„Mes gyvename baimės, negatyvumo ir blogų žinių kulto epochoje. Geros naujienos blogai perkamos, niekam jų nereikia. Smagus ir nuotaikingas apokaliptinis skaitinys – visai kas kita. Iš čia tas panikos sėjimas ir baimės industrija“, – savo veikale „Didžioji Europa“ rašė Leonidas Donskis. Kur mūsų laikais rasti optimizmo? Ar apskritai įmanoma būti optimistu, ar tai tėra saviapgaulė? Kur šiandien rasti gyvenimo prasmę, kai modernus mokslas iš esmės siekė diskredituoti ir į užkampį išstumti teologiją? O gal tikėjimas pažanga yra viltis? Tik kur žengiame? Apie visa tai – šiame dialoge.

Donatas PuslysDonatas Puslys
Istorijos filosofijos ir konservatizmas 2Linas Jokubaitis - Naujasis židinys
„Nebijok per daug atleisti“: knyga apie nuodėmklausio tarnystę1
vatikano radijas

Popiežius Pranciškus parašė pratarmę Italijoje šiomis dienomis pristatomai argentiniečio kunigo Luiso Dri knygai „Nebijok atleisti“. 

Kasdieniai rūpesčiai5
Saulius Lynikas

Rytiniai pamąstymai lovoje po maldelės prieš keliantis – dabar bene svarbiausias belikęs mano dienos skanėstas. 

Popiežius jėzuitams: Gerąją naujieną skelbkime linksmi
vatikano radijas

Pirmadienio ryte popiežius Pranciškus aplankė Jėzaus Draugijos 36 generalinę kongregaciją, kurioje dalyvauja per du šimtus jėzuitų vyresniųjų iš viso pasaulio. 

Naujasis vysk. E. Bartulio nuotraukų kalendorius pasakoja apie Išganytojo relikvijas16

Bažnytinio paveldo muziejuje, Vilniuje, kalendoriaus pristatymas įvyks spalio 26 d. 17 val.

Pasaulinė lyderystės konferencija vėl kviečia susitikti Klaipėdoje ir Vilniuje11

„Nuoširdžiai kviečiu ne tik jus, bet visus jūsų bendruomenės narius, ypač tuos, kurie vadovauja bažnyčioje, darbe ar visuomenėje“.

Neregėtas Picasso parodoje „Moters biustas“

Parodoje eksponuojama per 80 skulptūrų, kuriose menininkas apjungė tapybą, keramiką, fotografiją bei įvairius objektus.

Andrzejaus Strumillo tapytos „Psalmės“ skambės Tolerancijos centre

Paveikslų ciklas „Psalmės“ tapytas 1988–2010 metais ir skiriamas atstatytai Seinų Baltajai sinagogai, ciklas įamžina Lietuvos ir Lenkijos paribio miesteliuose gyvenusių žydų atminimą.

Saulės tako vaikai6
Česlovas Skaržinskas

Stasys dažniausiai kūręs savo nuošaliame, tykiame Merkinės vienkiemyje, visiškai šalia Gudakiemio kaimo. Kone Dzūkijos laukų ir miškų širdyje. Gal todėl ir jo poezija tokia sklidina dzūkiško kolorito.

Kęstutis Antanėlis: „Taip mes plėtėme ribas…“5
Gediminas Kajėnas - Kelionė

Šiemet 65-erių metų jubiliejų minintis kompozitorius dalijasi spalvingais atsiminimais apie tų laikų muzikinę sceną, taip pat ir mintimis apie kūrybą bei šiandienę muzikos rinką.

Miesto ženklai pagal Andrej Vasilenko
Raimonda Tamulevičiūtė - Doxa

Andrej Vasilenko labiausiai žinomas už miesto tyrinėjimus „This is Vilnius“ (liet. „Tai – Vilnius“) vardu.

Naisių vasara ir darnusis gėris
Gintautas Mažeikis - VDU

Mane stebina kai kurių kairiųjų neabejojimas, kad Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS) yra kairioji gėrio partija.

Kaip „Brexit“ paveiks Jungtinės Karalystės ekonomikos augimą?
Kęstutis Celiešius

Šią savaitę finansų rinkų dalyviai aktyviausiai žvalgosi į Jungtinę Karalystę ir JAV, kur laukiama trečiojo ketvirčio ekonomikos augimo rezultatų.

Eugenijus Gaščenka: „Konstitucija – kiekvienam piliečiui skirtas jo teisių gynimo „įrankis“

Eugenijų Gaščenką galima laikyti tikru Konstitucijos egzamino rekordininku. Šiemet vykusiame egzamine jis jau ketvirtą kartą nugalėjo kategorijoje, kurioje varžosi teisės profesionalai arba ją studijuojantys.

Lietuva nepripažįsta asmenų su negalia kaip savo piliečių4
Dovilė Juodkaitė - Mano teisės

Pilietines teises turi piliečiai – konkrečios valstybės – kaip politinės organizacijos nariai.

Politologas: V. Putinas per kvailumą savo tikrąjį veidą Vakarams parodė ne laiku4
lrt

Atrodo, kad Europos Sąjunga sankcijas Rusijai pratęs, nes Vladimiras Putinas per kvailumą pasauliui rodo savo tikrąjį veidą kaip tik tuo metu, kai Vakarai ima svarstyti, kad gal jis visai protaujantis žmogus. 

Psichologė: „sunkūs“ vaikai bausmėmis negydomi

Nėra blogų vaikų - yra tik netinkamas elgesys. Vaikai, besielgiantys blogai, dažniausiai yra nelaimingi ir savo neleistinu elgesiu nori aplinkiniams parodyti, jog kenčia ir jiems reikalinga pagalba bei supratimas.

15 minučių iki pokalbio dėl darbo: išnaudokite jas prasmingai

Paskutinės penkiolika minučių iki pokalbio dėl darbo gali būti išties kankinančios, ypač tiems, kurie iš jaudulio nežino, ką per tas keliolika minučių daryti...

Pipirai – ir nuo peršalimo, ir nuo sodo kenkėjų
EkoDiena.lt

Pipirai – tai daugiau nei tik prieskoniai, skirti pagardinti salotoms ir mėsai. Jie turtingi vitaminų, vertinami tiek žiloje senovėje, tiek šiuolaikiniame pasaulyje, naudingi sveikatai ir net buityje.

Partneriai ar tėvai?2
Evangelija.lt

Kadangi tėvų santuoka yra šeimos „inkaras", investuoti į savo santuoką reiškia investuoti į šeimą. Nors nėra lengva stiprinti santuoką auginant vaikus, tai gyvybiškai svarbu visos šeimos sveikatai...

Mėlynos spalio knygos vaikams
Jurgita Lūžaitė-Kajėnienė

Šis spalis – gausus knygų ir sksitymo. Paskelbtas lietuviškų vaikų knygų metų penketukas – renkant geriausią knygą gali dalyvauti kiekvienas iš jūsų. Leidyklos prileido gražių, spalvotų ir, svarbiausia – nemažai lietuvių autorių knygų.

O gal sukursime popžvaigždę?

Kas yra popžvaigždė? Kodėl žavimės populiarios kultūros galimybėmis? Kaip jomis tampama?

„Suprasti besikeičiantį pasaulį“ – susitikimų ciklas studentėms

Ciklo tikslas – padėti geriau suprasti, kokioje aplinkoje gyvename, su kokiais iššūkiais susiduria šių dienų pasaulis ir kaip kūrybiškai juos spręsti. 

Miestietiškos sekundės
Gabrielius Zaveckas

Ar jums pažįstamas jausmas, kai, perskaitęs kokią nors knygą, pažiūrėjęs laidą arba baigęs pokalbį, spontaniškai ką nors pažadi pats sau?

„Carito“ amatų centras: šansas sužeistam jaunuoliui atversti naują gyvenimo puslapį

VA „Carito“ Amatų mokymo centras skirtas 16–25 metų jaunuoliams, dėl įvairių priežasčių iškritusiems iš formalios švietimo sistemos, augusiems globos namuose ar rizikos šeimose, dažnai sergantiems priklausomybėmis.

ESA mokslininkas: neigti klimato kaitą kvaila
lrt

Ginčų, ar klimatas keičiasi, jau seniai neturėtų vykti, nes klimato kaita vyko visada, teigia Europos kosmoso agentūros mokslininkas Malcolmas Davidsonas, vadovaujantis Žemės stebėjimo programai.

Bukerio premija – amerikiečių rašytojui Paului Beatty

Amerikiečių rašytojas Paulas Beatty apdovanotas Bukerio premija už romaną „Išpardavimas“. Jis tapo pirmuoju Amerikos rašytoju įvertintu šia prestižine literatūros premija.

Vidmanto Šmigelsko knyga „Kur skraido liūdesio lėktuvai“

utorius šmaikščiai, su geroka doze ironijos, o neretai ir prasismelkiančiu kartėliu, pasakoja apie savo šlovingą narcizų skynėjo ir atliekų rūšiuotojo karjerą Anglijoje.

Emigracijos sapnai

Aštuntojo dešimtmečio pabaigoje ištrūkęs iš Sovietų Sąjungos Konas peržengė net tik geografinę, bet ir egzistencinę ribą. Jis atsidūrė tarp dviejų pasaulių, ir abu jį atstūmė...

A. Perez-Reverte'o romanas „Vyras, kuris šoko tango“

„Vyras, kuris šoko tango“ – tai ne tik talentingai papasakota dviejų žmonių istorija, bet ir švelniai nostalgiška odė praėjusiam šimtmečiui ir jį simbolizuojančiam šokiui.

Kunigo A. Toliato pamokslų knyga – guodžianti ir raminanti9

Remdamasis Šventuoju Raštu ir interpretuodamas jo fragmentus autorius kalba apie dvasines ir dorovines žmogaus vertybes, atskleidžia pozityvų požiūrį į žmogaus ir Dievo santykį, dėsto tikėjimo tiesas.