Šiandienos diskusijoje siūlome du pokalbius su fotografais, kurie savo nuotraukomis ne tik siekia estetinės raiškos, tačiau ir kalba aktualiais socialiniais ir politiniais klausimais. Litvakų kilmės Davidas Goldblattas ilgą laiką fotografavo Apartheido sistemos apraiškas Pietų Afrikos visuomenėje, tuo tarpu Londone gyvenantis Judah Passow dirbo karo fotografu Vidurio Rytuose, Bosnijoje, Afganistane, kaip pats teigia, tam, kad savo nuotraukomis leistų prabilti tiems, kurie karo metu dažniausiai lieka neišgirsti.

Donatas PuslysDonatas Puslys
„Šventadienio mintys“ – apie žmones, atsiliepusius į Dievo kvietimą

„Šį sekmadienį keliausime į neeilinę šventę ir sutiksime žmones, atsiliepusius į Dievo kvietimą“ – sako laidos kūrėjai, pristatysiantys atgarsius iš Vienuolių palapinių šventės.

„Bernardinai.lt“ jungiasi į Pašvęstojo gyvenimo metų maldos grandinę

Šis kalendorius yra kvietimas kiekvienam iš mūsų prisidėti prie maldų už konkrečią vienuolinę bendruomenę ar kitaip pašvęstuosius asmenis. Ši iniciatyva yra rengiama Pašvęstojo gyvenimo metų proga.

Per Gailestingumo jubiliejų visi kunigai galės atleisti aborto nuodėmę11
vatikano radijas

Dievo atleidimo negalima paneigti tiems, kurie gailisi ir nuoširdžiai eina atlikti sakramentinės išpažinties, norėdami susitaikyti su Tėvu. Būtent todėl nusprendžiau suteikti visiems kunigams galią per Gailestingumo jubiliejų atleisti nuo aborto nuodėmės.

R. Cantalamessa: kūrinių savinimąsi reikia pakeisti kūrinių kontempliavimu
vatikano radijas

Šv. Pranciškus mus moko, kaip radikaliai pakeisti mūsų santykį su kūrinija: kūrinių savinimąsi reikia pakeisti kūrinių kontempliavimu. Jis suprato, kad didesnį džiaugsmą teikia kūrinių kontempliavimas, o ne jų turėjimas.

Bernardinai TV. Marijos Krikščionių Pagalbos dukterys (salezietės)1
Bernardinai.TV

Pradedame laidų ciklą, kurį įkvėpė vienuolių palapinių šventė, vykusi Bernardinų sode. Šiame cikle pristatysime Lietuvoje veikiančias vienuolių bendruomenes. 

Ivana Chubbuck – XXI a. Stanislavskis

Amerikietė aktorių mokytoja Ivana Chubbuck kartais pavadinama XXI a. Stanislavskiu. Vaidybos įgūdžius pas ją lavino Bradas Pittas, Charlize Theron, Halle Berry ir kiti Holivudo veidai.

Šv. Jokūbo festivalio atidarymo koncerte pirmą kartą suskambės Vilniaus karilionas

Rugsėjo 6 dieną, V Šv. Jokūbo festivalio atidarymo metu sostinėje pirmą kartą suskambės miesto karilionas – unikalus 61 varpo instrumentas, įrengtas Vilniaus Šv. apaštalų Pilypo ir Jokūbo bažnyčios bokšte.

Antanas Kmieliauskas: „Kaip vaikas visą gyvenimą paišau“
Ignas Stanys

Dalijamės dar vienu dailininko Antano Kmieliausko šviesovaizdžiu. 

Abu dievo Boa veidai1
Regina Ragauskaitė

Abi su dukra, kuri Airijoje gyvena jau dešimt metų, studijuojame vietos žemėlapį: kur galėtume nuvykti, ką dar galėtume pamatyti...

Iš kačių ir žmonių gyvenimo2
Marcelijus Martinaitis

Skelbiame ištrauką iš neseniai pasirodžiusios poeto Marcelijaus Martinačio knygos „Kaip katinai uodega peles gaudo“. Tai viena iš paskutinių poeto knygų, kurią po rašytojo mirties kompiuteryje rado jo žmona Gražina.

Ir mirė jis kaip įkalintas apaštalas
Juozas Girnius - Žurnalas Ateitis

Šiemet sukako 110 metų nuo ateitininkų dvasios vado, jaunimo globėjo, garsaus pamokslininko, Štuthofo kalinio  kun. Alfonso Lipniūno gimimo ir 70 metų nuo jo mirties. Norėdami vieniems priminti apie šią asmenybę, kitus – supažindinti su ja, siūlome 1965 m. „Ateityje“ spausdintą dr. Juozo Girniaus straipsnį „Ir mirė jis kaip įkalintas apaštalas“.

Tapti ateistu: Ite, missa est! kaip tarybinės ateizacijos kelias2
Nerija Putinaitė - Naujasis židinys

Tarybinė valdžia norėjo žmones atitraukti nuo Bažnyčios ir religinių praktikų, pakeisti visuomenės pasaulėžiūrinius ir vertybinius orientyrus, religiją visiškai išstumti iš viešojo gyvenimo, įkurdinti asmeninio ir visuomeninio gyvenimo paribiuose. 

Mindaugas Tamošiūnas. Antrojo pasaulinio karo pradžia ir „Vilniaus klausimas“

Lenkijos kariuomenei narsiai priešinantis kur kas didesnėms ir modernesnėms Vokietijos ginkluotosioms pajėgoms, Vilniaus karinė įgula su miesto vadovybe, anot Lenkijos karo atašė Lietuvoje Leono Mitkiewicziaus, nepatikliai žvelgė į Kauno pusę ir tikėjosi Lietuvos kariuomenės žygio į Vilnių, svarstydami galimų gynybinių veiksmų scenarijų.

Kaip nacių ekspansinė politika atvedė prie Antrojo pasaulinio karo?2

1939 metų rugsėjo 1 dieną Vermachtas be jokio perspėjimo įsiveržė į kaimyninę Lenkiją. Adolfas Hitleris, kaip rašo „Deutsche Welle“ internetinė svetainė, vadinamajam „Blitzkrieg“ rengėsi nuo pat 1933-iųjų.

Karolis Tendera: Naciai iš manęs pavogė penkerius jaunystės metus3
Donatas Puslys

„Naciai iš manęs pavogė penkerius jaunystės metus“, – pasakoja 94 metų sulaukęs Karolis Tendera. Su juo susitikome Osvencime, kur jis grupelei konferencijos dalyvių pasakojo apie savo išgyvenimus nacių mirties fabrike. 

Lietuviškų universitetų išsigelbėjimas – naujas bendradarbiavimo modelis

 Lietuvoje universitetai nereikalingai kovoja tarpusavyje, kai galėtų stiprinti jėgas populiarindami Lietuvos kaip mokslo šalies įvaizdį pasaulyje ir stengdamiesi pritraukti studentų iš užsienio, tarpusavyje bendradarbiaudami. Pokalbis su VDU rektoriumi J. Augučiu.

Pjudymo kampanijos internete1
Andrea Köhler

Viduramžiškas gėdos stulpo ritualas interneto eroje vėl atgimsta. Ar empatijos stoka socialiniuose tinkluose sietina su internautų anonimiškumu?

Rugsėjo renginiai ir erdvės šeimoms: trali vali festivaliai

Pratęsiame mūsų skaitytojų pamėgtą kasmėnesinę Vilniaus renginių šeimoms apžvalgą. Čia tikrai verta pasidairyti, jei norite sužinoti apie įdomiausius renginius, festivalius, nuotykius ir viešąsias erdves, į kurias verta užsukti vieną ar kitą mėnesį su šeimomis.

Ankstyvasis ugdymas (IV): 5 patarimai, kaip išsirinkti būrelį

Kokia papildoma veikla užimti atžalas, kad tai būtų ir smagu, ir naudinga. Vaikai būrelius dažnai renkasi pagal pomėgius, įdomumą ar įkalbėti draugų. Bet ar tikrai tai jiems pravers ateityje?

Labiausiai gabius vaikus motyvuoja tinkami iššūkiai1
Aida Šimelionienė - lrt

Tėvams, auginantiems gabius vaikus, reikia nepamiršti apie didesnį jų jautrumą, sako Specialiosios pedagogikos centro psichologė dr. Aida Šimelionienė. Ne visada gabumai yra labai smagus dalykas – kaip aš sakau, marškinėliai ne visada šildo“, – pabrėžia edukologė.

Gamtoje su G. Kmitiene: nuo lietuviško pipiro iki dažymo augalais
Jurga Žiugždienė

Vos ne kiekvienas aptiktas augalas, neretai iš pažiūros pats paprasčiausias, yra kuo tikriausia gamtos dovana. Jis ne tik maistas ar vaistas, bet ir prieskonis, taip pat gali būti ir barometras ar laikrodis ir netgi tapti puikiais dažais rankdarbiams.

B. Obama klimato kaitos politikoje prieštarauja pats sau

Barackas Obama naujausiais veiksmais visiškai paneigė savo paties vizitą į Arktį, kurio metu kalbėjo apie klimato kaitos pavojus, teigia žymiausias JAV aplinkosaugos specialistas. Obamos administracija leido „Shell“ kompanijai išgauti naftą Arktyje.

Lietuvoje perinčios retosios meldinės nendrinukės jau išskrido žiemoti

Vakar meldinės nendrinukės apsauga besirūpinančius gamtininkus pasiekė žinios, jog Ispanijoje pastebėta Lietuvoje žieduota meldinė nendrinukė. Jos kaimynė jau rugpjūčio pirmoje pusėje buvo pasiekusi Prancūziją.

Kaip pasiruošti maratonui: suderinti maistą ir sportą

Biomedicinos mokslų daktaras, Lietuvos olimpinio sporto centro sportininkų mitybos specialistas, dirbantis su olimpinės rinktinės ir perspektyvinio rengimo sportininkais Marius Baranauskas pataria, kaip ruoštis „Danske Bank Vilniaus maratonui“.

Laiškai iš kaimo. Kai viskas kalba apie laisvę
Henrikas Gudavičius

Kadaise Liškiavos apylinkėse netoli vienas nuo kito, tik skirtingu laiku, buvo trys dvarai. Liškiavos dvaras gyvavo iki septynioliktojo amžiaus, kol dar nebuvo čionai atėję dominikonai iš Seinų.

Ar išsaugojai tikėjimą pasakomis?
Donatas Puslys - Žurnalas Ateitis

„Visa tai tik pasakos mažiems vaikams“, „nu ir pasakorius“, „jis gyvena pasakų pasaulyje“ – visi šie posakiai skamba kaip priekaištai tiems, kurie neva yra atitolę nuo realybės, puoselėja neįgyvendinamas svajones, galbūt netgi yra praradę sveiką protą. 

Nidoje vyks stovykla „Užuovėjos: kalbos mirtis ir prisikėlimas“

Rugsėjo 17-20 dienomis Lietuvių kalbos instituto jaunieji tyrėjai ragina apmąstyti kalbos ir pasaulio santykius, pakitusias kalbos funkcijas ir vaidmenį visose gyvenimo sferose.

Žurnalistinė dvikova: žmogus prieš robotą
Robotika.lt

Žiniasklaidos organizacija „National Public Radio“ surengė dvikovą tarp dviejų žurnalistų, vienas jų – programinė įranga „WordSmith“, sukurta technologijos kompanijos „Automated Insights“. 

Ar gali žmogus pamiršti, kaip vaikščioti?
Aistė Rakauskaitė

Žygis – tai malda. Tai malda už žygeivius, už jų fizinę ir dvasinę stiprybę. Žygis – tai ženklas, kad nesame priklausomi nuo patogumų pilnos kasdienybės. Tai ženklas, kad dar nepamiršome, kaip reikia vaikščioti.

Grupė „ARBATA“ kartu su Bjelle kviečia pasitikti rudenį pavasariškomis nuotaikomis

Grupė „ARBATA" vasarą palydi pristatydami naują dainą. Kūrinys įrašytas kartu su grupės gera drauge, dainininke Raminta Naujanyte – Bjelle. Dainą „Ateina Ruduo (Pavasariu Jot)" lydi pozityvus, gamtosvaizdų prisotintas muzikinis klipas. 

„Bernardinai.lt“ visam savaitgaliui įsikurs Sostinės dienų Knygų alėjoje

„Bernardinai.lt“ palapinės ieškokite Gedimino prospekto dalyje, tarp Žemaitės skvero ir Lukiškių aikštės. Kiekvienam užsukusiam dovanosime nemokamą „Bernardinai.lt“ laikraščio IEŠKANTIEMS rudeninį numerį, o perkantiems knygų – žadame dovanų.

E.M. Remarque'o „Laikas gyventi ir laikas mirti“: mirti paprasčiau negu gyventi?

Romanas „Laikas gyventi ir laikas mirti“ – remarkiškai liūdna, melancholiška knyga. Karas, liūdesys, neteisybė, keisčiausiomis aplinkybėmis įsižiebusi liūdna meilės istorija. Ir neišvengiama pabaiga...

Nepažinta sovietmečio visuomenė: neskelbti dokumentai ir autentiški pasakojimai1

Istoriko dr. Aurimo Švedo vertinimu, „ši knyga yra intriguojanti kelionė laiko mašina į sovietmečio epochą, kuri vis dar šalia mūsų, tačiau su kiekviena diena tampa vis mažiau pažįstama ir suprantama“.

William Saroyan apysaka „Tėti, tu keistuolis“

Apysakos šerdimi tampa tėvo ir sūnaus, gyvenančių vandenyno pakrantėje, bendravimas. Dialogai persmelkti būties, gyvenimo prasmės, gamtos paslapties klausimų.

Algirdo Jeronimo Landsbergio archyvas Kaune
Imelda Vedrickaitė - Colloquia

Gyvenant sienų ir ideologijų nevaržomu kultūrinės apykaitos režimu, kai andainykštės geležine uždanga padalinto pasaulio vertės kinta, tenka sudvejoti, ar išties mes pajėgūs pasitikti-suvokti šių rankraščių vertę.