Kai susiduriame su itin skaudžia netektimi ir gyvenimą užlieja sielvartas. Kai pajuntame, jog griūva pasaulis, kuriame gyvenome. Kai visa malda sutelpa klausime Dievui – kodėl? Clive Staples Lewis ir Antonijus iš Surožo (Bliumas) nedaugžodžiauja. Jie puikiai supranta, kad padėti gali ne mandagus plepėjimas, bet tik sunokę artimo meile, empatija ir gyvenimo išmintimi žodžiai.

Andrius NavickasAndrius Navickas
Vaikų kančia ir mirtis Metropolitas Antonijus iš Surožo
Kas buvo šv. Grigalius Narekietis, būsimas Bažnyčios Mokytojas?
vatikano radijas

Šv. Grigalius Narekietis bus 36 Bažnyčios mokytojas, greta tokių žinomų šventųjų, kaip Tomas Akvinietis ar Teresė Avilietė.

Minimas šv. Maksimilijono Marijos Kolbės įkurto radijo transliacijų atnaujinimo 20-metis

Pirma laida buvo transliuojama jau 1938 m. gruodžio 8 d. beveik visoje Lenkijoje. Tai buvo pirmasis privatus radijas. Tačiau Antrasis pasaulinis karas ir šv. Maksimilijono kankinystė nutraukė radijo veikimą.

Popiežiaus pamokslininkas: „Evangelizavimas veda prie asmeninio šventėjimo“
vatikano radijas

„Evangelijos džiaugsmas“ parašytas evangelizavimo perspektyvoje, tad jame galima išskirti tris klausimų grupes: kas evangelizuoja, kas yra evangelizuojamas, kaip evangelizuoti? 

Naujos normos susituokusiems rytų apeigų katalikų kunigams
vatikano radijas

Rytų apeigų katalikų bendruomenėse nemaža dalis kunigų yra susituokę, turi šeimas. Tokia tvarka galioja Ukrainos graikų apeigų katalikų Bažnyčioje ir kitose rytų apeigų Bažnyčiose, esančiose vienybėje su Petro sostu.

Kard. K. Koch: „ Žmonijos ateitis patikėta šeimai“1
vatikano radijas

Krikščioniškame tikėjime santuokinis ryšys yra pakeltas iki sakramento, pasižymi ištikimybe ir neišardomumu. Apie tai byloja antroji Susirinkimo raktinė sąvoka – „krikščioniška meilė“. Ji patiria didžiulę koroziją šiandien.

Mirė kino ir teatro aktorė, režisierė Danutė Juronytė

Vasario 27 d. po ligos Anapilin iškeliavo kino ir teatro aktorė, režisierė Danutė Juronytė.   

Kaip „išgirsti“ skulptūrą? Skulptorės Dalios Matulaitės pasaulis

Pasaulis kinta labai sparčiai, Daliai Matulaitei kaip kūrėjai svarbu ne prisitaikyti prie nuolatinės kaitos, bet išlaikyti tradicines vertybes.

Vilniaus rotušėje – paroda, skirta žydiškojo Vilniaus įvaizdžiams

Parodoje „Žydiškojo Vilniaus įvaizdžių topografija“ bus eksponuojami lietuvių tapytojų ir fotografų darbai, kuriais lietuvių menininkai pasakos apie savo asmeninį, intymų santykį su daugiatautės Lietuvos sostinės praeitimi.

Literatei šmaikštuolei A. Liobytei – 100
Libertas Klimka - lrt

Vasario 24 d. sukako lygiai 100 metų, kai gimė vaikų rašytoja, aktorė, redaktorė ir vertėja Aldona Liobytė-Paškevičienė (1915–1985).

Žvalgymai: po mugės1
Antanas Šimkus

Šią savaitę pabandžiau peržiūrėti už titulinio puslapio ribų arba tiesiog menkiau pastebėtas žinias. Taigi, pradėkim.

Kruvinos Kremliaus rankos. Amžiams nutildyti oponentai

Kai Borisas Nemcovas vasario 27 dieną buvo nušautas ant netoli Kremliaus esančio tilto, šis opozicijos politikas prisijungė prie sąrašo žymių rusų, kurie buvo nužudyti Vladimiro Putino valdymo metais.

B. Nemcovo auka pagreitins rusų pavasarį2
Dalius Stancikas

Nors B. Nemcovas ir nebegali fiziškai dalyvauti savo organizuotame visos Rusijos protesto „pavasaryje“, jo auka paspartins rusų maidaną greičiau, nei jis pats prognozavo.

Pasaulį sukrėtė Rusijos opozicionieriaus Boriso Nemcovo nužudymas 3

Vėlų penktadienio vakarą buvo nušautas vienas iš aršiausių Vladimiro Putino kritikų – Borisas Nemcovas. Pranešama, kad jis ėjo su mergina, kai iš pravažiuojančio automobilio buvo suvarpytas kulkomis ir mire vietoje. Mergina nenukentėjo.

In memoriam. Borisas Nemcovas apie penkias putinizmo grėsmes1

Ką reiškia liberalios demokratijos vertybių atmetimas milijonams Rusijos gyventojų? Jis turi tiesioginę įtaką. Galima išskirti penkias svarbiausias putinizmo grėsmes. Jos kelia pavojų tai pačiai daugumai žmonių, kurie remia dabartinį prezidentą.

Nuo Belgijos iki Rusijos, arba Kur Europoje vaikai mokosi lietuviškai?
Alma Vijeikytė

Europoje veikia 10 lietuviškų formaliojo ugdymo mokyklų. Lenkijoje, Latvijoje, Vokietijoje, Baltarusijoje, Rusijoje, Belgijoje įsikūrusiose mokyklose mokosi daugiau nei pusantro tūkstančio lietuviškai šnekančių vaikų.

Kompiuteriniai žaidimai vaikams: ko daugiau – naudos ar žalos?
Jurga Lūžaitė

Šiandienos vaikai jau neįsivaizduoja savo gyvenimo be virtaulaus pasaulio. Vis daugiau ir vis jaunesnių vaikų įsitraukia į kompiuterinius žaidimus, kurių, beje, yra įvairiausių. Todėl natūraliai kyla klausimas, kiek kategoriškas „už“ ar „prieš“ čia gali pagelbėti?

„Už“ ir „prieš“ laimę1
Egidija Šeputytė-Vaitulevičienė - Moters psichologija

Kaip galima būti „prieš“ laimę? Argi tai nėra visų geidžiamiausia būsena, prekė, gyvenimo pozicija, sandoris, jausmas? 

D. Miknevičius: Turime ugdyti mokinius ne tik pažymiui1

Dalius Miknevičius – jaunas istorikas, šiuo metu mokytojaujantis Tauragėje. Paragavęs korepetitoriaus duonos, Dalius nusprendė išbandyti save ir mokytojo vaidmenyje. Taip jis atsidūrė ir programoje „Renkuosi mokyti“. Kalbėdamas apie švietimą, Dalius teigia, kad šiandien mokykloje svarbu yra ugdyti visapusišką asmenybę, kuriai būtų svarbus ne tik pažymys.

Ar leidžiame vaikams klysti?
Viktorija Ruzgutė - Ikimokyklinis.lt

Leisti vaikams klysti nereiškia nekreipti dėmesio į nesėkmes ar neskatinti siekti gerų rezultatų. Vaiką turime įkvėpti siekti iššūkių, jų nebijoti, tačiau kartu išmokyti įvertinti ir didžiuotis pastangomis, ne rezultatais. 

Teisė nusibrozdinti (II)1
Verena Ahne

Vaikų vieta – gamtoje, net jei tai žvirgždo krūva gatvės gale. Gamta jaudinanti, gyva, pilna netikėtumų ir paslapčių. Joje atsiveria iššūkiai ir nuotykiai, ji žadina vaizduotę, išlaisvina.

„Man svarbu“: Dieta - už ar prieš?3
Jurga Lūžaitė - Bernardinai.TV

„Man svarbu“ rubrikoje sveikos mitybos specialistės, „Sulieknėk sveikai vadovės Vaidos Kurpienės klausiame: „Dieta – už ar prieš?“ Pasiklausykite trumpo, bet išsamaus atsakymo.

Gandrai vis dažniau pasilieka žiemoti Lietuvoje

Nors baltieji gandrai yra tolimieji migrantai, kurie vengdami šaltų žiemų skrenda net iki Pietų Afrikos, tačiau kartais pasitaiko ir išimčių. Pastaraisiais metais šie paukščiai vis dažniau pasilieka žiemoti Lietuvoje.

Į gražiausius šalies kampelius – pakilę virš medžių
Aldona Kvedarienė

Vasarą Pietų Dzūkijos didieji ežerai – paukščių rojus, o rudenį jie – atokvėpio prieš didžiąją kelionę vieta. Rudenį joje susitelkia ne šimtai – tūkstančiai išskrendančių ir besibūriuojančių paukščių.

Tvarkingi ir švarūs namai padeda išvengti nemalonių infekcijų

Tyrimai parodė, kad virtuvė, vonios kambarys ir skalbimui naudojama vieta gali tarnauti kaip rezervuaras mikroorganizmų augimui.

8 klaidingi nelaimingų žmonių įsitikinimai

Ar jums patiktų, jei jūsų draugas jums nuolatos kartotų: „tau negali pasisekti“, „tu nepakankamai geras“, „tau trūksta pasitikėjimo“? Ar laikytumėte šį žmogų tikru draugu? Jei ne, tai kodėl jūs norite taip galvoti ir kalbėti apie save?

Marija su bijūnų puokšte rankose
Ineta Žymančiūtė

Buvau pamiršusi apie tą balsą, kuris kalba, kai ateina tyla. Tyla visur. Ant ežero kranto. Tyla danguje. Mašinų stikluose. Tik vėjas dobiliukuose. Visa tai tiesiog tobulai žaidžia tave.

„Baltas šešėlis“, kurio netemdo tamsūs darbai
Monika Midverytė OFS

Filmas perkelia į Rytų Afrikos valstybę Tanzaniją, kurioje lig šiol gajūs prietarai, esą albinosų (žmonių, kuriems nesigamina melaninas, atsakingas už odos pigmentą) kūno dalys gali privilioti verslo sėkmę ir turtus.

Šimtametis švedų Forestas Gampas
Birutė Grašytė

Filmas sukurtas pagal švedų rašytojo Jono Jonassono debiutinį romaną, išleistą 2009 m. Knyga tapo bestseleriu. Filmas taip pat sulaukė daug dėmesio, jis parodytas jau daugiau nei 40–yje pasaulio šalių ir yra pelningiausias visų laikų Švedijos filmas.

Naujausioje LNDT premjeroje – paauglys, paskelbęs karą visai mokyklai

Ši pjesė peržengia „mokyklos dramą“ ir gan paviršutiniškoje komedijoje sugeba suformuluoti esminę dilemą, parodo gilią Europinės civilizacijos krizę, kuri reiškiasi per vertybių gausą ir nuolatinį jų disonavimą. 

Amerikietė Gabrielle Kempton Lietuvoje atrado pašaukimą – kovą su prekyba žmonėmis

Lietuvius apibūdinčiau kaip atsparius, smarkius, viltingus ir nepaprastai malonius savo draugams. Dar neteko pamatyti iššūkio, su kuriuo lietuviai negalėtų susidoroti. 

Kas į literatūros paskaitas nesudėta
Juozas Skomskis

„Kai buvo jaunas, norėjo būti rašytoju. Dabar, kai pavargo nuo rašymo, vis rečiau prisimenąs save kaip rašytoją. Tačiau pirmiausia, kas gi toji klepsidra, įrašyta vieno ankstyvųjų V. Martinkaus romanų „Lašai“ (1980) paantraštėje?“

Aldous Huxley: „Grožinėje literatūroje dera absoliutumas ir santykinumas“1
Lina Žukauskaitė

1960 m. „The Paris Review“ žurnalistams duotame interviu rašytojas dalinasi mintimis apie savo darbo įpročius, romanisto vietą visuomenėje, išorinių ir vidinių aplinkybių reikšmę kūrybai  bei dvasinę aterosklerozę...

„Žmogus, kuriam nieko nereikėjo“ – nepatogi akistata su nutylima savo puse
Monika Midverytė OFS

„Jeigu taip nuoširdžiai apie save papasakočiau, kaip tai daro knygos herojus, aš, kaip turbūt ir daugelis iš jūsų, tikrai pralenkčiau šį veikėją savo keistumu. Bėda ta, kad mes labai puikiai mokame apsimetinėti“, – teigė Rasa Aškinytė.

Jerzy Illg: Pratus prie Himalajų, nėra lengva priprasti prie žemesnių viršūnių
Donatas Puslys

Taip, mes turėjome tai, ką galima pavadinti Lenkijos Himalajais – Miloszą, Szymborską, Herbertą, Rozewiczių. Jie buvo milžinai ir šiandienėje kartoje mes tokių viršukalnių jau nebematome.

Trys stabtelėjimai, besižvalgant po Vilniaus knygų mugę
Sandra Šenker

Šešioliktosios Knygų mugės metu buvo išdalintos  „Patriotų premijos“, kurios skatina Lietuvos ir užsienio autorius rašyti pilietiškumo ir patriotizmo temomis ir pasitelkus knygą skiepyti meilę ir ištikimybę tėvynei.