Erškėčių paukščių“ autorė Colleen McCullough1

Eidama 78 -uosius metus Australijoje mirė viena žymiausių visų laikų australų rašytojų Colleen McCullough.