Tema

Šie du tekstai nagrinėja šiandienės Putino Rusijos iššūkio normatyvinei pasaulio tvarkai problematiką. P. Pomerancevas argumentuoja, kad šiandienei Rusijai suprasti jau nebepakanka iš XX amžiaus pasiskolintų terminų ir analizuoja, kaip geriausia būtų kovoti su į Vakarus plūstančia Kremliaus propaganda. Tuo tarpu istorikas T. Snyderis apie karą Ukrainoje kalba kaip apie besitęsiantį konfliktą tarp ukrainietiškojo universalizmo, pasireiškiančio Kijevo noru suartėti su ES, ir rusiškojo provincializmo, kuris tesiekia atkurti privilegijuotą Maskvos įtakos zoną Rytų Europoje.

Donatas PuslysDonatas Puslys
„Daviau sau metus, kad rasčiau gyvenimo prasmę“
Metropolitas Antonijus iš Surožo - Kelionė

Jis atsakė: „Ne. Tai nebuvo taip svarbu. Aš bijojau, kad tu neprarastum garbės.“ Ir pridūrė: „Atsimink: tai vienintelis dalykas, kuris turi prasmę, dėl ko gyveni ir dėl ko esi pasirengęs numirti.“

Porciunkulės atlaidai Asyžiuje
vatikano radijas

Ateinančiais metais bus švenčiama Porciunkulės atlaidų 800 metų sukaktis. 1216 m. įvesti atlaidai iš pradžių buvo skirti tik piligrimams rugpjūčio 2-ąją aplankantiems Porciunkulės koplyčią.

Piligrimai pasiekė Tytuvėnus

Žygio dalyviai negalėjo atsistebėti ir nuolat dėkojo Dievui už Lietuvos žmonių širdžių dosnumą. Nors pasitaikydavo visokių iššūkių, nebuvo dienos, kad žygeiviai liktų alkani ar be pastogės miegoti.

Išsiuntimas37
Kun. Vytenis Vaškelis

Karčiai apverkiau pats save: priešais tave buvo koks dvidešimt jaunuolių, kurie aiškiai kažko iš tavęs laukė... Galėjau bent paklausti: „Kaip praėjo egzaminai? Ar pavyko gerai išlaikyti? Sveikinu!“ Tačiau aš nenorėjau būti trukdomas, nes kalbėjau brevijorių.“

Papildytas Gailestingumo jubiliejaus kalendorius
vatikano radijas

Popiežiškoji naujosios evangelizacijos taryba paskelbė naują papildytą šventųjų metų renginių kalendorių.

Režisierius Noahas Baumbachas: „Kai kurie žmonės pasensta, bet nesuauga“
Lina Žukauskaitė

Režisierių kalbina „Die Zeit“ kultūros redaktorė ir kino žurnalistė Wenke Husmann.

Septintasis septynių dienų Mingės pleneras septyniems
Edita Sūdžiūtė

Mingė turi du šaligatvius ir vieną gatvę – upę. Neturi nė vieno tilto, bet turi ne vieną kapitoną. 

Susitikimas tapybos lauke
Audronė Meškauskaitė - nemunas

Kaune pristatyta šiuolaikinės tapybos festivalio „Kartos XY.Z?“ pagrindinė paroda „Prieš/Po/Dabar“ prilygsta paveikslui, atskleidžiančiam visus kūrybos tarpsnius, stilius, matymus ir mąstymus.

Vasaros laikas
Regimantas Tamošaitis - Literatūra ir menas

Vasaros laikas atrodo kaip ir to meto dangus: padrikę, nuolatos pavida­lus keičiantys debesys, plaukiantys žyd­ra bedugne. 

Iš Klaipėdos į Kingstoną, arba Vidinės saulės beieškant
Domantas Razauskas

Gana dažnai susiduriu su įsivaizdavimu, jog Jamaika žmonijai davė vienintelį Bobą Marley. Kai imu vardyti dešimtis kitų nuostabių kūrėjų, dažnas tik trukteli pečiais – „man jie negirdėti“. Būtent jums ir noriu pagroti keletą kūrinių, kurie mane šildo tokią vasarą.

Kalvarijos sinagogos – dylanti istorija
Indrė Jurčenkaitė

Į valstybės saugomų kultūros vertybių sąrašą įtrauktas Kalvarijos sinagogų kompleksas ir toliau dūlėja. Kodėl prieš dešimtmetį restauruotuose maldos namuose vis dar spengia tyla? Koks likimas ištiks trupančias vienos unikaliausių sinagogų sienas?

Bernardinai TV. Gabrielius Landsbergis. Vilties darbotvarkė Europai4
Bernardinai.TV

Bernardinai TV pradeda pokalbių ciklą su europarlamentaru iš Lietuvos, ne tiek seniai tapusiu ir Tėvynės sąjungos - Lietuvos krikščionių demokratų partijos pirmininku Gabrieliumi Landsbergiu. Ciklo tema VILTIES EUROPA

Kas grėstų teisme V. Putinui už lėktuvo numušimą?
Andrejus Piontkovskis - Tiesos.lt

Rusija neleido Jungtinių Tautų (JT) Saugumo Tarybai įsteigti tribunolą dėl Donbase numušto „Boeingo“, nes jei jis imtųsi tirti nusikaltimą, už kurį Vladimirui Putinui grėstų reali laisvės atėmimo bausmė.

 
Hansas Pfeiffenbergeris: „Laikas pereiti prie platesnės ir labiau pritaikomos „mokslo produkto“ sampratos“

Nyderlandų vyriausybė, viena iš nedaugelio Europos Sąjungoje yra oficialiai deklaravusi ambicingą siekį, jog iki 2019 metų 60 proc. Nyderlandų mokslininkų paskelbtų straipsnių būtų atvirai prieinami, o iki 2020 metų šis skaičius siektų 100 proc.

Pirmoji nuolatinė Lietuvos Konstitucija jau draudė dvigubą pilietybę
lrt

Rugpjūčio 1 diena – Lietuvai svarbi diena, nes prieš 93 metus – 1922 metų rugpjūčio 1 dieną buvo priimta pirmoji nuolatinė Lietuvos Konstitucija. Ši Konstitucija yra vienintelė iš visų Lietuvos Konstitucijų, priimta Seimo sprendimu. Apie ją LRT TELEVIZIJOS laidoje savaitė pasakojo Konstitucinio Teismo pirmininkas Dainius Žalimas.

Skanaus! Kriaušių pyragas su rozmarinais

Šis kriaušių pyragas yra paprastai nepaprastas – kvepiantis rozmarinais. Trapus, birus ir labai labai gardus. Jei nemėgstate rozmarinų, kepkite be jų, ar dėkite mažiau.

Iryna Kuchma: „Atviroji prieiga yra viena iš priemonių skatinant mokslinius tyrimus“

Lietuvos mokslo tarybai pradėjus rengti nuostatas dėl atvirosios prieigos prie mokslo rezultatų, gautų valstybės lėšomis finansuojant mokslinius tyrimus, prie nuostatų rengimo kviečiama aktyviai prisidėti Lietuvos mokslo bendruomenė. 

Ruošiamės į mokyklą – be baimės4

Dabar pats laikas pasvarstyti, kokius klausimus ar net baimes gali kelti artėjanti rugsėjo pirmoji. Tekstas iš Bernardinai.lt archyvų.

Ruošiamės į mokyklą: patarimai pirmoko tėvams1

Specialistai vieningai sutaria, kad sėkminga pirmoko adaptacija mokykloje daugiausia priklauso nuo to, kaip vaikas paruošiamas ir nuteikiamas šeimoje. Labai svarbu kalbėtis su vaiku apie tai, kas jo laukia. Tekstas iš Bernardinai.lt archyvų.

Pradinėje mokykloje nėra vietos vaikystei?3
Hauke Goosas

Pradinė mokykla tapo fabriku, kuriame mūsų vaikai sunorminami, formatuojami ir rūšiuojami, kuriame stropieji ir prisitaikiusieji atlyginami, o visi kiti – judrieji, smalsieji, užsisvajojusieji – vegetuoja...

Atidaromas unikalus Medžių lajų takas

Rugpjūčio 7 d. atidaromas unikalus Medžių lajų takas Anykščių regioniniame parke. Takas medžių viršūnėmis vingiuoja 300 metrų ir veda į 35 metrų aukščio bokštą, nuo kurio galima apžvelgti apdainuotąjį Anykščių šilelį, pasigrožėti Šventosios upės vingiais.

Kai sukausto migrena

Jungtinėse Amerikos Valstijose buvo apskaičiuota, kad net 36 procentai šalies gyventojų patiria migrenos priepuolių, iš jų vyrai sudaro tik nepilną ketvirtadalį. Ji patenka į dvidešimtuką ligų, dažniausiai sukeliančių neveiksnumą, invalidumą. 

„The Guardian“ redaktorius: iškastinio kuro verslas yra pasmerktas
lrt

Mokslinis sutarimas šiuo klausimu nepaprastai didelis – apie 97 proc. mokslinių straipsnių teigia, kad klimato kaita vyksta, ir daugiausia dėl žmogaus kaltės. Nepaisant to, spauda jaučia poreikį atspindėti ir tuos likusius 3 proc.

Klausimas gydytojai: saulė – draugė ar priešė?

Degintis saulėje sveika ar žalinga? Kaip turėtume elgtis, kad buvimas saulėje duotų kuo daugiau naudos?

14 psichologinių faktų
Dominyka Navickaitė

 Jau 1933 metais buvo atlikti tyrimai ir įrodyta, jog tikslų atskleidimas mažina tikimybę juos įgyvendinti. Keista, juk turėtų būti atvirkščiai, ar ne? Visiems apsiskelbiame, jog laikomės dietos, ir tai turėtų mus motyvuoti

Kaip aplankyti gražius Kauno kraštovaizdžius neturint automobilio? (IV)
Milda Abromaitytė

Ši kartą lankysimės Kleboniškio miško parke ir Kalniečių parke bei šalimais esančioje Čečėnijos aikštėje. Smagu, kad Čečėnijos aikštė nėra toli nuo Kleboniškio miško parko, tad jei norite galite nukeliauti nuo vieno iki kito pėsčiomis.

„Solo Ansamblis” pristato naują dainą „Juoda juoda juoda juoda naktis“

„Isivaizduokite, kad esate tamsoje, virš galvos besisukantis disko kamuolys, o jūs šokate taip, lyg jūsų niekas nemato, tarsi jūs esate vienintelis gyvas organizmas šioje planetoje.“ – kalba vienas iš grupės „Solo Ansamblis“ narių Jonas Šarkus. 

Kaip matematika puoselėja protą

Patikėkite, tai vienas didžiausių matematikos privalumų. Kas nutiks Jūsų raumenims, jei kasdieną kilnosite nemažą svorį? Jūs tapsite tvirtu ir ištvermingu. Kas nutiks, jei kasdieną išspręsite bent vieną sunkų uždavinį?

Pažinti tikrąjį Pranciškų Asyžietį
Samuel Gregg

Pranciškus matė gamtos ir gyvūnijos pasaulio grožį kaip tai, kas turėtų paskatinti šlovinti ir garbinti Dievą, o ne kaip tuos, kuriems priskiriamos dieviškos savybės.

Zapyškio parapijos stovykla „Sek paskui mane“ supažindino su vienuolijomis

Stovyklos pavadinimas ir visa jos veikla buvo skirta pašvęstojo gyvenimo asmenims, įvairioms vienuolijoms ir maldai už jų darbus bei naujus pašaukimus.

Rimvydas Stankevičius: „Jeigu ko pasigendi – imk ir daryk“
Viktorija Pukėnaitė - Žurnalas „Tarp knygų“

Nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos žurnalas „Tarp knygų“ kalbina poetą Rimvydą Stankevičių.

Literatūrologė J. Čerškutė pataria, ką dar perskaityti per šią vasarą
lrt

Vasarą yra tas laikas, kai reikia skaityti knygas, kurioms kitu metu neradote laiko, teigia literatūrologė Jūratė Čerškutė. Anot jos, per vasarą būtina perskaityti bent vieną gerą kūrinį, o norintiems užsimiršti derėtų į rankas paimti detektyvą, nors, kaip pati pripažįsta, visos rekomendacijos – subjektyvios.

Kūrinių kinetinė energija: Ramūnas Klimas (1945–2002)
Jūratė Sprindytė - nemunas

Rašytojas Ramūnas Klimas šių metų liepos 22 d. būtų šventęs 70-metį. Priklausęs „tyliojo modernizmo“ rašytojų kartai (intelektualiųjų kūrėjų mažumos flangui) savo nestandartiniu pasakojimu lietuvių prozai suteikė nemenką postūmį atsinaujinti.

M. Burokas: meno džiaugsmai ir kančios (knygų apžvalga)1
lrt

Poetas, literatūros kritikas Marius Burokas LRT KLASIKOS laidoje „Ryto allegro“ pristato dvi knygas: Willo Gompertzo „Ar tai menas? 150 modernaus meno istorijos metų“ ir Leos Singer „Koncertas kairiajai rankai“.

Girdėti verčiamą knygos puslapį

Pradžioje atsirado mintis – knygų daug, reikia jas paleist iš namų į platųjį pasaulį... Taip gimė idėja sukurti jaukų knygynėlį su gausybe knygų, dvelkiančių išmintim, sentimentais, savomis istorijoms.