Praėjus 400 metų po Viljamo Šekspyro mirties kiek intensyviau nei įprasta imame gręžtis į jo kūrybinį palikimą. Besigręždami dar geriau suvokiame, kad dar šiandien jo kūrinių svarba nė kiek nesumenko, kad apie žmogaus prigimtį jie kalbės visais laikais. Dialogo rubrikoje šiandien du skirtingi tekstai, kurie savaip įrodo neblėstantį V. Šekspyro aktualumą. Meno kritikas Willas Gompertzas kelia klausimą, kodėl Šekspyras šiandien populiaresnis negu bet kokiais kitais laikais. Psichiatrui Theodorui Dalrymplui Šekspyras visada išliks svarbus, nes jis pasako tokių dalykų apie žmogaus prigimtį, kurių negalėtų užfiksuoti joks mokslas.

Dievo Gailestingumo devyndienis. Penktoji diena

Priimk į savo gailestingiausios Širdies buveinę eretikų bei atskilusiųjų sielas ir savo šviesa patrauk juos vienybėn su Bažnyčia.

Popiežius: Išpažintis neturi būti nei kankinimas, nei tardymas1
vatikano radijas

Šeštadienio rytą Šv. Petro aikštėje vykusios Gailestingumo jubiliejaus bendrosios audiencijos katechezėje popiežius Pranciškus palietė labai svarbų Dievo gailestingumo aspektą – susitaikinimą.

Motinos dieną įprasminant
Kun. Vytenis Vaškelis

Motinos dienos šventė neįsivaizduojama be Tos, kuri sutiko leistis į nepaprasto ir svarbiausio žmonijoje įvykio išsipildymą.

Konstantinopolio Patriarcho žinia Ortodoksų Velykų proga3
vatikano radijas

Ką reiškia Velykų šventė, gyvenimo pergalė prieš mirtį, pasaulyje, kur smurtas ir karai vykdomi religijos ir Dievo vardu?  

Dievo Gailestingumo devyndienis. Ketvirtoji diena

Amžinasis Tėve, pažvelk gailestingom akim į pagonių ir tų, kas Tavęs dar nepažįsta, sielas, kurios yra uždarytos gailestingiausioje Jėzaus Širdyje.

Garsųjį Scacchi ir Sieferto muzikinį ginčą scenoje padės išspręsti „Canto Fiorito“

Marco Scacchi vardas muzikos istorijoje asocijuojasi ne vien su jo, kaip puikaus XVII a. italų kompozitoriaus, sukurtais kūriniais, bet ir su metų metus trukusia teorinių traktatų „dvikova“.

Dieve, saugok pankus2

Žvelgiant į panką, kaip Dievo kūrinį – silpną žmogų, atrandama jo nuolatinio maišto priežastis – neramus ieškojimas Dievo, kuris pats pirmas išeina ieškoti žmogaus.

A. Wajdos džiazuojantys „Nekalti burtininkai“ – „Skalvijos“ ekrane2

6-7 deš. takoskyroje pasirodžiusi A. Wajdos juosta – tai lenkų jaunosios kartos portretas. „Džiazuojančios“, maištaujančios, tarsi laisvos ir nepriklausomos, tačiau labai vienišos. 

Įspūdingiausi pasaulio muziejai 3

Kultūros ir kelionių mylėtojams pristatome keletą muziejų, kurie įvardijami kaip vieni pasaulio įspūdingiausių.

„Jeigu jo nėra“ – L. Fiodorovo ir V. Volkovo koncertas Šv. Kotrynos bažnyčioje1

Šis duetas jau daugiau nei dešimtmetį kasmet išleidžia po albumą, kuriuose dera avangardinis džiazas ir lyriškos melodijos, eilių skaitymas pritariant muzikai ir žaismė.

Černobylyje dirbę lietuviai: prietaisai tikrosios radiacijos net negalėjo parodyti
lrt

Tikrosios radiacijos prietaisai net nebūtų galėję parodyti, nes jų skalės tam netiko, LRT RADIJUI tvirtina sprogusį reaktorių iš arti matęs Algirdas Šimėnas.

„Amerikos balso“ archyvai: IAE buvo galima pastatyti saugią, jei nebūtų trukdžiusi Maskva
lrt

Kaip ir Černobylyje, specialaus kevalo Ignalinos atominė elektrinė neturi, todėl, įvykus nelaimei, ją būtų labai sunku užkonservuoti. 

Ar laikai keičiasi?5
Antanas Gailius - Artuma

Kaip kartais lengva pamatyti, kad laikai nuolat keičiasi! Viduramžiais, kuriuos šiandien ne vienas pavadina gūdžiais, nebuvo interneto. Nebuvo elektros. Ką ten elektros – net dviračio nebuvo.

Apie universitetą mažos šalies periferijoje4
Kęstas Kirtiklis

Prieš keletą metų vietos savivaldybė atliko gyventojų apklausą, kaip šie mato miesto ateitį. Iš visų siūlytųjų galimybių gyventojai pasirinko universitetinį miestą...

Politinės Lietuvos beieškant
Laurynas Peluritis - Naujasis židinys

Tai potencialiai daugelį mokslo žmonių papiktinsianti knyga. Akademiniam veikalui tai beveik savaime komplimentas. Skaitytojai bus papiktinti ne tik (ir ne tiek) tuo, kas joje rašoma, tačiau gerokai labiau tuo, kaip parašyta. 

Nevadinkite manęs „vieniša mama“1

Tad ar įmanoma tapti VIENIŠA MAMA? NE – aš galiu būti VIENIŠA MOTERIS, bet VIENIŠŲ MAMŲ NEBŪNA!!!

Muzikinis renginys – socialinė akcija „Mama būti gera“

Gegužės 1 d., sekmadienį, 12-16 val., „Krizinio nėštumo centras“ kviečia į muzikinį renginį – socialinę akciją „Mama būti gera!“

Lysvių įrengimas. Ką reikia žinoti?

Pavasaris ir kapstymasis darže – tarsi du neatsiejami dalykai. Tad pats laikas pasidomėti, kokie yra pagrindiniai lysvių įrengimo etapai. 

Gydytojai imunologai – itin svarbūs, bet...nematomi donorystės ir transplantacijos proceso dalyviai1

Retas žino, kad be gydytojų imunologų atliekamų tyrimų būtų neįmanomas organų donorystės ir transplantacijos procesas.

J. Ramonienė: „Džiaugiamės, kad šeimos politikos apžvalgos žmonėms reikalingos ir naudingos“

Balandžio 7 d. Seime buvo įregistruotas Šeimos stiprinimo įstatymo projektas, o balandžio 8 d. išleista šeimos politikos aktualijų apžvalga Lietuvoje.

Liutauras Degėsys: Nėra klastingesnio priešo, nei kasdienybė, atbukinanti jausmus1
Greta Martinkutė

Pokalbis su rašytoju Liutauru Degėsiu, aštuonių poezijos knygų, trijų filosofinių esė rinkinių ir romano „Dvi istorijos apie vieną meilę“ autoriumi.

Mamai
Dominyka Navickaitė

Norisi pasakyti „ačiū“, bet dar labiau „ir aš Tave myliu, mama“. Ir tada pabučiavus į žandą tęsti šią kelionę ir daugiau nebebijoti.

Besiruošiant Pasaulio jaunimo dienoms... (II)

Šiame fragmente kiekvienas iš mūsų gali atrasti savo ryšį su Dievu, rasti atsakymą į klausimą, kurį žmonija amžiais užduoda: „Kodėl Tu pasislėpei, Viešpatie...“

Taisyklės ateities draugystėms1

„Kartais mes tikimės daugiau iš kitų, nes būtume pasiryžę tą patį padaryti dėl jų.“

Prasideda Šv. Jokūbo kelio jaunųjų ambasadorių estafetė 4
Aurelija Krampaitė

Šv. Jokūbo kelio jaunuoju ambasadoriumi gali tapti kiekvienas jaunas žmogus, dalyvausiantis šioje akcijoje ir įveiksiantis bent vieną estafetės etapą.

Knygoje J.-P. Sartre'o paskaita „Egzistencializmas – tai humanizmas“1

Egzistencializmas – tai humanizmas yra paskaita, kurią Sartre’as skaitė 1945 m. spalio 29 d., pirmadienį. Ji buvo stenografuota ir Sartre’o šiek tiek pataisyta.

„Ekumeninė krikščionybė: dieviškasis žmogaus pašaukimas Rytų krikščionybėje“

Šioje teologijos mokslų daktaro, kunigo R. Dulskio monografijoje aptariama krikščioniškojo pašaukimo tapatybės Rytuose samprata...

Sąmojingų įžvalgų kupina knyga apie senovės Egipto kasdienybę

Barbara Mertz – JAV egiptologė, rašytoja, garsėjanti tiek unikaliomis senovės Egipto studijomis, tiek grožiniais kūriniais – mistiniais ir detektyviniais trileriais. 

U. Barauskaitės romane „Vieno žmogaus bohema“ – patirtys, įspūdžiai, išpažintys

Kelionės po Artimuosius Rytus, kitų kultūrų patirtys, vaikystės įspūdžiai, skaudžios išpažintys, vyrai. Poetiškai, lakoniškai ir paprastai.

Rašytoja Fariba Vafi: „Rašymas nepakenčia klišių“

Pastaraisiais metais moterų tapatybė Irane stipriai pasikeitė, tai turėtų pastebėti kiekvienas, atidžiau žvelgiantis į šios šalies visuomenę. Pokyčiai vyko skirtingose srityse. Turbūt didžiausias šių dienų pasikeitimas yra stiprėjanti moterų savimonė.