Ką reikėtų palaikyti Sirijos pilietiniame kare? Į šį klausimą vienareikšmio atsakymo neturi net Sirijos pasienyje esančio Libano gyventojai. Šalis šiuo klausimu yra pasidalijusi. Šiaurės libaniečiai ir Tripolyje gyvenantis sunitų šeichas tvirtina, jog iki galo palaikys sukilėlius, o už kritiką režimui jo mečetėje buvo padėta bomba ir žuvo dešimtys, o sužeisti šimtai žmonių. Tuo tarpu pietų Libane gyvenantys šiitai ir jų lyderis Yasaras Farhatas sako, jog palaiko Sirijoje iš vien su režimu kovojančią grupuotę „Hezbolah“, nes esą jie kovoja ne su Sirijos žmonėmis, o su fanatikais. Kas teisus, o kas klysta paliekame nuspręsti jums patiems.

Monika MidvarytėMonika Midvarytė
Apaštalų Petro ir Pauliaus iškilmė Vatikane. Palijų pašventinimas
vatikano radijas

Naujieji metropolitai buvo pristatyti popiežiui ir ta proga perskaityta jų priesaika – būti visada „ištikimi ir paklusnūs apaštalui Petrui, šventajai, apaštalinei Romos bažnyčiai, popiežiui ir jo teisėtiems įpėdiniams“.

Iš Ortodoksų Susirinkimo Kretoje – raginimas stiprinti tarpusavio vienybę
Francesco Peloso

Susirinkimas kaip metodas ir vienybė: tokie du pagrindiniai terminai apibūdina istorinį „Pan-ortodoksų Susirinkimą“ įvykusį Kretoje birželio 19-26 d. 

Kard. S. Dziwiszas Šiauliuose: „Koplyčios dedikacija – Gailestingumo metų pėdsakas“
Inesė Ratnikaitė

Koplyčią iškilmingai dedikavo Krokuvos arkivyskupas metropolitas kard. Stanisławas Dziwiszas, jis sakė: „Tai bus Gailestingumo metų išgyvenimo pėdsakas mūsų gyvenime ir mūsų pasiryžime būti gailestingiems.“

Popiežius priėmė Konstantinopolio patriarchato delegaciją: „gailestingumas – tarpusavio santykių kriterijus“
vatikano radijas

Nuo pirmųjų amžių egzistuoja skirtumai tarp Romos Bažnyčios ir Konstantinopolio Bažnyčios. Dievo gailestingumas yra mus siejantis raištis, turime gailestingumą padaryti tarpusavio santykių kriterijumi.

Vysk. K. Kėvalas: „Bažnyčia gali sirgti teisuoliškumo ir klerikalizmo liga“29
Saulena Žiugždaitė

Krikščionis neturi marginalizuoti: net jei tai būtų žmogus, kuris susijęs su nuodėme.

Žemaičių Kalvarija – ne vien atlaidų sostinė
Juozas Dapšauskas

Liepos 1-12 d. Žemaičių Kalvarijoje vyks Didieji Kalvarijos atlaidai. Tačiau ne tik - šiais metais Žemaičių Kalvarija (Plungės raj.) yra paskelbta ir viena iš mažųjų Lietuvos kultūros sostinių.

Paulius Markevičius: „Esu ieškotojas, keliaujantis per patirtis teatre“

Tarp teatro ir kino, tarp aktorystės ir režisūros – ko gero, taip būtų galima įvardinti jauno menininko Pauliaus Markevičiaus kasdienybę.

Julius Sasnauskas OFM: „Knygos keičia žmonių likimus“1
Bernardinai.TV

„Knygų skaitymas – tai įprotis“, – teigia brolis pranciškonas Julius Sasnauskas OFM. Nuo vaiksytės augęs knygų apsuptyje, jis ir pats anksti pajuto skaitymo malonumą.

NDG – fotografo Adaukto Marcinkevičiaus sugrįžimas

Su A. Marcinkevičiaus vardu yra siejamas naujas Lietuvos fotografijos etapas – išsilaisvinimas iš totalitarinės ideologijos suformuotų stereotipų ir posūkis į modernesnę raišką. 

Pabradė – gyvos daugiatautės kultūros židinys
Bernardinai.TV

Pabradė įsikūrusi abipus Žeimenos. Upė čia srauni, rėvinga, yra brastų. Spėjama, jog nuo žodžio „brada“ ar „palei bradą“ atsiradęs ir vietovės pavadinimas.

Verktiniai žygiuoja ne į karą – jie visi moka tik verkti1
Tomas Čyvas

Kai Seimas, agresyvėjančios Rusijos silpnaprotystės fone grąžino tai, ko nereikėjo naikinti – šauktinių kariuomenę – šalyje masiškai padaugėjo pacifistų. Tiesiog epidemija. Jie buvo viešojoje erdvėje pavadinti verktiniais.

Peticija ragina prezidentę pasirašyti pagalbinio apvaisinimo įstatymą

Laisvos visuomenės institutas kviečia piliečius pasirašyti peticiją, kuri paragintų prezidentę Dalią Grybauskaitę pasirašyti Seimo priimtą žmogišką gyvybę saugantį įstatymą.

VDU docentė: Optimistinės socialinės politikos paieškos: ko galime pasimokyti iš Danijos?1

Danija, palyginus su kitomis sėkmingomis pasaulio valstybėmis, turi nedaug gyventojų (apie 5.5 mln.) ir mažai gamtinių išteklių, tačiau pagrįstai yra laikoma viena sėkmingiausių šalių pasaulyje.

Ar Europa mes anglų kalbą ir grįš prie lotynų?
Rimvydas Valatka - lrt

Vos prieš šešias dienas Didžioji Britanija nubalsavo išstoti iš Europos Sąjungos. Žiūrim, ką turim? O turim tiek, kad tik spėk skaičiuoti. Svaro sterlingų kursas smuko į tokias žemumas, kurių dauguma anglų, jaunesnių kaip 40 metų, tiesiog neprisimena.

„Lietuvos sąrašas“: metas atgaivinti laisvų piliečių Respubliką ir pakeisti socialinį ekonominį valstybės modelį12

Birželio 28 dieną „Lietuvos sąrašas“ pristatė savo programines nuostatas – piliečiams Seimo rinkimuose siūlomą politinę alternatyvą.

Vasaros saulė vaikams – džiuginanti, bet pavojinga

Sveikatos specialistai pabrėžia, kad tėvai turėtų atidžiau prižiūrėti saulėje žaidžiančius vaikus – bet kokie odos paraudimai nuo saulės gali turėti ilgalaikių pasekmių.

Lavinti raumenis galite važiuodami autobusu arba gulėdami lovoje
lrt

Izometrinė mankšta nereikalauja nei daug laiko, nei specialaus inventoriaus – mankštintis galima gulint lovoje, sėdint biure ar net važiuojant autobusu.

Į ką atkreipti dėmesį renkantis bananus?1

Bananai Lietuvoje yra tokie populiarūs, kad savo pardavimais baigia pavyti net šalyje nuo seno vertinamus obuolius. Specialistai sako, kad žmonės neturėtų apsigauti vis labiau populiarėjančius vaisius vertindami vien tik pagal išvaizdą.

Katalikiškoje pažinčių svetainėje meilę radusi Erika: svarbiausia – mokėti išlaukti
Gediminas Dubonikas

Pirmasis Lietuvoje katalikiškas pažinčių portalas kitoLink.lt kartu su savo nariais džiaugiasi pirmąja pora, kurios pažintis šioje internetinėje erdvėje baigėsi vestuvėmis.

Seimas balsavo už šeimos apibrėžimą per santuoką ir giminystės ryšį3

Projektu siūloma šeimą apibrėžti per santuoką ir giminystės ryšį. Už projektą balsavo 74 Seimo nariai, prieš – 19, susilaikė – 20.

Nauja Mokslo ir studijų įstatymo redakcija: kas keisis studentams

Seimas galutinai pritarė naujai Mokslo ir studijų įstatymo redakcijai. Beveik keturis metus trukusios diskusijos pasiekė finišą: įstatymą pasirašyti liko šalies Prezidentei D. Grybauskaitei.

Kas „Misija Sibiras‘16“ ekspedicijos laukia Igarkoje?

Penkioliktosios „Misija Sibiras“ ekspedicijos dalyvių tikslas – tolimoji Igarka. Projekto organizatoriai nusprendė plačiau papasakoti apie Igarką ir apie dalyvių planus joje.

Abituriento pasirinkimas: įgūdžiai, kurių reikia labiau nei konkrečios profesijos

Pagrindinis iššūkis, kurį turi įveikti šiuolaikinis abiturientas – pasirinkti įgūdžius, o ne konkrečią profesiją.

Naujo lietuviško filmo su Gabija Jaraminaite ir Dainiumi Gavenoniu anonso premjera

Jau šį savaitgalį prestižiniame A klasės Karlovi Varų kino festivalyje Čekijoje įvyks pasaulinė naujo lietuviško filmo „Amžinai kartu“ premjera.

Kai trūksta tik šilto maisto ir bendravimo
Viktorija Steniulytė - Universiteto žurnalistas

Šiltas pokalbis apie gyvenimą, žmogų ir viltį su vilniete Veronika, besilankančia Betanijos valgykloje.

Leonido Donskio esė knyga „Didžioji Europa“

„Didžioji Europa“ – apie amžinąjį čia ir dabar. Europos istorijų ir pasakojimų rinkinys, kaip gimė modernusis pasaulis, kaip buvo sukurta bendra aukštoji tautų kultūra.

Netrukus pasirodys romanas apie kunigą Juozą Zdebskį

Tai tikrais faktais, bendražygių atsiminimais bei paties kunigo dienoraščiais paremtas Gasparo Aleksos romanas „Šventojo Akiplėšos medžioklė“.

Naujos birželio knygos paaugliams: asmeniškai
Jurgita Lūžaitė-Kajėnienė

Vasaros pradžiai pristatau jums penkias naujausias leidėjų siūlomas knygas paaugliams. Visos jos labai skirtingos, kaip ir patys paaugliai: nuo valiūkiškų iki rimtų, filosofinių, kertančių per visas ribas ir, žinoma, kaip gi be fantasy?..

Nauja Eugenijaus Ališankos esė knyga – „Empedoklio batas“

Naujausioje savo esė knygoje „Empedoklio batas“ E. Ališanka gilinasi į šiandienio žmogaus situaciją, subtiliai balansuodamas tarp kultūros ir kasdienybės.

Lozoraičių šeimos biblioteka
Eglė Dikavičienė - Žurnalas „Tarp knygų“

Garsių Lietuvos diplomatų Lozoraičių šeimos biblioteka Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Lituanikos skyriaus fondus papildė 2007 m.