Pirmadienio dialogas skirtas apmąstyti dvi skirtingas laisvės sampratas ir religijos vietą viešojoje erdvėje. Kokios laisvės šiandien siekiame ir kaip turime spręsti religinio fundamentalizmo problemą? Antrasis klausimas ypatingai svarbus, nes kartais, prisidengiant kova su religiniu fanatizmu, iš viešosios erdvės yra šalinama religija apskritai.

Vaizdo homilija. Advento misija17
Kun. Algirdas Toliatas - Bernardinai.TV

Esame pratę, kad Kalėdos ir adventas yra vien tai, kas gražu ir miela, o štai čia sutinkame pranašą, kuris supurto: „Duokite tikrų atsivertimo vaisių!“

Jis ateina

Viskas prasideda nuo prioritetų pasirinkimo.

Meilė apgavusi nuodėmę3

Nuo pat savo aušros, Bažnyčia tikėjo, kad Toji, kuri pagimdė žmogumi tapusį Dievą, negalėjo būti suteršta pirmųjų Tėvų klaidos pasėkmių – gimtosios nuodėmės.

Dienoraštį rašęs partizanų kapelionas kun. J. Lelešius-Grafas12

Sukako 100 m., kai 1917 m. lapkričio 23 d. Navasodų k., Javaravo (vėliau Igliškėlių) vls., Marijampolės aps. gimė kun. Justinas Lelešius- Grafas, Tauro apygardos vienintelis kovojantis kapelionas.

Viena diena su kunigu – laidoje „Šventadienio mintys“8

Kunigo tarnystė bene kilniausias ir sunkiausias pašaukimas, apipintas dažnai niekuo nepagrįstais pasakojimais, o kartais pernelyg dideliais reikalavimais.

Plataus diapazono menininkė

Eglė Ridikaitė šneka apie savo patirtis, savo žvilgsnį ir požiūrį. Tai gali būti ir kažkas iš universaliojo egzistencializmo, ir iš močiučių ar Vilniaus praeities, ir sovietinės ar posovietinės buities. 

Kiek bendruomenių telpa vienoje kultūroje?

Kas apibrėžia tai, ką laikome vienos bendruomenės nariais: tautybė, kalba, religija, papročiai, gyvenimas vienoje erdvėje? Kaip galime darniai gyventi, jei mus skiria bendruomeniniai ar kultūriniai skirtumai?

Aktorius Andrius Bialobžeskis: aktorystė yra savęs tyrinėjimas arba pamišimas

„Bijojau, kad kinas pro mane praeis. Visa jaunystė buvo be kino vaidmenų, nes jis, kaip ir futbolas Lietuvoje, buvo dingęs“, – sako aktorius A. Bialobžeskis.

Bilst bilst į leidyklos duris

Apie tai, kaip išleisti savo knygą – kam pasiruošti, ką žinoti ir kaip nenukraujuoti supratus, kad nori būti rašytojas.

Ar galima apie karą papasakoti scenoje? „Brolių Liūtaširdžių“ istorija tamsoje

Danų menininkė Kirsten Dehlholm Lietuvoje stato spektaklį šeimai „Broliai Liūtaširdžiai“ pagal Astridos Lindgren knygą. Tai bus spektaklis vaikams karo tema.

Dalijamės tais pačiais takais

Mano susitikimas su Icchoku Rudaševskiu yra tiek pat netikėtas ir keistas, kiek gali būti susitikimas dviejų žmonių, gyvenusių skirtingais laikais ir dar atskirtų stora istorijos uždanga. 

Krikščionybė – pagrindinė Vilniaus arterija7

Lenkų diskusijų klube diskutuota apie krikščionišką Vilnių ir lenkų bei lietuvių tikinčiųjų santykius. 

Lietuvos lenkams valstybė – neišsipildantis lūkestis9

Jaunas mokslininkas Karolis Dambrauskas aiškinasi, kodėl tarp Lietuvos lenkų ir valstybės verdantis konfliktas nepasiekia 100 laipsnių. 

Prekyba žmonėmis: vienuolė pasakoja apie naktinį gyvenimą gatvėse30

Prekyba žmonėmis yra aštri problema visame pasaulyje. „Crux“ kalbina seserį Eugenią Bonetti, kuri teikia pagalbą aukoms Romoje.

Generolas ar liberalų patriarchas?12

Lietuvos respublikos liberalų sąjūdžio (LRLS) nariai šeštadienį rinksis į suvažiavimą Kaune, kurio metu bus nuspręsta, kas ves partiją iš didžiausios krizės jos istorijoje. 

Ar sveika augti ir gyventi Lietuvoje?3

Kauno mokslininkai, ištyrę orą, vandenį ir kitus aplinkos veiksnius, turinčius įtaką besilaukiančiųjų moterų bei jų būsimų vaikų sveikatai, pateikė išvadas, kurios galės padėti išvengti lėtinių ligų  bei peržiūrėti dabartines higienos normas.  

Toksikologas R. Badaras: „Psichoaktyvių medžiagų vartojimas – rusiška ruletė“5

Visuomenei nerimstant dėl alkoholio vartojimo ribojimo priemonių, medicininės marihuanos įteisinimo vengimo, neaiškaus psichoaktyvių medžiagų skirstymo į žalingas ir mažiau žalingas, pakalbinome Toksikologijos centro vadovą.

Mums trūksta švelnumo2
Milda Kukulskienė - Švelni tėvystė

Moksliniais tyrimais įrodyta, kad kasdienis mechaniškas nusišypsojimas savo atvaizdui veidrodyje gerina ilgalaikę emocinę būseną.

Apie kančią, arba Kaip atsiliepiame į gyvenimo iššūkius3

Kaip fizinis skausmas įspėja apie organizmo sutrikimą, taip dvasinis skausmas apsaugo mus nuo mirtino sielos sąstingio ir apatijos.

Rytis Zemkauskas apie lietuvių kalbos mokymą: vaikai yra protingesni už mus2

Kodėl turi pasikeisti moksleivių ugdymo metodai ir kaip mokytojai gali užtikrinti lietuviškąjį identitetą šiuolaikinėse pamokose?

Populiariosios knygos „Laimė yra lapė“ dailininkė: piešti šią knygą buvo tarsi antras nėštumas

Ne vieną apdovanojimą pelniusios populiariosios knygos „Laimė yra lapė“ dailininkė neliko nepastebėta ir kartu su tekstų autoriumi Mariumi Marcinkevičiumi išleidusi išleidusi antrąją knygą „Draugystė ant straublio galo“.

Aktoriai apie šiandienos Lietuvą prabils Just. Marcinkevičiaus eilėmis1

Paskutiniame šiais metais Lietuvos teatro sąjungos organizuojamame renginyje aktoriai V. Mainelytė, R. Rimeikis ir A. Butvilas atliks literatūrinę-muzikinę kompoziciją pagal Just. Marcinkevičiaus poetinę dramą „Mindaugas“.

Mintys apie Ilonos Ežerinytės knygą „Sutikti eidą“

Eidas – tai nei trolis, nei elfas. Troliai dažniausiai būna irzlūs, elfai protingi, o eidas – tai beveik tobulas paralelinio pasaulio gyventojas.

Bestselerio „Vakaro istorijos mergaitėms maištininkėms“ pristatyme bus diskutuojama apie lyčių lygybę1

Ši knyga – tai meninis negrožinės literatūros kūrinys. Jį sudaro nuoširdžių mąstyti skatinančių pasakojimų prieš miegą rinkinys, įkvėptas šimto herojiškų moterų gyvenimo ir nuotykių.

Populiariosios „Paryžiaus paslapties“ autorės naujas romanas – „Kalėdų dovana“

„Kalėdų dovana“ – gražiausių pasaulio miestų žiburiais švytintis romanas apie norą pakeisti gyvenimą. Ir surasti meilę, kuri visuomet liktų su tavimi.