Renginiai ateina ir praeina, tačiau lieka vertingų pamokų ir postūmis žengti pirmyn. Nacionalinio gailestingumo kongreso organizatoriai įvardija pagrindines renginio pamokas ir džiaugsmingus atradimus. Pasak jų, kongresas buvo sėkmingas atsiliepimas į popiežiaus kvietimą išeiti į gatvę sutikti žmones ten, kur jie yra, nelaukiant, kol jie patys peržengs bažnyčios duris. Tuo tarpu Lietuvos „Carito“ darbuotojos pasakoja apie kongreso metu prasidėjusią iniciatyvą „Aš čia, o kur tu?“, kuri yra galimybė jubiliejiniais metais praktiškai gyventi gailestingumu, atlikti konkretų gerumo darbą.

Monika MidvarytėMonika Midvarytė
Popiežius pasveikino šimtąsias vokiečių „Katholikentag“
vatikano radijas

Popiežius videožinioje į vokiečius katalikus kreipėsi vokiečių kalba, pasidžiaugė katalikų santykiais su kitų konfesijų krikščionimis, kvietė per išpažintį leistis būti paliestais Dievo gailestingumo.

Vyskupas Linas Vodopjanovas OFM: „Pirmasis darbas Panevėžyje bus susipažinti“1

„Juokaudamas žmonėms sakau, kad dabar su manimi reikės elgtis kaip su mažu vaiku – viską aprodyti, supažindinti“, – sakė vyskupas L. Vodopjanovas.

„Šventadienio mintys“: svečiuose pas kun. A. Dauknį ir Sutvirtinimo šventė
lrt

Kunigo Algirdo Dauknio kasdienybė su žmonėmis ir su bitėmis. Taip pat - Sutvirtinimo sakramento šventė: kodėl vyskupas Jonas Kauneckas bandė jaunuolius atkalbėti nuo šio sakramento priėmimo?

Popiežius Pasaulio viršūnių susitikimui: „Leiskime, kad kenčiantieji pamokytų kas yra žmoniškumas“3
vatikano radijas

Popiežiaus laiškas paskelbtas pirmadienį, gegužės 23 dieną, pirmąją Pasaulio viršūnių susitikimo humanitariniais klausimais Stambule dieną.

Švč. Trejybės sekmadienį – padėka Dievui už Kauno ganytojų jubiliejus2
Kauno arkivyskupija

Gegužės 22-ąją Kauno arkikatedroje bazilikoje arkivyskupas emeritas Sigitas TAMKEVIČIUS dėkojo Dievui už vyskupystės 25-erių metų jubiliejų, arkivyskupas metropolitas Lionginas Virbalas – už 25-erių metų kunigystės jubiliejų.

Šventųjų takelis, atviras sielos ramybės beieškantiems
Viktorija Lincevičiūtė

Lietuvoje yra tokių vietų, kur bendruomenės aktyvios, kurių idėjų nešėjai siekia išsaugoti vietos istoriją, puošti kraštą, padaryti jį jaukų ne tik vietinos gyventojams, bet ir svečiams.

Žvilgsnis į šiandieninį Tibetą

Net pasižvalgius po šiandienio Tibeto vaizdus tampa akivaizdu, kad Tibete vis mažiau lieka Tibeto: viešojoje erdvėje dominuoja kiniški užrašai, mokyklose tibetiečiai mokomi kiniškai

K. Gudmonaitės „Timonas“. Režisūrinis džiazas
Austėja Mikuckytė

Gegužės 19 d. Lietuvos nacionaliniame dramos teatre vyko spektaklio „Timonas“ premjera. Spektaklio režisierė – Lietuvos muzikos ir teatro akademijos studentė Kamilė Gudmonaitė.

Jubiliejiniame choro „Langas“ koncerte – „Saulėtekio mišios“

„Aukso Paukštės“ nugalėtojas, geriausiu Lietuvoje sakralinės muzikos choru pripažintas Vilniaus Bernardinų bažnyčios mišrus choras „Langas“ švenčia jubiliejinių 25-erių metų sezono pabaigą.

Lietuvai atskleisti tinka visi lyrikos žanrai

Valstybės pažinimo centras paskelbė konkursą „Haiku Lietuvai“ ir kviečia japoniškais trieiliais atskleisti savo santykį su Lietuva, jos žmonėmis, istorija, gamta, kultūra. 

VINGRIŲ GATVĖJE ATGIMS NAKTINĖ GIRDYKLA?1
Rasa Baškienė

Praėjus vieniems metams po visuomenę sukrėtusios žiaurios menininko Tomo Dobrovolskio žmogžudystės, kurios tyrimas dar nebaigtas, toje pačioje vietoje rengiamasi atgaivinti naktinį girdymo verslą.

Pusė Lietuvos gyventojų nusiteikę padėti atvykstantiems pabėgėliams, tačiau nežino kaip2

Beveik pusė Lietuvos gyventojų (47 proc.) yra nusiteikę padėti į Lietuvą atvykstantiems prieglobsčio prašytojams, tačiau didelei daliai jų trūksta informacijos, kaip tą padaryti, kur reikėtų kreiptis.

Noriu suprasti „z“ kartą3
Regina Jasukaitienė

Noriu suprasti „z“ kartą. Visų pirma tam, kad galėčiau su ja susikalbėti. Tik susikalbėjęs gali tikėtis paveikti – žodžiu, pavyzdžiu perduoti vertybes, kurias manai esant amžinomis. 

Britanijos ir ES santuoka – kažko trūksta, bet skyrybos per brangu
Laura Galdikienė

Didžiosios Britanijos ministras pirmininkas Winstonas Churchillis, vadovavęs šios šalies vyriausybei Antrojo pasaulinio karo bei pokario metais, buvo vienas pirmųjų, raginusių sukurti Jungtines Europos Valstijas.

Facebas iš rusų radijo41
Vytautas Landsbergis

Savižudybės, plintančios vaikų savižudybės. Vis daugiau jų. Grupės, linkusios į tai. Bendraujančiųjų šia tema. Gal veikia grupinis skatinimas? Gal iš šalies? Tada kalti niekšai. Gal telkiasi tartum sektos?

Kodėl nerekomenduojama lesinti balandžių
lrt

Balandžių lizduose ir išmatose kaupiasi įvairios bakterijos, todėl, gyvendamas netoli šių paukščių buveinių ar neatsargiai valydamas jų išmatas, žmogus rizikuoja susirgti. 

NŠP ir Bažnyčios mokymas5
Elena Kosaitė-Čypienė - Artuma

Kontracepcija yra visos priemonės ir visi aktyvūs veiksmai, kurių žmonės imasi, kad konkretų lytinį aktą padarytų nevaisingą.

Ezio Aceti: „Vaikams reikia ne tobulų, bet žmogiškų tėvų“3
Jurga Žiugždienė

Daug geresni tėvai yra tie, kurie daug kartų suklysta, bet atsistoja ir pradeda iš naujo, nei tie tėvai, kurie viską „žino“ – visas normas, taisykles, bet nepasiduoda diskusijai. 

Ar jaunimui svarbios šeimos šventės?
Aistė Vareikytė LMC

Apie šeimos šventes, jų tradicijas ir kaitą kalbamės su Rasa Paukštyte-Šakniene – humanitarinių mokslų daktare, Lietuvos istorijos instituto Etnologijos ir antropologijos skyriaus vyriausiąja mokslo darbuotoja.

Nugalėti krūties vėžį jam dar neprasidėjus padeda profilaktika

„Kuo anksčiau diagnozuojami ikinavikiniai krūtų pakitimai, tuo didesnė tikimybė sėkmingai juos išgydyti ir išvengti krūties vėžio“  teigia onkochirurgė med. dr. Vida Petraitienė. Tad į ką svarbu atkreipti dėmesį?

Įsijunk vasarą su knyga!

2016 m. birželio 1 d., trečiadienį, 12 val. Kauno apskrities viešoji biblioteka kviečia į šventinį Bibliotekų metų renginį „Vasara su knyga: nuo saulėtekio iki saulėlydžio“.

„Misija Sibiras“ bandomojo žygio dalyviai gerus darbus dovanoja Lietuvai

Projekto „Misija Sibiras’16“ organizatoriai jau ruošiasi bandomajam žygiui, kurio metu iš 70 pirmą atrankos etapą įveikusių dalyvių bus sudaryta galutinė 16 žmonių komanda, kuri jau liepos mėnesį keliaus į ekspediciją Sibire.

EURO 2016 dalyvių pristatymas. Lenkija: siekiai neapsiribos pirmąja pergale
Matas Baltrukevičius

Europos pirmenybėse Lenkija dalyvavo vos du kartus ir iki šiol nėra laimėjusi nė vienų rungtynių. Visgi, prieš EURO 2016 Lenkijos ambicijos yra didesnės nei viena pergalė.

7 dalykai, kuriuos spėsi padaryti iki matematikos egzamino

Naivu tikėtis, kad per kelias savaites galima įsiminti ir suprasti viską, ko mokykloje mokė 12 metų. Tačiau juk tiek ir nereikia! Jeigu tai jūsų paskutiniai metai mokykloje, didžioji dalis darbo jau įveikta.

Judėjimas „Esi vertas daugiau“: Drąsiname jaunimą rinktis atsakingai1
Marija Keršanskienė

Ką šiandien jaunimas mąsto apie meilę, draugystę ar svajoja apie šeimą? Ar turi su kuo pasikalbėti šiais klausimais? Pokalbis su judėjimo „Esi vertas daugiau“ nariais.

K. Hannah „Lakštingala“ – didžių moterų įkvėpta istorija

„Lakštingaloje“ pasakojama dviejų prancūzių seserų istorija Antrojo pasaulinio karo metais; viena gyvena Paryžiuje, kita — provincijos miestelyje.

„Gyvenimas nelegaliai“ – taip gimė ir gyveno „Fluxus“
Gediminas Kajėnas

Knygos autoriai per vieno pastato istoriją pasakoja ne tik SoHo, tačiau ir šio rajono tėvo, kaip jis vadinamas „Fluxus“ bendruomenėje, J. Mačiūno istoriją, jo kovą už savo vizijas istoriją.

Šypsenos ilgumo anketa. Rebeka Una

Debiutavusi paauglių literatūros konkurse, Rebeka Una gavo ne tik daugiausia skaitytojų simpatijų Metų knygos rinkimuose, bet buvo įvertinta ir specialistų.

Karaliaus Bulviagalvio II tragedija ir komedija viename

Karaliaus Bulviagalvio II tragedija ir komedija liejasi į vieną taurę, kurią ragaujančiam šis absurdo kokteilis gali priminti apie jį patį.

F. Sagan romane „Išsidažiusi moteris“ – prancūziška elegancija, aistros ir intrigos

„Išsidažiusi moteris“ grąžina mus prie mėgstamiausių Françoise Sagan temų: vyro ir moters santykiai, aistra ir abejingumas, daug žadanti užsimezgančio romano pradžia ir jausmų žlugimas.