Kaip sukurti ir išlaikyti laimingą santuoką? Nors apie tai parašyta šimtai, o gal net ir tūkstančiai knygų ir vos ne kiekvienas mano galįs ką nors patari šiuo klausimų, nusivylusiųjų santuoka nemažėja. Gal taip yra todėl, kad mes savo meilės ir santuokos įvaizdį susikuriame prisižiūrėję Holivudo filmų, tačiau pamirštame, ką apie tai kalba tikėjimas? O jau sukūrę šeimą, tiesiog nepaisome elementarių sveiko bendravimo taisyklių?

Jurga LužaitėJurga Lužaitė
„Betanija“ kviečia grupeles susitikimų tarnystei
Vilniaus arkivyskupija

VA Caritas socialinis centras „Betanija“ kviečia prisijungti Vilniaus parapijų bei katalikiškų judėjimų, organizacijų grupeles vakarinių susitikimų tarnystei.

Diskusijos Vyskupų sinode: smurtas šeimoje, moterys bažnytinėse pareigose
vatikano radijas

Trisdešimtojo punkto gale priduriama, jog prie lemiamo moterų vaidmens pripažinimo galėtų prisidėti didesnis jų atsakomybės vertinimas Bažnyčioje: jų dalyvavimas sprendimų procesuose, realus dalyvavimas kai kurių institucijų valdyme.

Vašingtono arkivyskupas Sinode: doktrina ir gailestingumas – vienodai svarbios apreiškimo dalys
vatikano radijas

Paklaustas apie prognozes, kardinolas sakė tikįs, jog iš visų diskusijų gims pripažinimas, kad nors mes turime labai aiškų doktrininį pagrindą santuokos supratimui, tokia pat svarbi apreiškimo dalis yra gailestingumas.

Darbo grupės Sinode: iššūkiai šeimoms skirtingose kultūrose
vatikano radijas

 Darbo grupės sudarytos kalbų pagrindu: trys prancūzų, keturios anglų, trys italų, dvi ispanų ir viena vokiečių. Relatoriai pristatys asamblėjai grupės išvadas, kurios bus įtrauktos į rengiamą galutinį Sinodo dokumentą. 

Išbandymas gailestingumu3
Saulena Žiugždaitė

Sinode šeimos klausimu jau antrą kartą susitinka dvi priešingos pozicijos: vieni baiminasi, jog norima pakeisti nekintančią tikėjimo tiesą. Antrieji priekaištauja, kad tikėjimo principai seniai nutolo nuo gyvenimo tikrovės ir liko lakuotu fasadu.

Bernardinuose atidaryta V. Puloko fotografijų paroda2

Juodai baltose plataus formato fotografijose užfiksuotas 1982-1992 metų laikotarpis. Tai tylos laikas prieš didelius pokyčius. Fotografijose nėra nė ženklo to laikmečio dvasios, nė kalbos apie socialistinę tikrovę.

Johnas Lennonas. Apie kelią, kuriuo kiekvienas einame patys

Spalio 9 d. minimas muzikanto Johno Lenono 75-metis. Publikuojame pokalbį su J. Lennonu ir jo žmona Joko Ono, kuris darytas 1980-aisiais, neseniai pasirodžius jųdviejų albumui „Double Fantasy“.

Nobelio literatūros premija – vienas ryžtingiausių komiteto žingsnių
Natalija Arlauskaitė - VU naujienos

Šiandien paskelbta Nobelio literatūros premijos laureatė. Ja tapo Baltarusijos žurnalistė ir rašytoja Svetlana Aleksijevič. Ar tai buvo netikėtas sprendimas ir kuo ypatingi jos kūriniai? Komentuoja TSPMI docentė Natalija Arlauskaitė.

Bažnytinio paveldo muziejuje – beveik 100 Rūpintojėlių
Vaiva Lanskoronskytė

Kelios valandos iki parodos atidarymo menotyrininkė Gabija Surdokaitė-Vitienė pasakoja apie tai, kaip susiklostė, jog Rūpintojėlis tapo lietuvių tautos simboliu, iš kur į mūsų kraštus atkeliavo toks Kristaus įvaizdis.

Turintis teisę. Varlamo Šalamovo šimtmečiui
Dmitrij Bykov - Kelionė

Šalamovas kalba ne šiaip milijonų žuvusiųjų vardu – tam tikra prasme jis kalba tarsi antžmogis, nes normalus žmogus iš pragaro ištrūkti negali. Jo išvados neginčijamos.

„Nugenėta pušis“: ateizmas tarybinėje Lietuvoje

Rugsėjo pabaigoje buvo pristatyta Nerijos Putinaitės knyga „Nugenėta pušis“, tirianti tai, kaip sovietinėje Lietuvoje buvo vykdoma visuomenės ateizacija, analizuojanti jos subtilybes ir iki šios dienos užsilikusias apraiškas.

Nobelio taikos premija pagerbtos pastangos kurti demokratinę Tuniso visuomenę
Izabelė Švaraitė - VU naujienos

Nobelio taikos premija šiemet paskirta Tuniso nacionalinio dialogo ketvertui. Jį sudarančios organizacijos įvertintos už indėlį į pliuralistinės demokratijos plėtrą. Tuo metu, kai šalis buvo ant pilietinio karo slenksčio, jos pateikė taikią politinę alternatyvą.

K. Girnius: A. Lukašenka nori parodyti Maskvai, kad nebūtinai šoks pagal jos dūdą
lrt

Aliaksandras Lukašenka savo pareiškimu, kad šaliai nereikia Rusijos karinės oro pajėgų bazės, siekia parodyti Vakarams, kad Baltarusija nėra tik Rusijos kišenėje.

Ar tikrai pabėgėlių klausimas – neaktualus?1
Jonas Švagžlys

Apie šiandienę pabėgėlių krizę diskutuojama išties daug. Ir, kaip dažniausiai būna svarstant kontroversiškus klausimus, visuomenė pasidalijusi į dvi stovyklas.

Dar kartą apie Molotovo–Ribbentropo paktą9
Kęstutis Skrupskelis - Naujasis židinys

Molotovo–Ribbentropo pakto mįslė: ar Stalinas tapo Hitlerio sąjungininku, nes nesuprato pag­rindinių strateginių principų, taigi buvo kvailys, ar, nes įžvelgė tai, ko kelios istorikų kartos vis dar nesugeba atskleisti, taigi buvo įžvalgus ir klastingas strategas?

Lytinio švietimo patamsiai9
Vytautas Sinica - Artuma

Lytinis švietimas yra nepilnamečių informavimas apie „saugų“ nuo ligų ir nėštumų seksą. Logiška, kad toks švietimas skatina išbandyti visas seksualines praktikas, pristato jas kaip tariamai neišvengiamas.

Bausti vaiką ar ne, arba kur riba tarp smurto ir bausmės?5
Zita Žalaitė

Bausmės, jeigu jos tinkamai ir ne per dažnai naudojamos, vaikams suprantamos, kaip jų prasto elgesio pasekmė, gali padėti tinkamai formuoti vaikų elgesį. Sako, kad tai blogai, nes vaikams ugdo baimę. Bet baimė elgtis blogai nėra savaime blogas dalykas...  Kaip joje nepasiklysti?

Pokalbiai apie sveikatą: Vaikų peršalimo ligos1
Jurgita Lūžaitė-Kajėnienė

Prasidėjus šaltajam metų laikui, visada padaugėja sergančiųjų peršalimo ligomis. Ypač vaikų, sugrįžusių į auklėjimo ir ugdymo įstaigas. Tėvai neretai nežino – ar gydyti prasidėjusią slogą ir kosulį, ar palaukti, ar jau duoti vaistų, kada kreiptis į gydytoją.

Senstančioje Japonijoje lėlės pakeičia nykstančių miestelių gyventojus
LVI

 Nagoro miestelis – tai atspindys neišvengiamo likimo, gresiančio visai Japonijai artimiausiais dešimtmečiais. Besitraukianti šalies demografija dar kartą išryškėjo naujausiuose statistikos duomenyse.

„Įskaudinta meilė: skyrybos“ – kaip išsilaisvinti ir vėl išmokti džiaugtis

Knygoje įvairius skyrybų aspektus komentuoja psichologai, dvasininkai, šeimos teisės specialistas. Pateikiami pokalbiai su skyrybas išgyvenusiais žmonėmis, jų patirtys.

Santykis su gamta
Andrius Navickas - Žurnalas Ateitis

Popiežiaus Pranciškaus enciklika Laudato Si‘ (Apie rūpinimąsi bendrais namais) tiesiogiai neanalizuoja okultinio mąstymo iššūkio, tačiau popiežiaus įžvalgos apie krikščionio ir gamtos santykį labai svarbios taip pat ir brėžiant ribą tarp krikščioniškos ir okultinės laikysenų.

Alkoholio žala negeriančiam daug didesnė nei manyta

Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) docentė Ilona Tamutienė, besidominti sveikatos ir alkoholio kontrolės politika, socialinės atskirties ir įtraukties tematikomis, atliko tyrimą, kuriame ištyrė lietuvių girtuokliavimo įpročius.

Cicely Saunders: „Tu svarbus dėl to, kad esi ir lieki svarbus iki pat mirties“1

C. Saunders – daugelio laikoma žymiausia paliatyviosios slaugos specialiste. Ji atidarė pirmąjį modernų hospisą, remdamasi holistiniu požiūriu į skausmo ir simptomų palengvinimą, atsižvelgiant į paciento fizinius, socialinius, psichologinius  ir dvasinius poreikius.

Dainius Kepenis: „Sveikos gyvensenos mokosi vis daugiau žmonių“5
Juozas Dapšauskas

jųMano darbo stažas - 43 metai ir iš jų visose šešiose darbovietėse tarnavau vaikų ir suaugusių sveikatos labui. Ypač didelį pasitenkinimą jaučiu 26-tus metus dirbdamas sveikatos mokytoju Palangos sveikatos mokykloje.

Prancūzijoje vyko liliputų mados šou

Prancūzijos kultūros ministerijoje Paryžiuje vyko Nacionalinis liliputų mados šou. Renginio tikslas – skleisti visuomenėje informaciją apie šią negalią.

Kaune kviečia SocHuMenų dienų renginiai

Kauno technologijos universiteto Socialinių, humanitarinių mokslų ir menų fakultetas (toliau -SHHMF) ir KTU Fakultetinė studentų atstovybė „SHM“ Kauno miestui dovanoja galimybę apsilankyti trijų dienų akademiniame festivalyje. 

Norvegija laukia jaunųjų olimpiečių

Vos už trijų mėnesių, vasario 12-21 dienomis, Norvegijos mieste Lilehameryje, kuriame 1994 m. vyko žiemos olimpinės žaidynės, vėl susirinks sportininkai iš viso pasaulio, tik šį kartą čia varžysis jaunieji, 15-18 m. olimpiečiai.

XIII Vilniaus Gospel festivalis: „Let Freedom ring“
Bernardinai.TV

Vaizdo klipas iš spalio 2-4 dienomis sostinėje vykusio Vilniaus Gospel festivalio „Giedame laisvę“.

Smurtas animaciniuose filmuose

Vaikų pasaulis dažnai pilnas įsivaizduojamų ir animacinių draugų, piktadarių, herojų, kuriais norima sekti. Tačiau neretai animacijoje pilna ir smurto, čia jis pateikiamas tarsi neišvengiamas, lyg būtų vienintelis konfliktų sprendimo būdas ar rezultatas.

Pasiryžę tarnauti Lietuvai
Marija Keršanskienė

Keturi šaunūs jauni vyrai sutiko atsakyti į keletą klausimų apie karinę tarnybą, studijas bei iššūkius Lietuvos karo akademijoje ir apie kiekvieno piliečio konstitucinę pareigą ginti savo tėvynę.

Nobelio literatūros premija skirta baltarusei Svetlanai Aleksijevič2

2015 metų Nobelio literatūros premija skirta baltarusių rašytojai bei žurnalistei Svetlanai Aleksijevič. 

Politika literatūroje – ar vien ideologijos svetimkūnis?
Vaiva Lanskoronskytė

Keliant klausimą, ar politinė mintis literatūroje yra vien ideologija, bandoma įspausti į meninės kalbos normas, visų pirma reikėtų susimąstyti, kas yra politika.

Perleistas S. Rushdie romanas „Paskutinis Mauro atodūsis“

S. Rushdie pasakoja modernios Indijos kūrimosi istoriją, o jo dėmesio centre – kultūrų priešprieša, religiniai nesutarimai, korupcija ir nusikaltimai.

„Velniška sąjunga“ – knyga apie Molotovo-Ribbentropo paktą

Autoriaus dėmesio centre – tiek fotografų blykstėmis nušviestos diplomatų susitikimų akimirkos, tiek sunkiai atveriami didžiosios politikos užkulisiai.

Kodėl ir kokio vienuolio Thomo Mertono vis dar ieškome?
Augustė Žičkytė - Šiaurės Atėnai

Pasak vieno privačių Mertono dienoraščių tomo sudarytojo Jonathano Montaldo, „Jonos ženklo“ tekstai rodo Mertono norą būti geru rašytoju ir vienuoliu.