Diskusija apie tai, kaip europiečiams dera reaguoti į migrantų srautą, įsiveržė į politinę darbotvarkę. Ar teisinga emigrantus skirstyti kvotomis? O gal veikiau turėtume griežčiau gintis nuo emigrantų, nes galime paskęsti jų srovėje? Perteikiame dvi skirtingas nuomones iš Vokietijos žiniasklaidos. Gal jos paskatins turiningesnę diskusiją ir Lietuvoje?

Andrius NavickasAndrius Navickas
Kenijoje palaimintąja paskelbta s. Irene Stefani
vatikano radijas

Iki karo pabaigos 1919 metais, manoma, ji pakrikštijo apie tris tūkstančius žmonių. Kaip vėliau kai kurie pasakė – ne todėl, kad kalbėjo apie meilę, bet ją parodė.

Romos Mišių istorija. Džonas Viklifas ir Janas Husas5
Br. Lukas Skroblas OSB

Nepaisant visų ligtolinių pastangų apibrėžiant Eucharistiją, anuometinė teologijos mintis atsitrenkdavo tarsi į neįveikiamą slėpinį, kai tekdavo aiškinti, kaip duonos ir vyno substancija yra perkeičiama į Kristaus Kūno ir Kraujo substanciją.

Pranciškaus Sekminių homilija: Dvasia teikia tiesą, atnaujina ir žadina dorybes
vatikano radijas

Sekminių rytą Vatikane, Šventojo Petro bazilikoje, popiežius Pranciškus aukojo iškilmingas šventąsias Mišias. Homilijoje Sekmines, Šventosios Dvasios davimą Jėzaus mokiniams, Šventasis Tėvas apibūdina trejopu būdu, pagal Bibliją.

Kaip skaityti ir apmąstyti Šv.Raštą: Konsekracija prie šulinio (Jn 4, 4–42)
Kun. Vladimiras Solovej - „Magnificat“

Šį susitikimą galima pavadinti nepatogiu visomis prasmėmis – tiek aplinkos, tiek asmenų. Ir vis dėlto būtent schizmatikų krašte Jėzus radikaliai pakeičia šventyklos sampratą, o savo misijos slėpinį atveria lengvo elgesio būdo moteriai.

Sekminės Vepriuose
Rasa Baškienė - „Apžvalga“

Nuo seno į šią šventę suvažiuodavo minios maldininkų, jų skaičius ypač pagausėjo lenkams okupavus Vilniaus kraštą ir lietuviams praradus galimybę lankytis Vilniaus Verkių Kalvarijose. 

Tarptautiniame Thomo Manno festivalyje – apie moralinius pasirinkimus karo akivaizdoje ir ne tik
Vasilijus Safronovas

Liepos 11–18 dienomis į Nidą kvies jau 19-asis iš eilės tarptautinis Thomo Manno festivalis „Sąžinės proveržis“. Kalbinamos Thomo Manno kultūros centro tarptautinio koratoriumo pirmininkė R. Leiserowitz ir Centro direktore L. Motuzienė.

Vilniuje – Rimaldo Vikšraičio personalinė fotografijų paroda

Nors naujausi Rimaldo Vikšraičio darbai skiriasi nuo žinomiausių ciklų, žiūrovas vis dėlto verčiamas būti vojeristu, stebinčiu ne visada patrauklią, o kartais ir šokiruojančią realybę.

Po Pa ir Sekminės
Mažoji studija

Taigi pabaigos sakiny sverdamas, kuris „Poezijos pavasario“ maršrutas man reikšmingesnis – į Paryžių ar Dieveniškes – vienareikšmiškai renkuosi Dieveniškes.

Išdalinti Kanų festivalio apdovanojimai

Sekmadienį paaiškėjo, kam atiteko 68-ojo Kanų festivalio  „Auksinė palmės šakelė“. Kiek netikėtai jos savininku tapo Jacques Audiard, prancūzų režisierius, sukūręs dramą „Dheepan“. Tai kino juosta apie sunkią pabėgėlių dalią.

Dailininkas Paulius Juodišius: „Svarbiausia – pajusti kūrybinį malonumą, tai visus vienija“
Berta Banytė

Šiandien dailininkas ryžosi atviram pokalbiui apie kūrybą, skirtą vaikams, ir didelį norą suteikti jiems tai, ko vaikystėje itin stigo pačiam.

Juozas Girnius: lietuviai - pavojingo charakterio tauta

Dviem simboliais liudija lietuvių tauta savo dvasinį charakterį – Rūpintojėliu ir Vytimi.

K. Girnius: tėčiui Lietuva didele dalimi buvo gyvenimo prasmė
lrt

Šiemet sukanka 100-osios vieno iškiliausių lietuvių filosofo egzistencialisto, redaktoriaus ir kultūrininko dr. Juozo Girniaus gimimo metinės.

Šv. Mortos iniciatyva Lietuvoje – pirmas žingsnis žengtas
Andrius Navickas

„Bernardinai.lt“ jau yra rašę apie tai, kad lietuvių delegacija dalyvavo Londone vykusioje konferencijoje, kurioje svarstyta, kaip derėtų bendradarbiauti, sprendžiant vis aktualesnę prekybos žmonėmis arba naujosios XXI amžiaus vergijos problemą.

Diplomatai-pranašai. Baltrušaitis ir Milašius
Rosita Garškaitė - Post scriptum

Didysis karas Oskarą Milašių, poetą  išleidusį jau ne vieną knygą savo lėšomis, užklupo Prancūzijos sostinėje, kur imtos niokoti vokiečių parduotuvės, prie Invalidų rūmų nusidriekė virtinės vyrų, norinčių tapti savanoriais.

Apie aštrų kalbėjimą ir dialogo ribas1
Leonidas Donskis - lrt

Man atrodo, kiekviena demokratinė politinė sistema ir kiekviena demokratinė visuomenė neišvengiamai patiria tam tikrą prieštaravimą tarp nuomonių įvairovės, minties bei sąžinės laisvės ir, kita vertus, tam tikrų moralinių stabdžių. 

Andris Petersonas: „Komunikatorius yra kaip laidas, kaip žodynas, kompasas ir žiūronai“
VU naujienos

„Žmonės turi teisę pasirinkti komunikacijos būdus, laiką ir vietą, jie turi prioritetus. Gali būti, kad minioje stovintis žmogus naršo interneto portaluose arba susirašinėja su seniai matytu draugu, gyvenančiu kitoje pasaulio pusėje, ir visai nekreipia dėmesio į greta stovinčiuosius.“

Soda: kertam lažybų, jūs nežinojote!
EkoDiena.lt

Kasdienėje buityje, kalbant apie paprastus ir gal net gana banalius dalykus, universalumu pasižyminčių priemonių tikrai esama. Viena iš jų – pati paprasčiausia soda.

Apie humoro jausmą 4
Jurgita Lūžaitė-Kajėnienė

Humoro jausmas – vienas svarbiausių psichinės sveikatos požymių. Juoktis – sveika. Jei bandytume apibūdinti, kas yra humoro jausmas, bendriausia prasme būtų galima sakyti, jog tai gebėjimas pastebėti reiškiniuose komiškų ir paradoksalių dalykų bei emociškai į juos reaguoti.

Rabinas Adinas Steinsaltzas. Smalsūs žydai

Smalsumas yra jaunystės bruožas. Visi kiti primatai smalsumo atsikrato palyginti anksti, kad dorotųsi su kasdienio gyvenimo problemomis – maisto paieška, rūpinimusi naujagimiais.

Kai atrodo, kad nieko nevyksta...
Jurgita Lūžaitė-Kajėnienė

Anksčiau ar vėliau gyvenimas nusistovi tam tikrose vėžese: santuoka nebe pirmos jaunystės, vaikų gyvenimuose viskas tarsi kaip ir aišku, tas pats darbas, ta pati kasdienybė. Ima atrodyti, kad nieko šeimos gyvenime nebevyksta. Nieko įdomaus, didingo, pasakytume...

Medikė: norint išvengti ligų, profilaktiškai verta atlikti ne tik bendrąjį kraujo tyrimą
lrt

Dažniausiai skiriamas bendrasis kraujo tyrimas yra išsamus, tačiau jis neparodo visko, kas vyksta žmogaus organizme. Dabar į sąrašus, įtraukta daugiau nemokamų tyrimų, tačiau už kai kuriuos, norint užbėgti ligai už akių, verta susimokėti patiems.

Juoko terapija? – Taip!

N. Cousinsas nebegalėjo judėti ir jautė nuolatinį skausmą, tačiau nenuleido rankų. Jis į savo gydymosi programą įtraukė pozityvią pasaulėžiūrą, meilę, tikėjimą, viltį ir juoką. 10 minučių juoko jam suteikdavo dvi valandas beskausmio miego.

Annette Goodheart: „Galima juoktis ir sergant vėžiu“

Anette Goodheart galima vadinti juoko terapijos pradininke. Atisdūrusi ant gyvenimo bedugnės krašto ji nusprendė ne jį užbaigti, bet pradėti juoktis. Tapusi psichologe ir juoko terapeute ji ne tik išsigelbėjo pati, bet ir padėjo daugybei žmonių.

Juokas – būtiniausias vaistas jūsų vaistinėlėje

Ar pamenate istoriją apie berniuką, kuris pardavė savo juoką? Iš pradžių manęs, kad tai visai nevertingas dalykas, vėliau jis suprato, kad be juoko gyvenimas nykus ir beprasmis.

Kalifornijoje likviduojami sprogusio naftotiekio padariniai1

Sprogus požeminiam naftos vamzdžiui, į Ramųjį vandenyną išsiliejo apie 80 tūkst. litrų naftos, kuri užliejo Refugio valstybinį paplūdimį, 50 km į šiaurę nuo Santa Barbaros, Kalifornijoje.

Kaip nuraminti nervus... per egzaminus?

Egzaminų neišvengsi, toks jau tas gyvenimas – taip pasakytų daugelis mūsų. Gal ir teisybė, bet nervinimąsi pažaboti tikrai galima.

Prasideda 4D spausdintuvų amžius

„Sveiki atvykę į 4D spausdintuvų amžių!“ – skelbia portalas „Techcrunch“, kalbėdamas apie inžinierių iš Volongongo universiteto, esančio Australijoje, sukurtą 4D spausdintuvą.

Kauno numerologija
Grytė Kuliešiūtė

Gyvenu apsupta devynių mane saugančių fortų. Kiekvienas jų alsuoja. Ypač gerai tai girdėti naktį, kai sutemsta ir gatvėse nutyla triukšmas. Kažkoks magiškas visų devynių alsavimas apsupa miestą. 

Remigijus Jašinskas. Eilėraščiai

Į tradicinį klausimą „Kodėl rašai?“ atsakau taip: „Rašau, nes viduje kažkas liepia, kažkas vis užvaldydamas mano ranką stveria tušinuką ir pradeda rašyt.

Mykolas Zvėga. „Įdomiau nežinoti, kas laukia rytoj...“

Mykolas Zvėga – jaunas keliautojas, spėjęs išmaišyti jau ne vieną planetos žemyną. Jo gimtinė – Vilnius, bet namai – ištisas pasaulis.

Romane „Trapi pusiausvyra“ – Indijos kilnybė ir žiaurumas

Keturių žmonių likimo gijos susipina ir vėl išsiskiria. Atsitraukti neįmanoma. Nes gėrio ir blogio pusiausvyra tokia trapi, kad gali sutrikti nuo menkiausio kvėptelėjimo…

Aleksandras Genis. Brodskis Niujorke. Mortono g. 441

Gegužės 24 d. Josifui Brodskiui būtų sukakę 75 metai, siūlome Aleksandro Genio esė apie šį poetą ir jo gyvenimą Niujorke, skaitytą „Laisvės radijuje“.

„Močiutės plėšikės“ ir „Žiurkainio“ autorius mokykloje bijojo... virėjos

Interviu bbc.co.uk Davidas Walliamsas pasakoja apie savo skaitymo įpročius, atskleidžia, kokiu personažu norėtų būti ir kokį galėtų įsimylėti.  

Knygos padaužoms, arba Ką skaityti, jei nemėgsti skaityti
Benas Bėrantas

Tokių knygų kaip „Didysis Neitas“ neatsiejama dalis yra komiksai. Be galimybės kur kas geriau perteikti komiškas situacijas, jie taip pat padeda lengviau suvokti tekstą, suteikia knygai daugiasluoksniškumo.

D. R. Gillhamo „Moterų miesto“ herojės istorija tamsoje skendinčiame Berlyne

„Moterų miesto“ autorių Davidą R. Gillhamą kalbina rašytoja Ashleigh Andrews Rich.