Tikėjimo manifestas

Buvęs Tikėjimo mokymo kongregacijos prefektas kardinolas Mülleris paskelbė „Tikėjimo manifestą“, kuriuo reaguojama į Bažnyčioje didėjančią sumaištį dėl mokymo apie tikėjimą. 

Bažnytinio humoro pasakoriai: kuris esi tu?

Kelios įžvalgos apie tai, kaip krikščionys vertina bažnytinį humorą. 

Susitikimas Vatikane dėl nepilnamečių apsaugos: nei pradžia, nei pabaiga
Vatican News

Vasario 21–24 d. vyskųpų susitikimu siekiama įdiegti veiksmingus juridinius protokolus bei sužadinti naują sąmoningumą, pirmiausia bažnytinėje aplinkoje, taip pat ir plačiojoje visuomenėje. 

Šventoji Žemė moka nustebinti savo kontrastais

Pokalbis su Jono Pauliaus II piligrimų centro vadovu Mantu Kuraičiu apie piligrimystę į Šventąją Žemę ir Liongino Virbalo SJ kelionių vadovą „Šventoji Žemė“.

Be formacijos tikėjimas yra kaip namas ant smėlio
Teesie

Pokalbis su joanitu t. Renaud-Marie apie Vilniaus kunigų seminarijos atkūrimą. 

Bebenčiuko naratyvas

Žiūrint metaforiškai ir ieškant lietuviškų analogijų, R. Banionio filme „Purpurinis rūkas“ žydo Joškės naratyvas yra ne kas kita kaip laumės pagrobto bebenčiuko naratyvas.

Kokį pasaulis prisimins Karlą Lagerfeldą?

„Mada – tai laiko dvasia. Kurti madą – tai ne genijaus, tokio kaip Pablo Picasso, kelias. Tai visiškai kas kita“, – yra sakęs garsusis šviesaus atminimo mados dizaineris Karlas Lagerfeldas.

Kino gimtadienio proga – vienetinis pirmo pasaulyje dokumentinio filmo seansas

1922 m. sukurtas nebylusis filmas „Nanukas iš Šiaurės“ laikomas pirmąja pasaulyje dokumentika.

„Naujasis Baltijos šokis '19“: 5 miestai, 20 spektaklių ir svečiai iš Žaliojo Kyšulio

Tarptautinis šiuolaikinio šokio festivalis, kaip teigė jo vadovė G. Masteikaitė, nuosekliai laikosi pernai nustatytos krypties: suteikti kuo daugiau matomumo jauniems kylantiems kūrėjams iš viso pasaulio.

Žaviausios Rutos Lee karjeros ir gyvenimo akimirkos

Vasario 19-ąją dieną paskelbta, kad lietuvių kilmės amerikiečių aktorei Rutai Lee suteikta Lietuvos Respublikos pilietybė. 

Vasario lankymo nebus

Kaliniams baisiausia tai, kad Lietuvoje daugiau nei trys ketvirtadaliai piliečių įsitikinę, kad su jais galime elgtis kaip su niekam tikusiais, nurašytais daiktais. 

A. Kalėdos premija – tyrėjui, pakeitusiam lietuvių-lenkų dialogą

Algio Kalėdos premija už polonistikos tyrimus skirta Vilniuje gimusiam lenkų mokslininkui Tadeuszui Bujnickiui.

Ko mistikai galėtų pamokyti Vasario 16-osios Lietuvą?
Povilas Aleksandravičius - Mažoji studija

Pirmiausia mistikai išmoko žmones tylos. Iš gelmių ateinančios ramybės.

„Aš dūstu...“

Didelė pagalba kūrėjui  yra sąžininga kritika. Jos labai trūksta. Tam tikroje kultūrinio istablišmento aplinkoje dėl to jau darosi sunku kvėpuoti ir mąstyti.

Richardas Weaveris: konservatorius yra realistas

R. Weaveris skatina grįžti į pamaldumą, teisingumą ir pagarbą – dorybes, atkuriančias mums tinkamą ryšį su gamta, mūsų kaimynais ir praeitimi.

Vaiko teisių tarnyba: neaišku, iš kur tie mitai, kad vaikai masiškai imami iš šeimų

Pastarųjų 5 metų statistika rodo, kad nuo tada, kai įsigaliojo naujas Vaikų teisių apsaugos įstatymas, į laikinąją globa patenka mažiau vaikų, o tai reiškia, kad iš šeimų jų paimama mažiau.

Prancūzijos vyskupai kritikuoja formulę „gimdytojas nr. 1“ ir „gimdytojas nr. 2“
Vatican News

Prancūzijos valdantieji nusprendė „tėvą“ ir „motiną“ administraciniuose klausimynuose mokyklose keisti į „gimdytojas nr. 1“ ir „gimdytojas nr. 2“. 

„Visi galime būti vienas kitam dovana“

Br. Evaldas Darulis OFM dalijasi mintimis apie Šv. Valentino dieną, Bažnyčios ir dvasininkų vaidmenį šeimos gyvenime, dažniausiai poroms iškylančius sunkumus.

Meilės spalvos

Meilė sau – tai kiekvieno mūsų „vidinis stuburas“, tai ir pasitikėjimas savimi, ir pasitikėjimas aplinkiniais – pasauliu. Meilė siejasi su vidine ramybe.

Dievas širdyje yra romantikas

Šventieji Liudvikas ir Zelija Martinai yra pirmoji sutuoktinių pora, kartu paskelbta šventaisiais. Įspūdinga ir jų susitikimo istorija. Tai buvo meilė iš pirmo žvilgsnio.

Katalikiški leidiniai ir susitikimai Vilniaus knygų mugėje
Vilniaus arkivyskupija

Katalikiškos tematikos leidinių pristatymai ir diskusijos, atrinkti iš visų mugės renginių, kur ir kada jų ieškoti, bei kokiuose stenduose ieškoti katalikiškos literatūros.

Dvidešimtoji Vieno lito premija – poetei Dovilei Zelčiūtei

Dovilė Zelčiūtė Vieno lito premija įvertinta už egzistencinius ieškojimus ir autentiškus atsivėrimus eilėraščių rinkinyje „Prieglaudos miestai“ (Kaunas: „Kauko laiptai“, 2018 m.).

Rašytoja K. Sabaliauskaitė: „Neturiu karjeros“
Justina Gedgaudaitė - Šiaurės Atėnai

„Neturiu karjeros. Kūryba man atrodo karjeros priešingybė, nes karjeros daromos strateguojant ir į viską atsižvelgiant, o kuriama nepaisant nieko“, – teigė „Silva rerum“ autorė.

Laura Švedaitė: rašydama siekiau niekuo nesidengti

Pokalbis su knygos „Laiškai hipokampui“ autore Lina Laura Švedaite.

D. Smagurauskaitė apie knygą „Madraso deimantas“: viskas prasidėjo nuo Maroko

„Istoriją, kuri šiek tiek įkvėpė siužetui, radau besidomėdama didžiausiomis meno dirbinių ir brangakmenių vagystėmis pasaulyje“, – interviu pasakoja žurnalistė ir keliautoja.