Policijos registre šiandien yra 31 tūkst. asmenų, turinčių leidimus laikyti medžioklinius ginklus, vadinasi, ir teisę medžioti. Akivaizdu, kad medžiotojų šiandien Lietuvoje yra per daug. Kyla klausimas apie jų motyvaciją ir tikslus. Medžioklė – tai nusikaltimas ar tradicija, žiaurus ir betikslis gyvūnų žudymas, ar tikslingas gyvūnų populiacijos valdymo būdas?

Birutė GrašytėBirutė Grašytė
„Pagarba religiniams simboliams – tai pagarba žmogui“23
Vygantas Malinauskas

Gyvename sekuliarioje visuomenėje, kurioje deklaruojama asmenų lygybė ir įsitikinimų laisvė, tačiau paradoksaliai religinėms pažiūroms neretai tenka kovoti už teisę viešai reikštis ar tikėtis kitų pagarbos.

Laudatio kun. Juliui Sasnauskui OFM: Žodžio baudžiauninkas
Vytautas Ališauskas - Naujasis židinys

Kovo 3 d. Juliui Sasnauskui OFM buvo įteikta penktoji Gailių klano premija. Formuluotė, kuria palydimas šis apdovanojimas, skamba taip: už didžiąją Mažąją ir visa kita. 

Kokią tikrovę atvėrė vienuolynų durys?

Balandžio 25 dieną nemaža dalis Lietuvoje veikiančių vienuolinių bendruomenių atvėrė duris lankytojams, nedrąsiems pažįstamiems ir net tiesiog smalsuoliams, kurie norėjo iš arčiau pamatyti vienuolių kasdienybę. 

Pranciškus: „Eik į politiką, nors ir kentėsi, nors suklupsi“
vatikano radijas

Popiežius griežtokai pabrėžė, kad Bažnyčia nėra politinė partija ir kad nereikia partijos, kuri būtų sudaryta vien iš katalikų, bet taip pat pabrėžė, kad katalikas privalo dalyvauti politikoje ir ieškoti bendrojo gėrio.

Ko Viešpaties motina Marija moko mane, kaip mamą6
Aurelija Umbrasienė

Mąstydama apie motinystę naujai atradau mūsų Viešpaties motinos Marijos paveikslą.

„Light in Babylon“ – alternatyvios Artimųjų Rytų scenos pavyzdys1

Šis puikus alternatyvios Artimųjų Rytų scenos pavyzdys yra tarsi šventė, kurioje susitinka Stambulo ir Sephardi žydų bendruomenių tradicijos.

Plungėje – restauruotų M. Oginskio rūmų atidarymo iškilmės

Rūmai išgyvena antrąjį renesansą tuo pačiu metu, kai Europos kultūros visuomenė mini vieno žymiausio Oginskių giminės atstovo kompozitoriaus Mykolo Kleopo Oginskio 250-ąsias gimimo metines.

Lietuvos paviljonas atsiveria kartu su 56-ąja Venecijos meno bienale

Venecijos meno bienalėje gegužės 6 d. nuo pat ryto prasideda išankstinės peržiūros dienos spaudai, o 17 val. atidaromas Lietuvos paviljonas su Dainiaus Liškevičiaus projektu „Muziejus“ bei performansu.

Rimantas Kmita: „Reikia be paliovos ir be galo dirbti“
Literatūra ir menas

Leipcige vykstančio skaitymų festivalio „Leipzig liest" programoje Rimantas Kmita su poete Ilze Butkute skaitė savo tekstus. O grįžęs į Lietuvą rado laiko ir atsakyti į porą klausimų.

Nuo Trafalgaro iki Žaliojo tilto ir Lukiškių aikštės1
Donatas Puslys - Žurnalas Ateitis

Jei vis tik su Žaliuoju tiltu tai neišdegtų, puikiai tiktų ir Lukiškių aikštė. Įsivaizduokite, kad aikštės centre, kur kadaise vėpsojo Vladimiras Iljičius, stovėtų tiesiog tuščias postamentas, ant kurio nuolat keistųsi instaliacijos.

Po rinkimų Jungtinės Karalystės lauks politinė aklavietė?
Matas Baltrukevičius

Gegužės pirmąją savaitę visi kurį laiką atitrauks dėmesį nuo Ukrainos konflikto ar kovos su „Islamo valstybe“ ir savo žvilgsnius nukreips į Didžiąją Britaniją, kurioje gegužės 7 dieną vyks parlamento rinkimai.

Sirų pabėgėlis Faicas: „Privalome likti žmonėmis“

Siras Faicas pabėgo nuo „Islamo valstybės“. Bėgdamas jis bendravo SMS žinutėmis su pažįstama iš Vokietijos. Jų susirašinėjimas buvo išleistas elektronine knyga.

Europa ir religiniai simboliai: dviejų draudimų trileris

XXI a. Prancūzijoje prasidėjo emocinga diskusija dėl to, ar musulmonėms merginoms galima leisti mokyklose dėvėti religinį šydą (hidžabą). Pačios musulmonės tvirtino, kad hidžabas joms labai svarbus ne tik religinės tapatybės, bet ir moteriškumo simbolis.

Nepalas – kontrastų šalis, tapusi antraisiais mano namais
Andrius Mažeika

Nepalas kažkuo panašus į mūsų Vilnių. Dažnai didžiuojamės Vilniuje tvyrojusia religine tolerancija, skirtingų religijų ir jų atšakų bažnyčiomis. Viename mano aplankytame Nepalo „kalvų“ kaimelyje – 200 gyventojų, 3 religijos ir 3 kalbos.

Kuo grindžiami švietimo valdymo sprendimai?
Jolanta Urbanovič,Deimantė Budriūnaitė

Valstybėje egzistuojantys finansinių išteklių trūkumai, skirtingi interesų grupių poreikiai, garsiai ir aiškiai reiškiamas švietimo sistemos dalyvių nepasitenkinimas tiek nacionalinio, tiek ir vietinio lygmens valdymu verčia svarstyti, kaip galima keisti susiklosčiusią situaciją ir didinti visuomenės pasitikėjimą Lietuvos švietimo sistema.

Akistata su nevaisingumu, arba Ko aš iš tiesų noriu?
Angelika Walser

Visos abraomiškosios religijos pabrėžia šeimos ir tėvystės svarbą. Ne veltui neišsipildęs tikinčiųjų porų troškimas susilaukti vaikų veda ne tik į psichologinę, bet neretai ir į dvasinę krizę.

Animacija vaikams – pliusai ir minusai1

„Teisinga“ animacija ir laidos suteikia teigiamų impulsų vaiko auklėjimui, bet vis dėlto įgyti patirties ir bręsti vaikai turi remdamiesi realiu gyvenimu bei gyvenimiška patirtimi.

Motinos diena: kur, kada, kodėl, arba nuo Vilendorfo Veneros iki baltų gvazdikų
Jurga Žiugždienė

Motinos Diena švenčiama visame pasaulyje. Tačiau skirtingose šalyse motinos pagerbiamos skirtingu metu. Kodėl? Kurias šalis galime laikyti Motinos dienos šventės pradininkėmis? Kada Motinos dieną pradėta švęsti Lietuvoje?

Egzaminų baimė – įveikiamas iššūkis

Vieni abiturientai mokosi be atokvėpio per naktis, o kiti iš viso nesimoko arba mokosi labai mažai. Kaip daryti geriausia yra kiekvieno pasirinkimas. Svarbiausia įveikti stresą ir optimaliai organizuotis savo mokymąsi.

Kai Mamos diena žeidžia

Nemylinčių mamų dukterims Motinos diena yra tarsi potrauminio streso sukėlėjas, kuris žlugdo emociškai, žadina ir kitus vaikystės prisiminimus, o jie toli gražu neprimena motinos apkabinimų ir jos kepto obuolių pyrago.

Kai gydytojai nesiplovė rankų...

Gegužės 5-oji – Pasaulinė rankų higienos diena. Jos proga siūlome prisiminti gydytoją I. Semmelweissą, kuris 19 a. viduryje bandė įtikinti gydytojus, jog reikia plauti rankas, tačiau buvo nepripažintas ir netgi uždarytas į psichiatrinę ligoninę.

Laiškai iš kaimo. Juk ne svetima ranka sodino
Henrikas Gudavičius

Bet pavasarį mažyčiai, iki šiol buvę miegantys pumpurai pradeda augti, ir tu supranti, kad augalas gyvas. Tada labai gera prisiminti ir šiuos Salomėjos Nėries žodžius: „Juk ne svetima ranka sodino\ Ir mažytį daigą obelies.“

Bus minima europinė „Natura 2000“ diena

Natura 2000 yra didžiausias pasaulyje saugomų teritorijų tinklas, siejamas su gamtos vertybių išsaugojimų Europos Sąjungos šalyse. 

Bėgimas šiandien ir kodėl verta bėgioti
Elizabeth Hufton

Gali atrodyti, kad siekdami geros fizinės formos ar malonumo žmonės bėgiojo visada, be tai ne tiesa. Bėgimas kaip pramoga, toks, kokį jį žinome šiandien, tapo tik 1970 m. Kaip išpopuliarėjo bėgimas ir kuo jis toks naudingas?

Emigravote kartu su savo augintiniu? Kviečiame papasakoti savo istoriją

Problema pakankamai opi, nes per mėnesį į prieglaudą atkeliauja po kelis šunis, kurių šeimininkai išvyksta arba jau išvyko į užsienį. Šeimininkai dažniausiai net nepagalvoja apie tokią galimybę šunį vežtis kartu, nes jiems tai atrodo neįmanoma.

Konkursas „Pažink Šventąjį Raštą. Gyvieji paveikslai' 2015“. Balsuokite!16

Konkurse buvo kviečiami dalyvauti 10–16 metų moksleiviai. Iš viso sulaukta per 50 darbų iš visos Lietuvos. Konkurso dalyviai buvo suskirstyti į dvi amžiaus grupes: 10–12 bei 13–16 m.

17-ąjį kartą startuoja kino stovykla „Vasaros media studija“

Lietuvos ir visos Europos kino meno studentai bei jaunieji kino profesionalia gali džiaugtis – paskelbta, kad šią vasarą vyks jau tradicija tapusios tarptautinės kūrybinės dirbtuvės „Vasaros media studija“ (ang. „Summer Media Studio“). Dalyvių registracija jau prasidėjo.

Gatvės muzikos dieną – 36 atlikėjai iš užsienio

Gegužės 16 dieną Vilniuje ir 50 Lietuvos miestų vyks Gatvės muzikos diena. Šis pavasarinis gatvės, muzikos ir žmonių įvykis – jau devintasis. Pastarosios GMD plėtėsi užsienin, šiais metais šventės komanda kviečia visus į Vilnių.

Balandžio mėnesio muzikos lentyna
Domantas Razauskas

Domantas Razauskas siūlo kartu su juo peržvelgti naujus vertus dėmesio balandžio mėnesio muzikos albumus.

Vėdriukas – „Tas pats“

„Ši daina apie labai labai įdomią žmonių bendravimo dinamiką, apie tylą, žodį ir supratingumą“

Vienos knygos istorija
Jelena Menšenina

„Rankraščiai nedega, – pasakė vienas „Meistro ir Margaritos“ herojus. Rašytojas apie tai žinojo ne iš nuogirdų: įsikarščiavęs Michailas Bulgakovas ir pats savo kūrinį įmetė į krosnį. O paskui jį atkurį iš naujo – iš atminties.

Herojai kaip mes
Kęstas Kirtiklis

10 litų skaityti verta ne todėl, kad čia kitaip kalbama apie dalykus, kurie yra neblogai žinomi, bet dėl to, jog čia pasakojama istorija, kuri tik atrodė žinoma, bet iš tikrųjų yra visai kitokia.

Neringa Butnoriūtė: „Mane gąsdina vyresnių literatūrologų uždarumas“
Jurga Tumasonytė - Kamanė

Jausčiausi kažką praleidusi, jeigu nepaminėčiau, jog N. Butnoriūtė ne tik rašo apie knygas, bet ir yra literatūrologijos doktorantė, dažna kultūrinių renginių dalyvė.

Henrikui Radauskui – 1051
nemunas

Balandžio 23-ąją sukanka 105-eri, kai gimė vienas žymiausių lietuvių poetų modernistų Henrikas Radauskas. O rugpjūtį bus jau 45-eri, kai iškeliavo į amžiną kaštanų žydėjimą.

Nerijus Cibulskas. Apie biblioteką1

Kelias akimirkas stengiausi įžiūrėti negyvųjų kambario gyventojų kontūrus. Įvairiausi daiktai čia išryškėdavo, čia vėl prarasdavo savo blausius apvadus, panirdami į lipnios prieblandos zoną.