Jėzuitas Jamesas Martinas išprovokavo diskusijas pareikšdamas, kad katalikai ilgą laiką neteisingai elgėsi su LGBT bendruomene. Jis siūlo būdus, kaip būtų galima šiuos santykius keisti. Tiesa, jo siūlymai ne visų buvo sutikti entuziastingai. Štai kardinolas Robertas Sarah negaili kritikos jėzuito požiūriui ir argumentuoja, kad katalikai vardan geresnių santykių su LGBT bendruomene neturėtų pamiršti Bažnyčios mokymo, kad artimą mylėti reikia tiesoje.

Pranciškaus ryto homilija: valdančiųjų ir pavaldinių malda
vatikano radijas

Šio pirmadienio, rugsėjo 18 dienos ryto, Mišių homilijoje popiežius Pranciškus kalbėjo apie tam tikrą maldos atmainą.

Vyskupas Kęstutis Kėvalas – Telšių ordinaras6
vatikano radijas

Popiežius Pranciškus patenkino vyskupo Jono Borutos SJ įteiktą prašymą jį atleisti iš pastoracinio vadovavimo Telšių vyskupijai. Jo vietoje Telšių vyskupo ordinaro pareigas perima vysk. Kęstutis Kėvalas.

Kas mane lydi?1

Su kuo aš esu pasaulio įvairovėje? Kokia mano vieta? Ar sugebu pasirinkti teisingai?

„NowJapan’17“. Globalizacijos paveikta, bet neįveikta kultūra

Japonijos kultūros festivalis „NowJapan‘17“ – koks jis buvo? Japonija – moderni technologine pažanga garsėjanti šalis. Tačiau japonai puoselėja savo tradicijas ir labai savitai jas stilizuoja, integruoja į XXI amžių.

Į Kalabriją – su katafalku ir kino kamera

„Mėnesių mėnesius bandėme įvairias kameras, kol galiausiai radome tinkamas. Norėjau, kad kadre matytųsi karstas, bet apie jį vis primirštume“, – kalba Vilniaus dokumentinių filmų festivalio filmo „Kalabrija“ režisierius P. F. Sauter.

Edgaras Montvidas: profesinės aukštumos išmokė mylėti gyvenimo paprastumą

„Visuomet stengiuosi įžvelgti šviesesnes gyvenimo puses. Mano gyvenimo būdas, nuolatinis keliavimas, buvimas ne namuose galbūt atrodo labai romantiškas, bet tai nėra lengva“, – pasakoja operos pažiba E. Montvidas.

Ar Lietuvos ekonomika jau kaista?

Po keletą metų trukusios defliacijos Lietuva staiga tapo sparčiausią kainų augimą fiksuojančia valstybe Europoje.

Žirgą Lietuvai!1

Jokiu būdu nenoriu teigti, kad „Idėja Lietuvai“ yra bloga iniciatyva. 

Seime siekiama nustatyti amžiaus ribą, iki kurios negalima palikti vaiko vieno
bns

Seime į priekį pajudėjo vaiko teisių apsaugos sistemos reforma, kartu pirmą kartą nustatoma amžiaus riba, iki kurios vaiko negalima palikti vieno – šešeri metai.

Kai nusivili sutuoktiniu...

Sužadėtiniai neretai tikisi, jog problemos juos aplenks, kad jie gyvens ilgai ir laimingai. Gyvenantieji ilgus metus santuokoje prisimintų, jog ir jie panašiai mąstė.

J. Ruolia: patarimai nevartoti cukraus tėra legendos

Fitoterapeuto Juozo Ruolios teigimu, mūsų kepenyse kiekvieną minutę turi budėti 100 ml gliukozės.

Knygos ir žmonės. A. Dementavičienė apie postmodernizmą2
Bernardinai.TV

Vilniaus universiteto doktorantė Augustė Dementavičienė pristato serbų rašytojo Danilo Kišo knygą „Boriso Davidovičiaus kapas“.

A. J. Greimas – šimtmečio žmogus, pripažinęs sau kultūrinę šizofreniją

Režisierius Saulius Beržinis, kuriantis filmą apie A. J. Greimą, kalba, kad A. J. Greimas buvo mokytojas, kuris savo mokinius pirmiausia paversdavo bendražygiais.

Apie knygų skaitymo (ne)malonumus ir altruistę Beatričę

Sakoma, kad knygos turi savo likimus. Tektų pridurti – ir sudėtingus. Ypač, kai jų savininkai sulaukia solidaus amželio.