
Popiežiaus katechezė apie Viešpaties maldos eilutę „Tėve mūsų, kuris esi danguje“. Kiekviena malda, pabrėžė Šventasis Tėvas, turi „įžengti“ į Dievo tėvystės slėpinį.

Vasario 22–24 d. Vilniaus šv. Juozapo seminarijos bendruomenė kviečia 17–35 metų vyrus maldoje, seminarijos aplinkoje, kartu su seminaristais išdrįsti ieškoti savo pašaukimo.

Pokalbis su palaimintojo Teofiliaus Matulionio kanonizacijos bylos postulatoriumi kun. Mariumi Talučiu ir Kaišiadorių vyskupu Jonu Ivanausku.

Buvęs Tikėjimo mokymo kongregacijos prefektas kardinolas Mülleris paskelbė „Tikėjimo manifestą“, kuriuo reaguojama į Bažnyčioje didėjančią sumaištį dėl mokymo apie tikėjimą.

Kelios įžvalgos apie tai, kaip krikščionys vertina bažnytinį humorą.

Po konsultacijų su dailininke B. Žilyte buvo nuspręsta, kad yra pakankamai fotografuotos medžiagos, norint pradėti „Nykštuko“ freskų atkūrimą skaitmeniniu pavidalu.

Lietuvos literatūros vertėjų sąjunga jau dešimtą kartą paskelbė vertingiausių metų verstinių knygų sąrašus.

„Baltų lankų“ vadovas, semiotikas S. Žukas įsitikinęs, kad mokyklinė terpė atstumia kūrybiškumą net iškėlus jį kaip prioritetą biurokratų strategijose.

Žiūrint metaforiškai ir ieškant lietuviškų analogijų, R. Banionio filme „Purpurinis rūkas“ žydo Joškės naratyvas yra ne kas kita kaip laumės pagrobto bebenčiuko naratyvas.

„Mada – tai laiko dvasia. Kurti madą – tai ne genijaus, tokio kaip Pablo Picasso, kelias. Tai visiškai kas kita“, – yra sakęs garsusis šviesaus atminimo mados dizaineris Karlas Lagerfeldas.

Kaliniams baisiausia tai, kad Lietuvoje daugiau nei trys ketvirtadaliai piliečių įsitikinę, kad su jais galime elgtis kaip su niekam tikusiais, nurašytais daiktais.

Algio Kalėdos premija už polonistikos tyrimus skirta Vilniuje gimusiam lenkų mokslininkui Tadeuszui Bujnickiui.

Pirmiausia mistikai išmoko žmones tylos. Iš gelmių ateinančios ramybės.

Didelė pagalba kūrėjui yra sąžininga kritika. Jos labai trūksta. Tam tikroje kultūrinio istablišmento aplinkoje dėl to jau darosi sunku kvėpuoti ir mąstyti.

R. Weaveris skatina grįžti į pamaldumą, teisingumą ir pagarbą – dorybes, atkuriančias mums tinkamą ryšį su gamta, mūsų kaimynais ir praeitimi.

Siekiant tobulumo galiausiai atsiranda apatija, tačiau kartu bandoma įrodyti sau ir kitiems – „viskas man gerai, aš tikrai sugebėsiu viską atlikti“.

Pastarųjų 5 metų statistika rodo, kad nuo tada, kai įsigaliojo naujas Vaikų teisių apsaugos įstatymas, į laikinąją globa patenka mažiau vaikų, o tai reiškia, kad iš šeimų jų paimama mažiau.

Prancūzijos valdantieji nusprendė „tėvą“ ir „motiną“ administraciniuose klausimynuose mokyklose keisti į „gimdytojas nr. 1“ ir „gimdytojas nr. 2“.

Br. Evaldas Darulis OFM dalijasi mintimis apie Šv. Valentino dieną, Bažnyčios ir dvasininkų vaidmenį šeimos gyvenime, dažniausiai poroms iškylančius sunkumus.

Meilė sau – tai kiekvieno mūsų „vidinis stuburas“, tai ir pasitikėjimas savimi, ir pasitikėjimas aplinkiniais – pasauliu. Meilė siejasi su vidine ramybe.

Sostinės mylėtojų knygų mugės metu laukia per 20 renginių ir gali prireikti nemažos kuprinės įsigytiems leidiniams parsinešti namo.

Katalikiškos tematikos leidinių pristatymai ir diskusijos, atrinkti iš visų mugės renginių, kur ir kada jų ieškoti, bei kokiuose stenduose ieškoti katalikiškos literatūros.

XX a. ketvirto dešimtmečio graikų poetų karta įžengė į literatūros lauką po ilgos krizės laikotarpio, ji ieškojo naujų kelių kūryboje, įsiliejo į Vakarų Europos literatūrinius procesus ir galiausiai rado modernią kalbą neatsisakydama savų graikiškų tradicijų.

Prabėgus beveik ketveriems metams po pastarojo A. Tapino romano „Maro diena“ pristatymo, autorius kūrybines jėgas išbando naujame žanre.

Dovilė Zelčiūtė Vieno lito premija įvertinta už egzistencinius ieškojimus ir autentiškus atsivėrimus eilėraščių rinkinyje „Prieglaudos miestai“ (Kaunas: „Kauko laiptai“, 2018 m.).