Velykų sekmadienį, balandžio 16-ąją, popiežiui emeritui Benediktui XVI suėjo 90 metų. Tyloje ir maldoje gyvenantis vienas svarbiausių mūsų laikų teologų viešai pasirodo ar pasisako labai retai, tačiau praėjusiais metais jo įžvalgos su nauja jėga sugrįžo į pokalbių temas ir žiniasklaidos akiratį. Išleista interviu su vokiečių žurnalistu P. Seewaldu knyga „Paskutiniai pokalbiai“, kurią dabar jau galima skaityti ir lietuviškai.

Saulena ŽiugždaitėSaulena Žiugždaitė
Keliaujant su Benediktu XVIRosita Garškaitė
Apie Dievo Gailestingumą. 17 tiesų, kurias Jėzus atskleidė šv. Faustinai41

Benediktas XVI yra sakęs: „Tai centrinė, mūsų dienų pasauliui skirta, žinia: Gailestingumas – kaip Dievo galia, kaip dieviškoji riba prieš pasaulio blogį.“

Poilsis – integralaus gyvenimo Dieve sąlyga10
Kun. Vytenis Vaškelis

„Dievas mums dovanoja miegą, kad mums primintų, jog mes nesame Jis.“

„Vieni iš mūsų“. Carlo Bertagnin: kaip menininkas tapo pranciškonu
Monika Midverytė OFS,Gediminas Šulcas - MBO Lietuvos Šv. Kazimiero provincija

Italas pranciškonas Carlo Bertagnin yra visų galų meistras – ikonografas, scenografas, puikus kulinaras, dar turintis ir išlavintą muzikinę klausą bei mokantis tvarkyti vienuolyno finansus.

Šv. Faustinos palikimas1
Rasa Baškienė - IQ Economist

Pagal vienuolės Faustinos vizijas nutapytą Gailestingojo Jėzaus paveikslą visame pasaulyje išgarsino ne Vilniuje saugomas jo originalas, bet gerokai vėliau sukurta jo kopija.

Arkiv. Teofilius Matulionis (XVI): Tvirta laikysena komunistinių galiūnų atžvilgiu
Irena Petraitienė

„Pasilieku“, – tarė kancleris kun. Stanislovas Kiškis, kurį vyskupas Teofilius „iš džiaugsmo karštai išbučiavo“.

Apie architektūros komunikacines funkcijas ir policijos pastato Giraitės g. 3 atvejį
Justinas Dūdėnas

Architektūra beveik visada yra politiška. Bet kokia architektūra organizuoja ir kontroliuoja mūsų veiksmus – ji valdo, kaip mes judame, kaip orientuojamės, prie ko galime prieiti ir kas nuo mūsų paslepiama.

Šuolis į nežinią, arba Apie XIX amžiaus lietuvių literatūrą
Agnė Grinevičiūtė - Universitas Vilnensis

Pokalbyje su literatūrologe Brigita Speičyte – apie tai, kuo reikšminga, ypatinga XIX amžiaus lietuvių literatūra.

Arca. Be pavadinimų, be laiko4
Domantas Razauskas

„Himnas, niūniuojamas į ausį, garso katedra, pilna aidų ir mistinių potyrių, siurrealistinė karo nuojauta, romantiškai melancholiškas padaras iš veidrodžių karalystės“, – rašo D. Razauskas apie naujausią venesueliečio muzikos kūrėjo A. Ghersi albumą.

R. Tuminas: buvo abejonių, ar reikia ryžtis gastrolėms į Lietuvą4
Birutė Vyšniauskaitė - lrt

„Šių dienų aš nesuprantu ir aktualijų jose neieškau, todėl mano žvilgsnis, kaip ir anksčiau, krypsta į klasiką“, – LRT.lt sako režisierius R. Tuminas, šiuo metu Lietuvoje viešintis su J. Vachtangovo teatru.

Didžiausiame Irano kino festivalyje – Baltijos šalių filmų programa

Teherane tarptautiniame „Fajr“ kino festivalyje specialus dėmesys skiriamas Baltijos šalims. Specialios programos lietuviškąją dalį sudaro A. Juzėno filmas „Ekskursantė“ ir I. Miškinio „Karalių pamaina“.

Lietuviai – ne žydšaudžių tauta10

Žinomo Lietuvos publicisto ir žydų kilmės aktoriaus Arkadijaus Vinokuro knygos „Mes nežudėme“ pristatymas Lenkų diskusijų klube virto atviru pokalbiu apie Holokaustą, aukas ir budelius bei kolektyvinę atsakomybę.

Socialinis teisingumas užtikrinamas bendromis visų piliečių pastangomis
Kęstutis D. Rimkevičius - „Apžvalga“

Dr. Jolita Buzaitytė-Kašalynienė teigia, jog socialinis saugumas užtikrinamas bendromis visų piliečių pastangomis

Moksleivių sveikatai įtakos turi darbo ir poilsio režimas 1
Rasa Baškienė

Sveikatos specialistė R. Sketerskienė teigia, jog moksleivių sveikatai didelę įtaką turi darbo ir poilsio režimas. 

Baltijos šalys dėl Astravo atominės elektrinės statybų nėra vieningos
Edvardas Špokas - lrt

Europarlamentarai pripažįsta, kad ne tik tarp Europos, bet ir tarp Baltijos šalių nėra vienybės spaudžiant Baltarusiją sustabdyti atominės elektrinės statybą vos už 50 kilometrų nuo Vilniaus.

Baltijos šalių ministrai diskutavo apie prieglobsčio gavėjų integraciją

Socialinės apsaugos ministras Linas Kukuraitis Baltijos Asamblėjos Socialinės gerovės posėdyje pristatė prieglobsčio gavėjų integracijos Lietuvoje padėtį ir artimiausius planus

Panikos atakos – nuslopintų emocijų proveržis

Pasiruošti nėra kaip, o jam prasidėjus, kyla tik vienas noras – išsigelbėti. Nė vienas nesame apsaugotas nuo panikos priepuolių. Amžiaus limito taip pat nėra.

Erkių platinamomis ligomis sergančių žmonių daugėja: kada metas skiepytis?
Vilija Andrulevičiūtė - lrt

Pasak Mildos Žygutienės, skiepytis geriausia žiemą, mat pavasarį prasideda erkių aktyvumo sezonas, tačiau kadangi skiepijamasi visam gyvenimui, skiepytis laikas visuomet tinkamas.

Kaip atpažinti meningokokinę infekciją? Karolio istorija2

Septyniolikmetis Karolis po mėnesio, praleisto Klaipėdos universitetinėje ligoninėje, jau sugrįžo namo. Dar silpnas, bent pusmetį dar nieko negalėsiantis dirbti, bet laimingas, kaip antrą kartą gimęs.

Kaip užbėgti patyčioms už akių?4

Pagal vaikų patyčių rodiklius mūsų šalis ir toliau yra viena pirmaujančių valstybių. Nors vyrauja nuomonė, kad patyčios dažniausiai pasitaiko tarp paauglių, jų apraiškų aptinkama jau vaikų darželiuose.

Tyrimas: beveik 4 proc. Lietuvos gyventojų alkoholį vartoja kasdien3

Beveik 4 proc. Lietuvos gyventojų alkoholį vartoja kasdien, o beveik ketvirtadalis - 2-3 kartus per mėnesį, rodo Lietuvos verslo konfederacijos užsakymu atliktas tyrimas.

Tarp Bazilisko, Amerikos ir Sirijaus1
Živilė Nedzinskaitė - Naujasis židinys

Tačiau kad ir kiek mažų utėliukų rastum ir užtrėkštum tekste, Sabaliauskaitė kol kas be konkurencijos liks savo valdų karalienė. Istorinis-nuotykinis romanas labai patikimose ir talentingose rankose. 

Kova su judošiumi

„Taigi kaip tik tais metais, apie kuriuos pasakoju, kai jau atėjo tas „judošiaus išvarymas“, staiga nuo bažnyčios sienų ataidėjo neįprastas barškėjimas, įvairiabalsis riksmas ir šaižus cypimas.

Priminimas apie žmogėdriško raudonojo režimo niekšybes1

Britų istoriko R. Conquesto knyga „Sielvarto derlius“ atskleidžia vieną iš pačių siaubingiausių XX a. žmonijos tragedijų – 1929–1933 m. Sovietų Sąjungos regionuose milijonus gyvybių nusinešusį badą.

Nacionalinės ekspedicijos ir knygos „Nemunu per Lietuvą“ sutiktuvės Vilniuje

Knygoje sugulė už kadro likusi medžiaga: žygeivių pasakojimai, netikėti faktai, dainos, patiekalų receptai ir šmaikščios ekspedicijos dalyvių nuotraukos plaukiant Nemunu per Lietuvą.

G. Garcíos Márquezo gerbėjams – naujas knygos „Šimtas metų vienatvės“ vertimas1

Leidykla „Alma littera“ naujai perleidžia G. Garcíos Márquezo knygų seriją, kuri pasipildys ir Lietuvoje dar neleistomis rašytojo knygomis.