Pasirodė kultūrininko ir publicisto Vytauto Toleikio atsiminimų knyga „Pasakojimai prabudus“ – neįprastai drąsūs, atviri, liūdni ir juokingi, gyvi ir skaidrūs atsiminimai apie gyvenimą XX a. 7–8 dešimtmečių tarybų Lietuvoje. Autorius jį aprašo kone etnografiškai detaliai, sąžiningai, saviironiškai: „Dezodorantas atsirado perestrojkos laikais. Pažastų niekas neskuto, panos neskuto ir blauzdų. Šokių vakarui visi išsitrinkdavo galvas. Kaip dar Valančiaus pamokyti prieš pirmąją komuniją. Bachūrų švarios panagės – svarbu, bet ne tragedija. Daug svarbiau, kad nesmirdėtų iš burnos, net tokio gaiviklio buteliuką turėjau.“

Kaimo šokiaiVytautas Toleikis - Naujasis židinys
Vaiko apsauga
Laiškai bičiuliams

Paskutinių dešimtmečių įvykiai JAV, Airijoje, Australijoje, Belgijoje, Prancūzijoje, o dabar jau ir Lenkijoje, atskleidę, kad dalis kunigų, naudodamiesi savo galia ir žmonių rodomu pasitikėjimu, seksualiai išnaudoja vaikus, sukrėtė visuomenę.

Antrasis Jėzaus atėjimas pagal islamą

Ne visiems bus skirta atpažinti Jėzų, jį atpažinti sugebės tik artimieji. 

Maldų už krikščionių vienybę aštuondienio pradžia5

Vatikano II Susirinkimas sako, kad yra daug daugiau dalykų, kurie mus vienija, negu kad mus skaldo.

Kard. Joseph Tobin: tikiuosi, moterys nesiliaus sakiusios tiesą

Kaip jaučiasi moterys Katalikų Bažnyčioje? Kodėl vis daugiau tūkstantmečio kartos merginų ją palieka?

Popiežiaus viešnagė Lotynų Amerikoje

Pirmadienį popiežius Pranciškus leidosi į kelionę po Pietų Amerikos valstybes. Užsienio spaudos apžvalga. 

Aktorė Larisa Kalpokaitė: „Svarbiausia – ką padarei ne sau, o kitiems“

„Kai tau trisdešimt ar keturiasdešimt, galvoji, kad už tavo gabumus tau kas nors ką nors turi duoti. O šiandien supranti, kad tai, ką Dievulis tau davė, turi atiduoti kitiems: ar tai būtų balsas, ar temperamentas, ar talentas“, – atvirauja L. Kalpokaitė.

Tryliktieji „Žiemos ekranai“ siūlo patirti kitokią kasdienybę

Netrukus, nuo sausio 25 dienos, dešimtyje Lietuvos miestų svečiuosis prancūzų kino festivalis „Žiemos ekranai“. Programa – plati ir gausi.

Teatro elitas: scenografė Virginija Idzelytė
Lietuvos teatro sąjunga

Viena ryškiausių Lietuvos teatro scenografių prof. V. Idzelytė prisipažįsta, kad scenografo profesija – ne moteriška specialybė: turi praeiti daug laiko, kad užsitarnautum savo statusą ramumu, logika ir tikslumu.

Režisierius A. Areima įtrauktas į Europos teatro sąjungos prizo „Naujosios teatro realybės“ kandidatų sąrašą

„Naujosios teatro realybės“ prizas – vienas reikšmingiausių teatro apdovanojimų pasaulyje. Kol kas Lietuvoje jį yra gavę tik O. Koršunovas ir E. Nekrošius.

Kaip netikėtos architektūros formos skatina naują gyvenimo būdą?
Structum

Jau ketvirtus metus patys kūrybingiausi talentai susiburia kurti, projektuoti ir formuoti Lietuvos miestų bei rajonų įvaizdį vadovaudamiesi konkurso „Išmanusis miestas“ principais.

Švietimo ir mokslo viceministras: „Viskas „virė“ per daug uždarame, dažnai „savų“ rate“

Bernardinai.lt po Klaipėdos Vydūno gimnazijos direktoriaus dr. Arvydo Girdzijausko teksto „Kaip gyveni, mokyklos direktoriau?“, kalbančio apie mokyklų vadovų kadencijas, uždavė klausimus Švietimo ir mokslo ministerijai.

Švedijos švietimo ministrė Anna Ekström: „Reikia keisti ne suaugusią visuomenę, bet kurti ją nuo mažens“

Vilniaus rajono Pagirių jaunimas kartu su istoriku, istorijos mokytoju ir dėstytoju dr. Mindaugu Nefu diskutavo apie XX a. pabėgėlius, tautų santykius ir požiūrį vienų į kitus.

Politologė Ainė Ramonaitė: žmonės jau spėjo primiršti sovietmečio absurdą
Vytautas Raškauskas - Žurnalas „Ateitis“

Apie sovietmetį, Sąjūdžio ištakas ir nepriklausomybės atgavimo laikotarpį klausiame Vilniaus universiteto profesorę politologę Ainę Ramonaitę.

Apie „karališką“ mirtį ir katalikiškos žiniasklaidos paklydimus

Šis tekstas yra atsakas į praėjusį gruodį dienraštyje Bernardinai.lt pasirodžiusį Ewos  Wołkanowskos-Kołodziej rašinį „Keturiolika lovų numirti“. Dėkojame gerb. Vandai Ibianskai už išsakytą poziciją, kurią skelbiame kartu su redaktoriaus komentaru.

Vasario 16-osios Aktą nuo sekmadienio galima pamatyti Signatarų namuose

Nuo sausio 21 d. Lietuvos Tarybos priimtą nutarimą, skelbiantį Lietuvos nepriklausomybę, galės pamatyti visi šalies gyventojai – jis bus eksponuojamas Signatarų namuose.

Psichologė I. Daniūnaitė: „Tikėkite vaiku, kai sako, kad buvo skriaudžiamas“

Tyrimų duomenimis, Lietuvoje kas ketvirtas vaikas patiria fizinį smurtą.

„Bendrakeleiviai“ buria skyrybų vaikų grupę
Bendrakeleiviai

Vaikų psichologų vedama grupė 7–10 metų vaikams, išgyvenantiems tėvų skyrybas, prasidės kovo 8 dieną ir vyks kartą per savaitę Vilniuje.

Tamsos poveikis psichinei sveikatai: kaip išgyventi lietuvišką žiemą

Būdus, kaip saugoti psichinę sveikatą, vardija „Depresijos gydymo centro“ psichologas Antanas Mockus.

Kūrybiškumo rizika ir džiaugsmas

Dažnai įsivaizduojame, jog kūrybiškumas būdingas tik tiems, kurie savo profesinę veiklą susiejo su menu, mokslu, atradimais, tačiau tai netiesa.

Sausio–vasario „Bitutėje“ – Lietuvos šimto metų gimtadienis ir nekasdieniai susitikimai
Bitute

Sausio mėnesį pasirodė naujas žurnalo „Bitutė“ numeris, skirtas Lietuvos šimto metų gimtadieniui.

Vilniaus knygų mugėje – didžiausia Muzikos salė

Tokios plačios ir savo erdve, ir turiniu Muzikos salės dar nėra buvę. Lietuvos parodų ir kongresų centro pirmoje parodų salėje, 3200 kvadratinių metrų plote, bus įrengtos kelios scenos ir daugiau kaip pusė šimto stendų.

Nepažinta Afrika lietuvės rašytojos akimis

Šią knygą galima pavadinti kultūriniu, kūrybiniu dialogu ne tik tarp tautų, bet ir tarp kontinentų. Tokio pobūdžio literatūros mūsų kūrybinėje tradicijoje itin reta.

Havana – pribloškiantis, gyvybingas ir atstumiantis šešėlių miestas

M. Kurlansky pasakojimas nukelia skaitytoją į Havanos praeitį, kuri siekia Kolumbo išsilaipinimo, ispanų konkistadorų, prancūzų piratų ir Havanos, kaip didžiulio vergų prekybos centro, laikus.

Knygos vaikams apie tremtį iliustruotoja: kad istorija nesikartotų, iš jos reikia mokytis

Lina Itagaki baigė iliustruoti „Sibiro haiku“, savo pirmąją komiksų knygą – kartu su rašytoja Jurga Vile sukurtą vaikams apie tremtį patyrusį berniuką.

Ko sulauksime šiemet Vilniaus knygų mugėje?

Likus mėnesiui iki Knygų mugės dėliojami paskutiniai kultūrinės programos akcentai, aiškėja pagrindinių užsienio svečių sąrašas.