Pelenų trečiadieniu pradedame gavėnios laikotarpį. Andrius Navickas sako, kad tai yra raginimas kiekvienam iš mūsų pereiti savą vidinę dykumą, kurioje nuvarva grimas, susitinkame ne su įvaizdžių kaukėmis, o su tuo, kas iš tiesų esame. Tuo tarpu aba Pemenas nuramina, kad, susitikus tikrąjį aš ir pamačius savąjį silpnumą, nereikia leistis į savigraužą, bet išpažinti savo nuodėmes Gailestingajam Tėvui, nes, ištarus „aš nusidėjau“, nuodėmės nebėra.

Monika MidvarytėMonika Midvarytė
Apie drąsą save pamilti 17Andrius Navickas
Vilniaus rajone šventinama pirmoji pasaulyje pal. Mykolo Sopočkos titulą turinti bažnyčia

Vasario 15 d. 15 val. Juodšiliuose, Vilniaus r., arkivyskupas Gintaras Grušas konsekruos bažnyčią, kuriai bus suteiktas Palaimintojo Mykolo Sopočkos titulas. 

Popiežiaus homilija Pelenų trečiadienį: du kvietimai – susitaikyti ir sugrįžti
vatikano radijas

Gavėnios pradžios, Pelenų trečiadienio Mišių homilijoje popiežius Pranciškus kalbėjo apie du kvietimus mums ir Bažnyčiai, girdimus Dievo Žodyje.

Pasaulinė ligonių diena: „Visi privalome ginti gyvybę“
Giedrė Steikūnaitė

Pasaulinė ligonių diena skirta ne tik sergantiesiems, bet ir tiems, kurie pasiaukodami jais rūpinasi iki pat paskutinio momento. 

Kodėl pagaliau įvyks Pranciškaus ir Kirilo susitikimas6
John L. Allen

Tai momentas, dėl kurio dešimtmečiais darbavosi abiejų pusių ekumenizmo lyderiai, ir, tiesą sakant, daugelis manė gyvi jo nesulauksią.

Kokia Meksikos Bažnyčia pasitiks popiežių Pranciškų?
vatikano radijas

Šiandien apie Meksiką kalbama kaip apie vieną didžiausių katalikiškų šalių pasaulyje, su dideliu episkopatu, gyvu žmonių liaudies pamaldumu, išplėtota Bažnyčios karitatyvine veikla.

Adomas Jacovskis: „Daugiau dirbu teatre, bet esu tapytojas“
Austėja Mikuckytė

Mano credo – likti antrame plane. Kuo mažiau scenografijos, tuo geriau. Kartais ir aš noriu būti įdomus, bet tai jau operoje. Operoje dailininko vaidmuo svarbesnis nei dramoje.

Vilniaus Bernardinuose – „60 votų“

„60 votų“ kolekcijoje votų stilistika dar labiau išsiplečia. Jais virsta ne tik širdys, bet ir sušaudytas Molėtų žydas, apsnigta eglė, išardytas žemaitiškas rėmas. Viskas gali būti votas.

Tamsoje siaučianti ugnis
nemunas

Pokalbį su groteskiškai makabrišku Žaliakalnio panku A. Radzevičiumi pradedame apie rudenį veikusią parodą „Nežinomas autorius: tapybos objektai procese“, kurią jis vadina „ataskaita mano vaikams ir mamai“.

Koks yra mūsų veidas?14
Aldona Žemaitytė-Petrauskienė

Sauka prisiėmė visą moralinę atsakomybę, paskolindamas savo veidą ištvirkėliui, smurtautojui, budeliui, savižudžiui, kekšyno moterims su nukarusiomis, numelžtomis krūtimis.

Skulptūrėlės iš pieštuko šerdelių

Nuotraukose matome Taivano menininko Chien-chu Lee skulptūrėles, pagamintas iš pieštuko šerdelių. Menininkas yra inžinierius, kuris laisvu laiku drožinėja iš pieštukų šerdelių.

Rusijos sugrįžimas – antausis Vakarams?
Živilė Marija Vaicekauskaitė

70-ojoje Jungtinių Tautų Generalinės Asamblėjos kasmetinėje sesijoje pagrindiniu dėmesio objektu tapo ne tik Sirijos krizė, bet ir po dvejų metų pertraukos įvykęs oficialus Rusijos ir Jungtinių Amerikos Valstijų vadovų susitikimas.

R. Valatka: R. Malinauskas ant delno laiko ir aplinkos ministrą, ir premjerą 1
lrt

Artėjant Seimo rinkimams kaista ir politinė įtampa.

Rytų kaimynystė: klausimų gerokai daugiau nei atsakymų
Vytautas Keršanskas

ES Kaimynystės politika (o vėliau – ir vien tik rytiniam regionui skirta Rytų partnerystė) buvo sukurta Bendrijai išgyvenant euforijos laikotarpį. 

Slovakijos parlamento rinkimai: tylus valstybės užgrobimas nesibaigs
Matas Baltrukevičius

Kovo 5 dieną Slovakijoje vyks parlamento rinkimai, kuriuose neabejotinai triumfuos kairioji — Kryptis – Socialdemokratijos (Smer-SD) partija. 

Lietuvos populiacijos nykimo tempai nemažėja1
Vlada Stankūnienė

Demografinės informacijos viešojoje erdvėje tikrai netrūksta. Lietuvos demografinius procesus aptaria šios srities profesionalai, atstovaujantys viešajam interesui asmenys, sprendimus priimantys politikai.

Kaip atskirti gripą nuo peršalimo
lrt
Gripas nėra peršalimas, todėl šių dviejų susirgimų simptomai skiriasi. Taip sako Santariškių klinikų Infekcinių ligų ir tuberkuliozės ligoninės Infekcinių ligų centro direktorius Arvydas Ambrozaitis.

 

Chroniškas nuovargis: kas tai ir kaip progresuoja?

Sąvoka chroniškas nuovargis dažniausiai asocijuojasi su fiziniu pervargimu: silpnumu, sugniužimu, greitu nuvargimu ir pan. Tačiau iš tiesų nusiskundimų, simptomų ir priežasčių, sunkinančių šią būseną, spektras yra gerokai platesnis.

Mokymas skaityti – be varžybų

Ekspertai sako, kad lenktynės, kurio vaikas pradėjo skaityti anksčiau, yra beprasmiškos. Įprastai vaikai pradeda skaityti sulaukę 5–7 metų, ir šis rodiklis yra vienodas visame pasaulyje ir visose kultūrose.

Tautosaka – atgyvena ar būtinybė?

Apie tai, kuo tautosaka patraukia, ką ugdo ir kuo ji vertinga – pokalbis su dr. J. Sadauskiene, Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto Dainyno skyriaus mokslo darbuotoja, tautosakos šaltinių rengėja ir tyrinėtoja.

A. Pūrienė: „Burnos vėžio prevencija – viltis išgelbėti daugiau gyvybių ir gyvenimų“
Jurga Žiugždienė

Odontologė A. Pūrienė įtikino SAM pirmą kartą Lietuvoje vasario paskutinę savaitę paskelbti burnos vėžio prevencijos informacijos sklaidos savaite, organizuoti patikrinimo dėl burnos vėžio akcijas gydymo įstaigose.

SEO paslaugų erai atėjo galas?

Pastaruoju metu galima išgirsti gandų, jog SEO paslaugos yra nebeveiksmingos, kad verslui teks ieškotis kitų alternatyvų, norint pakliūti į potencialių klientų akiratį.

Studentų dėmesiui: vyksta registracija į projektą „KomMedija“

Visų Vilniaus aukštųjų mokyklų studentai kviečiami dalyvauti projekte, kur jų laukia ne tik teorinis, bet ir praktinis komunikacijos pažinimas.

Ana Banelytė: „Kiekvienas iš studijų pasiima tiek, kiek pats nori“

Pasirinkusi atsakingą pedagogo darbą šiandien ji sako, kad norint kelti mokytojo profesijos prestižą pirmiausia reikia kelti pačio mokslo prestižą.

Geriausias OC dėstytojas dr. Vytis Silius: „Kinijos studijos yra mūsų pačių studijos“
Agnė Grinevičiūtė - VU naujienos

Paradoksalu, kad niekada pedagogu nenorėjęs būti jaunasis mokslininkas šiuo metu neįsivaizduoja savo gyvenimo be dėstymo.

Moksleiviai visoje Lietuvoje pradeda kovą dėl geriausio oratoriaus titulo

Daugiau nei šimtas jaunuolių varžysis dėl geriausio oratoriaus titulo ir galimybės sakyti kalbą progresyvių idėjų ir įkvepiančių istorijų konferencijos „TEDxVilnius“ scenoje.

Apie šabo reikšmę šiuolaikiniam žmogui A. J. Heschelio knygoje

Gilūs filosofiniai apmąstymai apie šabo šventimo reikšmę judaizme yra svarbūs visiems žmonėms, kurie ieško savo gyvenime šventumo.

H. Lee romanas „Eik ir pastatyk sargybinį“ – jau lietuviškai!

Romaną „Eik ir pastatyk sargybinį“ Harper Lee sukūrė XX amžiaus šeštojo dešimtmečio viduryje ir pateikė leidėjams dar prieš „Nežudyk strazdo giesmininko“. 

Prakeikti L. Andrejevo klausimai – jums nepatogu?

Sudėtingą, į kraštutinumus linkusią autoriaus asmenybę atspindi ir jo personažai – jie ieško atsakymų į „prakeiktuosius klausimus“, peržengia ribas, skausmingai išgyvena socialines piktžaizdes.

Kolektyvinėje monografijoje – apie komplikuotą lietuvių literatūros santykį su sovietine sistema

Šis solidus veikalas natūraliai įsilieja į pasaulyje ir Lietuvoje pastaruoju metu intensyvių sovietmečio tyrimų kontekstą.

Naujas „Šilko rūmų“ autoriaus detektyvas – „Moriartis“

Šerloko Holmso pasaulis, pasitraukus garsiajam sekliui, nedingo. Žaidimas su mirtimi tęsiasi!