Šiandien

Algimanto Aleksandravičiaus LietuvaGediminas Kajėnas,Kostas Kajėnas - Bernardinai.TV

Asyžiuje ką tik baigėsi pasaulio religijų atstovų susitikimas, kurio centre – visų tikėjimų išpažinėjų bendra malda, prašant taikos mūsų planetai. Prieš 30 metų prasidėjusi tradicija ne vienam atrodė tik dar vienas Jono Pauliaus II kaprizas, tačiau šiandien kaip niekad akivaizdu, kad tai buvo pranašystė. Religijų vaidmuo taikai išsaugoti – esminis, teigia prof. Andrea Riccardi, šios iniciatyvos pradininkas. Jam atitaria patriarchas Baltramiejus I, drąsindamas, jog Asyžiuje atveriami nauji keliai kultūrų ir didžiųjų pasaulio religijų dialogui. Ar dialogas svarbus? Alternatyvos jam neturime.

Saulena ŽiugždaitėSaulena Žiugždaitė
Naujoje knygoje – pal. arkivysk. Matulaičio ir vysk. Būčio laiškų dialogas
Paulius Subačius

Tai pirmasis pal. arkivysk. Matulaičio ir vysk. Būčio epistolinio dialogo leidimas – iki šiol lietuviškai buvo skelbti tik keli susirašinėjimo fragmentai.

Popiežius žuvusiųjų Nicoje artimiesiems: Į velnio puolimus atsakykime Dievo darbais1
vatikano radijas

Šeštadienį Vatikane buvo prisiminti liepos 14-ąją Nicoje nužudyti žmonės. Popiežius Pranciškus priėmė žuvusiųjų artimuosius, tą vakarą sužeistus ir iki šios dienos sukrėstus nežmoniško išpuolio.

Kanados vyskupų dėmesio centre – eutanazijos įteisinimo padariniai
vatikano radijas

Ganytojai asamblėjoje daug dėmesio skirs įstatymo C-14, įteisinusio eutanaziją pasekmėms.

Zoroastrizmo atgimimas susiskaldžiusiame ir karo alinamame Irake27

Ilgą laiką buvusi įvairių valstybinių darinių paribiuose bei balansavusi ties išnykimu viena iš keturių „legalių“ religijų, minimų Korane, antroji seniausia pasaulyje monoteistinė bei senoji Persijos religija zoroastrizmas išgyvena atgimimą regione, kuriame atsirado. 

C. Calhoun: Sekuliarizmo mitas iškreipia politinės tikrovės matymą

Sekuliarizmo mitas bendriausia prasme gali būti apibūdintas kaip religijai alternatyvus, moksliškai pagrįstas pasaulio pradžios aiškinimas, nereikalaujantis dieviškosios intervencijos ar stebuklo.

Oskaras Koršunovas pristato spektaklį-akciją „Eglė žalčių karalienė“

Spektaklis-akcija vyks trijuose Raudonojo Kryžiaus ligoninės aukštuose, žiūrovai judės iš vienos patalpos į kitą, patys rinkdamiesi, kur sustoti ilgiau. Kūrėjų teigimu, laukia daug įtraukiančio veiksmo ir instaliacijų.

Nenugalėtas Tibetas

Šiomis dienomis minime 25-ąsias metines nuo pirmojo Jo Šventenybės Dalai Lamos XIV vizito Lietuvoje.

Déjà vu. Vieno režisieriaus Odisėja
Austėja Mikuckytė

„Déjà vu“ – tai vieno režisieriaus kelionė į savęs atradimą, o kartu ir visos žmonijos kelionė per egzistencinio nerimo dykvietes ir laikinos harmonijos pasiekimą, stabtelėjimą ramybės salos krantuose.

Vygantas Vėjas: „Gyvenu, jausdamas nuolatinį įkvėpimą“
Bernardinai.TV

Vilniaus dailės akademijoje architektūros studijas baigęs Vygantas Vėjas retai beužsiima architektūrine veikla, nes dailininkui svetimas darbas įstaigose, jam svarbu būti laisvuoju kūrėju.

Pasigendu. Juozo Apučio aštuoniasdešimtmečiui
Jonas Juškaitis - Žurnalas „Tarp knygų“

Per visą gyvenimą labiausiai man teko bendrauti su Juozu Apučiu. Ypatinga ta mudviejų bičiulystė – prozininkas ir poetas.

1955-ųjų pogromai Stambule: graikiškojo Konstantinopolio pabaiga
Jonas Astrovas

Ko gero, daugelis žino apie žydų masinį naikinimą, pogromus, vykdytus prieš šią tautą prieš Antrąjį pasaulinį karą ar po jo. 

Pirmuosiuose debatuose – H. Clinton pergalė

JAV kandidatai į prezidentus Donaldas Trumpas ir Hillary Clinton susigrūmė pirmuosiuose debatuose. 

Visuomenės klesti, kai žmonių orumas ir teisės yra gerbiamos1
Dalija Snieškienė - VDU

Rugsėjo 27-oji – Lietuvos Socialinių darbuotojų diena, o ši profesija šalyje gyvuoja jau daugiau nei dvidešimt metų. 

Trisdešimties metrų tunelis Paneriuose, iškastas rankomis ir šaukštais1
Jūratė Juškaitė - Mano teisės

Šio amžiaus pradžioje Panerių apylinkes šalia Vilniaus naršė dokumentinio kino kūrėjai iš Izraelio.

R. Bogdanas apie padėtį Sirijoje: diplomatijos galimybės šiame konflikte yra išsemtos 1
lrt

Nuo praėjusio ketvirtadienio per bombardavimus Sirijos Alepo mieste jau žuvo daugiau kaip 120 civilių gyventojų, miestas beveik nušluotas. 

Šeimos krizė: istorijos pabaiga ar nauja galimybė?

Jei šeimą ištiko krizė, yra kelios išeitys. Viena – išsiskirti. Kartais tai iš tiesų būtina. Tačiau akivaizdu, kad to griebiamasi gerokai per dažnai, pasiduodama mitui, kad po krizės atnaujinti santykių neįmanoma. Žinoma, tai jau kitas kelias. Gerokai sunkesnis...

Psichikos sveikatos sutrikimai: kodėl pavojinga kentėti 5

Apie depresijos, psichozių, nuolatinio nerimo ir nemigos keliamas kančias dauguma yra linkę nutylėti. Tyli kančia lyg įrašyta mūsų tautos genuose: geriau jau tyliai mirsiu, nei šauksiuosi pagalbos.Toks požiūris į savo ar artimųjų psichikos sutrikimus yra ne tik klaidingas, bet ir tikrai žalingas...

Rudens klasika – bulvės: kaip nustebinti šeimą netikėtais deriniais?

Jeigu vyktų nuobodžiausių daržovių rinkimai, tikėtina, juos be konkurencijos laimėtų bulvės. Šeimininkės jų paprastai griebiasi tada, kai šaldytuve nebelieka jokių kitų produktų. Tačiau kulinarai neskuba šios daržovės nurašyti. 

Sergant krūties vėžiu slopinti neigiamus jausmus gali būti pavojinga

Kodėl taip sunku susitaikyti su krūties vėžio diagnoze? Kodėl frazė „negalvok apie tai“ daugiau kenkia nei padeda? Ir ar iš tikrųjų reikia kovoti su „juodais debesimis“? Pokalbis su psichologe-psichoterapeute Sandra Birbilaite.

Nuobodulys2
Virgis Šidlauskas

Sekti koja kojon su laiku šiandien –  tas pat lyg vaikišku triratuku mėginti pasivyti greitąjį traukinį.

Visa tiesa apie savanorystę renginyje „Aplink pasaulį – savo noru!“

Spalio 4 dieną, 18:00 val.  Kirtimų kultūros centre (Dariaus ir Girėno g. 69, Vilnius) bus surengtas išskirtinis trijų dalių renginys „Aplink pasaulį – savo noru!”.

Politinė komunikacija soc. tinkluose: teks priimti žaidimo taisykles
Sigita Vegytė - Universiteto žurnalistas

Kaip atrodo politinė komunikacija populiariojoje medijoje šiandien? Kokia sėkmingos politinės komunikacijos formulė?

Minint Europos kalbų dieną: patarimai kaip efektyviai mokytis užsienio kalbų

Tyrimų duomenimis, be gimtosios kalbos, didžioji dauguma lietuvių moka bent vieną užsienio – pagal šią statistiką esame viena iš pirmaujančių šalių Europoje.

Tikrovės burtai dokumentikoje
Milda Valiulytė, Julija Šilytė

Nuobodu, lėta, niūru, sunku, neįdomu – tai žodžiai, kurie dažnai suskamba kalbant apie dokumentiką. Ar jaunimui gali patikti dokumentika?

Alma (redemptoris) mater. Universitetas, kurio mums reikia9
Linas Braukyla - Žurnalas „Ateitis“

Galima matyti, kad Lietuvoje dabar neturime nė vieno universiteto tikrąja to žodžio prasme. Ką turime? Atsakymas yra tikrai nevienareikšmis.

J. M. Coetzee romanas „Maiklo K. gyvenimas ir laikai“

Taupus Nobelio premijos laureato J. M. Coetzee sakinys pasako nepaprastai daug. Autorių skaudina pilietinių karų varginamos Afrikos realybė, rasinė nelygybė ir ribota individo laisvė būti savimi.

S. Aleksijevič knyga apie homo soveticus1

Knyga apie agresyvios aukos kompleksą. Apie tai, kaip jis persmelkia visas, net intymiausias, gyvenimo sritis. Priverčia įstrigti laike. Tai laikas iš antrų rankų.

Marija Zaleskytė: „Valgau knygas be perstojo“3
Gediminas Kajėnas,Einaras Eringis - Bernardinai.TV

„Man atrodo nenormalu, kad vaikams nepatinka skaityti“, – sakotrylikametė Marija Zaleskytė ir kaipmat išvardija savo mėgstamiausias knygas, kurių turi ne vieną, o po kiek kartų jas jau skaitė – nė pati neatsimena.

Moralinis teisumas ir juridinis teisingumas I. McEwano romane „Vaiko gerovė“

Naujasis I. McEwano romanas taip pat neturėtų nuvilt ir šio autoriaus talento gerbėjų Lietuvoje – „Vaiko gerovėje“ matome rašytojui būdingus turinio ir formos bruožus, kurie jam padėjo iškilti į pasaulinės literatūros elitą.

Laisvė tremtyje: apie suskaidytą Stefano Zweigo gyvenimą

„Nepakeliama tremtis“ pasakoja tragišką Zweigo šlovės ir nusivylimo istoriją. George’as Prochnikas, taip pat išeivių iš Vienos palikuonis, skaitytojams išskleidžia menininko, tikėjusio vieninga Europa, minčių ir jausmų žemėlapį.