Galbūt gyvenimo kasdienybėje geros nuotaikos mums ir pritrūksta. Tačiau tik ne feisbuke – čia plinta anoniminiai šmaikštuoliai, kurie išjuokia Lietuvos politikus, jų sprendimus, švietimo sistemą, visuomenės problemas. Ir tokie personažai sulaukia milžiniško žmonių dėmesio. Bernardinai.lt savaitgalio dialogo rubrikoje siūlo specialius interviu – su feisbuko numylėtiniu Vaciu Maslionka ir... naująja šiaulietiškąją kultūrą propaguojančia FB žvaigžde Lukis Stuors i Andriens. Ir, žinoma – blaivią bei kompetentingą publicisto Aido Puklevičiaus įžvalgą apie tai.

Brolis Jokūbas: „Kad Žemėje būtų vietų, atvirų Dievui“5
Oksana Laurutytė - Etaplius.lt

Pa­lend­riuo­se įsi­kū­ręs Be­ne­dik­ti­nų vie­nuo­ly­nas gar­sė­ja kaip ra­my­bės ir mal­dos vie­ta, ku­rio­je pa­sau­lie­čiai trum­pai ga­li pa­si­slėp­ti nuo pa­sau­lio šur­mu­lio, o su­si­dū­rę su įvai­rio­mis as­me­ni­nė­mis ar dva­si­nė­mis bė­do­mis pra­šy­ti dva­si­nės vie­nuo­lio pa­gal­bos.

Telšių vyskupijos kunigų susirinkime - padėka vysk. emeritui J. Borutai SJ1

Spalio 18 d. Telšiuose vyko Telšių vyskupijos dvasininkų kasmėnesinis formacijos susirinkimas. 

„Susipažinkime, aš – Elena“11

2000 metais gegužės mėnesį popiežius Jonas Paulius II Katalikų Bažnyčios kankinių sąrašą papildė naujais vardais. Tarp 114 lietuvių yra ir E. Spirgevičiūtės pavardė.

Popiežius: Tęsti religijų bendradarbiavimą vardan taikos9
vatikano radijas

Visi geros valios žmonės pašaukti darbuotis vardan taikos širdimi, protu ir rankomis. Religijų vaidmuo taikos kūrime ypatingas ir nepamainomas.

Šventasis Sostas ir Kinija: pavojingas entuziazmas?7

Pasak kardinolo Josepho Zeno, Honkongo vyskupo emerito, reikia, kad kas nors apmaldytų popiežiaus entuziazmą dėl Kinijos.

„Scanoramos“ retrospektyvos: moralinis nuosmukis, vertybių kaita ir šalta dabartis6

Neprilygstamo kino esteto Luchino Visconti ir negailestingo modernios visuomenės antropologo Hichaelio Hanekes kūriniuose pinsis atidumas savo epochai ir prieštaringai žmogaus prigimčiai.

Vilniaus Šv. Jurgio bažnyčios rūsiuose atrasti šimtai tūkstančių žydiško paveldo puslapių1

„New York Times“ pranešė apie neįkainojamos istorinės vertės žydų raštijos paveldą, karo metais paslėptą ir prieš kelis mėnesius atrastą Vilniaus Šv. Jurgio bažnyčios rūsiuose. 

Festivalyje „Gaida“ – inovatyvus ir kvapą gniaužiantis 3D spektaklis „Sculpt“

„Sculpt“ trunka apie valandą. Jo atlikėjas Philippe'as Spiesseris groja virtualiais mušaimaisiais ir erdvėje savo kūnu, rankomis bei kojomis brėžia įvairias trajektorijas.

W. A. Mozarto „Requiem“. Proga stabtelėti ir už mirties šydo įžvelgti amžinąją šviesą

Artėjant Vėlinių žvakėmis nušvintančiam lapkričiui daugeliui Vėlinių įprasminimas muzikoje siejamas su Wolfgango Amadeus Mozarto „Requiem“. Kodėl?

Trisdešimtasis „Vilnius Jazz“: kuklus savo išore, bet turtingas vidumi

Solidžią sukaktį švenčiantis „Vilnius Jazz“ paruošė ir solidžią programą, kurioje – ne tik vyresniosios kartos džiazo korifėjai, bet ir nauji eksperimentų nesibodintys kolektyvai.

Psichikos sveikatos priežiūra: prievarta ar pagalba? 5
Jonas Ruškus - Mano teisės

LR Seimo planai vėl nuvilia: užuot kloję įstatyminius pamatus demokratiškai, žmogaus orumą ir jo teises gerbiančiai Lietuvai kurti, rengiasi įtvirtinti atgyvenusias, antidemokratines prievartos prieš žmogų formas.

Liberalai lieka be valstybės pinigų. Klausimas tik – kiek ilgai?

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) pripažino, kad Liberalų sąjūdis šiurkščiai pažeidė rinkimų finansavimo įstatymus, kai per viešąją  įstaigą gavo paramą ir už tuos pinigus rengė partiečių mokymus.

Čekijos parlamento rinkimai: valdžia – oligarchui, kelias – piratams, komunistams ir radikalams1

Į parlamentą turėtų patekti spalvinga kompanija, pradedant piratais, baigiant kraštutine dešine, o pergalė prognozuojama vietiniam uspaskichui.

Laiškas švietimo ministrei: Ar Lietuvos mokytojų praktikų nuomonė – ne autoritetas? 8

Kas jie, Lietuvos mokytojai, Vyriausybės vadovo S. Skvernelio, ŠMM ministrės akimis – kvailiai, nesusipratėliai, akli kurmiai, nematantys, kur pačios didžiausios problemos?

Postmodernizmas yra blogiausias dalykas, nutikęs mūsų demokratijai9

Prancūzijos prezidentas kalba apia būtinybę atgaivinti didžiuosius naratyvus ir demokratinio heroizmo poreikį.

Asmeninis treneris: kasdien vaikščiodami į sporto klubą be reikalo švaistote energiją
lrt

Moters kūnas turi būti toks, kad ji galėtų jaustis energinga, kad tai netrukdytų jai gyventi ir leistų jai turėti vaikų bei juos užauginti.

Daugiakalbystės iššūkiai šiuolaikinėms šeimoms: seneliai ir anūkai kalba skirtingomis kalbomis

Dėl gimtosios kalbos žodyno skurdumo vaikai taip pat patiria bendravimo, pasakojimo sunkumų, sudėtinga palaikyti pokalbį ar pasakoti savo įspūdžius.

Istorijos ratas sugrąžino Bernardinių vienuolyno sienoms gyvybę ir nutiesė kelią ateities mokyklai

Nuo rugsėjo Šv. arkangelo Mykolo bernardinių vienuolyne įsikūrė inovatyvi mokykla. Maironio gatvė prisipildė to nenusakomai smagaus šurmulio, kurį moka sukelti tik vaikai.

Vestuvių fotografė: žmonės išsiilgę tikrumo7

Pamilti save ir tuos, kurie yra šalia – tai geros fotografijos raktas.

Psichologė: daugiau pozityvių žinių lemtų geresnę visuomenės sveikatą3
lrt

Jeigu žiniasklaidoje padaugėtų pozityvių žinių, žmonės žinotų, kad neapsinuodys neigiama informacija, pagerėtų net jų sveikata.  

Palūžti, bet atsitiesti (knygų apžvalga)

Literatūros kritikė Elžbieta Banytė pristato tris knygas: Simone de Beauvoir „Palaužta moteris“, Sjono „Iš didžuvės nasrų“ ir Agnes Ledig „Eik su juo“.

Galaktinės rudens vienatvės prisodrintas, bet žaismingas romanas apie Vilnių

„Šimtmečių melancholija“ – magiškojo realizmo persmelkta knyga apie Pilies gatvės ištakose įkurtos kavinės „Apokalipsė“ savininką, kuris pasakoja apie klientų gyvenimus.

n.…u….o.…g….i….r….d.…o….s

„Nuogirdos“ yra antroji Ričardo Šileikos knyga, tačiau autorius taip pat yra gerai žinomas Lietuvos kultūros žiniasklaidoje – „Šiaurės Atėnuose“, „Literatūroje ir mene“, „Nemune“ ir kt.

Pasakykite Lietuvai – pasiilgome, pasakykite Lietuvai – negrįšime38

„Pabaiga – liūdnas akordas? Pradžia, net liūdna, – geriau už džiaugsmingiausią pabaigą? Kartais pradžia gali būti pabaiga, o pabaiga – tiktai pradžia“, – taip baigiasi Icchoko Mero romanas „Lygiosios trunka akimirką“. 

Knyga visoms merginoms, kurios nori nugalėti savo nevisavertiškumą

Rašytoja Holly Bourne nebijo kalbėti apie jaunimui tokias skaudžias temas kaip patyčios, bandymas žudytis, tėvų nesupratingumas, vienatvė.