Tema

Šv. Pauliaus atsivertimas 1

Sausio 25 d. minime šv. apaštalo Pauliaus atsivertimo šventę.

Krikščionius persekiojęs Saulius kelyje į Damaską buvo Viešpaties perkeistas į tikėjimo vyrą Paulių ir tapo svarbiausiu misionieriumi.

Ši šventė primena, kad tikėjimas visada yra Dievo dovana, susitikimas su gyvuoju Jėzumi.

Paskutinis iš žemininkų poetas Alfonsas Nyka-Niliūnas (1919–2015) didžiąją gyvenimo dalį praleido Baltimorėje, JAV. Prarastos savosios žemės ilgesį jis pavertė daugiaprasme metafora, klausimu, negyjančia žaizda, o išeivijoje atradęs pasaulio kultūrą, sugėrė savin ir tapo jos dalimi.

Donatas PuslysBirutė Grašytė
Pasaulio vienišasisViktorija Daujotytė
„...viskas dar labiau nušvinta...“ 5Virginija Babonaitė-Paplauskienė
Apaštalo Pauliaus atsivertimas
Popiežius Benediktas XVI - Bažnyčios žinios

Kaip matome, visuose šiuose tekstuose Paulius šio momento niekada neaiškina kaip atsivertimo fakto.

Popiežius Pranciškus Šri Lankoje ir Filipinuose: ar tikrai svarbiausia rekordas?
Tomas Taškauskas

Vis dėlto dialogas nereiškia, kad reiktų atsisakyti savo įsitikinimų, ar daryti kompromisus. Pats popiežius Pranciškus, išlikdamas šimtaprocentiniu kataliku, demonstruoja pavyzdinę pagarbą kitoms kultūroms bei religijoms.

Dievas kviečia – žmogus (ne)atsiliepia2
Arkiv. Sigitas Tamkevičius SJ

Jeigu Jėzus mūsų nebūtų sutikęs ir prakalbinęs, šiandien mūsų čia nebūtų. Jei jūs savo laiku nebūtumėte sutikę Jėzaus, galbūt tapatintumėtės su pagonimis, agnostikais, ateistais ar kitokiais mūsų laikmečio žmonėmi

(Ne)užmirštas Raineris Ptacekas1
Domantas Razauskas

Per visą savo trumpą gyvenimą šis laiką pralenkęs gitaros virtuozas, dainų autorius, kaip dažniausiai ir nutinka, nebuvo tinkamai pripažintas, įvertintas. Platesnį dėmesį dažniausiai pritraukdavo tik tada, kai jį paminėdavo koks R. Plantas...

Mirė rašytojas Jonas Mikelinskas1

Sausio 25-osios naktį Vilniuje, eidamas 93-iuosius metus, mirė rašytojas, pedagogas, publicistas, 2002 m. Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas Jonas Mikelinskas, pranešė Lietuvos rašytojų sąjunga.

„Žiemos ekranai“: „Mari istorija“ – istorija apie tyrą gėrį
Austėja Mikuckytė

Sausio 22 dieną prasidėjo jau dešimtąjį gimtadienį švenčiantis prancūzų kino festivalis „Žiemos ekranai“. Renginį atidarė režisieriaus Jean-Pierre Améris istorinė drama „Mari istorija“.

Sostinės politikų prioritetai: tarp darželių ir lėktuvų
Rasa Baškienė

Rudens pabaigoje didieji Lietuvos miestai Kaunas ir Klaipėda suskato rūpintis vaikais, likusiais už borto, formuojant grupes valstybiniuose darželiuose.

Kada diskriminacija gali būti pateisinama
Mykolas Drunga - lrt

Taip, Hadisai – rinktiniai Pranašo žodžiai ir veiksmai – draudžia vaizdavimus,  tačiau tais Hadisais vadovaujamasi selektyviai, o viena pakraipa juos atmeta visai, nes vienas Hadisas pasakoja, jog Pranašas liepė neužrašyti nieko, ką jis sak

Vladyslavas Bortkevičius. Dauguma benamių jaučiasi negirdimi1
Vaiva Lanskoronskytė

Kaip sako „Betanijos“ vadovas Vladyslavas Bortkevičius, vieniems reikia išsišnekėti, kiti ieško teisinės pagalbos, treti ateina suvalgyti sumuštinio, sušilti, tačiau visų akyse, net ir pačių tyliausių, kurie gėdijasi prašyti pagalbos, dienos centre tyliai pavalgo ir išeina, akyse matyti dėkingumas. 

Santuoka ir nerealūs lūkesčiai4
Jurga Lūžaitė

Nuolatos gyvenant lūkesčiais ar laikantis jų įsikibus galima labai greitai prarasti gyvenimo grožį, netikėtumo jausmą, tapti nerimastingiems, o nusivylimo jausmas daugeliu atveju tampa neišvengiamas... Tekstas iš Bernardinai.lt archyvų.

Vaikai – ne daiktas, kurį įsigyjame4
Andrejus Lorgusas

Kodėl moteris negali pastoti ir išnešioti kūdikio? Nevaisingumas – tragedija ar bausmė, o gal už tai reikia dėkoti Dievui? Gal įsivaikinti? Kviečiame paskaityti pokalbį su pravoslavų universiteto Psichologijos fakulteto dekanu, dvasininku Andrejumi Lorgusu.

Pamokų stebėjimas – puikus mokymosi būdas1
Jolanta Labuckaitė - Renkuosi mokyti

Mokytojas – lyderis, jo laisvas apsisprendimas, kad pamokų stebėjimas – neišvengiamas ugdymo procese kaip būdas dalintis patirtimi, puiki galimybė mokytis bendradarbiaujant, turėtų būti vienas iš pagrindinių moralinių įsipareigojimų savo mokyklos ir visai švietimo bendruomenei. Turėtų būti… O kaip vis dėlto yra iš tikrųjų?

Ką rinktis – cukrų ar saldiklius?1
sveikaszmogus.lt

Energijos tvermės dėsnis teigia: energija iš niekur neatsiranda ir niekur nedingsta. Šis, vienas pagrindinių fizikos dėsnių, galioja ir kalbant apie mitybą bei kalorijas. Energiją gauname su maistu, o ką su ja darome – kiekvieno asmeninis reikalas. Kaip su cukrumi?

Pienas: svarbiausi klausimai ir atsakymai
EkoDiena.lt

Pieno produktų nauda niekas nebeabejoja. Ir vis dėlto: ar viską apie jį žinome?

Lietuvės Pietų Korėjoje: čia natūralu miegoti ar valytis dantis viešoje vietoje, o atėjus į restoraną nusiimti batus

Kuo lietuvaičius stebina tolimoji Pietų Korėja? Savo įspūdžiais apie niekada nemiegančią šalį dalinasi aktyvios, žavios ir save laimingomis įvardinančios studentės: Simona Gegieckaitė (22 m.) ir Jurgita Lipeikytė (20 m.).

Pasakėčia apie Sokrato metodą, kaip tirpdyti neapykantą

Kartą pas Sokratą atskubėjo susijaudinęs mokinys ir pareiškė, kad turįs jam naujienų apie gerą filosofo bičiulį.  Sokratas liepė mokiniui nusiraminti, neskubėti pasakoti, kol neatsakys į tris mokytojo klausimus.

Prieš suparalyžiuojančią baimę5
José María Castillo - Kelionė

Norint teisingai bendrauti su Jėzaus apreikštu Dievu, pirmiausia reikia sunaikinti „neteisingus Dievo įvaizdžius“ daugybės žmonių sąmonėse, saugomus giliai viduje, ir tai reikia padaryti kuo skubiausiai.

Svečiuose pas benamius6
Gediminas Kajėnas

Neperdėsiu sakydamas, kad per penkias pirmąsias minutes griuvo visa tai, ką aš žinojau apie benamius. Sąmonėje susiformavęs įvaizdis realybėje maža ką bendra turėjo su šiais žmonėmis.

Ypatinga knyga apie nukryžiuotos meilės kelią į išganymą
Bernardinai.TV

Pasak labai anksti susiformavusios tradicijos, Marija, Dievo motina, ilgą laiką kasdien grįždavo į Jėzaus kančios ir mirties vietą. Ji atkartodavo kelią, kuriuo jos vienatinis sūnus nešė savąjį kryžių.

I. Simonaitytės premija – rašytojui Rokui Flickui
lrt

Sausio 23 d. Klaipėdoje, Ievos Simonaitytės bibliotekoje, teikiama šios bene garsiausios Klaipėdos krašto rašytojos vardo literatūrinė premija. 29-uoju jos laureatu tapo rašytojas prof. Rokas Flickas.

Juliaus Kelero esė knyga „Teta Elzė, Šaltojo karo lyderė“

Poeto, fotografo, dramaturgo Juliaus Kelero naujoje knygoje „Teta Elzė, Šaltojo karo lyderė“ spausdinamos autobiografiškos ir sykiu dokumentiškos esė, vadintinos prisiminimais...