Dažnai kartojami žodžiai ir temos, paprastai, pabosta ir nublanksta, tad kodėl Bažnyčia pasirenka teminių ar jubiliejinių metų praktiką? Gal todėl, kad norom nenorom galiausiai kiekvienas rastume laiko ir galimybių atsiverti tikrovei, į kurią siūloma gilintis. Gailestingumo tema pasirinkta ne veltui: išties, kai kuriems žmonėms tikrai yra sunku priimti Dievo gailestingumą, „nes esame toli nuo Dievo patirties“, – sako kardinolas Mauro Piacenza, neseniai viešėjęs Lietuvoje. Apie tai, kodėl žmonėms nelabai patinka gailestingumas, mintimis dalijasi ir pasaulietis amerikiečių publicistas Davidas Millsas.

Saulena ŽiugždaitėSaulena Žiugždaitė
Šeštadienį Gailestingumo šventovėje popiežius aukojo Mišias kunigams ir vienuoliams
vatikano radijas

Po Mišių, sugrįžęs į Krokuvos arkivyskupo namus, popiežius Pranciškus pietavo su 12 jaunuolių iš visų žemynų. Po to laukia paskutiniai ir svarbiausi Jaunimo dienų renginiai – maldos vigilija šeštadienio vakarą ir PJD uždarymo Mišios sekmadienio rytą.

Įtampa tarp Lenkijos hierarchų ir Pranciškaus: uždaras pokalbis vietoj viešo susitikimo17

Lenkijos vyskupų konferencijos pirmininkas pasakė, kad Lenkija atsisako leisti priimti komuniją antrą santuoką sudariusiems katalikams, nepaisant istorinio Pranciškaus pasirašyto šeimos dokumento, atveriančio kelią tokiai galimybei.

Kam žudyti kunigą?22
Roberto Catalano

Manau, kad būtent beprotybės aspektas dažnai yra nepakankamai rimtai įvertinamas.

Pranciškaus apsilankymas Aušvice liudija Bažnyčios įsipareigojimą atminčiai
John L. Allen

Įsipareigojimas istorinei atminčiai yra bendras Katalikų Bažnyčios pasižadėjimas, nepriklausomai nuo konkretaus popiežiaus biografijos ar asmeninio ryšio su šia tragedija.

Popiežius Čenstakavos šventovėje: „Mokykimės mažumo, artumo ir konkretumo“
vatikano radijas

Atvykęs į Čenstakavo šventovę, popiežius Pranciškus pirmiausiai aplankė Marijos koplyčią, pasimeldė priešais ikoną, pasirašė svečių knygoje.

Šiek tiek iliustracijų apie pasaulio beprotybę1

Pawełas Kuczyńskis yra unikalus lenkų menininkas, kurio karikatūros kelia itin aštrius klausimus apie mūsų visuomenę ir pasaulio, kuriame gyvename, sandarą.

Žvilgsnis, fiksavęs savo šalies kraštovaizdį. Georgia O'Keeffe

Nors dailininkė Georgia O'Keeffe labiausiai išgarsėjo gėlių paveikslais, tačiau jos unikalumas labiausiai matyti Amerikos kraštovaizdžio peizažuose. Kodėl taip yra, savo studijoje išsiaiškinti bando parodų kuratorė Holly Williams.

Painus Evaldo „Janso kelias“
Austėja Mikuckytė

Liepos 20 – rugpjūčio 10 dienomis Pamėnkalnio galerijoje vyksta šiuolaikinio menininko Evaldo Janso paroda „Janso kelias“. Parodoje eksponuojami tapybos, video, foto darbai bei skulptūriniai objektai.

Tradiciniai palestiniečių rūbai3

Palestinoje buvo minima Tradicinių rūbų ir paveldo diena. Nuotraukose matome tradicinius rūbus dėvinčius modelius.

Meno pokalbiai, įsteigiantys suvokėjo tapatybę
Elvina Baužaitė

Šių metų pradžioje galerija Vartai, minėjusi savo veiklos 25-metį, per kurį išsigrynino jos suvoktis, pristato mūsų šalyje užsienio šiuolaikinio meno kūrėjų darbus ir taip pat rodo lietuvių autorių kūrybą tautiečiams bei reprezentuoja ją plačiai pasaulyje.

Kaip kandidatuojant į parlamentą Australijoje galima užsidirbti milijonus
lrt

Rinkimų komisija kiekvienam potencialiam parlamentarui už kiekvieną balsą, gautą surinkus daugiau kaip 4 proc. remiančių balsų, moka po 2 dolerius 62 centus

Antisemitų apsaugojimo klausimais
Sergejus Kanovičius

Tik vienas klausimas susilaukė atsakomybės ir kompetencijos vengimo. Tai klausimas, susijęs su pareiškimu, kuriame argumentuotai siūloma pakeisti K. Škirpos alėjos pavadinimą Pasaulio Teisuolių vardu. Ką daro komisija? 

Kas blogai su demokratija, arba Kaip mes mąstome apie politiką? (I)2
Simona Merkinaitė

Demokratija plačiausia prasme nurodo į tam tikrą valstybės sąrangos formą (institucijas ir procedūras), kurios leidžia esminius politinius sprendimus priimti kolektyviai.

Popiežius Aušvice: „Viešpatie, atleisk už tiek žiaurumo“3
vatikano radijas

Popiežius Pranciškus, pasak jo bičiulio Buenos Airių rabino, nusprendė nuvykęs į Aušvicą verkti Dievo akivaizdoje dėl to ką žmogus toje vietoje padarė savo artimui. 

Vokietija po išpuolių: baimė ir nesikeičianti A. Merkel atvirų durų politika8
lrt

Sprendimas priimti per milijoną pabėgėlių buvo didžiausia Angelos Merkel politinė avantiūra, rašo „BBC News“ naujienų redaktorius ir vyriausiasis korespondentas Gavinas Hewittas.

15 gudrybių, kurios padės sulieknėti ir išsaugoti figūrą

Gražios figūros nebūna be pastangų, todėl jei kovojate su papildomais kilogramais, turite nusiteikti, kad tai reikalauja ne trumpalaikio, o ilgalaikio darbo ir pastangų. Tačiau taip pategzistuoja ir mažos gudrybės, kurios padės šį procesą paversti paprastesniu...

Kaip išgyventi vasaros karščius? Keletas patarimų gerai savijautai

Vasara džiugina ne vien geru oru, saulėtomis dienomis ir šiltomis naktimis. Vasara padovanoja ir karščio bangų, kurios sukelia daugybę sveikatos sutrikimų, padaugėja gavusiųjų saulės aš karščio smūgį ar tiesiog prastai besijaučiančių žmonių.

Vaikai, nubausti už patirtą skriaudą2

Nepaisant vis dažnesnių straipsnių apie tiesiog siaubingą vaikų vaikystę Lietuvoje, visuomenės susidomėjimas ir užuojauta išlieka labai selektyvi.

Nuolaidų kortelė daugiavaikėms šeimoms: valstybės išlaidos ar investicija?7
Marija Keršanskienė

Idėja įdiegti nuolaidų kortelę Lietuvos daugiavaikėms šeimoms nesulaukė Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos palaikymo.

Kokios pagalbos gali tikėtis globėjai ir įtėviai ?

Vykdant Lietuvoje vaikų globos sistemos pertvarką, vienas iš svarbiausių klausimų yra siekis didinti gyventojų motyvaciją tapti globėjais ar įvaikintojais.

Jaunimas su popiežiumi apmąstė Kryžiaus kelią
vatikano radijas

Naudojama tradicinė keturiolikos stočių schema, tačiau prie tradicinių Kristaus kančios slėpinių priderinti pamąstymai apie septynis gailestingumo darbus kūnui ir septynis gailestingumo darbus sielai.

10 galimybių būti Pasaulio jaunimo dienų dalimi (net jei ir nesi Krokuvoje)

Net jei ir negalėjai nuvykti į Krokuvą, dalijamės keliais pasiūlymais, kaip naudojantis informacinėmis technologijomis galima pasijusti ten vykstančios šventės dalimi.

Pranciškus jaunimui ketvirtadienį: „Gailestingumas turi jauno žmogaus veidą“
vatikano radijas

Į Blonia parką, esantį vakarinėje Krokuvos miesto dalyje, nelabai toli nuo centro, Pranciškus atvyko tramvajumi, kuriuo kartu su popiežiumi atkeliavo ir keliolika neįgalių jaunuolių.

Profesorius iš Kalifornijos: „Lietus nesutrukdė pamilti Vilniaus“

Pastarąsias kelias savaites 32 studentai iš saulėtosios Kalifornijos kartu dar su dešimčia Lietuvos studentų dalyvavo tarptautinėje inžinerinėje vasaros mokykloje „VGTU-CalPoly‘2016“.

Petras Jurgis Frasatis – palaimintasis, išgarsėjęs per vieną naktį

Petras Jurgis Frasatis mirė vos sulaukęs 24-erių, o jo laidotuvės buvo perpildytos ne tik Turino elito, tačiau ir benamių, elgetų, vargšų, kuriais palaimintasis rūpinosi.

R. A. Medeišienė. Lengvieji vasaros skaitiniai
lrt

 

Dažniausias vasaros sinonimas yra atostogos. Net ir neturintys atostogų bent truputį jaučia sumažėjusias darbo apkrovas, nes lieka laiko smulkiems malonumams. Vienas tokių – elektroninės spaudos peržiūra.  
Vidinių išgyvenimų autentika G. Bleizgio esė rinkinyje „Jautis“3

Poeto, eseisto Gintaro Bleizgio knyga „Jautis“ artima personalinės egzistencinės eseistikos krypčiai. Autorius kaip reta geba įvairiomis formomis reflektuoti vidinius išgyvenimus...

Rasa Aškinytė: skaitytojas mano knygose randa daug daugiau, nei aš norėjau ar sugebėčiau pasakyti

Knygynų lentynas pasiekė naujausias Rasos Aškinytės, „Metų knygos 2014“ laureatės (romanas „Žmogus, kuriam nieko nereikėjo“, 2014, Vaga), romanas „Glesum“, kuris tik pasirodęs sulaukė didelio skaitytojų susidomėjimo. 

Chriso Ewano „Vagies rašytojo gidas po Amsterdamą“

Skaitytojams pristatoma nauja Ch. Ewano komiškų detektyvų serija ir pirmoji jos knyga „Vagies rašytojo gidas po Amsterdamą“.

Liepos knygų medus
Jurgita Lūžaitė-Kajėnienė

Ne paslaptis, kad skaitome vis mažiau... Tiesa, neretas žmogus prisipažįsta, kas vis dėlto vasarą atrasti laiko knygai sekasi geriau. Ką, gi – štai ir čia toji vasara, pats jos vidurys. Pasižvalgykite, galbūt atrasite, ką dar reikėtų prigriebti vasaros atostogų skaitiniams. Vaikams.