Ne per seniausiai pasirodžiusį rašytojos Gabijos Grušaitės romaną „Stasys Šaltoka: vieneri metai“ literatūros kritikas Marius Burokas yra pavadinęs tam tikra diagnoze: visuomenės, pasaulio, žmonijos. Pasak pačios autorės, diagnozė turbūt tokia: kiek žmonės savyje įžvelgia Stasio Šaltokos, kiek jo visi turime savyje. Dialogo rubrikoje – pokalbis su autore ir knygos recenzija.

Karštoka naujienaTomas Vaiseta - Naujasis židinys
Atgimstantis Bernardinų ansamblis – it ištapytas „Silva Rerum“ tomas5

Bažnyčios lankytojai jau gali grožėtis freskomis su šv. Pranciškaus gyvenimo epizodais ant šiaurinės bažnyčios sienos. Žvelgiant į jas matyti didelė autorių saviraiškos laisvė.

Apie idėją (arba tikėjimą)16
Daiva Kalinauskaitė - „Lietuvos evangelikų kelias“

Abraomas neklausė ,,kodėl?“, nesvarstė ir neieškojo kitų sprendimo variantų. Jis pasibalnojo asilą, pasiėmė du tarnus, savo sūnų Izaoką ir leidosi į kelionę. Nes jo tikėjimas buvo stiprus.

Krikščionis ir viltis: pokalbis su teologe Adelajda Sielepin CHR3

Lenkė teologė dalijasi mintimis ne viena apie tai, kuo jos dėmesį patraukė lietuvis Mykolas Giedraitis, bet ir apie evangelizacijos itin sparčiai kintančioje visuomenėje iššūkius. 

Vaizdo homilija. Vestuvių drabužis5
Bernardinai.TV

Visais laikais ir įvairias būdas Dievas nepaliauja kviesti žmogų bendrystei. Gali atrodyti, kad, atsiliepiant į kvietimą, Dievui daroma malonė. 

„Bernardinai.lt“ padėkos koncerte – F. J. Haydno oratorija „Pasaulio sukūrimas“12

Spalio 25 d. 19 val. Vilniaus Bernardinų bažnyčioje (Maironio g. 10) vyks „Bernardinai.lt“ padėkos ir paramos koncertas.

Kentėti liko nedaug: pristatomas filmo „Stebuklas“ anonsas

„Tai kino stebuklas, kurio paprastumas žavi širdį ir sielą“, – režisierės Eglės Vertelytės tragikomediją „Stebuklas“ apibūdino Toronto kino festivalio programos sudarytojas.

Festivalio „Nepatogus kinas“ programos sudarytoja Mantė Valiūnaitė – apie šių metų favoritus
Auksė Podolskytė - KINFO.lt

Pokalbyje su „Nepatogaus kino“ programos sudarytoja Mantė Valiūnaitė – apie Rithy Panho retrospektyvą, dokumentinių filmų tendencijas pasaulyje ir šių metų programų favoritus.

Tautas pražudžiusi aistra: „Vilnius City Opera“ rengiasi „Samsono ir Dalilos“ premjerai1

„Bohemiečiai“ leidžiasi į meninių eksperimentų kelionę. Jos pradžioje – būtent parodoje Berlyne savo gyvenimą pradedantis ir Vilniaus reklamos stendus išpuošęs tapytojo A. Zakarausko paveikslas.

Festivalio „Gaida“ atidarymas – su violončelės virtuozu Gavrieliu Lipkindu

Nacionalinėje filharmonijoje pirmą kartą mūsų krašte nuskambės įžymaus JAV kompozitoriaus Davido Lango kūriniai, kuriuos atliekant dalyvaus ir garsus violončelininkas Gavrielis Lipkindas.

Mūsų ydos, pelniusios tris Nobelio premijas

Jau trečią kartą per pastaruosius 15 metų Nobelio ekonomikos premija, kuri oficialiai vadinama Švedijos centrinio banko premija Alfredui Nobeliui atminti, yra skiriama ekonomistui, tyrinėjusiam žmonių neracionalumą ir jų finansines klaidas.

A. Bačiulis: „Lidl“ įžeidė tris ketvirtadalius Lietuvos žmonių21
lrt

„Lidl“ padaliniai Graikijoje, Italijoje, Belgijoje, Vokietijoje susidūrė su pasipiktinimu pastebėjus, kad maisto prekių pakuotėse naudojamose bažnyčių ir vienuolynų nuotraukose nelieka religinių simbolių.

VU tyrėjai atskleidė kitokį lietuvišką mąstymą3
VU naujienos

Namai, šeima, garbė, laisvė, darbas ir kiti žodžiai kasdieniame kontekste atrodo labai įprasti ir natūralūs. Vis dėlto už jų slypi daug gilesnės prasmės, kurias mes, lietuviai, perimame kaip savos kultūrinės tradicijos tąsą.

Provincialus tautiškumas ir jo simptomai: bendro Vidurio Rytų Europos likimo mitas13
Justinas Mickus - Naujasis židinys

Šiandien Vidurio Rytų Europa vėl klausosi tų pačių kilnaus regiono likimo mito pažadų. Kodėl šis mitas nemarus? Justino Mickaus straipsnis. 

Nobelis branduoliniam nusiginklavimui: absurdo teatras ar politinė žinutė? 11

ICAN apdovanojimas yra bent jau menkas žingsnis pasaulio link, kuriame jokiu būdu nenaudoti branduolinio ginklo ir juo negrasinti būtų norma.

Kiek kartų sunkiau auginti du vaikus?1

Šįryt, sukdama ratus vežimėliu, galvojau: kiek kartų mums su dviem vaikais yra sunkiau, nei buvo prieš tai?

Depresijos gydymas tik vaistais – tai pasodinimas į valtį be irklų: žmogus bus saugus iki pirmos „audros“

Pasak psichologų Aušros ir Antano Mockų, lietuviai dažnai nuvertina savo išgyvenimus ir nesuvokia, kad pasijutę blogai turėtų ieškoti pagalbos.

Kai mokyklos pradžia sutampa su tėvų skyrybomis
Ieva Urbonaitė-Vainienė - Bendrakeleiviai

Sociologiškai žiūrint, Lietuvoje skyrybos yra norma, turint omenyje, kad išsiskiria pusė šeimų.

Laiškas visoms moterims1

Dovana – suvokimas, kad reikia užsirašyti pas gydytoją. Net tada, kai puikiai jautiesi ir verti kalnus. Dėl savęs. Jei neturim laiko, tada dėl vaikų. Jei neturim vaikų, tada dėl mylinčių žmonių. Dėl tėvų. Dėl mamos. Mamos, kurios niekas niekada neatstos... 

Vaikai internete: nuo patyčių kenčia kas trečias, į pokalbį su nepažįstamaisiais veliasi kas dešimtas

6 iš 10 vaikų internete aptinka juos gąsdinančią informaciją, 5 iš jų tikina, kad gąsdinanti medžiaga sietina su smurtu ar agresija.

n.…u….o.…g….i….r….d.…o….s

„Nuogirdos“ yra antroji Ričardo Šileikos knyga, tačiau autorius taip pat yra gerai žinomas Lietuvos kultūros žiniasklaidoje – „Šiaurės Atėnuose“, „Literatūroje ir mene“, „Nemune“ ir kt.

Pasakykite Lietuvai – pasiilgome, pasakykite Lietuvai – negrįšime37

„Pabaiga – liūdnas akordas? Pradžia, net liūdna, – geriau už džiaugsmingiausią pabaigą? Kartais pradžia gali būti pabaiga, o pabaiga – tiktai pradžia“, – taip baigiasi Icchoko Mero romanas „Lygiosios trunka akimirką“. 

Knyga visoms merginoms, kurios nori nugalėti savo nevisavertiškumą

Rašytoja Holly Bourne nebijo kalbėti apie jaunimui tokias skaudžias temas kaip patyčios, bandymas žudytis, tėvų nesupratingumas, vienatvė.

Knyga „Tėvo širdis“ padeda suvokti švelnią Dievo meilę

Nealo Lozano knygoje Tėvo širdis atsiskleidžia Tėvo meilės tiesa ir grožis, teikiantys gyvenimą kiekvienam iš mūsų. 

Šokiruoti žadanti poetė L. Buividavičiūtė – apie išlikti padėjusią kūrybą1

„Geras eilėraštis – jaudinantis eilėraštis, provokuojantis emocijas. Labai žaviuosi kolegų eilėraščiais, kuriuose viskas labai tiksliai sukalta, nėra nereikalingų priemaišų“, – prisipažįsta L. Buividavičiūtė.