Pasigirdus vyriausybinės darbo grupės siūlymams dėl humanitarinės pakraipos mokslinių tyrimų institutų sujungimo po vienu stogu, kilo nemenkas subruzdimas. Vieni tokiuose siūlymuose įžvelgia galimybę stiprinti tiriamąjį mokslinį potencialą, vadovautis gerosiomis užsienio valstybių praktikomis, o kiti savo ruožtu atkerta, kad po oficialiais deklaruojamais siekiais slypi visai kiti interesai, o su pačiomis institutų bendruomenėmis pakankamai diskutuota nebuvo. Kaip yra iš tiesų?

Pranciškus sveikina studentus: „Nepaliaukite kasdien puoselėję draugystės su Kristumi“
Opus Dei Lietuvoje

Didžiąją savaitę jau penkiasdešimtą kartą į Romą susirenka universitetuose studijuojantis jaunimas iš viso pasaulio, kartu mokytis ir dalintis idėjomis. Jubiliejinio UNIV kongreso dalyvius sveikina ir popiežius Pranciškus.

Jaunoji Bažnyčia nėra suaugusiųjų konkurentė
vatikano radijas

Priešsinodinis jaunimo susitikimas baigėsi. Jaunuoliai kreipėsi į ganytojus – „mes, jaunoji Bažnyčia“ ir išsakė kokią jie mato Bažnyčią ir ką jie gali ir nori jai duoti. 

Meile nugalėta kančia

Jėzus žinojo, kad vien Jo skelbiami žodžiai, liudijantys apie Dievo Karalystės atėjimą į žemę, neatpirks žmonijos. Kol Golgotoje nebus pralietas Jo kraujas, visi stovėsime ant pragaro bedugnės slenksčio.

Įdomios detalės apie krikščionybę: kas yra erezija?
Gabrielius E. Klimenka OPs - Mysterium Tremendum

Ar visos teologinės klaidos gali būti laikomos erezija? Jei nežinai, kuo tiki Bažnyčia, ar tai reiškia, jog esi eretikas?

Vieno laiško skandalas Vatikane

Šią savaitę buvo priverstas atsistatydinti Šventojo Sosto Komunikacijos sekretoriato prefektas mons. Dario Edoardo Vigano. Tokio sprendimo priežastis – nuslėpta popiežiaus emerito Benedikto XVI laiško dalis. Kokią pamoką galime išmokti iš šios komunikacijos klaidos?

Vieno populiariausių „Kino pavasario“ filmų „Jūsų Vincentas“ režisierius: „Per dieną sukurdavome vos trečdalį sekundės“

„Jūsų Vincentą“ Vilniuje ir Kaune drauge su žmona, režisiere D. Kobiela pristatęs H. Welchmanas atsako į klausimus ir kviečia žiūrovus į filmą.

„Vilnius Review“: Mantas Balakauskas
Mantas Balakauskas - Vilnius Review

Elektroninio žurnalo anglų kalba apie lietuvių literatūrą videoklipe – Manto Balakausko poezija. Titrų anglų kalba autorius – Rimas Užgiris.

Apie festivalio naujoves ir tendencijas. Pokalbis su „Kino pavasario“ vyr. programos sudarytoju Edvinu Pukšta
Kamilija Linkutė - KINFO.lt

„Kino pavasaris“ įpusėjo. Festivalio programos sudarytojo Edvino Pukštos rekomendacijos, tendencijos ir svarbiausios temos.

LNDT aktoriai apie „Boriso Godunovo“ gastroles Lvove

Apie režisieriaus Eimunto Nekrošiaus spektaklio „Borisas Godunovas“ gastroles įtemptos padėties Ukrainoje.

Pasakas renkanti gidė: Vilnius yra labai nepiktas miestas

„Aš sakyčiau, kad Vilnius yra labai nepiktas miestas. Su mūsų dvasiomis galima susitarti, susigyventi, rasti bendrą kalbą“, – patikino gidė Gabija Lunevičiūtė.

Nepalenkė nei Italija, nei Australija: žymios Lietuvos asmenybės anūkas savo tapatybę saugo kaip didžiausią turtą
Giedrė Zubrickytė - itlietuviai.lt

Lietuvos pajautimas, nors ir negyvenęs joje, man yra labai savas, artimas. Manau, nemaža dalimi taip yra dėka tėvų perduotų žinių bei senelio Stasio Šilingo darbų, kuris įvairiose valstybės fazėse buvo grojantis vos ne pirmu smuiku.

Apie meilę (Lietuvai)

Apie meilę Lietuvai, kaip ir kiekvieną meilę, kalbėti yra labai lengva. Žymiai sunkiau mylėti iš tikrųjų. O žodžiai... Jie visada apgaulingi. Pačiam kartą ar du teko labai bjauriai jaustis, kai pasakiau žmogui, jog jį myliu, ir tada suabejojau, ar iš tikrųjų.

Konferencijos Vilniuje dalyviai diskutavo apie kultūros paveldą ir jo svarbą

Penktadienį, kovo 23 d., Vilniuje, Bažnytinio paveldo muziejuje, įvyko konferencija, skirta kultūros paveldui. 

Ypatinga kelionė Niujorko Maironio lituanistinėje mokykloje

Ar matėte lakštingalą sugautą? Ar girdėjote jos giesmę narvelyje? Net ir mažiausias laukų ar girių paukštelis nori gyventi laisvai. Taip ir žmogus trokšta laisvės. Taip ir tauta nori būti laisva ir nepriklausoma.

Jaunojo konservatoriaus portretas

Jaunasis konservatorius jau dvidešimt penkerius metus ganosi Lietuvos žemėje. Šio Lietuvos žemės gyventojo – jaunojo konservatoriaus – portretą šiandien ir kviečiu išvysti.

Mama, tu iš juoko apsiverkei, arba Kodėl būtina paskaityti „Pypą“

Knygo autorius Aidas Jurašius į vaikus žiūri kaip į sau lygius, juos gerbia ir myli.

Pogimdyminė depresija – kaip ją atpažinti

Pogimdymine depresija Lietuvoje gali sirgti nuo 1500 iki 5500 moterų. Šiai būsenai būdinga euforija, liūdesys ar nerimastingumas be priežasties, baimės, vienišumo jausmas.

Bioetika: kas tai ir kodėl turėtų rūpėti kiekvienam?

Kartais revoliucingi išradimai, kaip penicilinas ar Rentgeno spinduliai, gimsta netikėtai ir visai nepasiruošus dėl jų taikymo pasireiškiančioms problemoms.

Pokalbiai, kurie praturtina gyvenimą

„Sidabrinė linija“ – tai draugystė, bendravimas ir pagalba telefonu vienišiems, atskirtį ir izoliaciją išgyvenantiems vyresnio amžiaus žmonėms.

Minint Dauno sindromo dieną – spalvotos kojinės

Socialiniuose tinkluose dalinamasi nuotraukomis su skirtingų spalvų kojinėmis ir grotažyme #RockTheSocks. 

Žemininkų bendražygis
Prof. Kęstutis Nastopka - Šiaurietiški atsivėrimai

„Iš karo žaizdų, rūsčios akistatos su epocha E. Matuzevičiaus lyrikoje pajuntame XX amžiaus svorį ir skonį, sunkią kasdienę jo duoną“, – rašo prof. K. Nastopka.

Neprilygstamo G. G. Márquezo meistriškumo pavyzdys

„Kelionė po Rytų Europą“ – G. G. Márquezo, laikraščio „El Espectador“ jauno reporterio, įspūdžių knyga apie išvyką į socialistinio bloko šalis XX a. šeštojo dešimtmečio pabaigoje.

Guy Verhofstadto knygoje – vizija, kokia turėtų būti Europa ir pasaulis

„Paskutinis Europos šansas“ – vizionieriška knyga apie Europos ir pasaulio ateitį, apie norą išsaugoti tai, ką turime geriausia.

Karen White, „Stiklo skambesio“ autorę, įkvepia laisva pajūrio atmosfera

„Rašykite, rašykite, rašykite. Skaitykite, skaitykite, skaitykite, bet tik jus įkvepiančias knygas, o kitas negailėdami atmeskite“, – sako amerikiečių rašytoja Karen White, kurios knygą „Stiklo skambesys“ skaitykite ir lietuviškai.

Antakalnio Jėzus ir kiti…
Dalia Vasiliūnienė - Naujasis židinys

Knygos „Antakalnio Jėzus ir kiti stebuklingojo Jėzaus Nazariečio atvaizdai Lietuvoje“ puslapiais mums sugrįžo ryškus ir efektingas barokinės kultūros epizodas.