Ar reikia padėti vaikams daryti namų darbus? Vieni tėvai mano, kad reikia, ir atlieka juos kartu su vaikais gana ilgai. Kiti mano, kad vaikai turi mokytis patys, ir visiškai jiems nepadeda – ką išmoks patys, ant pečių nenešios. O galbūt vaikas mokytųsi žymiai geriau, jeigu jam nors šiek tiek padėtume? Kviečiame perskaityti skirtingas pozicijas atspindinčius tekstus bei argumentus „už“ ir „prieš“.

Jurga Lužaitė-KajėnienėJurga Lužaitė-Kajėnienė
Paskelbtas Gailestingumo metų šūkis ir logotipas2
vatikano radijas

Neeilinio gailestingumo jubiliejaus šūkiui parinkti Jėzaus žodžiai iš Luko Evangelijos šeštojo skyriaus „Gailestingi kaip Tėvas“ („Būkite gailestingi, kaip ir jūsų Tėvas gailestingas“ (Lk 6,36)).

Jėzus – tikrasis vynmedis! Iš kur? Kaip?
Br. Lukas Skroblas OSB

„Aš buvau tave pasodinęs it geriausią vynmedį, tikrai taurios rūšies! Kaip tu galėjai pavirsti bjauriu ir laukiniu vynmedžiu?“

„Pagarba religiniams simboliams – tai pagarba žmogui“23
Vygantas Malinauskas

Gyvename sekuliarioje visuomenėje, kurioje deklaruojama asmenų lygybė ir įsitikinimų laisvė, tačiau paradoksaliai religinėms pažiūroms neretai tenka kovoti už teisę viešai reikštis ar tikėtis kitų pagarbos.

Laudatio kun. Juliui Sasnauskui OFM: Žodžio baudžiauninkas
Vytautas Ališauskas - Naujasis židinys

Kovo 3 d. Juliui Sasnauskui OFM buvo įteikta penktoji Gailių klano premija. Formuluotė, kuria palydimas šis apdovanojimas, skamba taip: už didžiąją Mažąją ir visa kita. 

Kokią tikrovę atvėrė vienuolynų durys?

Balandžio 25 dieną nemaža dalis Lietuvoje veikiančių vienuolinių bendruomenių atvėrė duris lankytojams, nedrąsiems pažįstamiems ir net tiesiog smalsuoliams, kurie norėjo iš arčiau pamatyti vienuolių kasdienybę. 

Nowhere man
Algimantas Rusteika - nemunas

Suprantama, jokios gyvos, nebailios, provokuojančios diskusijos aktualia tematika šalto rūkymo leidiniuose ieškoti neverta. Nei popieriniuose, nei internetiniuose. Kaip ir kokios nors bent kiek vertingesnės kūrybos.

Parodoje „Sveika, Mergele!“ – restauruoti marijinės ikonografijos paveikslai

Bažnytinio paveldo muziejuje atidaryta paroda „Sveika, Mergele!“ Restauruoti marijinės ikonografijos paveikslai iš Vilniaus arkivyskupijos bažnyčių“.

„Light in Babylon“ – alternatyvios Artimųjų Rytų scenos pavyzdys1

Šis puikus alternatyvios Artimųjų Rytų scenos pavyzdys yra tarsi šventė, kurioje susitinka Stambulo ir Sephardi žydų bendruomenių tradicijos.

Plungėje – restauruotų M. Oginskio rūmų atidarymo iškilmės

Rūmai išgyvena antrąjį renesansą tuo pačiu metu, kai Europos kultūros visuomenė mini vieno žymiausio Oginskių giminės atstovo kompozitoriaus Mykolo Kleopo Oginskio 250-ąsias gimimo metines.

Lietuvos paviljonas atsiveria kartu su 56-ąja Venecijos meno bienale

Venecijos meno bienalėje gegužės 6 d. nuo pat ryto prasideda išankstinės peržiūros dienos spaudai, o 17 val. atidaromas Lietuvos paviljonas su Dainiaus Liškevičiaus projektu „Muziejus“ bei performansu.

Švaria gaida sugiedotas himnas Lietuvai
Irena Vitkauskienė

Lietuvos ginkluoto pasipriešinimo sovietų okupacijai dalyviui ir partizaninės kovos koordinatoriui, kariui savanoriui dimisijos pulkininkui Jonui Čeponiui gegužės 6 dieną sukako 90 metų.

Lenkijos prezidento rinkimų intriga neišsispręs taip gretai, kaip atrodė
Albert Komar

Važiuojant per Lenkiją sunku nepastebėti, kad šaliai būdingas vietinių prekių ir paslaugų reklamas gatvėse jau ilgą laiką yra pakeitę partijų agitaciniai plakatai. 

Po rinkimų Jungtinės Karalystės lauks politinė aklavietė?
Matas Baltrukevičius

Gegužės pirmąją savaitę visi kurį laiką atitrauks dėmesį nuo Ukrainos konflikto ar kovos su „Islamo valstybe“ ir savo žvilgsnius nukreips į Didžiąją Britaniją, kurioje gegužės 7 dieną vyks parlamento rinkimai.

Sirų pabėgėlis Faicas: „Privalome likti žmonėmis“

Siras Faicas pabėgo nuo „Islamo valstybės“. Bėgdamas jis bendravo SMS žinutėmis su pažįstama iš Vokietijos. Jų susirašinėjimas buvo išleistas elektronine knyga.

Europa ir religiniai simboliai: dviejų draudimų trileris

XXI a. Prancūzijoje prasidėjo emocinga diskusija dėl to, ar musulmonėms merginoms galima leisti mokyklose dėvėti religinį šydą (hidžabą). Pačios musulmonės tvirtino, kad hidžabas joms labai svarbus ne tik religinės tapatybės, bet ir moteriškumo simbolis.

Gegužė Vilniuje su šeima: kur eiti ir ką pamatyti verta?
Jurgita Lūžaitė-Kajėnienė

Su geguže į Vilniaus erdves atkeliauja koncertų ir festivalių šurmulys. Renginių bus patiems įvariausiems skoniams ir nuotaikoms. Ypač jų daug vyks savaitgaliais. Tad išėję į miestą pasivaikščioti, būtinai pasidairykite, kas įdomaus vykstas mieste.

Ką svarbu žinoti perkant lemputes?
lrt

Jei nuo patalpos apšvietimo jums įsiskausta akis, greičiausiai taip yra ne dėl blogų lempų, o dėl to, kad jos įrengtos netinkamose vietose. Bet perkant lemputes, vis dėlto svarbu kai ką apie jas žinoti.

Negimk graži, bet gimk laiminga
Eglė Kliukaitė

Dabartinė visuomenė gerbia pasitempusį, gerai atrodantį, pasitikintį, veiklų žmogų ir daugeliu atvejų jį pirmiausia vertina pagal išvaizdą. Tik ta laimė dažnai su šiais dalykais visai nėra susijusi.

Ką reikia žinoti apie organizmo valymą?

Dauguma esame girdėję, kad organizmo išvalymas, kada pašalinamos žalingos cheminės medžiagos, – būtinas žingsnis to siekiant. Tačiau daugelio mūsų žinios apie tai yra gana paviršutiniškos.

Svarbiausia žinoti, kodėl nereikia padėti vaikams daryti namų darbų
Olga Zacharova

Naujausi JAV atlikti tyrimai rodo, kad kas šeštas tėvas atlieka namų darbus už vaiką, o daugiau kaip 60 proc. tėvų vienaip ar kitaip prisideda prie namų darbų atlikimo. Tačiau ar perdėtas tėvų rūpinimasis vaikais ir noras palengvinti ir taip sunkų mokymosi procesą, neatsigręžia prieš pačius vaikus?

Dronai-ugniagesiai gebėtų gelbėti Kosta Rikos atogrąžų miškus
Robotika.lt

Komanda iš Misūrio universiteto, gaisrų prevencijai, siekia pritaikyti oro robotus. Santa Rozos apsaugos programos ir ugniagesių brigada ketina pasitelkti dronus ugnies suvaldymui miškuose bei kituose atviruose žemės plotuose.

Pokalbiai su profesoriumi Gintautu Brimu. Nutukimas, ekonomika ir dietos 2
Bernardinai.TV

Pasak Brimo, pačios dietos yra tapusios galinga industrija, suryjančia vis daugiau pinigų, bet, deja, dažniausiai nuviliančia nutukimo ligos kamuojamą žmogų.

„Man svarbu“: Dieta - už ar prieš?4
Jurgita Lūžaitė-Kajėnienė - Bernardinai.TV

„Man svarbu“ rubrikoje sveikos mitybos specialistės, „Sulieknėk sveikai vadovės Vaidos Kurpienės klausiame: „Dieta – už ar prieš?“ Pasiklausykite trumpo, bet išsamaus atsakymo.

Stebuklingų lieknėjimo piliulių nėra1

JAV mokslininkė ir dietologė Melinda Manore ištyrusi šimtus lieknėti skirtų papildų teigia, kad nėra jokių svarių įrodymų, kad bent vienas maisto papildas padėtų sulieknėti.

Kai gydytojai nesiplovė rankų...

Gegužės 5-oji – Pasaulinė rankų higienos diena. Jos proga siūlome prisiminti gydytoją I. Semmelweissą, kuris 19 a. viduryje bandė įtikinti gydytojus, jog reikia plauti rankas, tačiau buvo nepripažintas ir netgi uždarytas į psichiatrinę ligoninę.

17-ąjį kartą startuoja kino stovykla „Vasaros media studija“

Lietuvos ir visos Europos kino meno studentai bei jaunieji kino profesionalia gali džiaugtis – paskelbta, kad šią vasarą vyks jau tradicija tapusios tarptautinės kūrybinės dirbtuvės „Vasaros media studija“ (ang. „Summer Media Studio“). Dalyvių registracija jau prasidėjo.

Gatvės muzikos dieną – 36 atlikėjai iš užsienio

Gegužės 16 dieną Vilniuje ir 50 Lietuvos miestų vyks Gatvės muzikos diena. Šis pavasarinis gatvės, muzikos ir žmonių įvykis – jau devintasis. Pastarosios GMD plėtėsi užsienin, šiais metais šventės komanda kviečia visus į Vilnių.

Balandžio mėnesio muzikos lentyna
Domantas Razauskas

Domantas Razauskas siūlo kartu su juo peržvelgti naujus vertus dėmesio balandžio mėnesio muzikos albumus.

Vėdriukas – „Tas pats“

„Ši daina apie labai labai įdomią žmonių bendravimo dinamiką, apie tylą, žodį ir supratingumą“

Kuršėnuose vyko 47-asis Lietuvos mokinių jaunųjų filologų konkursas

Balandžio 24–26 dienomis Kuršėnų Lauryno Ivinskio gimnazijoje įvyko 47-asis Lietuvos mokinių jaunųjų filologų konkursas. Moksleivių kūrybiniai ir tiriamieji darbai aptarti ir įvertinti septyniose sekcijose.

Romanas „Palikimas“ – šeimos istorija, kupina praeities paslapčių

„Palikimas“ – romanas tiems, kuriuos traukia šeimos istorijos, britiška jaukumo ir paslaptingumo kupina atmosfera. Tai pasakojimas apie praeities paslaptį, nulėmusią kelių giminės kartų likimus.

Kas atsitiktų, jeigu „Minecraft“ pasaulis taptų tikrove? Arba keletas štrichų apie naują knygą vaikams

Knygoje pasakojama, kas atsitiktų, jeigu „Minecraft“ pasaulis taptų tikrove.  Pagrindinis knygos veikėjas mokykloje – vidutiniokas, kuris stengiasi niekam nekristi į akis. Tačiau žaidimo pasaulyje jis – galingas ir baisus Žaidimoriteris999...

Vienos knygos istorija
Jelena Menšenina

„Rankraščiai nedega, – pasakė vienas „Meistro ir Margaritos“ herojus. Rašytojas apie tai žinojo ne iš nuogirdų: įsikarščiavęs Michailas Bulgakovas ir pats savo kūrinį įmetė į krosnį. O paskui jį atkurį iš naujo – iš atminties.

Herojai kaip mes
Kęstas Kirtiklis

10 litų skaityti verta ne todėl, kad čia kitaip kalbama apie dalykus, kurie yra neblogai žinomi, bet dėl to, jog čia pasakojama istorija, kuri tik atrodė žinoma, bet iš tikrųjų yra visai kitokia.

Neringa Butnoriūtė: „Mane gąsdina vyresnių literatūrologų uždarumas“
Jurga Tumasonytė - Kamanė

Jausčiausi kažką praleidusi, jeigu nepaminėčiau, jog N. Butnoriūtė ne tik rašo apie knygas, bet ir yra literatūrologijos doktorantė, dažna kultūrinių renginių dalyvė.