Kaip nuolat galiojantį Bažnyčios mokymą praktikoje taikyti taip, kad jis būtų teisingas ir sykiu gailestingas? Kardinolo Walterio Kasperio mintys apie pavojų, kad aukščiausia teisė gali tapti didžiausia neteisybe, jeigu taikoma raidiškai. Ši mintis nėra nei nauja, nei revoliucinga. Štai pal. Jonas XXIII garsiojoje Vatikano II Susirinkimo kalboje pabrėžia Bažnyčios kryptį ne pasmerkimu, o doktrinos jėga siekti perkeisti asmenis ir visuomenes.

Gailestingumas bažnytinėje teisėjeKard. Walter Kasper - Bažnyčios žinios
Švč. M. Marijos Nekaltasis Prasidėjimas5

Šiandien švenčiama Švenčiausiosios Mergelės Marijos Nekalto Prasidėjimo iškilmė. Ši šventė yra ypač brangi pranciškonams. Apie tai, kaip susiformavo ši tikėjimo tiesa ir kaip prie jos prisidėjo broliai pranciškonai, pasakoja kun. Antanas Blužas OFM.

Popiežiaus bendroji audiencija. Viltis – mažutėlių dorybė
vatikano radijas

Prieš savaitę užbaigęs Šventųjų metų katechezes apie gailestingumo darbus, šio trečiadienio bendrosios audiencijos dalyviams sakytoje kalboje popiežius Pranciškus pradėjo naują katechezių ciklą apie krikščionišką viltį.

„Šventadienio mintys“ – apie mažųjų katalikišką ugdymą

Laidos kūrybinė grupė lankosi Šv. Juozapo mokykloje ir „Bitutės“ žurnalo redakcijoje. Pokalbis apie tai, kokios yra 6-12 metų vaikų ugdymo galimybės.

Vysk. Juozas Preikšas: iškyla į širdį5
Irena Petraitienė

1926 m. įkurtos Lietuvos Katalikų Bažnyčios provincijos bendraamžis yra ir 90-ąsias gimimo metines minintis vyskupas Juozas Preikšas, kurio tarnystė iš dalies atspindi bendrą to laikotarpio istorinę raidą.

Alyvų kalnas: Vieno kapo mįslė1
Boris Krijopolsky

Kas vertė žydus ir musulmonus kurti savo tradicijas apie kapą, kuris priklausė ne pačiai žinomiausiai krikščionių šventajai?

Dainius Gintalas. Žodžių adatėlėmis, gyvasties punktyrais1
Gediminas Kajėnas - Kelionė

„Mano estetika iš esmės ekspresionistinė su psichodeliniu priedu. Taigi, kvanktelėjusi, nerimastinga, teigianti gyvastį, o gyvasties be skausmo nebūna…“

R. Paknio fotografijose – LDK mūrų istorijos

Šios fotografijos sukurtos neskubant ir skirtos žiūrėti ilgai. Jos gražios kaip paveikslai, nors kartu šiek tiek baugina – kaip visi iš praeities į mūsų dabartį įsiveržę pavidalai. 

Prakartėlių stilistika: nuo apgriuvusių pagoniškų šventyklų iki dangoraižių
Alberto Finizio

1967 m. įkurtą muziejų prižiūri Prakartėlės draugų asociacija, vienijanti apie 2500 prakartėlių meistrų, gerbėjų ir brolijų iš visos Italijos. 

Laiškai iš kaimo. Vis dar klaidžioja kažkas prie Krūčiaus...1
Henrikas Gudavičius

Kalbėtis, tartis, gyventi ir nepasiduoti nevilčiai. Šitaip ir tą dar netolimą praeitį, ir būsimą ateitį konkrečiai vertinti moko mus per anksti Lietuvą palikusio filosofo dienoraštis „Atgimimo ištakose“.

Alyvų kalnas: Vieno kapo mįslė1
Boris Krijopolsky

Kas vertė žydus ir musulmonus kurti savo tradicijas apie kapą, kuris priklausė ne pačiai žinomiausiai krikščionių šventajai?

Italijos referendumas: trys minutės šlovės
Giedrė Gečiauskienė

Po britų sprendimo „Brexit“ rinkoms atsigauti reikėjo 3 dienų, po Donaldo Trumpo pergalės JAV prezidento rinkimuose – 3 valandų, o po Italijos referendumo – 3 minučių. 

Gimstamumą sužlugdė ekonominiai kontraceptikai – net išmokos neišgelbės 4
Vilija Andrulevičiūtė - lrt

Galime pabandyti paskatinti, sudaryti sąlygas, tačiau nepriversime žmonių gimdyti vaikus: ekonominis išsivystymas vienareikšmiškai neigiamai veikia demografiją.

Gelbėkime moksleivius8
Nerijus Mačiulis

Viena pagrindinių šalies gyventojų gerovės, visuomenės darnos, ekonomikos konkurencingumo ir net nacionalinio saugumo sąlygų yra švietimo sistemos kokybė.

Būtų dienoraštis, jei nebūtų prisiminimai (II)2
Ernesta Smalinskė

Mano mokiniai iš ten, kur sprogimai, šūviai, agresija, mirtys – kasdienybė. Patirtis, kurios net suvokti dorai negali. Mintis, vien nuo kurios jau krūpčioji.

Teisės ekspertai: naujos Pagalbinio apvaisinimo įstatymo pataisos išlaiko pagarbą gyvybei5
Marija Keršanskienė

Šiandien Seime buvo registruotas dar vienas Pagalbinio apvaisinimo įstatymo pataisų projektas, neribojantis sukuriamų embrionų skaičiaus, tačiau draudžiantis jų eksportą, donorystę ir naikinimą.

Mažiau eikvojimo bei šiukšlių per šventes? Tikrai įmanoma

Šventės – metas, kai daugiau perkame, daugiau dovanojame, daugiau suvartojame. Kartais net nesusimąstome, kad ypač per šventes įsigyjame daug daugiau nereikalingų daiktų... Siūlome pažvelgti į šventes sąmoningiau, ekologiškiau, draugiškiau gamtai.

Rankdarbiai: pasigamink prakartėlę
Magnificat vaikams

Belaukiant šv. Kalėdų, jau įprasta savo namuose pasistatyti prakartėlę. Pasižiūrėk, kaip ją gamina šešiametė Gailė ir aštuonmetė Luknė su mama. Tai nesudėtinga, įkvepia kūrybiškumą ir pirkti šios prakartėlės gamybai nieko nereikia – panaudok įvairias namų smulkmenas.

Mama be mamos
Aliona Šalaj

Ką išgyvena moterys, tapusios mamomis, tačiau pačios jų nebeturinčios? Ne tik iš profesinės, bet ir iš asmeninės patirties jautria ir retai liečiama tema rašo psichologė, socialinių mokslų daktarė, fotografė ir trijų vaikų mama Aliona Šalaj.

A. Esmantienė: „Naprotechnologijos sėkmė nėra išmatuojama tik pastojimu“43

Gydytoja akušerė-ginekologė Akvilė Esmantienė – kol kas vienintelė Lietuvoje kvalifikuota naprotechnologijos specialistė. Skaitytojams siūlome interviu su ja.

Žmogus yra vienišas gyvūnas8
Virgis Šidlauskas

„Žmogus yra vienišas gyvūnas“, – romane „Saulės princas“ savo herojaus Junatano lūpomis bekompromisiškai pareiškia rašytojas Peras Nilssonas.

Skelbiamas 2017 m. Pirmosios knygos konkursas

Lietuvos rašytojų sąjungos leidyklos skelbiamas „Pirmosios knygos“ konkursas – galimybė išleisti pirmąją savo knygą.

„Įdomioji inžinerija“: „NordBalt“ elektros jungtis su Švedija (III dalis)

Rubrikų ciklas apie povandeninį „Nordbalt“ elektros kabelį baigiasi trečiąja rubrika, kurioje didžiausias dėmesys skiriamas sausumoje esančiai jungties daliai.

D. Kačiulytė: „Bendrystę ir džiaugsmą lengviausia rasti Lietuvos jaunimo dienose“
Matas Baltrukevičius,Akvilė Burneikaitė

„Slaptu receptu“, kaip ir kodėl atsiranda džiaugsmas ir bendrystė, dalinasi Lietuvos jaunimo dienų 2015 pagrindinė organizatorė – Dovilė Kačiulytė.

Apie kitokį gailestingumą ir ugdymą3
Juozapa Živilė Mieliauskaitė SF - Žurnalas „Ateitis“

Gyvename laikmečiu, kai gailestingumo patyrimas nemažai daliai visuomenės reiškia, kad esi silpnas, nepriklausai stipriųjų pusei.

LJD 2017 organizatoriai skelbia etiudų konkursą1

Lietuvos jaunimo dienų (LJD) organizatoriai skelbia vaidybinių etiudų konkursą, kurio nugalėtojai turės progą pasirodyti scenoje LJD 2017 atidarymo metu.

A. Aizpurietės ir J. Kelero eilėraščiai apie meilę

Kiekvienas eilėraštis yra apie meilę, o tai visa organizuojantis, visa apimantis jausmas, sujungiantis visus elementus, kuriuos išdrasko neapykanta.

„Visas tūkstantis dovanų“ – knyga apie tai, kaip gyventi džiaugsmo kupiną gyvenimą
tapati

Milijonus moterų visame pasaulyje ji įkvėpė ir padrąsino stabtelėti kasdieniniame bėgime ir pamatyti sau asmeniškai skirtas Dievo dovanas...

Apie Izraelį – žydų valstybę

Izraelis, žydų valstybė“ tebelieka išsamiausiu šaltiniu lietuvių kalba bet kuriam, besidominčiam Artimųjų Rytų istorija ir nūdiena.

Algirdo Patacko jaunystės metai1

Ši knyga – tai pasakojimo apie Algirdą Patacką pradžia, bylojanti apie bekompromisinio savo idėjų gynėjo brandą prieš lemtingą gyvenimo etapą – Nepriklausomybės akto paskelbimą.

Davis Bunn romanas „Nepažįstamosios malda“

Tai ne tik jautrus pasakojimas apie praradimą, skausmingą patirtį ir neviltį. Tai graži istorija apie gydančią meilės ir draugystės galią, atleidimą ir atsidavimą kitiems.