Tarptautinei architektų dienai siūlome klausimą - ar mes tikrai patenkinti ta urbanizuota aplinka, kurioje gyvena dauguma Žemės gyventojų? Vienas iš diskusijos dalyvių teigia, kad mes gyvename urbaniztiniuose getuose. Ar tai mus tenkina? Kitas diskusijos autorius taip pat tvirtina, kad urbanistika yra nuklydusi į akligatvį. O kaip manote Jūs?

Andrius NavickasAndrius Navickas
Tęsiasi Europos vyskupų konferencijų tarybos (CCEE) susitikimas Vilniuje
vatikano radijas

Tęsiasi diskusijos Vilniuje, Europos vyskupų konferencijų tarybos surengtame susitikime, kurio pagrindinė tema yra migrantai ir jų sielovada. Jame dalyvauja per 40 delegatų iš 33 episkopatų Europoje, tarp kalbėtojų yra Vilniaus arkivyskupas G. Grušas.

Apaštalų Petro ir Pauliaus iškilmėje Romoje – ir Kauno arkivyskupas Lionginas Virbalas
vatikano radijas

Remdamasis ypač skaitiniu iš Apaštalų Aktų, pasakojusiu apie pirmosios krikščionių bendruomenės persekiojimus ir Petro išgelbėjimą, angelui padedant, iš kalėjimo, Pranciškus kreipėsi į arkivyskupus su trigubu priminimu: melstis, tikėti ir liudyti.

Romos Mišių istorija (26). Vatikano II susirinkimas
Br. Lukas Skroblas OSB

Prieš Vatikano II susirinkimą intensyviai kryžminosi pastoracinės iniciatyvos, teologinės refleksijos ir istoriniai ieškojimai.

Bernardinų parapijos stovykla subūrė jaunas šeimas

Iš 216 stovyklautojų daugiau nei šimtą sudarė vaikai, dalyvavo net 38 parapijos šeimos, daugelis jų augina 3-5 vaikus.

LVK pirmininkas Gintaras Grušas kreipėsi į tikinčiuosius dėl naujos Biomedicininių tyrimų etikos įstatymo redakcijos4

Popiežius Pranciškus naujoje enciklikoje „Laudato Si’“ kviečia į integralią ekologiją, rūpinantis ne tik aplinkos, bet ir kiekvienos žmogaus gyvybės, taip pat ir embrionų, išsaugojimu.

V. Kasiulio muziejuje – nematytų V. Kašubos piešinių paroda

Lankytojams pirmą kartą rodomi 1983–1986 m. sukurti reljefų sienų piešiniai, taip pat kūriniai primenantys dailininko gvildentą Lietuvos istorijos temą, moters kūno studijas, vyrų ir moterų figūrų erdvėje meninius tyrinėjimus ir portretų kūrimą.

Friedensreich Hundertwasser: Apipelėjimo manifestas prieš racionalizmą architektūroje
Kelionė

Tapyba ir skulptūra šiandien yra laisvos, kadangi kiekvienas gali gaminti visokius kūrinius, o vėliau juos eksponuoti. Architektūroje betgi ši fundamentali laisvė neegzistuoja, kadangi norėdamas statyti žmogus turi pirmiausia įsigyti diplomą. Kodėl?

Architektas Kęstutis Pempė. Kaip gimsta bažnyčia2
Saulena Žiugždaitė - Kelionė

Architektas Kęstutis Pempė neabejotinai yra vienas didžiausių šios srities specialistų Lietuvoje, savo darbui paskyręs daugiau nei 40 metų. Per šiuos metus suprojektavęs keturis sakralinius statinius...

„Akustiniai debesys“ – pirmoji užsienio roko muzikos enciklopedija lietuviškai
Valius Jasiulevičius

A. Matusevčius nuėjo dar nepramintu taku ir savo leidinį paskyrė Didžiosios Britanijos bei Airijos atlikėjams, taip pat muzikantams, atliekantiems folko (ir/arba folkroko) stiliaus muziką. 

„ArtVilnius‘15“ ir barono Miunhauzeno nuotykiai
Birutė Pankūnaitė

Šeštaisiais metais jau juntama ramybė, išvengiant ankstesnių papildomų klausimų ir priekaištų, nes „ArtVilnius“ jau tapo būtina peizažo dalimi su visais gūbriais ir nuokalnėmis.

Įvykiai Armėnijoje. Ko bijo Kremlius
Vitalijus Portnikovas

Armėnų protestas buvo itin netikėtas ne tik Jerevano valdžiai, bet ir Rusijos žurnalistams. Šiandien kolegos išsiskyrė į dvi stovyklas. Pirmieji, dirbantys informacinio karo su Ukraina fronte, armėnų protestą lygina su Maidanu ir net vienoje iš nuotraukų „pataisė“ Armėnijos vėliavą, perdažę Ukrainos vėliavos spalvomis. 

Policija ir Katalikų Bažnyčia kviečia telktis sprendžiant šiuolaikinės vergovės problemas

Siekdami, kad joks žmogus nebūtų naudojamas kaip priemonė pasipelnyti, policija ir Katalikų Bažnyčia sutarė sutelkti jėgas šiuolaikinės vergovės problemoms spręsti, derinti veiksmus nepakantumui nužmoginančioms gyvenimo ir darbo sąlygoms stiprinti.

Įsivaizduojami pastatai mūsų akims atverti
Donatas Puslys

Miestas nėra negyvas organizmas, nėra tik pastatų krūva, kaip ir pastarieji nėra tik šiaip plytų ar blokų konstrukcija. Mūsų miestai yra mūsų dvasios veidrodžiai, į kuriuos žvelgdami regime ne tik fizinį, tačiau ir dvasinį savo atvaizdą.

Mes nemylim Lietuvos4
Aurelija Stancikienė

Mes, lietuviai, nemylim Lietuvos. Mes mylim investicijas, pelną. Gal dar pramogas ir kiekvienas save. Bet tik ne Lietuvą.

E. Speičytė ir J. Buzaitytė: „Lietuvoje labai stinga reflektavimo kultūros“

Tavistocko metodas į organizaciją žvelgia kaip į bendruomenę, kur derinama bendra patirtis, buvimas vieniems su kitais ir nuolatinė to refleksija, nuolatinis kalbėjimas apie tai, kaip mums organizaciją auginti, kokios jos mes norime.

(Ne)suvaldyti troškimai

„Susilaikyti – sunku, nekomfortiška, bet – būtina“, – sako psichologė-psichoterapeutė, jungiškosios krypties psichoanalitikė A. Morkvėnaitė-Vasiliauskienė. 

Atsispausdink: užduočių lapai „Poros“

Idėja tėvams, kaip patiems paprastai pagaminti užduočių įvairaus amžiaus vaikams, pradedant nuo kokių dvejų metų.

Courtney Carver: Laiškas tai, kuria tapsiu1

Būk dėkinga už kiekvieną mažmožį ir niekada nenustok  mėgautis jūros bangomis bei visa žaluma, kuri Tave supa.

Liepos–rugpjūčio „Artuma“: viską metė ir nuėjo su Jėzumi
Artuma

Kodėl žmonės pašvenčia gyvenimą Dievui? Į ką panaši vienuolinio gyvenimo tikrovė? Ar tikrai mažėja kandidatų į vienuolynus? O gal Dievas duoda jų tiek, kiek reikia? Ar labai baisu turėti dukrą vienuolę?..

Šiuolaikinės šeimos. Ką mes pridarėme?7
Jeniffer Lahl - LVI

Nors reprodukcinės technologijos iš pradžių atrodė galinčios padėti žmonėms, kenčiantiems nuo nevaisingumo, žiūrint iš mano perspektyvos, mes su jomis tikrai prisidirbome.

Į laisvę paleidžia per 70 nykstančių balinių vėžliukų
lrt

Metelių regioniniame parke į laisvę trečiadienį bus paleisti 73 balinių vėžlių jaunikliai. Balinys vėžlys – reta, nykstanti rūšis daugelyje Europos Sąjungos (ES) šalių, Lietuvoje įrašyta į raudonąją knygą.

Melagingas kelias į laimę
Eric G. Wilson

Beveik visą gyvenimą girdėjau, kad pagrindinis mano tikslas turėtų būti „rasti“ save ar būti sau „ištikimas“. Maniau, šie nurodymai reiškia, kad kažkur giliai viduje slepiasi mįslingasis manasis „aš“, ir jei tik jį surasiu, būsiu laimingas.

Liga, užklupusi po 30 metų tylos

Ramutė sako, jog jos šeima ramiai priėmė ligos diagnozę. Nors moteris su liūdesiu pripažįsta, kad žmonių baimės visgi yra didesnės už jų gerumą: „Pažįstu vieną močiutę, ji verkė ne dėl to, kad serga, o todėl, kad vaikai neleidžia pas ją anūkų.

„Laudato Si“ pasirodė kritiniu žmonijos istorijos momentu
John Schellnhuber

Klimato sistema yra pats subtiliausias audinys, sudarytas iš susipynusių žemės komponentų, tokių kaip atmosfera, kriosfera, vandenynai, dirvožemis, ekosistemos. Net švelnus vienos gijos ištraukimas gali išardyti visą audinį.

Per mėnesį įsigyta per 5,5 tūkst. savanoriškų saugomų teritorijų lankytojų bilietų

Nuo gegužės 15 d. atsiradus galimybei paremti Lietuvos saugomas teritorijas įsigyta per 5,5 tūkst. savanoriškų lankytojų bilietų.

Motociklininkai kvies paremti Šv. Pranciškaus onkologinio centro veiklą
Agnė Abelkytė

Motociklas, kaip transporto priemonė, žavi ir baugina visuomenę. Dar nuo seno yra susiformavęs stereotipas, kad motociklininkai dažnai būna šiurkštūs ir nelabai mandagiai nusiteikę. Tačiau „1000 vilties kilometrų“ žygio dalyviai sukelia pagarbą, o ne baimę.

Beveik toks pat pasaulis
Kristina Zamartyė - Sakavičienė

Jis galėjo būti toks, jei tavo mama arba tėtis būtų sukūrę “lygiai tokią pačią”, bet vienalytę “šeimą”. Juk, moderniai šnekant, - svarbu, kad du suaugę žmonės myli vienas kitą ir tiek, o galimybė gimdyti vaikus šeimos esmės nekeičia.

Virtualus mokymasis keičia įprastą ugdymo stilių?

Daugeliui žmonių žinomas www (Internetinis saitynas) yra kasdien papildomas naujais informacijos resursais. Anksčiau internetas buvo skirtas tik patalpinti medžiagai, dabar pereinama prie kitimo funkciją galinčio atlikti turinio.

Andrius Mamontovas pristatė dainą iš naujo albumo

Dainininkas Andrius Mamontovas publikai pristatė naują dainą „Šypsena“ iš greitai pasirodysiančio albumo „Degančios akys“.

Xavier V. Pereira. Apie poilsį ir „perdegimą“1

Anądien susidūriau su savo parapijos kunigu. Pastebėjau, jog jis atrodo pavargęs. Kaip ir dauguma katalikų kunigų, jis nenuilsdamas triūsia žmonėms, kuriems tarnauti buvo pašauktas.

Kai skamba angeliškai demoniška būtis
Elvina Baužaitė - Kamanė

Kęstutis Navakas, poetas, eseistas, literatūros kritikas ir vertėjas, Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas, šiemet pristatė savo šešerių metų kūrybos vaisių – esė rinkinį „Begarsis skambutis“. 

„Nerūpėjo niekur išvažiuoti“ – senųjų dzūkų pasakojimai

Dzūkijos Nacionalinio parko ir Čepkelių valstybinio gamtinio rezervato direkcija išleido senųjų dzūkų pasakojimų knygą „Nerūpėjo niekur išvažiuoti“, kuriuos užrašė H. Gudavičius, o fotografijomis papuošė broliai Černiauskai.

J. Šeduikytė: „Kai kurios knygos ne tavo arba skaitomos ne tuo laiku“
lrt

Skaitydamas labai vizualius kūrinius, gauni tai, ko nori iš knygų, – kitą pasaulį. Ne tik nusibrėži apmatus, bet jį apgyvendini žmonėmis. Man labiausiai patinka, kai žmonės turi savo rašymo stilių ir požiūrį į kalbą, žino, kam jiems reikalinga kalba.

Skaitmeniniu formatu atgijo prieš šimtmetį išleista knyga mažiesiems skaitytojams

VšĮ „Aštuntoji diena“ suskaitmenino 1913 m. išleistą Prano Mašioto knygelę „Mano dovanėlė“ ir po šimtmečio išleido ją elektroniniu formatu mažiausiems skaitytojams.

Knyga apie paprastą pasaulį, kuriame gyvena labai sudėtingi žmonės
Dominyka Navickaitė

Murakami atsiverti su nusiteikimu, kad pavyks (o gal teks?) palikti savo pasaulį ir nusigauti į magišką naują visatą, kurioje murkia katės ir oras kvepia vienatve bei sakurom.