KIekvienas esame laisvas tiek, kiek atsakingas. Laisvė neegzistuoja be atsakomybės, tačiau lygiai taip pat absurdiška reikalauti atsakomybės iš žmogaus, kuris nesijaučia laisvas, kuriam nesuteikiama erdvė veikti, galimybė rinktis. Apie tai neakivaizdžiai diskutuoja katalikų kunigas ir ortodoksų (stačiatikių) mąstytojas.

Andrius NavickasAndrius Navickas
Penki atsakomybės stulpai 2Kun. Kęstutis Dvareckas - Kelionė
Žmogaus atsakomybė 1Sergejus Chudijevas
Didžiausia Lietuvos problema2

Neseniai vienas žurnalistas viešojoje erdvėje paskelbė straipsnį jame iškeldamas klausimą: kas yra didžiausia problema Lietuvoje?

Reabilitacinė „Kalno palaiminimų bendruomenė“ Latvijoje
vatikano radijas

lgainiui supratau, kad Latvijoje tai yra rimta problema. Per keletą ateinančių savaičių paprašiau šiuos jaunuolius, kad drauge paruoštume reabilitacijos programą. Tuomet paaiškėjo, kad reikia kurti bendruomenę. Atėjo laikas Bruknos dvarui.

Izraelyje suimti Duonos Padauginimo bažnyčios padegėjai: radikalūs žydai
vatikano radijas

Teisėsauga šį kartą pasistengė rimtai ištirti nusikaltimą. Pastaraisiais metais buvo surengti dešimtys mažesnių vandalizmo atvejų prieš musulmonų ir krikščionių kulto pastatus, tačiau tyrimai pasibaigdavo be rezultatų, raminant, kad tai paauglių išdaigos.

Žmogaus atsakomybė1
Sergejus Chudijevas

 Mūsų pasaulis sukurtas Dievo – jame yra tikslas ir sumanymas, viltis ir paskirtis. Žmogui skirta viešpatauti – tai yra jo sprendimai sukelia realių pasekmių jam pačiam ir visam pasauliui

Šiaulių vyskupas išlydėjo pranciškoniškąjį jaunimą į Porciunkulės atlaidus
Šiaulių vyskupija

Pranciškoniškas atgailos žygis iš Kryžių kalno į Tytuvėnuose vyksiančius Porciunkulės atlaidus organizuojamas pirmą kartą. Šiam žygiui ryžosi per 50 jaunų žmonių iš įvairių Lietuvos miestų.

Prasmingo darbo pėdsakai. Aldonai Žemaitytei – 70
Gražina Mareckaitė

Liepos 31-ąją žurnalistei, redaktorei, Bernardinai.lt talkininkei Aldonai Žemaitytei-Petrauskienei sukanka 70 metų. 

9-asis seminaras „Jūra ir vaikų literatūra“ alsavo ir nerimu, ir džiugesiu
Roma Kišūnaitė

Šių metų seminaro potemė – „Jūros nerimas“. Buvo perskaityta dešimt pranešimų, kurių įvairovė suteikė galimybę įvairių profesijų atstovams išgirsti kažką artimo, savito, originalaus ir įdomaus.

Chaoso sistemos1
Birutė Pankūnaitė

Apie Dalios Kasčiūnaitės parodą „Galerijoje 555“ ir ne tik apie ją rašo meno apžvalgininkė Birutė Pankūnaitė.

J. Lorentzenas: vargonininkai – tarsi maži bažnyčių karaliai
Ieva Buinevičiūtė - lrt

Vargonininkai dažnai turi tvirtas bendruomenes, nes, skirtingai nuo individualistų pianino ar smuiko virtuozų, jie yra tie, kurie kviečia. Taip teigia neseniai Vilniuje koncertavęs danų vargonininkas Jakobas Lorentzenas.

Malonių lietaus išsiilgusiems
Laima Šinkūnaitė

Jau porą dešimtmečių neberašiau apie meno parodas, tačiau tai, ką pamačiau Kaune, „Aukso pjūvio“ galerijoje, mane ir nustebino, ir dar labiau pradžiugino.

Jėzuitų vadovavimo principai25
Kun. Gintaras Vitkus SJ

Vadovavimas kyla iš vidaus, jo sėkmė priklauso ne vien nuo to, kaip aš veikiu (ar įvaldytos vadovavimo technikos), bet ir nuo to, kas aš esu (charakteris tobulinamas per saviugdą).

Nemirėliai, vampyrai ir... Bažnyčia
Gabrielius E. Klimenka OPs

Šiais laikais, ko gero, nerasi žmogaus kuris nebūtų girdėjęs apie vampyrus. Vampyrišką įvaizdį platina kino filmai ir knygos, tačiau, kas yra vampyras.

Černobylio zona – atradimai ir pavojus1
Indrė Jurčenkaitė

Liepos pradžioje publicistas Šarūnas Jasiukevičius ir reklamos specialistas Gytis Burauskas nelegaliai kirto Černobylio atominės elektrinės katastrofos teritoriją. Drauge jie apžiūrėjo paslaptimis bei legendomis apipintus zonos miestus ir kaimus. 

Viena valstybė išgelbėjo savo žydus. Ar jie tiesiog buvo geresni žmonės?1

Tokį klausimą užduoda nuostabi Bo Lidegaardo knyga. Danijos žydai išgyveno Hitlerio valdymą Antrojo pasaulinio karo metais, o kitų Europos valstybių žydai buvo masiškai žudomi. Danai kaimynystėje gyvenančius žydus laikė savo tautiečiais. Nebuvo jokio pasidalijimo į „mes“ ir „jie“, buvo tik bendras „mes“.

Prekyba žmonėmis: 20 milijonų asmenų, 150 milijardų dolerių
vatikano radijas

JAV Valstybės departamentas paskelbė metinę ataskaitą apie prekybą žmonėmis, aprašydamas jos veidus, tai, kas padaryta pasaulio valstybėse kovojant su šiuo blogiu ir kas turi būti padaryta.

MOTERS LAIMĖ, ARBA KAM MUMS VAIKAI
Tatjana Golovina

Apie motinystę sunku parašyti kažką įtikinamo ir visiems suprantamo. Dar pasakyti taip, kad tai skambėtų kaip įtraukianti reklama. Kad visa jaunuomenė perskaitytų, užsikrėstų ir pradėtų gimdyti...

Kaip išmokyti ikimokyklinuką laikytis taisyklių ir standartų
Rasa Pilkauskaitė-Valickienė - Ikimokyklinis.lt

 Kai vaikus taisyklių mokome nuosekliai ir aiškindami, jie supranta, ko iš jų tikimasi ir kaip derėtų pasielgti vienoje ar kitoje gyvenimo situacijoje. Tačiau labai svarbu atkreipti dėmesį į keletą aspektų, kuriuos ir apžvelgsime šiame straipsnyje.

BBBS savanorė Eglė: Visi mes norime būti suprasti ir mylimi1
Donatas Puslys,Einaras Eringis

Programos „Big Brothers Big Sisters“ savanorė Eglė teigia, kad ši programa ne tik suteikia galimybę padėti vaikui, kuriam tos pagalbos labai reikia, tačiau ir leidžia geriau pažinti save patį.

Savanoris Algirdas: Programoje įgyta patirtis vėliau pravers ir auginant savo vaikus
Donatas Puslys,Einaras Eringis

Informacinių technologijų specialistas ir programos „Big Brothers Big Sisters“ savanoris Algirdas teigia, kad mokymuose ir bendraujant su mažuoju draugu įgyta vertinga patirtis vėliau neabejotinai pravers ir auginant savo atžalas.

BBBS savanorė Gabrielė: Lietuvai reikia gero vyriškumo pavyzdžio1
Donatas Puslys,Einaras Eringis

Kadangi šioje programoje yra svarbi dalyvių lytis, nes mergaitės draugauja su merginomis, o berniukai su vaikinais, čia labai jaučiamas vyrų trūkumas. Turbūt panašiai yra ir daugelyje kitų organizacijų ar savanoriškų veiklų, tačiau tai netampa problema, nes nėra jokio skirtumo, kas atlieka darbą.

„Greenpeace“ protesto akcija Portlande

Liepos 29 d. Portlande (JAV) prasidėjo dvi paras trukusi viena didžiausių pastarojo meto „Greenpeace“ protesto akcijų, kai 13 aktyvistų pasikabino ant virvių po Šv. Jono tiltu, siekdami nepraleisti „Shell“ kompanijai priklausančio ledlaužio.

Bastūnės užrašai. Trys aukštai gyvūnų
Aistė Stremaitytė

Smalsuoliams, norintiems susipažinti su gamta, bet nesiryžtantiems keliauti po miškus, kalnus ar vandenynus, šešias dienas per savaitę atviros vieno seniausių Lietuvoje ir vienintelio Pabaltyje gyvūnijai skirto Tado Ivanausko zoologijos muziejaus durys.

Ar gali vaikui dėmesio būti per daug?
Rosita Pipirienė

Tėvai, atiduodami vaikui visą savo laisvalaikį, užmiršta save, pervargsta, darosi irzlūs ir nepatenkinti, o tada ir vaikas jaučia įtampą, jam atrodo, kad tėvams jis trukdo.

Geologai ieško meteoritų pėdsakų

Impaktiniai krateriai – išskirtinės kosminės kilmės geologinės struktūros ir kartu geologinės istorijos liudininkai. 

KTU absolventų sukurta slaugos lova sužavėjo JAV 1
Technologijos_lt

Kauno technologijos universiteto (KTU) absolventų sukurta slaugos lova tūkstančiams ligonių gali padėti išvengti komplikacijų ir mirčių dėl pragulų.

Zapyškio parapijos stovykla „Sek paskui mane“ susipažindino su vienuolijomis

Stovyklos pavadinimas ir visa jos veikla buvo skirta pašvęstojo gyvenimo asmenims, įvairioms vienuolijoms ir maldai už jų darbus bei naujus pašaukimus.

Studento išradimas gali sukelti bendravimo su kurčiaisiais revoliuciją

Ši pirštinė buvo kuriama kaip prototipas galimai inovacijai, kuri padėtų kurtiesiems bendrauti su gestų kalbos nemokančiais aplinkiniais žmonėmis.

Šeši keliai pas Dievą11
James Martin SJ - Katalikų pasaulio leidiniai

Ingnaciškasis siekis „rasti Dievą visuose dalykuose“ reiškia, kad kiekviena mūsų gyvenimo dalis gali vesti mus pas Dievą. James Martin, SJ knygoje „Jėzuitų vadovas (beveik) viskam“ parodoma, kaip tai įmanoma. 

Jaunimo dienos Krokuvoje – svarbiausias jubiliejinių metų įvykis jaunimui
vatikano radijas

Likus metams iki 2016-ųjų liepos 26-31 dienomis Krokuvoje vyksiančių Pasaulio jaunimo dienų, žinią jose dalyvausiančiam jaunimui paskelbė vienos pagrindinių šio įvykio organizatorių – Popiežiškosios pasauliečių tarybos pirmininkas kard. Stanislawas Rylko.

Raštingumas XXI amžiuje – kaip jį mato žymūs Lietuvos žmonės1

„Raštingumą reikėtų keisti žodžiu „kalbingumas“ – mokėjimas reikšti mintis apskritai: aptarti, ginčytis, įrodyti. Kalbos nuskurdimo kontekste viskas itin supaprastėja iki patiko/nepatiko, todėl atsiranda „fainosios“ naujųjų laikų klišės“, – sako V. V. Landsbergis.

Kūrinių kinetinė energija: Ramūnas Klimas (1945–2002)
Jūratė Sprindytė - nemunas

Rašytojas Ramūnas Klimas šių metų liepos 22 d. būtų šventęs 70-metį. Priklausęs „tyliojo modernizmo“ rašytojų kartai (intelektualiųjų kūrėjų mažumos flangui) savo nestandartiniu pasakojimu lietuvių prozai suteikė nemenką postūmį atsinaujinti.

M. Burokas: meno džiaugsmai ir kančios (knygų apžvalga)1
lrt

Poetas, literatūros kritikas Marius Burokas LRT KLASIKOS laidoje „Ryto allegro“ pristato dvi knygas: Willo Gompertzo „Ar tai menas? 150 modernaus meno istorijos metų“ ir Leos Singer „Koncertas kairiajai rankai“.

Girdėti verčiamą knygos puslapį

Pradžioje atsirado mintis – knygų daug, reikia jas paleist iš namų į platųjį pasaulį... Taip gimė idėja sukurti jaukų knygynėlį su gausybe knygų, dvelkiančių išmintim, sentimentais, savomis istorijoms.

Rūta Šetikaitė. Kad kiekvienas į knygyną atėjęs žmogus jo duris užvertų įkvėptas ir laimingesnis...1

Klausytojams patinka intymi knygyno aplinka, maža erdvė... Tik pagalvokit – per koncertus net girdisi, kaip atlikėjai kvėpuoja, o sėdint pirmojoje eilėje net yra tikimybė, jog būgnininkas tėkštels lazdele per nagus!

Poetas Ernestas Noreika: „Rašantys drąsėja“
Jurga Tumasonytė - Kamanė

Su jaunosios kartos poetu ir reperiu Ernestu Noreika-Beeta, 2012 išleidusiu savo pirmąją poezijos rinktinę „Povų ežeras“, kalbamės apie būsenas, kylančias iš buvimo skirtingose kultūrinėse ir buitinėse erdvėse, šiuolaikinio žmogaus, kuriančio poeziją, laikyseną.