Kartu su „Artuma“ svarstome, kas yra Šventoji Dvasia. Jaukūs kunigo Antano Saulaičio SJ prisiminimai ir šiek tiek provokuojantys pamąstymai apie Šventosios Dvasios simbolius. Į klausimus, ką reiškia krikščioniui gyventi laisvėje ir kokią įtaką mūsų vidinei laisvei turi Šventoji Dvasia, atsako kunigas egzorcistas Arnoldas Valkauskas.

Vatikanas laukia priešsinodinio jaunimo susitikimo
vatikano radijas

Artėjantį spalį vyks Vyskupų sinodas, tema: „Jaunimas, tikėjimas ir pašaukimo įžvelgimas“, o jau kovo 19-24 Vatikane rengiamas priešsinodinis jaunimo susitikimas, kuriame dalyvaus apie trys šimtai jaunimo atstovų iš viso pasaulio.

Kenebunko vienuolynas – tarp 10 svarbiausių lietuviškų vietų JAV rytinėje pakrantėje
MBO Lietuvos Šv. Kazimiero provincija

70 metų jubiliejų atšventęs Kenebunko Šv. Antano pranciškonų vienuolynas pateko tarp 10 svarbiausių lietuviškų vietų JAV Naujosios Anglijos ir Vidurio Atlanto regionuose.

Gavėnia – atgaila, bet ne gedulas
vatikano radijas

Pirmąjį gavėnios sekmadienio vidudienį popiežius Pranciškus susitiko su tikinčiaisiais.

Vilniaus vyskupo sostas sulaukė marijonų generolo kun. Jurgio Matulaičio

2018-ieji taip pat paskelbti 1918 m. popiežiaus Benedikto XV nominuoto ir Kauno katedroje konsekruoto Vilniaus vyskupo palaimintojo Jurgio Matulaičio metais.

Tapatumo paieška. Socialinis pripažinimas ištikus krizei
Jacques Philippe - Katalikų pasaulio leidiniai

„Jei tu pažintum Dievo dovaną“, – sako Jėzus samarietei Evangelijoje pagal Joną. Būtent šie žodžiai tapo Jacques’o Philippe’o apmąstymų pagrindu. Knygoje kalbama apie įvairius dvasinio gyvenimo aspektus.

Metų vertėjo krėslo premija – Irenai Aleksaitei

Metų vertėjo krėslo premija šiemet skirta vertėjai Irenai Aleksaitei už adekvačiai ir gyvai išverstą Witoldo Gombrowicziaus „Lenkiškų prisiminimų“ tekstą, kupiną psichologinių ir intelektinių įžvalgų.

Fotografas T. Kazakevičius: „Mūsų šalyje matau beprotišką norą keistis“

„Laikas uždeda savo žymę fotografijoje, jis ją subrandina, suteikia naujų simbolių ar kaip tik ją pakeičia“, – sako fotografas T. Kazakevičius.

Širdies skausmas promilėmis

Paroda „Išmatuok savo skausmą promilėmis“ – socialinės akcijos #neVASSkink dalis. Projektas kviečia susimąstyti apie alkoholio žalą būsimam mažyliui.

Daug baltų žiedų...

Česlovas Skaržinskas prisimena 2017-ųjų gegužę: „Tą rytą iš tikrųjų jaučiausi kaip atsidūręs tolimoje šiaurėje. Ilgą laiką nuo saulės ir sniego raibo, ašarojo akys.“

Apžvelgiant praėjusius metus Lietuvos liaudies buities muziejuje: jubiliejinė šventė ir intriga pabaigoje

Lietuvos liaudies buities muziejaus menotyrininkė Ina Dringelytė – apie atkurtą Sasnavos senąją medinę bažnyčią.

Kova už laisvę dar nesibaigė

Kadangi ne tik politikai, bet ir kiti visuomenės veikėjai tampa taikiniais, svarbu galvoti ir apie tai, kaip stiprinti kritinį mąstymą, gebėjimus atskirti propagandą ir identifikuoti grėsmes. Šių namų darbų dar vis nepadarėme.

Steigiama asociacija „Savarankiškas gyvenimas“

Per mėnesį susibūrę neįgalių žmonių teisių aktyvistai iš įvairių Lietuvos miestų siekia įsteigti asociaciją „Savarankiškas gyvenimas“. 

E. Raila: Lietuva bus iš tiesų laisva, jei Vilnius nebus lituanizuotas

Lenkų diskusijų klubo (PKD) surengtame Vasario 16-osios minėjime diskutavo istorikas dr. Eligijus Raila ir rašytojas Herkus Kunčius.

(De)Šimtmečio kartotė: tautybė, patriotizmas ir lietuvių tautos pašaukimas

Kaip ir visur, taip ir pas mus Lietuvoje, kraštutinis nacionalizmas ir populizmas yra radęs taip pat šiokių tokių atbalsių, kurie gviešiasi privatizuoti Lietuvos meilę tik sau.

Knyga lietuviszka – „šventosios kontrabandos“ keliai ir klystkeliai
Gediminas Kulikauskas - Tyto alba

Autorius tarsi atsuka veidrodį į mus pačius: viena vertus, senųjų lietuvių tikrovė prieš 100 metų atrodė visiškai kitaip; kita – daugelį mūsų protėvių pažiūrų, bruožų nesunkiai atpažintume ir šių dienų tautiečių gyvenime. Veidrodis negailestingas, bet tikras.

Savižudybių skaičius Lietuvoje sumažėjo 20 proc.

Lietuviai vis dažniau lankosi pas psichologus, o savižudybių mastas Lietuvoje mažėja, rodo statistika.

Kodėl vaikams būtinos pasakos
lrt

Pasakos yra būdas vaikams sužinoti apie pasaulio sandarą, apie gyvenimą, likimą, gėrio ir blogio priešpriešą.

Šimtametė Elena stebina gyvenimo džiaugsmu ir pataria, kaip sulaukti 100 metų

Valstybės atkūrimo šimtmetis skatina susimąstyti, kiek daug visko valstybėje įvyko ir pasikeitė per 100 metų. O ką šimtmetis reiškia žmogui?

Šimtmečio knygos vaikams

Kiekvieną savaitę „Bernardinai.lt“ kviečia skaityti knygų vaikams apžvalgas.

Kaip įveikti stresą?

Patarimais, kaip kovoti su stresu, dalijasi gydytoja dietologė Daiva Pipiraitė.

 
Dvi dienos iki Knygų mugės: rekomendacijos, kaip nepamesti galvos ir nieko nepraleisti

Jei vis dar neradote laiko atsiversti Knygų mugės programos ir išsirinkti to, kas įdomiausia, visada gelbsti rekomendacijos.

Sigitas Geda: didis poetas, gyvenimo diletantas

Geriausiuose S. Gedos eilėraščiuose pasiekta pati poezijos esmė – lietuvių kalba dar niekad nebuvo pražydusi taip prašmatniai ir dosniai.

Užburto kalno įkalne

Thomo Manno „Užburtas kalnas“, prieš keturis dešimtmečius Vytauto Petrausko išverstas į lietuvių kalbą, o šiemet perleistas „Odilės“ leidyklos – dėmesio vertas įvykis.

Drauge pakvieskime rašytoją Haruki Murakami į Lietuvą

Leidykla „Baltos lankos“ ir Japonijos ambasada ragina visus rašytoją Haruki Murakami pakviesti į Lietuvą. Pasirašykite anketą.